Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokytis niekada nevėlu?

Šiandien nugirdau per radiją, kad ir 83m. dziedukas mokosi tongue.gif , nu malačius thumbup.gif , kad dar sugeba norėt, įsisavint, užtenka jėgų, ambicijų, drąsos ir t.t. rolleyes.gif
Mano mama ir 50 metė dar studijuoja (užsienio kalba rolleyes.gif ) , tobulinas, profilį keičia rolleyes.gif , pažįstamo mama, žiūriu, irgi gal 56 m. motera kelia savo lygį thumbup.gif ...
Žavėjaus daugiavaike šeima, atrodo 7 vaikus turi, ir žmona su vyru pakaitom mokos clap_1.gif , gal po 5-6 specialybes jau turi wink.gif , nors ir įdomu, kam jiems tiek, jei kas domina, galima išmokt ir individualiai, visko, kas domina, neišstudijuosi tongue.gif , o ir pinigų negi tam nereikia, ir kada ta motera dirba, kur pritaiko savo žinias rolleyes.gif ?

Ką manot, kas kiek laiko reikia atnaujint savo žinias, kada, kokio amžiaus reiktų mokytis, ar tikite, kad senatvėj dar norėsit mokytis, aš tai dar pabaigsiu magistrą, ir jei kas tik kokius trumpalaikius kursus praeisiu dominančio profilio pakeitimui rolleyes.gif , ko tai nebesiveržiu taip jau, gal todėl, kad VGTU IR VU studijom nusivyliau unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lengvute: 20 liepos 2004 - 12:42
Man atrodo, kad mokytis is tikruju niekada ne per velu. Juolab, kad sparciai keiciasi visuomene, zinios, igytos tarkim pries 10-15 metu jau yra nepakankamos. Kiek zinau, nemazai zmoniu virs 40, 50metu ismoko dirbti kompiuteriu, tobulina savo anglu(ar kt.) kalbos zinias. Dalis mokymosi vyksta neformaliai - t.y. nebaigiant antro ar trecio aukstojo, o kaip komp. zinios - turi kompa ir mokaisi wink.gif
As tai, ko gero, noresiu mokytis veliau dar ka nors, nebutinai aukstojoje, bet kokius kursus - mielai.
P.S O tas diedukas tikrai thumbup.gif
Atsakyti
ar teko ka nors girdeti apie ES memoranduma Mokymasis visa gyvenima? Bibliotekose turi buti. Tai ten ir akcentuojama kad nuolat turi mokytis, tobuleti tol kol numirsi, matyt.. Ne nuo mokslo aisku! Besimokanciu organizaciju nariai kas met turi igyti kvalifikacijos kelimo pazymejimus ir t.t. Kitaip neimanoma, o tuo lab kad tai proga zmogui pasitobulinti, permastyti ka turi ir ko reikia
Atsakyti
apskritai manyje visa laika labai stiprus noras mokytis, tobuleti, stengtis kuo daugiau suzinoti. bet... as niekada nezinodavau ko konkreciai noriu mokytis doh.gif ta prasme, niekaip neissirenku is pateikiamu u-tu studiju programu - nei viena nesudomina tiek, kad galeciau studijuoti tiek metu ir su malonumu. todel ir pasirinkau VGTU universalia bet ziauriai banalia specialybe unsure.gif . visa laika labai domejausi kalbomis ir skirtingomis kulturomis ir pasaulio salimis, bet juk del to nestosi i anglu? tai dabar laisvomis nuo darbo minutemis, mokausi kelias kalbas is karto ir manau, kad tai darysiu ir budama senuciuke, nes mane tai veza thumbup.gif
Atsakyti
Mano artimas zmogus neakivaizdiai mokosi kalbu universitete, o amzius - virs 50 metu. Turetu gaut bakalauro diploma. Bet neisivaizduojat kaip sunku - juk ir mastymas, ir atmintis jau ne ta. O tos gautos zinios tikrai ne tokios kokybiskos, kaip, pvz., kai as mokiausi. Ten jie kartu raso namu darbu ir dalinasi jais. O ir as pati jau nesuskaiciuoju kiek referatu ir namu darbu tai studentei esu parasius smile.gif
Beje, ir destytojai jai daug ka praleidzia - gal cia tokia garbe univerui, kad tokio amziaus zmogus mokosi? Kur mums jokiu budu nebutu uzskaite, mano giminaitei ramia sazine paraso 5.

Na, o siaip mokytis, bent jau kartas nuo karto pasitobulint tikrai verta. Juk kai to nedarai, isivaziuoji "i rutina" ir prarandi motyvacija dirbti kokybiskai. O man po kiekvieno seminaro noras stengtis, dirbti kuo geriau tik sustipreja. Apskritai, mokslai neleidzia degraduoti. smile.gif
Atsakyti
Reikia mokytis jei noras yra. Arba įgyta specialybė netenkina arba neįmanoma pagal ją susirasti darbo. Aš mokausi jau antrą specialybę, kolegijoje. Moku už mokslus. Kas bus nežinau, bet sėdėt sudėjus rankų nesiruošiu. Nevėlu bet kada mokytis, aš už išsilavinimą smartass.gif
Atsakyti
QUOTE (Saulytele @ 2004 07 28, 11:22)
Mano artimas zmogus neakivaizdiai mokosi kalbu universitete, o amzius - virs 50 metu. Turetu gaut bakalauro diploma. Bet neisivaizduojat kaip sunku - juk ir mastymas, ir atmintis jau ne ta. O tos gautos zinios tikrai ne tokios kokybiskos, kaip, pvz., kai as mokiausi. Ten jie kartu raso namu darbu ir dalinasi jais. O ir as pati jau nesuskaiciuoju kiek referatu ir namu darbu tai studentei esu parasius smile.gif
Beje, ir destytojai jai daug ka praleidzia - gal cia tokia garbe univerui, kad tokio amziaus zmogus mokosi? Kur mums jokiu budu nebutu uzskaite, mano giminaitei ramia sazine paraso 5.

Saulytele, kuriame u-re galima neakivaizdziai mokytis kalbu? wink.gif jei neklystu, ten visi dieniniai g.gif
Atsakyti
Gal blogai issireiskiau - ji mokosi lietuviu filologijos. Tai VDU. O uzsienio kalbos ten siaip kaip dalykas .
Atsakyti
Mokytis reikia visa gyvenima clap_1.gif
Atsakyti
Jau ne tie laikai kai baiges mokykla ir univera gali sedeti. Dabar viskas greaitai keiciasi taip, kad noritn neatsilikti reik tobuleti ir pastoviai mokytis.
Atsakyti
Uzvedu tema, nes noriu jusu visu nuomones. Situacija tokia: istojau i magistrantura, viskas gerai thumbup.gif , bet... Jauciuosi, kad pasirinkta specialybe - ne man. Jau gana to, kad bakalaura "atariau" dantis sukandus. Magistranturos noriu tokios, kad i paskaitas eiciau ne verciama, o savo noru ir kad pabaigus galeciau ieskotis darbo butent pagal specialybe. I rupima spec. istoti istociau, bet bent pradziai reikia pinigeliu, o as - bedarbe.
Labai noriu susirasti darba, susitaupyti studijoms ir tuomet studijuoti ka noriu as, o ne bileka.
Net pyktis is tikruju ima, kai viskas remiasi i pinigus sad.gif
Taciau yra ir kita reikalo puse. Tevai, draugai, kiti artimieji : mokykis magistranturoje ten kur istojai, tu privalai, reikia diplomo, nesvarbu kokio... ir taip toliau. Jauciu is tiesu dideli spaudima ir tai mane beprotiskai slegia. Slegia tai, kad nepateisinu ju lukesciu...
*****, kaip sunku.

Atsakyti
jei jau istojai i nemokama magistrantura ir kol kas nedirbi, pasimokyk. o kai turesi piniuciu, galesi studijuoti savo malonumui. papildomi diplomai nekenkia wink.gif
Atsakyti