QUOTE(tėtis66 @ 2014 01 30, 12:06)
sveiki,
Atsiprašau, jei kartosiuos, visko nespėjau perskaityti. Reiktų patarimo. Planuojamas statyti namas (pirmas ir greičiausiai paskutinis:)) bus dviejų aukštų, apie 120 m2 bendro ploto, Ia atskira virtuvė, svetainė, svečių kambarys ir "katilinė", IIa trys miegamieji, vonia is skalbykla-drabužinė. Apšiltintas pagal B klasės reikalavimus (varžų nepamenu), šildymas "geoterminis" (kabutėse, kad kai kas nesikabinėtų dėl terminų

), grindinis (žmona IIa nori radiatorių, bet pagal daugumos atsiliepimus reiks bandyti perkalbėti). Svetainėje bus židinys(krosnelė). Tambure, virtuvėje ir WC Ia, bei vonioje IIa grindų danga bus plytelės ir noriu, kad jos būtų šildomos visus metus pastoviai (su reguliavimo galimybe). Gal galit patarti, kaip optimaliausiai tai įgyvendinti?
Lorenciukaz rimtai ir atsake. Pats ta perejau ir pritariu Lorenciukaz siulymui kelti iki A klases. Man skaiciavimai rodo, kad reikes padidinti tik apsiltinimo sluoksni nuo 20cm iki 30cm (33%), nes sluoksnio klijavimas/klojimas kainuos daugmaz tiekpat.
Sutaupysit ant sildymo kastu (per 30 metu atsipirks) plius galesit irengti zymiai pigesne sildymo sistema, pvz 6kw vietoj 10kw ar net 12kw. Geo atveju vien siurblio kainos skirtumas bus kokie 4-7 tukst. lt.
IIa. grindinis ar radiatorius - vienareiksmiskai grindinis, nebent norit radiatoriu per visa siena naudoti ta pati termofikata kaip ir grindiniui, arba kombinuoti dvi sildymo sistemas Ia grindiniu ir IIa radiatoriam, todel sistema pabrangs,o komforto tikrai nebus daugiau.
Visi svajoja apie zidini name, bet kiek realiai ji naudoja. Plius tai bus nesandarumo saltinis, kas padidins namo sildymo islaidas.
Laukia daug darbo su savimi ir zmona issirinkti optimaliausia varianta. Arba nedaryti nieko, ir poto kartoti jau visiems iprastas "klaidas"