Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos knygos knygos...

Sveikos smile.gif Dabar Kvepalus skaitau. Graži kalba, bet jei nebus kažkokio "O", sakysiu, kad filmas gerokai labiau patiko smile.gif

Ana Frank - Dienoraštis

Dauguma iš mūsų tikrai esame matę filmus „Šindlerio šąrašas“, „Pianistas“, skaitę knygų panašia tematika... Anos Frank rašytas dienoraštis irgi yra kupinas istorinių faktų, tačiau viesą vokiečių okupaciją pateikia kiek iš kitokios - švelnesnės pusės. Jau įžangoje paaiškėja Anos likimas, tačiau visa knyga įdomumo dėl to nepraranda.
Žinant faktą, jog man pačiai daugėliau nei trylika (tiek buvo Anai pradėjus rašyti šį dienoraštį), dauguma jos išvedžiojimų ir skundų pirmoje knygos pusėje atrodė tokie naivūs ir vertė šypsotis. Ypač jos pareiškimai kas kelias savaites apie tai, kaip ji nemyli, nekenčia savo mamos, apie tai, kaip neva niekas jos nesupranta. Puikiai atsimenu, jog ir pati mąstydavau panašiai būdama jos amžiaus, o jei atsiversčiau tų laikų dienoraščius, rasčiau analogiškas mintis...
Skaitant Anos įrašus puikiausiai jautėsi, jog mergina nebijo reikšti savo nuomonės ir jausmų. Taip pat su kiekvienu mėnesiu jautėsi ir jos psichologinis brendimas. Pirmi jausmai, pirmas bučinys... tik skaudžiausia, jog viskas tokiomis sąlygomis - slėptuvėje.
Visą knygą „žavėjausi“ van Danų šeimyna, ypač ponia. Galiausiai pati atsiminiau, jog esu patyrusi ką reiškia gyventi keliems skirtingiems žmonėms labai blogomis sąlygomis - be galimybės kažką keisti, pabūti ramiai vienatvėje ir be jokio privatumo. Nenuostabu, jog toks gyvenimas nebuvo rožėmis klotas.
Pabaigoje pati Ana daug svajojo apie tai, kaip šį dienoraštį po karo išleis kaip knygą. Noras, žinoma, išsipildė, tik, deja, Anai jau nebesant gyvai...
Optimistiška istorija su pesimistiška pabaiga. Pati rekomenduočiau ją skaityti žmonėms dar iki pilnametystės. Jei pati būčiau skaičiusi prieš 8-9 metus, manau būtų palikusi gerokai didesnį įspūdį.
Atsakyti
aš tai baiginėju pagaliau 1Q84. du metus skaičiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(marakeš @ 2013 01 21, 19:05)
aš tai baiginėju pagaliau 1Q84. du metus skaičiau biggrin.gif

taip neįdomu buvo? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Salomeja @ 2013 01 21, 20:09)
taip neįdomu buvo? smile.gif


nea, kaip visada, atsirasdavo skubesnių skaitinių smile.gif
Atsakyti
Peraskaičiu lygiai pusę savižudžių, mečiau, įdėjau į sena.lt ir pradėsiu Grange "Gandrų skrydį" smile.gif
Atsakyti
Salomeja, pagal tas Jaunasias savizudes filmas lyg yra pastatytas, pamenu seniai seniai labai patiko smile.gif
As irgi jau du metus 1q84 skaitau biggrin.gif tiesiog noris man pertrauku tarp ju smile.gif

Kaip siandien pasiseke bibliotekoj,negaliu patiket biggrin.gif vasara budama Lt nuolat tikrinau libyje ar neatnese dar McCullough "Uzsimerk, atsimerk" ir Musso "Ar busi ten?" ir niekaip neradau, o siandie neplanuotai i biblioteka uzsukau ir, visai pamirsus apie sias knygas, jas radau thumbup.gif dar prigriebiau Larsson antra Millenium dali smile.gif tai pradejau dabar Musso skaityt ir baigineju Silva rerum pirma dali smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonbahar @ 2013 01 21, 20:10)
Salomeja, pagal tas Jaunasias savizudes filmas lyg yra pastatytas, pamenu seniai seniai labai patiko smile.gif


Mačius ir aš, ir man patiko tada. Gal dėl to buvo nuobodu skaityt knygą g.gif
Atsakyti
Dėl savižudžių ir aš nealpau.Nepasirodė labai įtikinanti.Dabar skaitau "Pažvelk dar kartą" atsitraukt sunku,labai įtraukia.Bet nieko rimto.
Knygelė,kurią rekomendavau psichologijos mėgėjoms,skaitančioms konclagerių tema yra Viktoro Emilio Franklo "Žmogus ieško prasmės" Keista,bet išleista leidykloj "Katalikų pasaulis " o tai irgi į neseniai mūsų aptartą temą
Atsakyti
Įpusėjau Č.Milošo "Isos slėnis". Patinka thumbup.gif
Atsakyti
http://www.manoknyga...-dar-karta.html
Patiko.Prarijau kaip bambonkę
Atsakyti
Pradėjau Tėa Obreht ,,Tigro žmona“. Pradžia įtraukė, žiūrėsiu, kaip toliau...
Atsakyti
QUOTE(Germinė @ 2013 01 21, 23:15)


Man ši knyga irgi labai patiko (atsiminiau, kad jos neįsirašiau į pernai perskaitytų knygų sąrašą bigsmile.gif )
Atsakyti