Na tos moterys tikrai ne iš lempos taip sugalvojo, todėl tikimybės, kad apsigalvos, praktiškai nėra
Galėtų paskaičiuoti ir kiek ligoninėje kainuos ir dar smulkiau viską surašyti. Tikrai labai įdomu ką ir kaip skaičiuoja.
"Vilniaus apylinkės prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl kūdikių gimdymo ne gydymo įstaigose, kai po gimdymo namuose mirė vaikai, o gimdyvėms buvo padaryti sunkūs sveikatos sutrikdymai."
Gaila, kad nenurodyta kiek gimdyvių buvo sužalotą, ir kiek kūdikėlių mirė, bet kalbama daugiskaita, vadinasi daugiau nei vienas ir viena.
Papildyta: " Pasak ministerijos, saugiausia vieta moteriai gimdyti, net ir esant mažai rizikai, yra akušerijos stacionaras, mat visų galimų komplikacijų numatyti iš anksto neįmanoma."
"Vilniaus apylinkės prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl kūdikių gimdymo ne gydymo įstaigose, kai po gimdymo namuose mirė vaikai, o gimdyvėms buvo padaryti sunkūs sveikatos sutrikdymai."
Gaila, kad nenurodyta kiek gimdyvių buvo sužalotą, ir kiek kūdikėlių mirė, bet kalbama daugiskaita, vadinasi daugiau nei vienas ir viena.
Visada galima reikalauti detalios ataskaitos, pirmu atveju kreipkitės į Matulą, antru kad ir į KMUk Papildyta:
Vakar žiūrėjau dokumentinį apie konkrečią Afrikos gimdyvę. Prasidėjus gimdymui, ji pėsčia iki ligoninės ėjo, dvi val, svarbu tik į ligoninę... O čia, nė pėstute nereikia eit, paskambinkit greitajai ir atvažiuos pasiimti.
Afrikos moterys bet ką atiduotų už galimybę gimdyti taip, kaip galime mes.
ir vel Afrika o ar rode kokiom salygom ta moteris gyvena? Koki vandeni geria, kokia isviete turi, kokius tinlus nuo maliariniu uodu? ar analogiskose salygose gyvena ir vakarietes, namuose gimdancios? Apie UK salygas ligonineje irgi daugelis gali pasvajoti, taciau vis tiek apie 2procentus tenai gyvenanciu renkasi namus.
Be minimaliausios technikos niekas neišleistų gi akušerio Kad paskui nereiktų prašyti nagų dildės O ligoninės neturi atliekamos ir laisvos, todėl tektų pirkti, norinčių gimdyti namuose 1-2 procentai, o kiek dar neatitiks kriterijų, tai kol atsipirktų viskas Ir žmonių tektų samdyti, mokėti mokesčius valstybei ir atlyginimą jiems. Štai taip kaina ir iškyla.
Kažkaip beskaitant diskusiją, kartais tampa neaišku dėl ko čia tiek daug ginčyjamasi. Norėčiau sureaguoti dėl dviejų dalykų. Visų pirma kažkas minėjo, jog gydytojai remiasi faktais. Mano artimiausia žmonės ir nemaža dalis aplinkinių yra gydytojai, dėl to neturiu nei per didelio nuvertinimo, nei per didelių iliuzijų šiuo klausimu. Tačiau atidžiai skaitau pranešimus ir laidas. Gydytojai diskutuodami remiasi dviem argumentais (grubiai tariant). Visų pirma yra minimas skaičiius apie naujagymių padidėjusį mirtingumą gimdant namuose (du kartus - skaičiai abiem atvejais nesiekia vieno vaiko 1000 iai gimdyvių). Tačiau tai yra vienintelis mokslinis argumentas, kuriuo remiamasi. Yra jau čia minėtas tyrimas, jog antrakarčių naujagymiai dažniau miršta ligoninėse (UK). Taip pat daryta ne viena studija ir jų metastudijos (t.y. pats patikimiausias įrodymas), jog gimdant ligoninėse intervencijų ir komplikacijų skaičius yra didesnis. Taigi, iš gydytojų pusės pokolkas mokslinių argumentų sakyčiau yra mažoka. Kitas momentas, kuriuo remiasi gydytojai - tai savo patirtimi. Minimos matytos komplikacijos gimdyvių gimdžiusių namuose ir pan. Tačiau čia iškyla klausimas - ar ligoninėse tokių komplikacijų nebūna. Ir kitas aspektas. Kadangi kalbame jau apie sisteminius dalykus, tai asmeninės patirties čia neužtenka, reikalinga remtis moksliniais tyrimais, kurie rodo tendencijas. Kalbėjau su keliais ginekoligais pastarąsias dienas, kurie prieš gimdymus namuose. Tai visais atvejais nei vienas rėra domėjęsis kitų šalių patirtimi, nustemba, kai pasakau, kokias pagalbos priemones vežasi akušerės į namus, taip pat nėra skaitę jokių realių studijų. Taip, kad mintis, jog gydytojai remiasi moksliniais faktasi manyčiau nėra visai teisinga iš to, ką stebiu.
Kažkaip užkabino ir ta diskusija apie "rožinius akinius" ir realybę su visokių situacijų modeliavimu. Man atrodo, jog tokioje diskusijoje galime pamesti esmę. Pateiksiu tokį pavyzdį. Mes čia kalbame apie teises. Mes turime teisę judėti ir naudotis tam automobilius. Kaip jau esu kažkada rašius skaičius, automobilis yra labai nesaugi priemonė. Jei pradėtume fantazuoti, galime ir prisifantazuoti - įsivaizduokit jūs su dviem vaikais važiuojate į kaimą, ir jus nutrenkia girtas vairuotojas. Jūsų mašina apsiverčia ir pradeda degti. Jūs sužalota. kas ištrauks vaikus? Kaip juos nugabensite į ligoninę? per kiek atvažiuos greitoji? ir taip toliau ir taip toliau. Arba kad kokia mama veš vaikus sugedusiu automobiliu. Tačiau mes esame demokratiška valstybė, pasirašę žmogaus teisių deklaraciją. Kuri teigia, jog žmogus turi teisę į asmeninį gyvenimą ir į teisę judėti. Taigi, valstybė neuždraudžia naudotis automobiliais. Yra nurodomos sąlygos - esimo taisyklės, automobilis turi būt patikrintas, vaikai vežami specialiose kėdutėse. O kur važiuosime, kada važiuosime, kaip važiuosime leidžiama pasirinkti patiems. Ir vis tiek važiuojame, o nesirenkam kad ir viešąjį transrpotą, kuris yra daug saugesnis. Taigi žmogaus teisių deklaracija teigia, jog gimdymo vietos pasirinkimas, tai yra teisė į privatų gyvenimą. Kiekviena mama žino, kad tiek ligoninėje, tiek namuose gali įvykt nelaimė. Ir ji, tiksliau abu tėvai, sprendžia savo motyvus gimdyt vienur ar kitur. jei čia svarbi mirtingumo statistika, remiantis tyrimais. Tada aš kaip nebe pirmąkartė turėčiau paklausti, o kodėl valstybė "verčia" gimdyti litoninėje, jei rizika ten yra didesnė (kaip jau minėjau, kaip nebe pirmakartei) pagal tuos pačius mokslinius tyrimus?
Apie grįžimus į viduramžius? Viduramžiais pribuvėjos neturėjo tiek medicininio išsilavinimo kiek šiuolaikinės akušerės, neturėjo tiek galimybių padėti, tiek instrumentų pačiuose namuose, kiek dabar. Be to viduramžiais nebuvo galimybės nuvežti į ligoninę ir suteikti reikiamą pagalbą, kaip dabar. Taip, kad manau, jog toks lyginimas nėra tikslu.
Dėl kainų. Nelabai gaunu atsakymo į savo klausimą. Kodėl UK paskaičiavus gimdymas namuose yra pigiau, o Lietuvoje jis turėtų būt brangiau. Čia kažkas deliojo skaičius, kurie mano manymu nėra visai teisingi. Nes visų pirma ligoninėje prie gimdyvės yra minimums trys asmenys (kuriems mokama ne už buvimą šalia gimdyvės, o už darbo valandas, nesvarbu ar tuo metu, kas nors gimdo, ar tuo metu jie būna prie jos), ligoninės palatos "išlaikymas" yra brangesnis nei viešbučio ir pan. Nesu mačius, kad kas paskaičiuotų realias sumas.
ir vel Afrika o ar rode kokiom salygom ta moteris gyvena? Koki vandeni geria, kokia isviete turi, kokius tinlus nuo maliariniu uodu? ar analogiskose salygose gyvena ir vakarietes, namuose gimdancios? Apie UK salygas ligonineje irgi daugelis gali pasvajoti, taciau vis tiek apie 2procentus tenai gyvenanciu renkasi namus.
Turbū nė nereikia pasakoti apie Vilniaus centre gyvenančius žmones, vandenį atsinešančius iš vandens kolonėlių bei einančius į lauko išvietes....
Lietuvoje dar nemažai žmonių semia vandenuką iš šulinio, gamtinius reikalus atlieka lauko tualete, ir tai nėra asocialūs žmonės