Įkraunama...
Įkraunama...

Moteriški reikalai

QUOTE(lortea @ 2014 01 25, 21:03)
Mano paketukai,įklotukai visada vonioje ir matomoje vietoje,bet niekada neklausinėjo,nors jau vienuoliktus metus eina. Gal jau jai an tiek įprasta,taip ,kad šalia kasdien stovintis muilas,šampūnas,ar dar kokia vonios reikmė. Tiesiog gal tai kasdienybė. Juk ir parduotuvėje oarduotuvėje ji mėgsta nešti krepšą,tai įmetu paketų ar įklotų pakį ,ir neša ir taip pat jokių klausimų. Nors jau pradedu skaitinėti apie mergaičių brendimus,ir kaip tai reiks pradėt šnekėti kai klaus,ar pradės dygti papukai,pažastyse pūkiukai. Šeip kai skaitinėjau jau ankstesnis brendimas prasideda jau nuo vienuolikos metų,nenorėčiau,kad dar taip anksti būtų,bent jau nuo trylikos metų tik pradėtų. Bet švietimas jau vyksta ketvirtoje klasėje,ji jau parėjusi pasakoja apie brendimus kuriuos pasakojo mokytoja. Labai noriai išklausau,pritariu. Bet tuo viskas ir baigiasi,kaip suprantu,dar jai nelabai rūpi kaip suprantu. Dar ji man tokia šmaikštuolė,nei rimtuolė,kolkas džiaugiuosi smile.gif

As pati susirgau menesinem 11m., pries tai nieko nezinojau.Tai man buvo sokas blink.gif Todel manau, kad vaikui reikia aiskinti, bet tie paaiskinimai turetu atitikti jo amziu.
Atsakyti
QUOTE(aviete1977 @ 2014 03 19, 19:40)
As pati susirgau menesinem 11m., pries tai nieko  nezinojau.T

na, as apie menesines isgirdau gal 7 metu, tik tada nezinojau, kad visoms moterims taip buna. Todel as net nebuciau pagalvojus, kad 11 metu mergaite dar negirdejus apie tokia "beda". Tiesa, pritariu, kad reikia sakyt.
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2013 02 04, 17:55)
TAis laikai tikrai nebuvo iprasta matyt su vaikais apie tai kalbetis , ir aisku apie seksa buvo tabu tema.

Nu prie ko cia "tie laikai". Viskas nuo tevu priklauso. As tai viska zinojau kas ir kaip bus, nes mama visada apie viska pasakodavo. Ir dabar ir dukra mano jau zino seniausiai, dabar jai 5 metai ir sunus zino tiek kiek klausia kiek idomu, jam 3 metai. Ir paketa yra isardes ir apziurejes sunus. Nei geda pas mus apie tai kalbeti nei ka smile.gif
Atsakyti
Mano penkiametes nuomone - iklotas mamai reikalingas kad neapsisisiotu smile.gif čia ji pati man taip paaiškino ( broliui sauskelnes, mamai iklotai) dėl to iš kur vaikai atsiranda - dar iki brolio atsiradimo, ji manęs paklausė , atsakiau klausimu į klausimą - tada ji man paaiškino , kad leliukai sėdi ant debeseliu ir žiuri žemyn, pamato patinkancius tevelius į nusikaltimu jums į glėbį. Reik ir jų paklaust ką jie žino
Atsakyti
Tikra tiesa, vaikai kartais geriau patys atsako ir nereikia sukti galvos smile.gif

Pamenu kaip dukra ir jos drauge veziau masinoje, jos gale kalbejosi, penkiametes abi:
Dukra mano sako:
-Ar zinai is kur atsirado zmones?
-Is mamytes pilvelio.
-Ne! As klausiu is kur atsirado zmones? Zmones is bezdzioniu atsirado. (dar papasakoja evoliucija kas kaip, pradejo keturiom vaiksciot po to dvejom ir t.t.)
-Ne!Tevelis ideda seklyte pas mamyte i pilva ir uzauga leliukas. Paskui gimsta.
-Tai as zinau kad gimsta is pilvo. Bet IS KUR ATSIRADO zmones?? Is bezdzioniu!
-Gerai, tu tada galvok kad is bezdzioniu, o as galvosiu kad is pilvo. Gerai? Kas kaip nori tas taip galvoja.
Atsakyti
Manoji, kai buvo penkiametė sugalvojo, kad man bėga mėlynas vanduo(kaip per reklamas rodo) ir todėl man reikia sausklenių biggrin.gif (iklotus sauskelnėm vadino biggrin.gif )
Dėl vaikų atsiradimo: visad akcentavau, kad ji gimė, t.y tėtis vežė mane į ligoninę gimdyti ir pan, o ne jokie ten kopūstai, gandrai ir pan.
Atsimenu, mama pasakojo istoriją, kaip tarybiniais laikais mano pusbroliui buvo paaiškinta, kad vaikus perka parduotuvėj doh.gif jis labai norėjo brolio, taupė jam pinigus. Gimė sesė. Tai vargšam vaikui pasakė, kad broliukai brangesni, užteko pinigų sesutei doh.gif tai visą vakarą vaikas griaužėsi, kad vieną kartą ėmė iš taupyklėlės pinigų ledam ir todėl neužteko broliui...
Atsakyti
Manau, kad reikia visad pasitikslinti ką vaikas apie tai žino, ką galvoja ir pan ir tada patikslinti. Dar reik atkreipti dėmesį, ką vaikas jau suvokia - o ko dar ne. pvz. kad vaikas būna pilve - ji jau žino (turim mažą broil, kai pilvas jau buvo didelis, ji manes klausia - o kaip jis islįs? na jooooooo... g.gif klausiu jos - o kaip tu mania? o pas juos darželyje buvo kalbėta apie žmogaus anatomiją, kaip maistas patenka į skrandį, yra virškinamas. Ir ji man atsakė - yra ten toks vamzdelis, pro jį ir išlįs leliukas mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš už paaiškinimo detalumą priklausomai nuo amžiaus. Džiaugiuosi, kad dukra auga ir daugiau klausinėja, o aš galiu daugiau paaiškint.
Atsakyti