Įkraunama...
Įkraunama...

Dekupažas- 45

QUOTE(Dange* @ 2013 01 24, 00:45)
jis ir lieka lipnus.

doh.gif dekui
Atsakyti
QUOTE(Boruze5 @ 2013 01 23, 23:41)
Gal galite atsakyti ,kodel pirmo zingsnio lakas visai nedziusta (dvikompo.)Per pora valandu limpa ,atrodo keistai.

antras dvikomponenčio lako sluoksnis tepamas tada, kai pirmasis išskaidrėja.
Pirmasis išlieka lipnus, jo paskirtis - kad per susidariusius antro sluoksnio skilimo tarpelius prie pirmojo sluoksnio prisiklijuotų milteliai, kuriais įtrinsite darbelį.
Tai gali būti speciali porporina, akių šešėliai, pastelės, pridrožtos spalvotų pieštukų šerdelės ir pan. Junkite fantaziją, eksperimentuokite ir kaifuokite, jauskite malonumą nuo kiekvieno savo kad ir mažučio pasiekimo smile.gif
O tobulumas darant darbelius ateina tik su asmenine praktika (kada jūs pačios kuo daugiau "atkalsite ranką") drinks_cheers.gif

P.s. ne visiems dvikomponenčiams tinka birios priemonės, yra tokių, kuriems įtrinti skirti pvz. dailininkų aliejiniai dažai. Pasitikslinkite aprašyme, kokius būtent tuos dvikomponenčius naudojate konkrečiu atveju. Labiausiai iš man žinomų vandens bijo pvz. artmanijos "Retro" dvikomponentė priemonė.
Ir ... lakuojant galima sugadinti puikiai pavykusius darbelius, jei dvikomponentis bijo drėgmės. Tokius dekoruotus darbelius lakuoti tik su smirdančiu aliejiniu laku, netinka akriliniai lakai, nes panaudojus vandens pagrindo laką, visas darbelis "suverda" - susigadina visi skilimai, pasidaro košė.
Papildyta:
QUOTE(Dange* @ 2013 01 10, 15:51)
gal galit pasakyt, kur tokia liniuote pirkot  ax.gif
ir dar gal galit pasakyti, arba kur tiksliau paieskoti kaip atspausdinta paveiksliuka ar nuotrauka paruosti dekupazavimui.

į šį klausimą neatsakysiu, nes matosi jog tingi net peržvelgti temas, kurios yra sukurtos dekupažo skyriuje.

Merginos, suprantu kad jums, tik pradėjusioms domėtis dekupažu, norisi visko, iš karto, ir ant lėkštutės, ir dar kad deserto su kava paduotų, bet gerbkite ir tas, kurios dėl tokių kaip jūs - naujokių jau pasistengėme, jau viskas aprašyta, aptarta, pasidalinta, ir kai kurios temos apima tik kelis auksinės informacijos turinčius puslapiukus. Juos perskaičiusios, tiesiog sužinosite puikias gudrybes, suktus problemų sprendimus ir visa tai - nemokamai ir su didele mūsų kantrybe sukrauta ir laisvai prieinama informacija.
Naudokitės į sveikatą drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2012 01 01, 17:55)
Man RETRO dvikomponentis - kiek naudojau, iš visų pats gražiausiai skylantis.
Tik jo labai rimtas trūkumas - klaikiai bijo drėgmės. Esu padariusi staliuką, kurio paviršių net ir daug sluoksnių užlakavus sintetiniu laku, ant daikto paviršiaus pateko vandens, ir dvikomponentis sureagavo.
jis ir lieka truputį lipnus net išdžiūvęs, tai normalu. Prie to lipnumo prilimpa Skilimų stambumas priklauso nuo užtepto sluoksnio storumo. Matomai truputuką pamažinai antro sluoksnelio jį tepdama.
Aš šį dvikomponentį dengiu ... pirštais. Ir kontroliuoti galima, ir paskirstyti gerai išeina.


Nebandėt pastaruoju metu Retro? Man anksčiau suskildavo taip dailiai, dabar visai nebeskyla...keista.
Gal sakau ko primaklinta ar per daug pilu antrojo sluoksnio? Nes, kai užpylus antrąjį, atsiranda skylutes, nepasidengia jis lygiai. Tada gal kiek jo padauginu, norėdama jas užglaistyti...
Pasvarsčiau garsiai. Kaip pas jus su Retro ar viskas gerai vyksta unsure.gif ?

Ir dar pastebėjau, jei šviesus darbelis, jis vėliau geltonuoja (naudojant šį dvikomponentinį).
Atsakyti
QUOTE(Sig @ 2013 01 28, 10:31)
* Nebandėt pastaruoju metu Retro?

** Ir dar pastebėjau, jei šviesus darbelis, jis vėliau geltonuoja (naudojant šį dvikomponentinį).

*kadangi didelėm talpom buvom užpirkę kitokio dvikomponenčio, dar turiu pakankamai ir retro senokai neperku. Nors ... jis man pats pačiausias ir gražiausiai skylantis ... buvo wink.gif
Įtarimas: gal sutirštėjo? Gal ima senti? Kaštais būna tokie dalykai.
Jei kitus galima atskiesti virintu vandeniu, kaip elgtis su retro nežinau, jis vandens nemyli.

** ne retro gelsta, bet medaus atspalvius įgauna aliejinis lakas. Dekoruojant darbelius, reikėtų į tai atsižvelgti ir įsivaizduoti kaip atrodys darbelis po kokių metų dviejų- trijų, kai jis pradės gelsvėti.
Palyginimui iš tikrai matytos ir gerai žinomos statybinės praktikos: nulakavus medines grindis, jos iš pradžių būna labai skaidrios, šviesios, o po kelių metų spalva pasikeičia, pagelsta, arba kaip sakoma - mediena įgauna medaus atspalvius.
Jei į tai atsižvelgsime, darysime tokius darbelius, kad tai taptų ne trūkumu, bet kaip tik privalumu drinks_cheers.gif

Mano vienas padėkliukas taip per kokius 3 metus pagelto, daug kas stebisi kaip aš išgavau tokį vaizdą.
g.gif Ne aš, ne aš išgavau - lakas "pasistengė" lotuliukas.gif
Atsakyti
Greičiausiai taip ir yra. Sutirštėjęs ir senesnis (anksčiau pirktas) pirmasis lakas, o antrasis naujesnis buvo, todėl ir nesuveikė jis man...
Atsakyti
Sveikos, meninikės.smile.gif
Aš irgi dekupažinu.
Norėčiau pakalbėti apie priemones: ar perkate specialias, brangias priemones dekupažui? Aš tai naudoju paprastą lipalą servetėlėms klijuoti (dažniausiai net pasenusį lotuliukas.gif ) ir viskas gaunasi puikiai- net geriau, negu su specialiais klijais. 4u.gif
Tas pats ir su servetėlėmis: "specialios" dekupažo servetėlės daug brangesnės negu paprastos, o rezultatas tai tas pats.smile.gif
Tad klausimas: Kam pirkti brangias priemones?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Indraxx: 07 vasario 2013 - 19:47
QUOTE(Indraxx @ 2013 02 07, 21:47)

Tad klausimas: Kam pirkti brangias priemones?


Deja su tokiu poziuriu graziu darbeliu nebus... verysad.gif
Priemones, t.y. klijai, mediumai, krakle ir t.t. tik specialus, dazai jau gali buti paprasti is Senuku ar Ermitazo, lakas uzbaigimui irgi paprastas vandens pagrindu, arba spiritinis, ziurint ka lakuosit... thumbup.gif Su pasenusiu Lipalu niekas jau nebedirba, nes tai darbo gadinimas, ypac jeigu darbelis sviesus, nes labai greitai pagels. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Indraxx @ 2013 02 07, 20:47)
Sveikos, meninikės.smile.gif
Aš irgi dekupažinu.
Norėčiau pakalbėti apie priemones: ar perkate specialias, brangias priemones dekupažui? Aš tai naudoju paprastą lipalą servetėlėms klijuoti (dažniausiai net pasenusį lotuliukas.gif ) ir viskas gaunasi puikiai- net geriau, negu su specialiais klijais. 4u.gif

o vat čia - atleisk, bet paprasčiausiai meluoji. Tik nelabai suprantu kam taip a-lia "gudrauti"?
Senas ... lipalas??? Mes lipalo atsisakėme jau prieš kelis metus, ir apie tai kodėl taip padarėme apkalbėta senose temose, ir labai išsamiai apkalbėta.
Dekupažui lipalas - darbų gadintojas. Kas rimčiau kuria (ne cackinasi apsimesdamos kad dekupažina ar prisižiūrėjusios jau tapusių "prieštvaniniais" rusiškų tipo mokomųjų filmukų jį naudoja) tos puikiai supranta, kad kas kas, o lipalas - pravalas. Na kažkiek darbeliai atrodo pakenčiamai, bet po kažkurio laiko jie tampa ... vos ne išmetimui skirti. Pagelsta, pakeičia struktūrą net po laku.
Taip kad nereikia gudrauti ir skūpumo tokiu būdu "maskuoti" mirksiukas.gif

QUOTE(Indraxx)
Tas pats ir su servetėlėmis: "specialios" dekupažo servetėlės daug brangesnės negu paprastos, o rezultatas tai tas pats.smile.gif

o kas sakė, kad dekupažui naudojamos kažkokios SPECIALIOS servetėlės???
Tiesiog nuėjusi į Maximą ar Senukus nusipirksi servetėles, kurios bus gražios arba ... ne.
Nevisos važinėja po pasaulį ar tutri krūvą draugų užsienyje, kurie nuėję į savo prekybcentrius gali nupirkti ir atsiųsti servetėlių. Todėl rankdarbių parduotuvės tuo naudojasi ir pardavinėja mums servetėles, jas pirkdamos iš didmenininkų pakeliais.
Kaip pavyzdys šis saitas. Jame parduodamos servetėlės skirtos restoranams ir apskritai plačiajai visuomenei naudojimui.
Anksčiau mes darėme iš ten užsakymus, išsidalindamos pakelius po servetėlę.
QUOTE(Indraxx)
Tad klausimas: Kam pirkti brangias priemones?

O tam, kad daryti KOKYBIŠKUS darbelius.
Galima naudoti kiaušinių lukštus išgauti krakle efektą, bet ... man dvikomponentis geriau. Toliau tęsti net nebesinori doh.gif
Atsakyti
Mielos auksarankės smile.gif
Gal galėtumėte pasidalinti patirtimi kur ir kaip naudojat biserio pastą.

4u.gif
Atsakyti
Klausimukas.

Raides (medines) klijuoti ant nulakuoto paviršiaus ar užklijavus nulakuoti? hi.gif

Klausiu, nes esu girdėjusi, kad nuo nulakuoto paviršiaus atšoka? Nežinau, kiek tiesa, bandyt nenoriu smile.gif O užklijuotos ar gražiai lygiai nusilakuos?

Ačiūūūū.
Atsakyti
QUOTE(Sig @ 2013 02 16, 14:24)

Raides (medines) klijuoti ant nulakuoto paviršiaus ar užklijavus nulakuoti? hi.gif



Aš klijavau raides ant lakuoto paviršiaus. Man gerai laikosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Luizamama @ 2013 02 16, 15:44)
Aš klijavau raides ant lakuoto paviršiaus.  Man gerai laikosi smile.gif


Man irgi laikosi mirksiukas.gif
Atsakyti