Įkraunama...
Įkraunama...

Kas lemia žindymo sėkmę?

QUOTE(Home_Made @ 2014 10 11, 09:15)
Sveikos, super mamos! Man visos yra super mamos kurios žindo savo mažylius!

Be proto ir pato trokštu ilgai ir sėkmingai žindyti savo kūdikį, kadangi su pirmu pavyko tik lblb trumpai, tai šiam mažyliui noriu duoti savo pienelį kuo ilgiau!!!!!!!

Pradžia ligoninėj nebuvo lengva, bet atlaikėm, bruko mišinius, nes mažyliui krito svoria nemažai, nesišlapino, bet vargais negalais užkūrėme fabrikėlį, buvau kaip devintam danguj, dėkojau šventiesiem už suteiktą progą ir maniau, kad viskas jau blogiausia praeitį ir žindysiu!

Kodėl tada rašau? O bėda žindymo laike, traukia max 10 min, ir per dvi savaites toks caizdas kad pradėjp mažėt pienelio! verysad.gif Pradžioj krūtyz būdavo diidelės pritvinkusios pieno, taip žinay pradžioj taip bžna, poto jps likdavo tik pilnos ir sunkios, o dabar išvis minkštos ir tuščios!!!!! Atrodo 5 val nevalgo iš kažkurios ir ji vistiek minkšta kaip tuščia!  unsure.gif
Dar ir pykčiai prasidėjo gavus papulį, mažiukas nervinasi, ne visada bet tikrai būna.. man toks vaizdas, kad gal jam nepakanka... verysad.gif vis siūlau ir siūlau...

Aišku sisioja daug, kakoja daug ( nors normalu ir kas 10d žinau), būna pavalgęs ir pats išspjauna papsį, bet...
Na dabaf ipgai traukia lblbl kol jam bėgt pradeda kažkas, seniau iškart gurkšniais varydavo iki springimo. verysad.gif

Padėkit... Ar čia normalu, duodu kiek jis nori ir kada nori...Gyvenu tik maitinimu atrodo, nes paniškai bijau netekt  tos galimybės. verysad.gif

Naktį keliasi valgyt apie 3 ir apie 5, na kas dvi valandas,nes būna valgęs apie 12 nakties.užmiega gan ramiai, o dieną nori kas valandą, ten net neprisikaupia atrodo jam to pienelio!


Sveiki, nors as krutines tustumo pojucio iki kol vaikui sukako koks pusmetis nejautau (budavo labai pilnos), bet vis gi manau,kad tai yra individualu. Orientuokites, kaip vaikas tustinasi/slapinasi. Pamenu,kai gulejom ligoninej su mazuoju (jau seniai buvo primaitinimas kosem isibegejes) ir vaikas nieko nenorejo is ligonines maisto nei valgyt, nei gert, tai daktarai, apie suvartojamo mano pieno kieki spresdavo is mazylio sauskelniu sunkumo. Sverdavo jas smile.gif .
Manau,kad Jums reikia nusiraminti, ramiai pailseti (man labai padedavo silto vandens proceduros) ir ramiai maitinti toliau. Jei vaikas ima/meta kruti tai dar nereiskia,kad jam juntamas pieno stygius, gal tiesiog jums jau atejo pilvo diegliuku laikotarpis, del to toks neramus.
Nezinau ar pades mano issakytos mintys, bet bet kuriuo atveju - dideliausios zindymo sekmes Jums ir vaikeliui 4u.gif
Atsakyti
Mano atveju, žindymo sėkmę lėmė trys dalykai:

1. Atkaklumas;
2. Kantrybė;
3. Pieno turėjimas.
Atsakyti
QUOTE(saturno_sesely @ 2014 10 11, 15:13)
Mano atveju, žindymo sėkmę lėmė trys dalykai:

1. Atkaklumas;
2. Kantrybė;
3. Pieno turėjimas.

O kas lemia mamyčių Atkaklumą? Ar tik ne didelis ir neblėstantis NORAS?
Kam reikalinga Kantrybė? Tikriausiai iškęsti kančias, jeigu taip simboliškai pavadintume nepatogumus ir gal būt net žindymą kartais lydinčius skausmus. O tai neretai nulemia didesnis ar mažesnis mokėjimas, t.y., ŽINIOS.
Tikriausiai geriausia, jeigu motinos Pieno turėjimas atitinka jo vartotojo poreikius? Tai gal tegu kūdikis ir vadovauja – suteikime jam tokias GALIMYBES
Atsakyti
Mano mažytei tik 2 mėn., tad patirties dar neturiu daug, bet mano atveju žindymo sėkmę lėmė:
1. Žinios (už tai turiu padėkoti gyd. Vitkauskui),
2. didelis palaikymas (vyro ir mano mielųjų draugių, kurios kantriai mokė ir skatino maitinti ir neduoti mišinukų, net tada kai gydytojai ragino, nors visai nebuvo reikalo)
3. Kantrybė ir didžiulis tikėjimas, kad viskas bus gerai. O šie dalykai nulemti didžiulės meilės savo vaikui wub.gif
Atsakyti
Sveiki, atejau ieskoti pagalbos...
Musu maziukui dvi savaites ir kankinames su pieno fabrikeliu..niekaip nesiseina jo uzkurti, o sunkiai sekasi nuo pat pradziu, gimdymas buvo sunkus, buvo naudotas vakumas...mazylis gimdykloje nelabai norejo zisti, pirma diena irgi sunkiai sekesi, antra para prasidejo gelta, maziuka paeme fototerapijai, priespieni sekesi sunkiai nusitraukyneti...dabar esame savaite namie, maziukas noriai ima kruti, zindo...bet kad to pienelio mazai yra...per ta savaite nieko nepriaugome, o matyt net nemeteme kokius 20gr...nusitraukynet sunkiai sekasi...kai bandau maitinti mazylis gali po kelias valandas ant kruties kaboti, leidziu jam, bet pienuko nedaugeja, pati jauciu kad krutine nera pilna...is nevilties duodame biski misinelio, baisu kad vaikas gali but alkanas...o tada asaros upeliais bega, kad negaliu ismaitinti savo aukselio, kad negaliu jam dovanoti tokios dovanos kaip mp...
Ar dar yra galimybe uzkurt fabrikeli? kokiais budais? kiek laiko tai gali uztrukti?
Atsakyti
QUOTE(Morka:) @ 2014 11 15, 12:03)
Sveiki, atejau ieskoti pagalbos...
Musu maziukui dvi savaites ir kankinames su pieno fabrikeliu..niekaip nesiseina jo uzkurti, o sunkiai sekasi nuo pat pradziu, gimdymas buvo sunkus, buvo naudotas vakumas...mazylis gimdykloje nelabai norejo zisti, pirma diena irgi sunkiai sekesi, antra para prasidejo gelta, maziuka paeme fototerapijai, priespieni sekesi sunkiai nusitraukyneti...dabar esame savaite namie, maziukas noriai ima kruti, zindo...bet kad to pienelio mazai yra...per ta savaite nieko nepriaugome, o matyt net nemeteme kokius 20gr...nusitraukynet sunkiai sekasi...kai bandau maitinti mazylis gali po kelias valandas ant kruties kaboti, leidziu jam, bet pienuko nedaugeja, pati jauciu kad krutine nera pilna...is nevilties duodame biski misinelio, baisu kad vaikas gali but alkanas...o tada asaros upeliais bega, kad negaliu ismaitinti savo aukselio, kad negaliu jam dovanoti tokios dovanos kaip mp...
Ar dar yra galimybe uzkurt fabrikeli? kokiais budais? kiek laiko tai gali uztrukti?


Mums su pirmuoju sūneliu irgi sunkiai sekėsi turbūt taip pat dėl sunkaus gimdymo, pasibaigusio CP. Svarbiausia - nesigraužkite ir atsipalaiduokite. Jūsų vaikutis gauna pienelio, o tai svarbiausia. Mes taip pat davėme mišinėlio, po to vis mažinome jo kiekį, o vaikutis kartais net 2 valandas ant papulio kabojo. Mišinėlį duokit, tik po krūties. Mums pavyko ir nuo kokio 4 mėn visai nebereikėjo mišinėlio, po to sūnelį dar maitinau 1 m 7mėn. SVARBIAUSIA - MAŽIAU JAUDINKITĖS, daugiau ilsekites ir mylėkite save, Jūs puiki mama, nes labai stengiatės, tiesiog ne visoms viskas paprastai pavyksta, tik nereikia kaltinti savęs.
Atsakyti
Mano gimdymas taip pat buvo sunkus, bet pienelio pradžioj turėjau daugiau nei pakankamai. Deja deja, mažius pasirodė tikras tinginiukas. Pirmas 3 savaites maitindavau po kelias valandas: jis vis pabusdavo, patraukdavo kažką iš papo 1-2 min ir vėl užmigdavo kokioms 20 min su juo burnoj, po to vėl 1-2 min patraukdavo ir t.t. Kol pasirodė, kad jis svorio numetė + prasidėjo sveikatos problemos, o papo nežindė - tiesiog buvau tik čiulptukas. Tad mišinėliu teko pamaitinti apie 3 savaites perpus su savo nutrauktu pienuku. O traukiau pieną valandomis beveik be poilsio ir atrodė, kad jo tik mažėja ir mažėja ir mišinukas nesibaigia. Blogiausias šioje vietoje buvo stresas. Kai tik nustojau pergyventi, verkti, kad vaiką tenka mišinukais primaitinti, pienukas tiesiog pats savaime vieną dieną pradėjo bėgti. Negaliu pasakyti, kad labai lengvai, bet nuo tokios laimės tikrai prašviesėjo gyvenimas.
Dabar mums 4 mėn ir toliau traukiu MP. Džiaugiuosi, kad jo pilnai pakanka, nors pastangų įdedu tikrai daug. Būna, kad traukiu ir po 1-1,5 val kol nutraukiu maitinimui. O nespėjus apsisukti, jau ir vėl reikia traukti kitam. Deja, kad ir kiek dėjau pastangų, kad mažius pats pradėtų žįsti, mums nepasisekė. Tiesiog užsispyrusiai ėmė/metė papuką ir viskas. Toks "žaidimas" mane labai vargino, nes tekdavo ir nutraukinėti, ir papuką duoti. Galiausiai pasilikau tik prie nutraukimo ir viliuosi, kad dar ilgai ir ilgai mano MP užteks mažiukui.

Taip kad manau, kad fabrikėlį tikrai įmanoma užkurti. Tiesiog nusiramink, nebeverk ir tavo didžiulis noras tau bus geriausias pagalbininkas. Kaip mano draugė sakė "pienukas pirmiausia gaminasi galvoje". O traukti bent aš pradėjau po 40-60 ml per abu papukus po 1-1,5 val, iki dabar traukiu vienam maitinimui iš vienos maždaug po 150 ml.

O kad krūtinė atrodo nepilna, tai čia tik tau taip atrodo. Mano papukai po gimdymo buvo C/D dydžio, o dabar subluškęs B, geriausiu atveju. Bet tas pienuko kiekiui įtakos neturi.

Realiai aš prieš nutraukinėjimą. Bet jei kitaip nesigauna, tai kas tuomet belieka? Juk visos norime viso ko geriausio savo mažiukams smile.gif

QUOTE(Morka:) @ 2014 11 15, 13:03)
Sveiki, atejau ieskoti pagalbos...
Musu maziukui dvi savaites ir kankinames su pieno fabrikeliu..niekaip nesiseina jo uzkurti, o sunkiai sekasi nuo pat pradziu, gimdymas buvo sunkus, buvo naudotas vakumas...mazylis gimdykloje nelabai norejo zisti, pirma diena irgi sunkiai sekesi, antra para prasidejo gelta, maziuka paeme fototerapijai, priespieni sekesi sunkiai nusitraukyneti...dabar esame savaite namie, maziukas noriai ima kruti, zindo...bet kad to pienelio mazai yra...per ta savaite nieko nepriaugome, o matyt net nemeteme kokius 20gr...nusitraukynet sunkiai sekasi...kai bandau maitinti mazylis gali po kelias valandas ant kruties kaboti, leidziu jam, bet pienuko nedaugeja, pati jauciu kad krutine nera pilna...is nevilties duodame biski misinelio, baisu kad vaikas gali but alkanas...o tada asaros upeliais bega, kad negaliu ismaitinti savo aukselio, kad negaliu jam dovanoti tokios dovanos kaip mp...
Ar dar yra galimybe uzkurt fabrikeli? kokiais budais? kiek laiko tai gali uztrukti?

Atsakyti
Nebežinau kur daugiau kreiptis, išbandžiau visus man žinomus metodus, bet 9 mėn kūdikis nebeima krūties po to, kai dėl ūmios ligos ir vaistų teko 7 dienom nutraukt žindymą.
Visą sav. nusitraukinėjau, kad pieno nesumažetų, žinoma jo vistiek sumažėjo, bet manau gana greit atsistatytų, jeigu tik kūdikis žįstų. Deja 3 dienas desperatiškai ieškojęs krūties, zyzęs ir t.t jis po truputėlį apsiramino, ir kai pagaliau galima tęsti žindymą, net į tą pusę nebežiūri. Iš pradžių dar bent jau paliesdavo krūtį, bet net nebandydavo normaliai suimt ar juolab patraut, o štai antra diena kaip vos tik pajutęs, kad tuoj prdėsiu siūlyt pieną, jis pradeda verkt, užsisukinėt, muistytis ir visiap kitaip demonstruoja, kad neketina net bandyt, o jeigu tęsiu bandymus toliau, gan stipriai įsiverkia. Iki tol absoliučiai jokių problemų nebuvo, vaikas valgus ir palyginti ramus. Kaip jau minėjau, kūdikis gana sunkiai susitaikė su tokiu staigiu nujunkymu, tačiau kai jau šiaip netaip susitaikė, rodos nė už ką nebenori pradėti vėl.
Tikriausiai padariau didelę klaidą, kad visą savaitę maitinau mišiniu iš buteliuko, bet laiko atgal nepasuksi. Dabar buteliuko nebeduodu, čiulptuko jis ir šiaip neimdavo, bet rezultatų nėra. Bandau maitint ir linksmą, ir niurzgantį, ir apsnūdusį, ir vos pabudusį, bandau kažkaip nukreipt dėmesį ir nejučia įsiūlyt, bet kol kas rezultato jokio. Netgi atvirkčiai, pasipriešinimas vis didėja.
Nejaugi tai ir bus mūsų natūralaus maitinimo pabaiga? Labai norėjau mažiausiai iki 1,5 metų maitint, be galo prastai jaučiuosi, kad taip nutiko. Negaliu patikėt, kad 9 mėnesius taip noriai valgęs, jis taiga užmiršo, kaip žįsti. Baiminuosi, kad kūdikiui staigus priverstinis nujunkymas buvo tokia didelė trauma, kad jis net bijo vėl iš naujo pradėt, tikiuosi aš klystu... verysad.gif
Atsakyti
Kurį laiką galite vaikutį maitinti nutrauktu pienuku iš buteliuko, juk tai tikrai daug geriau, nei pienuko visai negauti, taip bent nesustos pieno gamyba, Galbūt nebrukite vaikui krūties, pabandykit kartu nuogi vonioje pasimaudyti, šiaip lovoje nuoga krūtine pagulėkite su vaikučiu, gal pavyks "sugundyt" jį iš naujo, kaip pirmą kartą, kai i krūtį pats susirado...
Atsakyti
Lemia 2 dalykai
1. Pieno liauku turejimas.
2. NORAS.
Atsakyti
Gal kas paprotins .. cia antras mano vaikas bet kzt su dukra nebuvo problemu zindymo klausimu. Dabar tai savaite laiko niekaip nesusireguliavo pieno gamyba..krutys visos strijom nuejo, pieno buvo zveriskai daug, teko nutraukinet, cia su gyd. KKonsultavausi, vienoj kruty net guzai buvo dideli, soko ir temperatura auksta, bet kazkaip praejo savaime nutraukiant piena ir masazais. Dabar tokia situacija kad sunus zisti nori pastoviai zisti..o po to vistiek rekia ir nori dar..krutyse pieno yra ..daviau pabandymui misinuko po maitinimo, tai dar sutrauke nemazai, dabar ramus sedi. Nesuprantu kas negerai. Nes jeigupasu pas mane pieno yra tai turetu but ramus ir papildomai misinuko nenoretu. Maista valgau tik dietini ir toki kad nepustu pilvuko. Laukciau minciu smile.gif aciu:)
Atsakyti
Mišinukas sunkiau virškinamas, dėl to ta ramybė gali būti apgaulinga 4u.gif Jei nori dar, tai ir duokit dar ir viskas bus gerai mirksiukas.gif Kaip suprantu, tik savaitė sūneliui, tai dar labai mažai. Man su antru vaiku kelias savaites pieno gamyba reguliavosi. Pieno turit daug, tai ir puiku, tikrai nežaiskit su mišiniais 4u.gif
Atsakyti