Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip saugojotės, kol žindėt

Kiek žinau, kad būtų užtikrintas žindymo kontraceptinis poveikis, kūdikis turi būti maitinamas tik motinos pienu ir raminamas turi būti krūtimi, o ne čiulptuku.
Atsakyti
zinot,as nelabai pasitikeciau pasakymu,kad kol maitini,tol pastoti negali,tai tikrai ne 100proc. tai patikrinta ant manes ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2006 05 17, 20:56)
Mano ginekologe rekomendavo kontraceptikus Mikro-30. Sake, kad tinka tuo atveju, jei gime mergaite biggrin.gif Jis tinka maitinancioms krutimi smile.gif
As pati dar ju negeriu, nes nerandu vaistineje prie namu, o kainuoja virs 29 lt. mirksiukas.gif



QUOTE(kregzde @ 2006 05 18, 09:14)
Girdėjau, kad stabdoma jų gamybą, bet nesu tuo tikra unsure.gif


Sustabdyta ne jų gamyba, o importas. Gamintojas nusprendė, kad mūsų rinka per maža tam, kad jam apsimokėtų pakuoti į dėžutes su lietuviškais užrašais. Tačiau jų galima nusipirkti Vokiečių vaistinėse, kurios vaistus gauna ne iš Lietuvos platintojų.
Atsakyti
QUOTE(viltuke @ 2006 05 22, 17:07)
Mes irgi prezervatyvus naudojam.  Dar žvakutės yra, tik pavadinimo nepamenu. Maitinančiai galima spiralę įsidėti, bet jų patikimumas apie 70proc, tai dėl to tas variantas mums atkrito schmoll.gif


O kas sakė, kad 70?Ar čia maitinimo periodu tik tiek?
Atsakyti
QUOTE(krivai @ 2006 06 01, 20:46)
Praėjo mėnuo po gimdymo, maitinu pagal kūdikio poreikius, nieko daugiau negauna išskyrus pienelį, o mėnesinės jau buvo. Tikrai neapsirikau, jas pažinčiau tamsoje. Štai tau ir apsauga


Taip taip, norsm vien pienu vaika maitinau iki 6 men, menesines prasidejo 6 savaites po gimdymo. Puiki apsauga wink.gif
Atsakyti
Na, aš linkčiau manyti, kad tik natūraliai maitinant ir esant kad ir tiems 2 procentams - tikimybė labai maža. Jei gydytoja sako "pasitaiko ankstyvų neštumų po gimdymo", tai nieko nuostabaus, juk ji tų pacienčių ir istorijų prisižiūri tiek ir va tiek. Nei viena priemonė neapsaugo šimtu procentų!!! schmoll.gif
Kiek iš mūsų pastojo besisaugodamos? Tik nesakykit, kad nei viena...

O aš tai baisiausia jaudinuos kaip ten bus man su tuo saugojimusi. Dabar per nėštumą įpratau be gumyčių (prieš tabletes ir kt chemiją esu baisiai nusistačius) ir taip nenoriai aš jas vėl prisileisiu blush2.gif blush2.gif Tik kad "neprisidirbčiau" vėl biggrin.gif
Atsakyti
Mano gydytoja net neuzsiminė, kad galima visai nesisaugot doctor.gif (o aš ir pati taip nedaryčiau schmoll.gif ) . Iškart išvardino galimus apsaugos variantus (prezervatyvai, žvakutės, tabletės). Dar galima nehormoninė spiralė, bet aš po cezario, tai ją nebent po 6 mėn galėtų įdėt.

QUOTE(saulala @ 2006 05 25, 00:57)
Visada nekenčiau prezervatyvų, taigi pasirinkome tabletes į makštį (vaistinėje pasakė, kad jas lengviau įsidėti nei žvakutes).


O kaip ten po tų tablečių? Kas ten viduj darosi? Kaip jos atrodo ištirpusios? Ar nesusidaro kokia košė?
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2006 05 17, 19:56)
Mano ginekologe rekomendavo kontraceptikus Mikro-30. Sake, kad tinka tuo atveju, jei gime mergaite biggrin.gif Jis tinka maitinancioms krutimi smile.gif
As pati dar ju negeriu, nes nerandu vaistineje prie namu, o kainuoja virs 29 lt. mirksiukas.gif



QUOTE(kregzde @ 2006 05 18, 08:14)
Girdėjau, kad stabdoma jų gamybą, bet nesu tuo tikra unsure.gif



man irgi daktarė rekomendavo jas, bet prasitarė, kad dabar jų nebėra ir pasiseks, jei dar gausiu g.gif žodžiu, rekomendavo tai, ko nebėra blink.gif lotuliukas.gif

QUOTE(rimvyda1 @ 2006 05 22, 16:58)
Na o man tai isvis gydytoja pasake kol maitinu tai nereikia saugotis... tai visa laime kad anytai prasitariau tai ta paprotino... Papasakojo savo istorija kaip bemaitindama sunu (mano vyra) pasijuto besilaukianti... doh.gif  doh.gif  doh.gif
Tai neduok dieve man taip butu nutike... Va ir pasitikek tais gydytojais... Jie gal taip bando didinti demografine padeti Lietuvoj? g.gif  bash.gif  g.gif

nesisaugoti galima maždaug iki 3 mėnesio, paskui tikimybė pastoti didėja sulyg diena mirksiukas.gif

mes kol kas naudojam gumytes mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Motušė @ 2006 06 02, 00:07)
Kiek žinau, kad būtų užtikrintas žindymo kontraceptinis poveikis, kūdikis turi būti maitinamas tik motinos pienu ir raminamas turi būti krūtimi, o ne čiulptuku.


Maitinau vaikutį kaip jis nori, kada nori, kiek nori iki 6 mėn. Tada ėmiau primaitinti košytėmis. O šiaip tai tik parodydavo, kad jau nori papyčio, ir gaudavo. ir ką? Po cezario praėjus vos keturiems mėnesiams, atvyko tos, gyvatės..
Vaikas taip ir nenorėjo žinoti, kas yra žindukas ar buteliukas.
Žodžiu, VISAI negalima pasitikėti žindymu kaip garantija nepastoti.
Atsakyti
Man menesines neatsirado 17 menesiu. Pirmus 12 menesiu nesisaugojom isvis, o tikrindavau gimdos kaklelio gleives su spec. mikroskopu, bet metai po gimdymo nusipirkau nestumo testa ir... prezervatyvu, nes pati netikejau kad taip ilgai gali nebut... Ir nieko. Man jie netrukdo. O pries visas kitas priemones tai as labai pries... Seip tai vaistu pramone labai priesinasi neigiamos informacijos apie ju produkcija plitimui...

Ir vistiek tai sen tai ten atsiranda kokia zinute apie tarkim galimybe, kad geriamieji kontraceptikai sukelia krutines vezi ir panasiai... nenoriu rizikuoti.
Ir taip nei viena nezinom is uz kurio kampo kokia beda stovi.


Atsakyti
Man gydytoja sake, kad tris menesius drasiai galiu nesisaugoti, bet tik tuo atveju, jeigu maitinu ne reciau kaip kas tris valandas (tame tarpe ir nakti). Nakti maksimalus tarpas tarp maitinimu gali buti - 5 valandos. Ir jokiu primaitinimu, jokiu vandenuku ir t.t. Tik mamos pienas. O po to patare naudoti prezervatyvus, tabletes ir zvakutes. Kontraceptinems tabletems (kurias, atseit, gali naudoti zindanti mama) sake grieztai - ne, nors ji ir ne pensininke (jai apie 40 metu). O spirale galima deti tik atsiradus menesinems (?).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Augustina: 08 birželio 2006 - 12:08
QUOTE(Augustina @ 2006 06 08, 12:06)
Man gydytoja sake, kad tris menesius drasiai galiu nesisaugoti, bet tik tuo atveju, jeigu maitinu ne reciau kaip kas tris valandas (tame tarpe ir nakti). Nakti maksimalus tarpas tarp maitinimu gali buti - 5 valandos. Ir jokiu primaitinimu, jokiu vandenuku ir t.t. Tik mamos pienas. O po to patare naudoti prezervatyvus, tabletes ir zvakutes. Kontraceptinems tabletems (kurias, atseit, gali naudoti zindanti mama) sake grieztai - ne, nors ji ir ne pensininke (jai apie 40 metu). O spirale galima deti tik atsiradus menesinems (?).



Idomu, ka si gydytoja pasakytu tuo atveju, jei per tuos tris menesius pastotum? tongue.gif Gal pasisiulytu priziureti vaika lotuliukas.gif Kaip ji taip drasiai gali siulyti nesisaugoti?! Is kur ji zino, kada tau prasides ciklas ir pan.? Gal tu ja ne taip supratai? g.gif Zindymo laikotarpiu gal ir imanoma nepastoti, taciau kaip galima pajausti ar suzinoti, kada tau prasides ovuliacija??? Juk pradedi kraujoti po jos ir jei pataikei, tai didziausi sveikinimai - tu vel mama!!! 4u.gif Beje, man taip ir atsitiko 4u.gif
Po pirmo nestumo, kadagi vis dar maitinau, gydytoja siule gerti MIKRO 30, tiksliai nzn, bet ten nera kazkokios sudedamosios dalies, kuri yra visose kitose kontraceptinese tabletese. Taciau ir jos gali sukelti vaikui alergija, o mamai visus budingus kontraceptiku salutinius poveikius, kuriu, pvz as, negaliu pakesti. Ju neisbandziau, pakuote guli iki siol.. Ir mano gydytoja minejo, kad jomis nebeprekiaujama. Toms, kurios nemegsta naudoti prezervatyvu, zvakuciu ir pan. dar viena is iseiciu - spirale. Spirale deda tada, kai gimda pakankamai atsigauna arba po pirmuju menesiniu. Taciau nera garantijos, kad organizmas ja priims. Jei varine ~ 100 lt, jei gydomoji-hormonine (beje ir vienintele, pasirinkimo nera g.gif ) ~ 500 lt. Nemaza rizika pinigus ismesti tiesiog i "siuksliu" deze.. Pasirinkau pastaraji varianta, nors jis kelia daug abejoniu, tiesiog nzn ka galeciau pasirinkti dar... Vyras prezervatyvu nepripazista! Naturalus planavimas g.gif jis prie gero nepriveda, ypac, kai aistra uztemdo prota biggrin.gif Tokiu budu atsirado mano pirmoji saulele 4u.gif
Taip kad, gerbiamos mamos, bukime racionalios ir budrios smile.gif Ir, ypac patariu atkreipti demesi i gydytoju, mamu, tetu ir t.t. pasisakymus.. Kas ka nori, tas ta sneka..Ne joms pastoti, ne joms auginti, atsakomybe uz savo veiksmus prisiimame pacios 4u.gif

Bukite laimingos 4u.gif
Atsakyti