Įkraunama...
Įkraunama...

Kas lemia žindymo sėkmę?

Sveikos, mamytės smile.gif
Pasidalinsiu ir aš savo patirtimi- pirmąjį vaikelį maitinau iki 2 metų 5 mėnesių ir dar kelių dienų, būčiau dar maitinusi ir ilgiau, bet pastojau, ir maitinimas pats savaime nutrūko apie 20 nėštumo savaitę, nes neliko pienuko, ir pats maitinimas tapo labai skausmingas ir nemalonus, taigi, gal neskanus pienukas patapo, kad pradėjo ne kiekvieną rytą ir vakarą prašytis, ir, po kokių trijų vakarų nesiprašymo nebedaviau, aišku, buvo pykčių, bet pasakydavau, kad leliukui jau paliktų smile.gif Nors mūsų pirmagimis dar tikrai būtų norėjęs to pienuko, ir jau nemaitinu gerus du mėnesius, bet dar prisimena, kartais, kai atsigulam miegoti, o miegam dar kartu, prisiglaudžia, apkabina mane ir tyliai į ausį sako- Mama, noriu niam niam smile.gif (net apsiverkiau ax.gif ) Pati mūsų maitinimo pradžia nebuvo labai sklandi, nes vaikelis pirmom dienom, kol buvom ligoninėje, tik miegojo, nevalgė, neėmė krūties, bet žinojau, kad kelionė į šį pasaulį jam buvo nelengva, abu labai pavargom. Grįžom namo, o tada, kitą rytą buvo super valgymas- pabudom abu ir sėdom nuo 10 ryto iki 17 val. smile.gif Valgė, užmigdavo valgydamas, miegodamas valgė, pabusdavo, ir vėl valgydavo smile.gif
Mes su vyru dar tik planavome vaikelį, pastojom po ilgiau nei metų bandymo, bet aš dar iki pastodama žinojau, kad tikrai maitinsiu, ir man tai sekėsi smile.gif Mano sesė nemaitino nė dienos, bet stresuose jos vaikiukas gimė ir augo. Anyta ir jos anyta kažkur nuo pusmečio pradėjo prikaišioti, kad jau užtenka, kiek čia galima, bet aš ir toliau maitinau, nekreipdama dėmesio į jų šnekas. Gal dėl to, o gal dėl ko kito mano lelius vėlai leidosi primaitinamas- kasdien tik nuo 7 mėn su viršum blush2.gif Mano mama į šitą reikalą nesikišo visai. Ir dabar anyta neseniai visai pasakė lyg tarp kitko, kad nu jau čia maitinimas iki 2,5 metų tai nu tipo blink.gif sorry, jau per ilgai. O aš ir vėl laukiu, kada gims mūsų mažasis stebuklėlis, kada jį galėsiu maitinti vėl (ir vėl apsiašarojau).
Atsakyti
QUOTE(akoya_lt @ 2014 04 17, 12:25)
Sveikos, mamytės smile.gif


Labai graži ir optimizmo teikianti istorija 4u.gif Sėkmės Jums ir antro vaikiuko maitinime 4u.gif
Atsakyti
turiu sūnų jam 9 dienos. turiu problemų su maitinimu. ilgai ieškoti informacijos neturiu laiko, tai gal nesupyksit jei paklausiu. kaip teisingai paduoti kūdikiui krūtį? kiek bandau nepavyksta. smakras neprisilietęs prie krūties. skauda spenelius, pamaitinus jie būna suspausti. maitinu atsigulusi ant šono šalia sūnus. sūnus prigludęs visu kūnu prie manęs, spenelis ties jo nosyte. ir visvien nieko nesigauna. ar krūtinę reikia prilaikyti, paspausti kad būtų ne apvali? visur aprašo blogo apžiojimo požymius o kaip tiksliai paduoti krūtį nerandu. dar didžiulė bėda, sūnus be galo mieguistas. jei nežadinčiau tikriausia miegotų visą parą. pažadinam,pakeičiam sauskelnes. sūnus kartais net rėkti pradeda išsibudinęs, kitą kartą tik taip būdrauja. tik pridedu prie krūties patraukia kelis kartus ir miega doh.gif su viena ranka bandau žadinti. nepavyksta. tada vėl pakeliu pažadinimui. sūnus išsibudina tada įduodu krūtį ir vėl tas pats. patraukia kelis kartus ir miega doh.gif doh.gif . gal patarsit kaip pasielgti?bijau, kad dings pienelis nuo tokio nevalgymo verysad.gif taip pavargstam kokią valandą, tada jau leidžiu pamiegoti (suvalgo tikrai nedaug per tą laiką, nes daugiau užtrunkam žadindamiesi)bendrai gal gaunasi pora min valgymo. tada leidžiu 1,5-2 val pamiegoti ir vėl žadinu. taip visą parą. doh.gif o jei nežadinčiau tai jaučiu ir nenubustų visą parą. jau pradedu depresuoti verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(padraika22 @ 2014 05 15, 13:54)
turiu sūnų jam 9 dienos. turiu  problemų su maitinimu. ilgai ieškoti informacijos neturiu laiko, tai gal nesupyksit jei paklausiu. kaip teisingai paduoti kūdikiui krūtį? kiek bandau nepavyksta. smakras neprisilietęs prie krūties. skauda spenelius, pamaitinus jie būna suspausti. maitinu atsigulusi ant šono šalia sūnus. sūnus prigludęs visu kūnu prie manęs, spenelis ties jo nosyte. ir visvien nieko nesigauna. ar krūtinę reikia prilaikyti, paspausti kad būtų ne apvali? visur aprašo blogo apžiojimo požymius o kaip tiksliai paduoti krūtį nerandu. dar didžiulė bėda, sūnus be galo mieguistas. jei nežadinčiau tikriausia miegotų visą parą. pažadinam,pakeičiam sauskelnes. sūnus kartais net rėkti pradeda išsibudinęs, kitą kartą tik taip būdrauja. tik pridedu prie krūties patraukia kelis kartus ir miega doh.gif su viena ranka bandau žadinti. nepavyksta. tada vėl pakeliu pažadinimui. sūnus išsibudina tada įduodu krūtį ir vėl tas pats. patraukia kelis kartus ir miega doh.gif  doh.gif . gal patarsit kaip pasielgti?bijau, kad dings pienelis nuo tokio nevalgymo verysad.gif taip pavargstam kokią valandą, tada jau leidžiu pamiegoti (suvalgo tikrai nedaug per tą laiką, nes daugiau užtrunkam žadindamiesi)bendrai gal gaunasi pora min valgymo. tada leidžiu 1,5-2 val pamiegoti ir vėl žadinu. taip visą parą.  doh.gif o jei nežadinčiau tai jaučiu ir nenubustų visą parą. jau pradedu depresuoti verysad.gif

Pirmiausia nusiraminkite 4u.gif Jei vaikas neapžioja pakankamai areolės, pabaksnokite, pavedžiokite speneliu virš lūpos, kad sužadintumėte refleksą, o vaikui išsižiojus, pritraukite jį, kad apžiotų krūtį (o ne stumkite krūtį į burną). Pabandykite keisti maitinimo pozicijas, jei galite, pvz. žindykite sėdėdama, laikydama vaiką glėbyje. Krūtinę galite prilaikyti, jei ji didesnė, kūdikiui bus lengviau apžioti. Pažiūrėkite čia bei čialietuviškai ir čia angliškai. Esant teisingam apžiojimui, turi neskaudėti, vaiko žandai turi būti papūsti, smakras prie krūties ar beveik liesti krūtį.
Dar variantas, kad pas kūdikį yra priaugęs liežuvio pasaitėlis kuris gali trukdyti žįsti efektyviai nepaisant visų pastangų, jei turite įtarimą, kad taip yra, nueikite pas gydytoją, kad diagnozuotų, šitai yra labai greitai sutvarkoma.
Sėkmės!
Atsakyti
Kaip paduoti krūtį, kad vaikas žįstų (parašysiu, kaip darau aš): dažniausiai žindau gulėdama ant šono, bet iš esmės visomis pozomis krūtį paduodu vienu būdu. Kai kūdikis ima ieškoti krūties, jis išsižioja ir lošia galvą atgal, tuomet dviem pirštais suimu spenelį šiek tiek aukščiau aureolės ir timpteliu žemyn. Taip susiformuoja toks "ilgesnis" spenelis, panašesnis į čiulptuką, ir, kai vaikas išsižioja šast ikišu į burną. Taip vaikas apžioja ne tik spenelio galiuką, bet ir didelę dalį aureolės, bei įsiurbia spenelį giliau.
Jei vaikas būna mieguistas ir apatiškas, įsitikink, kad nelaikai jo per šiltai. Pabandyk žindyt vaiką nuogutį, neskubėk uždėti pamperso. Nurenk, apipraus, leisk jam pakirbėti nuogam, tada pasitiesk kokią seną paklodę ar vienkartinį paklotėlį (čia tam atvejui, jei sumanys "pridirbti") ir pabandyk maitinti. Jei kambaryje api plius 25 gali vaiko neapklostyti, tik žiūrėk, kad skersvėjų nebūtų. Ir pažindysi, ir mažas "teroristas" apturės oro vonią.
Atsakyti
Reikalinga pagalba 4u.gif

Susiduriau su tokia problema.Dukrai 1,5 metu ir nebemoka taisyklingai paimti kruties unsure.gif Na nesuprantu,nenoreciau nutraukti dar,like 2,3 maitinimai nakti ir vienas diena,daugiau nepraso,bet kiekvienas maitinimas labai skausmingas,nepaima giliai spenelio,dantimis sukanda.O kip mokyti toki vaika net neisivaizduoju..dazniausiai kruti netinkamai apzioja jau prisnudusi,burnyte atpalaiduoja ir man kancia doh.gif

Ciulptuko atsisake 10 menesiu,is buteliuku negeria,puikiausiai valge iki siol,o dabar va pora savaiciu bijau kiekvieno maitinimo.Gal gydytojas ka patars ar mamos patirtimi pasidalys. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Spingsuliukas @ 2014 07 08, 12:26)
Gal gydytojas ka patars ar mamos patirtimi pasidalys. bigsmile.gif

Taisyti apžiojimą taip pat kaip kūdikiui - pražiodint, bandyti kitas maitinimo pozas. Sėkmės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(padraika22 @ 2014 05 15, 15:54)
turiu sūnų jam 9 dienos. turiu  problemų su maitinimu. ilgai ieškoti informacijos neturiu laiko, tai gal nesupyksit jei paklausiu. kaip teisingai paduoti kūdikiui krūtį? <...>

Krūtį kūdikiui reikia paduoti taip, kad nesakudėtų žindant. Didelio spenelių jautrumo po gimdymo prasmė yra būtent tai, jog tokiu būdu mama ir sužino, GERAI ar BLOGAI naujagimis/kūdikis prigludo prie krūties. O geras prigludimas yra svarbus ne tik todėl, kad nekentėtų mamos speneliai, bet irk ad kūdikis gerai pavalgytų. Daugiau apie tai ir su paveikslėliais rasite čia >>> ŽINDYMO MOKSLAS: 4. KŪDIKIO GLAUDIMAS
Atsakyti
Gal kartais kas galės patarti. Mano sūneliui yra lygiai 7 savaitės ir, deja, maitinu nutrauktu MP. Kai laukiausi šventai tikėjau ir svajojau, kad savo vaiką žindysiu pati. Lankiau įvairius kursus, skaičiau literatūrą ir pan. Tačiau atsitiko taip, kad jis per pirmas 3 savaites stipriai numetė svorį, nes jo čiulpimo refleksas buvo silpnas (tai paaiškėjo vėliau) ir tiesiogine prasme badavo. Tiksliau jis tik čiulpė, bet visiški nežindo. Gal būčiau bandžiusi ir toliau išalkusį žindyt, bet hemoglobinas po tų 3 savaičių buvo stipriai per didelis - visiškas kraujotakos sutrikimas, sūnaus galūnės nuolat mėlynos, o pats šaltas kaip ledukas, nors už lango virš +30. Pediatrė liepė primaitinti mišinuku, nes nuo tokio prasto pieno užsisakymo, man pienuko tikrai ne upės tekėjo. Tad ėmiau traukti rankiniu, o vėliau ir elektriniu pientraukiais + mišinukas. Šiandien sūneliui lygiai 7 savaitės. Mišinuko praktiškai nebegauna. Per parą maitinu 7-8 kartus po 130-140 ml MP. Neįsivaizduoju, ar jam to užtenka. Kiek MP jam reikės vėlesniu laikotarpiu? Nes stengsiuosi nutraukinėti bent iki 6 mėn.
Ir labai prašau nesmerkti, kad pati nežindau, nes ir pati dėl to ne vieną ašarą išliejau. Tad stengiuosi nesinervinti, kad MP išvis nedingtų. Be abejo, labai noriu maitinti pati, tačiau bijau, kad nepasikartotų visa buvusi situacija. O kai ir duodu krūtį, tai apžioja tikrai neteisingai ir nieko netraukia. O jei bandau ištraukti ir per nauja įduoti, tai tik pradeda klykti ir tada jau išvis neįkiši.
Patarkit, ką galėčiau padaryt, kad vis tik susitvarkytų mūsų reikaliukai verysad.gif Ir gal kas žino, kiek kūdikiams reikia pienuko skirtingais gyvenimo mėnesiais?
Atsakyti
Aš manau, kad Jums padėtų Medela primaitinimo sisitema. Pagooglinkit, dabar daug kur būna pirkti. Tikrai dar ne vėlu išmokyti vaiką žįsti 4u.gif O dėl kiekio net nežinau, turbūt reikėtų duoti, kiek suvalgo, nors iš buteliuko turbūt lengviau subėga pienas ir vaikui sunkiau pačiam suprasti, ar jau sotus. Galbūt pereinamuoju laikotarpiu išeitis būtų krūties formos buteliukai su silpna srove, kad būtų sunkiau traukt ir reiktų pasidarbuoti kaip prie krūties. Sėkmės Jums 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Skwere @ 2014 09 08, 17:32)
Patarkit, ką galėčiau padaryt, kad vis tik susitvarkytų mūsų reikaliukai  verysad.gif Ir gal kas žino, kiek kūdikiams reikia pienuko skirtingais gyvenimo mėnesiais?

Smerkt nieks nesmerks 4u.gif Sveikinu atsisakius mišinukų!!
Dėl kiekio: angliškai http://kellymom.com/...mping/milkcalc/
Jei norit grįžti prie žindymo, siūlyčiau vis glaust prie krūtinės; galite išbandyti primaitinimo sistemą. Sėkmės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(šakute @ 2014 09 08, 19:55)
Smerkt nieks nesmerks 4u.gif Sveikinu atsisakius mišinukų!!
Dėl kiekio: angliškai http://kellymom.com/...mping/milkcalc/
Jei norit grįžti prie žindymo, siūlyčiau vis glaust prie krūtinės; galite išbandyti primaitinimo sistemą. Sėkmės smile.gif

Labai stengiuosi nutraukti MP tiek, kad nereiktų mišinukų. Ne vieną kartą verkiau, kad va niekas nebėga, arba vos 40-60 ml teišėjo nutraukti. O dar kai palaikymo iš šono maža bei pasisakymai "juk patys ant mišinukų užaugom, tai ko čia stresuoji", tai rankos ne kartą sviro.
Tai kaip suprantu, mano mažiukas dabar tikrai nebadauja cool.gif Net priešingai, pagal paskaičiavimą suvalgo net ir per daug. Nors primetu, kad skirtingi vaikai, skirtingai ir valgo. Iš kitos pusės svarbu, kad ir per daug jam nebūtų, nes matyt jis pats nelabai supranta, ar jau sotus, kai per 10 min išgeria 130 ml ir dar muistosi prašydamas daugiau.

QUOTE(Justesea @ 2014 09 08, 19:45)
Aš manau, kad Jums padėtų Medela primaitinimo sisitema. Pagooglinkit, dabar daug kur būna pirkti. Tikrai dar ne vėlu išmokyti vaiką žįsti 4u.gif O dėl kiekio net nežinau, turbūt reikėtų duoti, kiek suvalgo, nors iš buteliuko turbūt lengviau subėga pienas ir vaikui sunkiau pačiam suprasti, ar jau sotus. Galbūt pereinamuoju laikotarpiu išeitis būtų krūties formos buteliukai su silpna srove, kad būtų sunkiau traukt ir reiktų pasidarbuoti kaip prie krūties. Sėkmės Jums 4u.gif

O dėl medelos primaitinimo sistemos vis svarstau. Kaži, ar tikrai efektyvus dalykas g.gif Šiuo metu mažiuką maitinu iš medela calm buteliuko, kad nepamirštų bent šiokio tokio žindymo reflekso. Nes su kitais buteliukais nieko traukti nereikia, ten savaime bėga.
Atsakyti