Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos maistui

QUOTE(denaxa @ 2013 11 02, 23:27)
Del meniu-nelabai isivaizduoju,kaip galima susiplanuoti savaitei,as net tai paciai dienai nieko neplanuoju,na,is kur as galiu,pvz., ryte zinoti,ka valgyti noresiu vakare?


Na as tai dazniausiai zinau ka noreciau valgyti pietums ar artimiausiu metu (ryt), uzsimanau ir viskas, noriu-reikia biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Virvytė @ 2013 11 02, 19:31)
natūralių sulčių išsispausti visai savaitei.

nesugenda? g.gif man tai neišsilaiko tiek ilgai, kokias konkrečiai spaudi? g.gif

QUOTE(Monmorensi @ 2013 11 02, 19:36)
iš principo sutinku su viskuo, kas parašyta. bet jums pavyksta to suplanuoto meniu laikytis? nebūna, kad pvz. trečiadienį suplanuoti balandėliai, ateina trečiadienis, o tų balandžių nei per prievartą neprarytumėt? 

nu va man ir taip būna, atrodo jau žinau kad va;lgysiu žuvį antradienį, nes pirm. bus tas, kas sekm. o kai ateina antradienis, net nenoriu pagalvot apie žuvį verysad.gif

einu skaičiuot savo išlaidų, vis pamirštu doh.gif
Atsakyti
paskaičiavau.. gavos suapvalinus 350 eur vien maistui. 2 suaugę. čia neįskaičiuota valgymas ne namie, nes šį mėn buvo itin daug, ko paprastai nebūna schmoll.gif (~150 eur)

šį mėn. nepirkom obuolių, nes turėjau iš namų siuntinuką, daugiau kaip ir viskas perkama. aš taip tikėjaus, kad turėtų būt 350-400 eur,tai labai didelio šoko nebuvo, bet tikrai norėtųsi mažiau, daugiau nebeskaičiuosiu, nes maždaug žinau, bet taupyt kai kur būtinai reikia, ant valgymų ne namie, ir visokių nereikalingų šūdniekių.
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2013 11 03, 00:25)
paskaičiavau.. gavos suapvalinus 350 eur vien maistui. 2 suaugę. čia neįskaičiuota valgymas ne namie, nes šį mėn buvo itin daug, ko paprastai nebūna  schmoll.gif (~150 eur)

šį mėn. nepirkom obuolių, nes turėjau iš namų siuntinuką, daugiau kaip ir viskas perkama. aš taip tikėjaus, kad turėtų būt 350-400 eur,tai labai didelio šoko nebuvo, bet tikrai norėtųsi mažiau, daugiau nebeskaičiuosiu, nes maždaug žinau, bet taupyt kai kur būtinai reikia, ant valgymų ne namie, ir visokių nereikalingų šūdniekių.

ziuriu belgijoj ne taip jau ir pigu pragyvent schmoll.gif
Atsakyti
si menesi - trims asmenims 250lt maziau nei iprastai. ...kazkokie stebuklai... doh.gif nu bet teko spaustis...cia ne is gero gyvenimo...visgi fainai, kad tokia suma imanoma...
Atsakyti
labai idomios Jusu diskusijos 4u.gif as, kaip susiplanuoju meniu, tai taip ir veikia mums biggrin.gif i savaite ishleidziam apie 200 pinigu 4u.gif manishkis darbe valgo darbdavio saskaita, as dirbu namie 4u.gif viso 4 asmenys 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(barbarise @ 2013 11 02, 23:24)
Pavyzdziui visa savaite vistos krutinelei

Aš, jei gera nuolaida krūtinėlei ar kam kitam, tai perku ne tik kad tai savaitei, o kokiems 3 - 4 mėnesiams į priekį, prigrūdu pilną šaldiklio skyrių ax.gif Mano pastebėjimu, tikrai gera kaina krūtinėlei, mentei, sprandinei ir pan kaip tik kas 3-4 mėn ir pasitaiko, paprastai Prismoje 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2013 11 03, 00:25)
paskaičiavau.. gavos suapvalinus 350 eur vien maistui. 2 suaugę. čia neįskaičiuota valgymas ne namie, nes šį mėn buvo itin daug, ko paprastai nebūna  schmoll.gif (~150 eur)

šį mėn. nepirkom obuolių, nes turėjau iš namų siuntinuką, daugiau kaip ir viskas perkama. aš taip tikėjaus, kad turėtų būt 350-400 eur,tai labai didelio šoko nebuvo, bet tikrai norėtųsi mažiau, daugiau nebeskaičiuosiu, nes maždaug žinau, bet taupyt kai kur būtinai reikia, ant valgymų ne namie, ir visokių nereikalingų šūdniekių.


Oho, cia toks brangus maistas Belgijoj ar jusu valgymo iprociai tiek "suryja"? wink.gif

QUOTE(dontstop @ 2013 11 03, 08:57)
Aš, jei gera nuolaida krūtinėlei ar kam kitam, tai perku ne tik kad tai savaitei, o kokiems 3 - 4 mėnesiams į priekį, prigrūdu pilną šaldiklio skyrių  ax.gif Mano pastebėjimu, tikrai gera kaina krūtinėlei, mentei, sprandinei ir pan kaip tik kas 3-4 mėn ir pasitaiko, paprastai Prismoje  4u.gif


As irgi pirkciau, bet saldiklyje dabar vietos nebera, pilna uogu, nes uogieniu beveik neverdu, viska saldau. Dar saldytu darzoviu prisiperku per akcijas, tai vos dureles uzsidaro...
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2013 11 02, 22:27)
Del meniu-nelabai isivaizduoju,kaip galima susiplanuoti savaitei,as net tai paciai dienai nieko neplanuoju,na,is kur as galiu,pvz., ryte zinoti,ka valgyti noresiu vakare?

aš planuoju savaitę 'maždaug". Pvz. kitą savaitę, kaip ir kiekvieną - bus troškinys su daržovėmis (ką turėsiu, tą įdėsiu, greičiausiai - su moliūgu), plovas arba balandėliai, ir kažkas iš vištienos. Toliau - blynai su varške (buvo akcija, tad dabar šaldiklyje guli kalnas blynų). čia tai dienai, kai nebus laiko gaminti. Bus kažkas iš bulvių, (priklausomai nuo turimo laiko), varškėčiai arba virtiniai su varške, grikių košė su daržovėmis, avižinė košė, kažkas iš makaronų. Kepenėles (labai mėgstu) ir žuvį valgom tada, kai vaikas valgo blynus ir keptus varškėčius.
o kada kas - paprastai žinau tik iš vakaro, kai gaminu pietus kitai dienai
Atsakyti
QUOTE(denaxa @ 2013 11 02, 23:27)
Del meniu-nelabai isivaizduoju,kaip galima susiplanuoti savaitei,as net tai paciai dienai nieko neplanuoju,na,is kur as galiu,pvz., ryte zinoti,ka valgyti noresiu vakare?


Denaxa, aš planuoju su vaikais. Bandome derinti kiekvieno norus, susitarti. Jei planuoju, kad trečiadienį bus varškės patiekalas vakarienei, tai ekspromtu galima ir keptus, virtus varškėčius, lietinius su varške, varškės apkepą gaminti. Kartais būna, kad sukeičiam kokius savaitės patiekalus vietom.

Niekada savaitės vidury neplanuoju ilgai gaminamų patiekalų. Balandėlius, cepelinus apskritai - kokį kartą per metus. Jei numatytas patiekalas iš jautienos faršo, tai galimi ir tradiciniai kotletukai, ir kukuliai trintų pomidorų padaže, orkaitėje kepti kotletukai su sūriu ir t.t. Galima improvizuoti ir su forma, pvz, pagaminti vamzdelius. Į faršą įmaišius tarkuoto kopūsto, gausis lenkiški balandėliai.

Šiaip mėgstu Oliverio laidas apie maistą per 30 min.
Kitas dalykas - planuodama būnu peržvelgus prekybos tinklų akcijas.

QUOTE(grange @ 2013 11 02, 23:42)
nesugenda?  g.gif  man tai neišsilaiko tiek ilgai, kokias konkrečiai spaudi?


Spaudimo dieną geriam morkų sultis, kartais maišau su burokėliais, o savaitei spaudžiu obuolių, kriaušių, rečiau - apelsinų. Geriam maždaug trečdaliu skiestas, nes labai koncentruotos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virvytė: 03 lapkričio 2013 - 11:02
QUOTE(Virvytė @ 2013 11 03, 12:00)
Denaxa, aš planuoju su vaikais. Bandome derinti kiekvieno norus, susitarti. Jei planuoju, kad trečiadienį bus varškės patiekalas vakarienei, tai ekspromtu galima ir keptus, virtus varškėčius, lietinius su varške, varškės apkepą gaminti. Kartais būna, kad sukeičiam kokius savaitės patiekalus vietom.


Pas mane dabar siek tiek kitokia situacija-vaikai jau dideli,as gaminti ir nemegstu,ir laiko tam nera-darbas toks,kad is jo grizus eini ne i virtuve,o i lova miegoti... ax.gif Pagrindiniai gaminimai buna per iseigines,jei yra tam laiko,savaites begyje tiesiog valgome kas yra...bendru valgymu kai visi kartu prie stalo-irgi nera,valgo visi kas ka nori ir kada nori...pvz.,uzsimanau makaronu,jei maze namie-uzklausiu,ar nores,jei nores-verdu dviem,jei ne-verdu tik sau,o ji paskui kai uzsimano valgo tai ko tuo metu nori...anarchija pas mus... ax.gif O kai vaikai buvo mazi-vertemes sunkiai,ir tas maisto pasirinkimas irgi buvo ne kazka,paprastai kazkokia kose su priedais,kas kam labiau patinka...tada nebuvo ka planuoti,dabar-nebera tam nei reikalo,nei noro,tik ziuriu,kad namie butu nors kazkokio maisto...Gal cia del poziurio i maista-mums tai tik isgyvenimo priemone,ne daugiau,ir jokiu budu ne svarbiausias dalykas gyvenime... ax.gif
Atsakyti
Pirmiausia man rūpi vaikų sveikata.
Antra, gaminimas ir valgymas kartu ugdo vaikų savarankiškumą, dalijimosi kultūrą, atsakomybę.
Trečia, maistas yra vienas iš malonumų.
Ketvirta, neišmesdama maisto aš sutaupau, todėl galiu pirkti kokybiškus produktus, gaminti visaverčius patiekalus.

O šiaip visos turim tas pačias 24 val.
Aš renkuosi darbą, kuris manęs neišsunkia tiek, kad norėtųsi tik griūti miegoti. Kol vaikai maži, stengiuosi kuo daugiau skirti laiko jiems. Na, o kai jie užaugs, manau, pasidarysiu dar didesnė planuotoja ir "skriaga".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virvytė: 03 lapkričio 2013 - 11:48