Įkraunama...
Įkraunama...

Turbo mamų klubas Nr. 40 (+/- 33),

QUOTE(brasta @ 2013 01 11, 23:29)
Bet taviškis visai kitoks, jis koordinuotas, guvus, matosi kažkiek ir emocijų  wub.gif Nustebins dar daug kuo.

Keistai man nuskambėjo kažkiek emocijų, pas jį emocijos liejasi per kraštus. Kai juokiasi juokiasi šimtu procentų, rėkia irgi šimtu procentų. Ir jautrus labai, jei kam skauda jis labai moka paguosti.
Mes dabar dirbam su DAN programa (nugalėkime autizmą dabar), ten yra asociacija ir daug svetainių. Tose svetainėse yra tokie testai, pagal kuriuos po to trys psichologai vertina vaiką. Tai mes pagal juos labai mažai balų surenkam. Tik dėl kalbos daugiau, o visi kiti rodikliai normoje.
Aš dar skaičiau žymiausių pasaulio autisčių biografijas. Viena jų profesorė Templ. Tai kai ji pasakoja apie savo vaikystę, tai daug yra panašumų dėl elgesio. Bet ji pasakoja ir dėl ko ji taip elgėsi.
Tačiau yra vienas skirtumas, kas skiria Aistį. Aistis ne intravertas, o ekstravertas. Jam būtina publika, kuo daugiau žmonių, tuo geriau jis jaučiasi. Be to kabinėjasi prie visų, jam labai svarbus kontaktas, kad jį liestų, bučiuotų, kutentų. O pas autistus visa tai atvirkščiai būna.
Dar Flesi minėjo, kad tai gali būti alalija. Tai kai paskaičiau veiksmus alaliko ir autisto kuo skiriasi, kas liečia bendravimą, tai tikrai jo veiksmai yra alaliko, o ne autisto.
Bet iš tiesų tai visai nesvarbu kokia ta diagnozė ir koks pavadinimas. Gal net neįvardins jo taip. Tačiau tikrai yra būdingi elgesio nukrypimai ir jie yra pataisomi. Ir pasirodo, kad visas yra ne dėl smegenų, o dėl virškinimo trakto! Ir pagal tą sistemą, kas svarbiausia, galima atsekti visas priežastis ir pasekmes. Kodėl vaikas elgiasi taip, kodėl isterikuoja, kodėl nekalba ir pan. Panaikinus priežastis išnyksta pasekmės. Ir kai pamačiau kokie vaikai išgijo, kurie iš viso su aplinka nekontaktavo, tai vilčių tikrai yra daug...Reik tik padirbėti.

Mano tai sūnėnas gimęs gruodžio 23d. į mokyklą pradėjo eiti beveik 8. Niekas anksčiau leisti ir nesiūlė. Tik jis negerai jautėsi, jam buvo nuobodu su mažiukais. Nors už tai gerai mokėsi, buvo tikrai lengviau.
Aš tai jei pas mus būtų galima, kaip ir Amerikoje, nevesti iš viso vaikų į mokyklą, tai taip ir daryčiau.
Atsakyti
QUOTE(flesi @ 2013 01 11, 23:12)
2. kuria prasme? tavoji lenkia bendraamžius? 


iki bendraamziu gebejimu jai dar toli grazu. jauciasi, kad truksta siek tiek laiko.
Atsakyti
Narjana, mano patirtis su autistais labai maža, nekalbant apie žinias iš seminarų ir kt. realiai esu susidūrusi su 4. Ekstraverto autusto nesu mačiusi. Pagal tavo pasakojimus, Aisčiui mažai kas tinka, tiksliau jis visai beveik neturi autizmo požymių. Kita vertus autizmas gali išryškėti ne iš karto. Žinoma, tu pati geriau matai.
O dėl mitybos įtakos - tikiu. Esu mačiusi ne vieną atvejį, kaip mityba įtakoja ligas.
QUOTE(janna @ 2013 01 12, 11:30)
iki bendraamziu gebejimu jai dar toli grazu. jauciasi, kad truksta siek tiek laiko.

Tokiu atveju irgi yra išeitis. Reikia kreiptis į tarnybą PPT, kur nustatys brandą ir galbūt galėsite eiti į mokyklą vėliau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flesi: 12 sausio 2013 - 11:46
QUOTE(flesi @ 2013 01 12, 11:45)
Tokiu atveju irgi yra išeitis. Reikia kreiptis į tarnybą PPT, kur nustatys brandą ir galbūt galėsite eiti į mokyklą vėliau.


Tai tik teoriskai.
Praktiskai kur kas viskas sudetingiau. Penkiameciau brandos isvadas is PPT gauti daug lengviau, nei vyresniam. Ne kiekviena PPT to imasi, motyvuodama tuo, kad amziaus cenzas yra numatytas istatymu ir tam, kad atideti pirmaja klase reikia pakankamai rimtu priezasciu, su branda mazai ka bendro turinciu (tai jau turetu buti sutrikimai). Kalbejausi sia tema su PPT atstovais neformalioje aplinkoje. Atsakymas - rezultatas tolygus "0".
Siap cia ne mano vienos galvos skausmas. Apie tai yra diskutuojama labai daug ir labai ivairiose forumuose. Metu gale gimusius vaikuciu susirupinusiu sia problema yra nemazai. Jei tik PPT issprestu sia problema taip paprastai nemirgetu socialiniai tinklai. Ir nekeltu tai tokio susirupinimo tevams. Vien jau SM paskaicius sulpna darosi is bejegiskumo.
Man maziausiai rupi ar patemps ji mokslus 1-4 klaseje. O kaip bus su mokslais 5 ir toliau klasese. Kur kruvis pakankamai didelis ir dides. Kaip ji patemps jos nervu sistema, jau nekalbu apie socializacija, paauglyste ir bendrus interesus.
Kada ji ismoks skaiciuoti ar skatyti ar tai ivyks 6metu ar 8 metu, mazai itakos jos tolimesne gyvenymo kokybe. Bet socialianiai igudziai ir patirtys, kaip zinia itakoja ir dar kaip ir lydi visa likusi zmogaus gyvenyma.
Uch...., ot prirasiau doh.gif

Ir kam i galva sove istatyme irasyti zodi "kalendoriniai" metai. Tik vienas zodis..... , o kiek problemu doh.gif Jug galejo palikti "mokslo" metai ir jau vienu rupesciu maziau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo janna: 12 sausio 2013 - 16:13
Janna, o tu keliu metu ja nori isleisti i mokykla? Juk gali leisti pilnu 7 mastau.gif

Narajana, jums 4u.gif už kantrybę, atkaklumą ir ieškojimus. Nieko nenusimanau šitoj sferoj, bet žinau, kad atkaklumas ir kantrybė daro stebuklus.
Atsakyti
QUOTE(Dvi @ 2013 01 14, 11:29)
Janna, o tu keliu metu ja nori isleisti i mokykla? Juk gali leisti pilnu 7 mastau.gif

schmoll.gif negali. jeigu kalendoriniais metais sukanka 7 - privalo leisti į mokyklą. Vadinasi jannos, mano ir Narjanos privalės pradėti lankyti pirmąją klasę dar būdami šešerių
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flesi: 14 sausio 2013 - 11:32
QUOTE(flesi @ 2013 01 14, 11:31)
schmoll.gif  negali. jeigu kalendoriniais metais sukanka 7 - privalo leisti į mokyklą. Vadinasi jannos, mano ir Narjanos privalės pradėti lankyti pirmąją klasę dar būdami šešerių

Nu netiesa, nebent pasikeitė kada nesenai taisyklės, kaip ir minėjau mano sūnėnas pradėjo eiti į mokyklą būdamas beveik 8. O mūsų klasėje taip pat buvo ir 69 gymimo ir 70. Manau, kad tikrai niekas negali priversti vaiko leisti 6 metų į mokyklą.

Atsakyti
QUOTE(Narajana @ 2013 01 14, 12:44)
Nu netiesa, nebent pasikeitė kada nesenai taisyklės, kaip ir minėjau mano sūnėnas pradėjo eiti į mokyklą būdamas beveik 8. O mūsų klasėje taip pat buvo ir 69 gymimo ir 70. Manau, kad tikrai niekas negali priversti vaiko leisti 6 metų į mokyklą.

dabar tokia tvarka mirksiukas.gif prieš kiek metų tavo sūnėnas ėjo? Mano vyresnysis kai pradėjo lankyti, tai buvo galima tėvų nuožiūra. O dabar tėvams gali būti taikoma netgi piniginė bauda. Vėliau surasiu dokumentą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flesi: 14 sausio 2013 - 14:14
QUOTE(flesi @ 2013 01 14, 14:12)
dabar tokia tvarka  mirksiukas.gif prieš kiek metų tavo sūnėnas ėjo? Mano vyresnysis kai pradėjo lankyti, tai buvo galima tėvų nuožiūra. O dabar tėvams gali būti taikoma netgi piniginė bauda. Vėliau surasiu dokumentą.

Nu supratau. Absurdas kažkoks, juk vaikas vaikui nelygu. Dėl Gruodės tai nesijaudinu, ji net ir dabar galėtų laisvai į pirmą klasę eiti. O Aistis neaišku net ar kalbės jau tokio amžiaus.
Nors, aišku, į paprastą mokyklą mes nei vieno vaiko nleisim.
Atsakyti
QUOTE(Narajana @ 2013 01 14, 14:50)

Nors, aišku, į paprastą mokyklą mes nei vieno vaiko nleisim.


Kur galvojate leisti?
Papildyta:
QUOTE(flesi @ 2013 01 14, 14:12)
Vėliau surasiu dokumentą.


http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=395105
Ištrauka iš šio dokumento 9 straipsnio:

3. Pagal pradinio ugdymo programą vaikas pradedamas ugdyti, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Atskiru atveju vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai ir kuriam reikalinga nuolatinė kvalifikuotų specialistų pagalba bei sveikatą tausojantis dienos režimas, tėvų (globėjų) prašymu švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka vienus metus gali būti ugdomas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ar namuose pagal jo specialiesiems ugdymo poreikiams pritaikytą ugdymo programą.
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif

Grįžtu ir aš smile.gif . Smagu kad tema atgijo thumbup.gif . Aš tai pritariu visoms ir Dvi, kuri sako, kad negali būti, kad nėra apie ką kalbėti, ir toms kurios sako, kad nėra ką rašyti... Kažkaip sunku pradėti tongue.gif . Taip ir su draugais su kuriais mataisi kiekvieną dieną tiek kalboooos, o su kuriais susitinki labai retai tai reikia pradžios bigsmile.gif

Papildyta:
Aš dėl mokyklos nesuku galvos, vaikai gimę pavasarį vasarą tai nėra jokių svarstymų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo raami: 14 sausio 2013 - 16:32
QUOTE(brasta @ 2013 01 14, 15:47)
Kur galvojate leisti?

Mes tai į Taikomųjų mokslų licėjų galvojam ir nuo namų netoli. Taikomųjų mokslų licėjus
Žiūrėsim kaip ten bus.
Atsakyti