Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdiniai kepiniai

Tikrai galiu tik pritariamai palinkcioti - tiramisu Vanna Talin taip pat puikiai tinka 4u.gif
Atsakyti
vakar jau neiskentem ir paragavom Dresdena - super thumbup.gif , aisku jam dar truksta brendimo ir si karta rudesnis gavosi, nes daugiau dejau prieskoniu. tai net nzn kuris skanesnis ar kur pernai, kur maziau prieskoniu ar siemetinis. vienu zodziu - kitoks, nei yprasti keksai, bet labai skanus biggrin.gif
Atsakyti
Pasidalinsiu ir aš meduolio, kuriam nereikia kiaušinių, receptu, rastu pernykščiame žurnale ''Šeimininkė" 4u.gif Man skanus, nekietas.Tešla ruošiama iš vakaro.

125 g medaus
60 g cukraus
50 g sviesto
0,5 arb.šaukšt. sodos
100 ml kefyro
250 g miltų
2 arb. šaukšt. prieskonių meduoliams( jei patinka, galima daugiau)
žiupsnelis druskos
dar galima tarkuotos apelsinų žievelės( aš neturėjau , tai nedėjau)

medų, cukrų ir sviestą šildyti garų vonelėje, kol ištirps cukrus.Atvėsinti. Miltus sumaišyti su prieskoniais, supilti kefyrą su jame gesinta soda ir atvėsusį medaus mišinį.Tešlą palaikyti vėsiai per naktį.Ryte ji bus tokia gan tiršta. Supilti į kep. formą, sluoksnis turėtų būti apie 1.5 cm. Kepti 180 C orkaitėje apie 20- 30 min.( man iškepė per 15 min.).Atvėsusį meduolį galima supjaustyti nedideliais trikampėliais ir kiekvieną apipilti mėgiamu šokoladiniu glajumi, puošti pabarstukais. Tokius trikampėlius galvoju kepti Kalėdinėm dovanėlėm 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(bazuka @ 2012 11 21, 14:53)
Pasidalinsiu ir aš meduolio, kuriam nereikia kiaušinių, receptu, rastu pernykščiame žurnale ''Šeimininkė"  4u.gif Man skanus, nekietas.Tešla ruošiama iš vakaro.

125 g medaus
60 g cukraus
50 g sviesto
0,5 arb.šaukšt. sodos
100 ml kefyro
250 g miltų
2 arb. šaukšt. prieskonių meduoliams( jei patinka, galima daugiau)
žiupsnelis druskos
dar  galima tarkuotos apelsinų žievelės( aš neturėjau , tai nedėjau)

medų, cukrų ir sviestą šildyti garų vonelėje, kol ištirps cukrus.Atvėsinti. Miltus sumaišyti su prieskoniais, supilti kefyrą su jame gesinta soda ir atvėsusį medaus mišinį.Tešlą palaikyti vėsiai per naktį.Ryte ji bus tokia gan tiršta. Supilti į kep. formą, sluoksnis turėtų būti apie 1.5 cm. Kepti 180 C orkaitėje apie 20- 30 min.( man iškepė per 15 min.).Atvėsusį meduolį galima supjaustyti nedideliais trikampėliais ir kiekvieną apipilti mėgiamu šokoladiniu glajumi, puošti pabarstukais. Tokius trikampėlius galvoju kepti Kalėdinėm dovanėlėm  4u.gif


ačiū už naują receptuką. 4u.gif Prieš kiek laiko iki vartojimo juos galima kepti, supratau, jog tai bus minkštas meduolis. Ar jį galima ilgai iškeptą laikyti?
Atsakyti
Pagaliau gavau kardamono thumbup.gif Šiandien ruošiu meduolių tešlą wub.gif Norėjau paklausti, koks panašiai kiekis gaunasi iš pusės kiekio (kalbu apie tą meduolinę brandinamą tešlą)
Atsakyti
QUOTE(zuzanele @ 2012 11 21, 16:18)
Pagaliau gavau kardamono thumbup.gif Šiandien ruošiu meduolių tešlą wub.gif Norėjau paklausti, koks panašiai kiekis gaunasi iš pusės kiekio (kalbu apie tą meduolinę brandinamą tešlą)



O is kur gavot? Ir dar- kas tai yra ir kaip atrodo citrinu ir apelsinu cukatos? kur gaut ju? Mano kaime nera doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nefera @ 2012 11 21, 18:57)
O is kur gavot?

Šiandien pirkau maltą kardamoną Kaune Maxima bazėje. Dar ir akcija prieskoniams thumbup.gif
Tešla jau užmaišyta- laukiam Kalėdų wub.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzanele @ 2012 11 21, 19:06)
Šiandien pirkau maltą kardamoną Kaune Maxima bazėje. Dar ir akcija prieskoniams thumbup.gif
Tešla jau užmaišyta- laukiam Kalėdų wub.gif



Gerai jums biggrin.gif As sumaniau keksa ir ta pyraga kaledini issikept- nusliauziau i parduotuve ir supratau, kad puses produktu vis tiek negausiu doh.gif numojau ranka ir isejau- nusipirksiu as ta keksa geriau- bent ieskot tiek nereiks lotuliukas.gif Bet norisi kept vis tiek doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nefera @ 2012 11 21, 21:32)
Gerai jums  biggrin.gif  As sumaniau keksa ir ta pyraga kaledini issikept- nusliauziau i parduotuve ir supratau, kad puses produktu vis tiek negausiu  doh.gif  numojau ranka ir isejau- nusipirksiu as ta keksa geriau- bent ieskot tiek nereiks  lotuliukas.gif  Bet norisi kept vis tiek  doh.gif

O kokių produktų nerandate? Gal galima "interpretuoti" - aš nuolat taip darau biggrin.gif Manau, kiaušinių, miltų, pieno ar mielių rasite bet kur. Džiovintų vaisių - nebūtinai tokių - rasite ir. Prieskonių? Galima dėti tik cinamoną, truputį pipiro, gvazdikėlio, o jei rasite dar ką daugiau - valio išvis smile.gif Svarbiausia didelio noro reikia.
Atsakyti
QUOTE(tarškaliukas @ 2012 11 21, 20:46)
O kokių produktų nerandate? Gal galima "interpretuoti" - aš nuolat taip darau biggrin.gif  Manau, kiaušinių, miltų, pieno ar mielių rasite bet kur. Džiovintų vaisių - nebūtinai tokių - rasite ir. Prieskonių? Galima dėti tik cinamoną, truputį pipiro, gvazdikėlio, o jei rasite dar ką daugiau - valio išvis smile.gif Svarbiausia didelio noro reikia.


Del prieskoniu maziausiai pergyvenu- uzradau misinuka meduoliams, i kuriu sudeti ir ieina tie pagrindiniai prieskoniai- cinamonas, kardamonas, imbieras, tik dar kepimo miltelius raso sudety g.gif Bet gal tiktu... Bet vat tokie produktai kaip dziovinti juodieji serbentai, vysnios cukruje, apelsinu, citrinu cukatos labiausiai nerima kelia... Kuo juos pakeisti? g.gif
Atsakyti
Aš dar dėl tos meduolinės tešlos. Ji brandinsis iki Kalėdų, bet ar nesuges, nes į tešlą įmaišyti kiaušiniai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nefera @ 2012 11 21, 22:11)
Del prieskoniu maziausiai pergyvenu- uzradau misinuka meduoliams, i kuriu sudeti ir ieina tie pagrindiniai prieskoniai- cinamonas, kardamonas, imbieras, tik dar kepimo miltelius raso sudety  g.gif  Bet gal tiktu... Bet vat tokie produktai kaip dziovinti juodieji serbentai, vysnios cukruje, apelsinu, citrinu cukatos labiausiai nerima kelia... Kuo juos pakeisti?  g.gif

Tiesiog kitais džiovintais vaisiais:
Pvz., vienas receptų:
300 g tamsių razinų
200 g šviesių razinų
200 g džiovintų papajų
100 g džiovintų spanguolių
250 g džiovintų ananasų
250 g džiovintų melionų
100 g migdolų
150 g lazdyno riešutų

225 g sviesto
200 g rudojo cukraus
5 kiaušinius
pusės citrinos sultis
keliolikos lašų apelsinų esencijos
šaukštelio kepimo miltelių
350 g miltų


kitas:

•100 g. razinų
•130 g. džiovintų abrikosų
•50 g. džiovintų slyvų
•50 g. cukruotų imbierų
•80 g. datulių
•100 g. džiovintų kriaušių
•100 g. apelsinų cukatų
•1 citrinos žievelė
•1 apelsino nutarkuotos žievelės
•100 g. graikinių riešutų
•100 g. lazdyno riešutų
•110 g. minkšto sviesto
•80 g. rudo cukraus
•3 kiaušinių
•1/2 citrinos sulčių
•migdolų esencijos keletas lašelių
•1/2 a. šaukštelio kepimo miltelių
•220 g. miltų


Tiesiog keiskite - neturėjau tokių vaisių - turėjau kitus ir tiek. Cukatų neturėjau, neneorėjau virti, tad tik dėl kvapo apelsino odelės įtarkavau 4u.gif
Atsakyti