Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralią kosmetiką gaminame pačios, 21 tema

asta_pasta_prakasta, o tos žnyplės tinka suimti tik tiems geležiniams indeliams iš AZ, ar tinka ir naminiams stikliniams, moliniams indeliams, ar neišslysta tokie iš šių žnyplių ? Aš taip pat indukus sudaužau.. verysad.gif

Dabar jau atsakingai galiu pasakyti, kad Oliviem 1000 jokiuose deriniuose su kt. emulsikliais ar aliejais, mano kuperozinei, mišriai į sausumą odai, netinka. Jaučiuosi kaip su kauke. Emulsiklis Nr.2 kol kas geriausias. Bet Emulsiklis Nr2+Cukraus esteris taip pat netinka, jaučiasi man tas cukraus esteris tarsi sausinantys milteliai ant odos.
Gal kam nors bus naudinga.
Atsakyti
QUOTE(FEITH @ 2013 01 14, 17:57)

Paantrinsiu - nenuvertink savęs biggrin.gif Tas 1 proc. nieko labai nepakeitė. Nežinau, gal pantenolis (vit. B5) ir nedraugauja su OP, aš su juo sakiau kad mažai gaminau, bet Feith tik tris lašiukus dėjo, labai nedaug, neturėtų nuo tiek sutraukti.
Procentus išmok skaičiuoti, be to niekaip neapseisi, iš bet kurio galo kad susiskaičiuotum...
Neišmesk, sunaudosi kūnui per kelias dienas. Neskubėk mėtyti! Beveik visada galima arba kas gavosi sunaudoti, arba pataisyti.
Arba perskaičiuok didesniam kiekiui ir pakeisk bent kiek receptą, pridėk jei turi svietmedžio kaip Būtybė patarė, cetilo alkoholio jei turi. T.y. padaryk 70 g kremo su 6 g OP (viso gausi 8 g OP ir 100 g kremo, kai abu sumaišysi), 42 g aliejų (60 proc.) ir 22 g vandens. Gali nedėti priedų, juk žiema, ir riebaus kremo kūnui 100 g. - tai mažai... Man savaitei panašiai. Tai va, gali padaryt antrą, suplakt, vėsint, o tą seną tik panašiai iki 40 laipsnių pašildyti. Kai temperatūros susivienodins, bandyčiau seną į naują įmaišyti ir viskas. Šaltalankių gali daugiau nedėt, jų gausis 3 proc - pakankamai. O sviestmedžio dėk ne mažiau 5 g. 4u.gif Aš taip maždaug daryčiau. 4u.gif Kokių dar bus pasiūlymų? biggrin.gif
Atsakyti
2% agaro, 1% peptono (nepilnai suvirskinti baltymai), 0,5% mieliu ekstrakto, 1% NaCl, pH7- kieta agarizuota terpe bakteriju auginimui

peptono reiktu teirautis avsistoj ar kt chemijos parduotuvej. Bet jei nepavyktu gaut, manau gal tiktu koks aptamil pepti misinukas g.gif (ten dalinai hidrolizuoti baltymai), arba koki kazeina jei gaut ir su kokiu pepsinu paveikt (itariu enzystalis senasis pasitarnautu) g.gif ar nusisneku? man kartais tokiu idomiu minciu kyla, isrutuliavus ne viena genialu dalykeli esu is tokiu minciu labirintu lotuliukas.gif

mieliu ekstraktas tai mieliu lizatas- kitaip tariant sumaltos mieles. Manau naminiu budu butu imanoma slapias mieles uzsaldyti ir atsildyti (teoriskai mieliu lastelese esantis vanduo susales sudraskytu lasteles- lizuotu)

visa tai vadinas LB terpe, jei kas gogglinsites placiau 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo campa: 14 sausio 2013 - 20:08
QUOTE(redazuka @ 2013 01 14, 19:44)
asta_pasta_prakasta, o tos žnyplės tinka suimti tik tiems geležiniams indeliams iš AZ, ar tinka ir naminiams stikliniams, moliniams indeliams, ar neišslysta tokie iš šių žnyplių ? Aš taip pat indukus sudaužau..  verysad.gif


Na nuliūdinsiu, kad tikrai ne visiems tinka..arba aš ne su visais susidraugauju smile.gif)) bet jau žinau, su kuriais indukais reikia elgtis atsargiau, o su kuriais ir užsimerkus galiu paimti:)
Papildyta:
QUOTE(campa @ 2013 01 14, 20:51)
2% agaro, 1% peptono (nepilnai suvirskinti baltymai), 0,5% mieliu ekstrakto, 1% NaCl, pH7- kieta agarizuota terpe bakteriju auginimui

peptono reiktu teirautis avsistoj ar kt chemijos parduotuvej. Bet jei nepavyktu gaut, manau gal tiktu koks aptamil pepti misinukas g.gif  (ten dalinai hidrolizuoti baltymai), arba koki kazeina jei gaut ir su kokiu pepsinu paveikt (itariu enzystalis senasis pasitarnautu) g.gif  ar nusisneku? man kartais tokiu idomiu minciu kyla, isrutuliavus ne viena genialu dalykeli esu is tokiu minciu labirintu  lotuliukas.gif

mieliu ekstraktas tai mieliu lizatas- kitaip tariant sumaltos mieles. Manau naminiu budu butu imanoma slapias mieles uzsaldyti ir atsildyti (teoriskai mieliu lastelese esantis vanduo susales sudraskytu lasteles- lizuotu)

visa tai vadinas LB terpe, jei kas gogglinsites placiau 4u.gif


aukštasis pilotažas biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif pagarba wub.gif
Atsakyti
Va mielems ir grybeliams augint kitokios terpes reik, bandysiu ieskot, nes pati nesusiduriau. Radusi prisizadu pasidalint smile.gif
Atsakyti
Campa, na tu tikras profesorius 4u.gif Gogglinu... Va kaip gaminama plačiau: https://www.eeb.ucla.....ar Plates.pdf
Einu skaityt. ax.gif
Gerai, pasigaminsim. O kaip vertinti reikės? Kur info ieškot? Gal nujauti? g.gif

Jau mačiau, kad gal reikia kitokio recepto. Va čia dar pasiknisiu, yra nuotraukos su išaugintais pavyzdžiais. Gal ten dar ir kaip terpę pasigaminti bus. O gal terpės toj pačioj Avsistoj būtų? Oi koks čia mums visoms aktualus klausimas būtų išrištas, jei tirti išmoktumėm... ax.gif 4u.gif
http://www.sciencebu...ng_Plates.shtml
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 14 sausio 2013 - 20:35
QUOTE(campa @ 2013 01 14, 20:51)
2% agaro, 1% peptono (nepilnai suvirskinti baltymai), 0,5% mieliu ekstrakto, 1% NaCl, pH7- kieta agarizuota terpe bakteriju auginimui

peptono reiktu teirautis avsistoj ar kt chemijos parduotuvej. Bet jei nepavyktu gaut, manau gal tiktu koks aptamil pepti misinukas g.gif  (ten dalinai hidrolizuoti baltymai), arba koki kazeina jei gaut ir su kokiu pepsinu paveikt (itariu enzystalis senasis pasitarnautu) g.gif  ar nusisneku? man kartais tokiu idomiu minciu kyla, isrutuliavus ne viena genialu dalykeli esu is tokiu minciu labirintu  lotuliukas.gif

mieliu ekstraktas tai mieliu lizatas- kitaip tariant sumaltos mieles. Manau naminiu budu butu imanoma slapias mieles uzsaldyti ir atsildyti (teoriskai mieliu lastelese esantis vanduo susales sudraskytu lasteles- lizuotu)

visa tai vadinas LB terpe, jei kas gogglinsites placiau 4u.gif


O vaikyti thumb_yello.gif Sianakt bus ka aiskintis smile.gif)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Taskuotas_vabalas: 14 sausio 2013 - 20:50
Va va, aš irgi matau kad užkibau... Toj antroj mano nuorodoj geras šaltinis, studentams ir mokytojams. Labai daug yra apie agaro lėkšteles, begalybė kai paklausiau ten, sąrašas:
http://www.sciencebu.....0:5g77bgclmby
Pirma nuoroda jei čia įlysit - apie skirtingas terpes, kas kurioje auga, kurios universaliausios. Ketvirta - kaip pasigaminti su želatinu, ... jautienos buljonu ir keksiukų formelėmis naminį daiktą. Šiaip jei nebūtų labai brangu - manau tos terpės Avsistoj net jei neturi, galima užsisakyti būtų. Tiesiog būtų tikra, sterili, laboratorinė. Reikės jų užklausti. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 14 sausio 2013 - 21:06
o dievuliau, kur rast papildoma para doh.gif as tik susidraugauju su naujais ingridientais ar informacija ir jus merginos vel kazka atrandat biggrin.gif kaip suspet?...
Atsakyti
150 ml terpės gamybai imama 3 g gliukozės, 3 g peptono, 1,5 g mielių ekstrakto, 3 g agar – agaro, vanduo iki 150ml. cia radau terpe mielems, nesu su jom nieko dirbus, tad daugiau komentuot negaliu irgi 4u.gif
Papildyta:
Agne/Ramute, superines nuorodos! visai idomus "naminiai" kietos mitybines terpes receptukai thumbup.gif
Atsakyti
Patikrinau savo testu aprasus, jie irgi su agaru, bet daugiau nieko neradau. aromantic
vienu momentu jais neprekiavo, nes neatitiko ju isitikinimu del gyvulines kilmes ingridentu. Turiu dar ne viena, tai jei bandysiu gaminti savo reikes lyginti isaugusius rezultatus. Ten instrukcijoj yra nuotraukos padedancios suvokti koloniju skaiciu, savo gamybos testams irgi gal tiktu.. Bet reikes palyginti greiciausiai, spelioju.
Atsakyti
Oi, panos, turbut chemijos kursui grupe surinktume biggrin.gif
Idomu, kiek naujokiu atkrenta, paskaiciusios tokius ir panasius pokalbius apie testu gamyba biggrin.gif
Pagarba visoms musu temos "smegenims" 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Del indeliu - as naudoju skirtingo dydzio stiklines menzuras is Suvos, jos aukstos, viska imu rankomis, buna karsta, bet ne taip, kad ismesti galeciau. Man rodos, kad tokiose menzurose ir patogiausia gaminti smile.gif

Merginos, papasakokit, ka su ALUNO MILTELIAIS gaminat? AZ vietoj uzsakyto alantoino idejo aluno milteliu, kur as tiek sunaudosiu doh.gif
Inete purskiamo dezodoranto receptu ieskojau, neradau tokio, koki pasidariau, tad reikia patarimo, ar deti konservanto i toki gamini? Nes iherb buna pirkti purskiamu dezodorantu, kuriu sudetyje tik vanduo ir potassium alum nurodyta, koservantas joks neminimas, ir kituose receptuose nemaciau, kad jis nurodytas...

As dariau toki (30 ml):
4 % aluno milteliu, ant maziausio AZ saukstelio galo aloe vera milteliu (200x koncentracijos), 4 l EA, 16 l solubolo, like % - vanduo. Kosgardo nelasinau, bet turbut reiketu g.gif

Skystas gal man labiau patinka, nes kai pasidarau rutulinio nedideli kieki, tai indelio krastuose "uzstringa", jame bakterijos daug greiciau dauginasi, su laiku tas rutuliukas apdziuna ir pan.
Atsakyti