Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos maistui

QUOTE(barbarise @ 2013 11 01, 08:45)

Labai noreciau sumazinti pramogu ir saldumynu skiltis  ax.gif

pradekit namuose pati kepti pyragus ir sausainius. Ir pigiau, ir sveikiau bus.
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2013 11 01, 09:47)
pradekit namuose pati kepti pyragus ir sausainius. Ir pigiau, ir sveikiau bus.


Kepu, ypac paskutiniu metu, bet as siuos maisto produktus jau priskiriu prie skanumynu skilties, nes mano manymu, tai ne pagrindinis ir butinas maistas...
Siaip labai daug iseina ant sureliu...mes su vyru valgom juos kaip isproteje, kartais i diena net po 2 kiekvienas doh.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, nusprendizau ir as pasidalinti taupymo patirtimi. Kai vyras dirba, buna isvaziaves du menesius, stengiuosi per savaite neisleisti ne daugiau kaip 100 lt, manau savaitei pakankama suma. Na ne visada iseina, bet per daug neisismarkauju kai zinau ribas. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(indieraa @ 2013 11 01, 19:09)
Sveikos mamytes, nusprendizau ir as pasidalinti taupymo patirtimi. Kai vyras dirba, buna isvaziaves du menesius, stengiuosi per savaite neisleisti ne daugiau kaip 100 lt, manau savaitei pakankama suma. Na ne visada iseina, bet per daug neisismarkauju kai zinau ribas.  biggrin.gif
gal galite pasidalinti patirtimi? Nes man seimoje jau kantrybe baigesi stebint eilute maistui (net ir atskyrus nuo jos visus pasisedejimus mieste ir pietus viesojo maitinimo istaigose) blush2.gif
Atsakyti
Taupyti įmanoma tada, kai planuoji.
Suplanuokit savaitės meniu, ištyrinėkit, kur kokie produktai pigesni, bet kokybiški. Pvz., pienas iš žinomo ūkininko, mėsa - iš mažų parduotuvėlių, duona, batonas (retai) - iš turgelio. Parduotuvinių saldumynų - kuo mažiau. Namie per 1 val. galima tinginį pasigaminti, obuolinį pyragą išsikepti, želės pasiruošti, natūralių sulčių išsispausti visai savaitei. O kasdien, jei ko saldaus norisi, pieno kokteilį išsiplakti, varškės su uogiene ar šaldytom uogom, obuolių išsikepti orkaitėje, džiovintų vaisių užkrimsti, riešutų su medum.
Pradėjus planuoti dingsta tas rūpestis, ką čia šiandien sugalvojus vakarienei. Be to planuokite kartu su vaikais, išvengsite niurnėjimo, kad to, ano nesinori. Ir maistas bus įvairesnis - košės, omletai, mėsa, žuvis, daržovių troškiniai, sriubos su kukuliukais, varškės patiekalai. Nepirkalioju pusryčių dribsnių, dešrelių, picų ir kito šlamšto, nes tai brangu, nemaistinga ir pilna konservantų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virvytė: 02 lapkričio 2013 - 20:32
QUOTE(Virvytė @ 2013 11 02, 20:31)
Suplanuokit savaitės meniu,

iš principo sutinku su viskuo, kas parašyta. bet jums pavyksta to suplanuoto meniu laikytis? nebūna, kad pvz. trečiadienį suplanuoti balandėliai, ateina trečiadienis, o tų balandžių nei per prievartą neprarytumėt? biggrin.gif aš negaliu/nemoku pagal planą valgyt g.gif

pas mus spalį - 847 Lt (2 suaugę), iš jų pietūs darbe - 240 Lt

kaip ir neblogai, bet reik paminėt, kad daug daržovių, obuolių, kitų gėrybių buvo gautos veltui ir rugsėjo pab. mėsos užsipirkta stipriai. na, bet vis tiek neblogai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Monmorensi: 02 lapkričio 2013 - 20:40
QUOTE(Monmorensi @ 2013 11 02, 21:36)
iš principo sutinku su viskuo, kas parašyta. bet jums pavyksta to suplanuoto meniu laikytis? nebūna, kad pvz. trečiadienį suplanuoti balandėliai, ateina trečiadienis, o tų balandžių nei per prievartą neprarytumėt?  biggrin.gif aš negaliu/nemoku pagal planą valgyt  g.gif

pas mus spalį - 847 Lt (2 suaugę), iš jų pietūs darbe - 240 Lt

kaip ir neblogai, bet reik paminėt, kad daug daržovių, obuolių, kitų gėrybių buvo gautos veltui ir rugsėjo pab. mėsos užsipirkta stipriai. na, bet vis tiek neblogai smile.gif


drinks_cheers.gif del meniu planavimo ir plano nesilaikymo. Bandziau, deja, tikrai, ka susiplanuodavau is anksto, daznai atejus laikui nebenoredavau. Kai planavau savaites meniu, pirkdavom pagrindini maista viena karta per sav., tai pvz. labai geras tas pavyzdys su balandeliais - nusiperki farso ir kopusto, atejus laikui balandeliu nenori, tai is farso dar kazka sugalvoji pasigaminti norimo, o kopustas taip ir stovi. Va ir dabar kopustas antra savaite pas mane stovi, na nieko is jo nenoriu...nei sriubos virti, nei salotu daryti, o buvo pirktas balandeliams biggrin.gif kuriu taip ir nepagaminau blush2.gif
Ir daug tokiu pavyzdziu...tai galiausiai apsistojau ties planavimu - 2-3 dienom is anskto. Tarkim siandien zuvis, ryt virta jautiena + sultinys, pirmadieni sultinys + vel galvosiu kazka naujo.

Del saldumynu - ne visi iseina pigiau. Vakar dariau tingini, savikaina gana nemaza - sviesto pakelis (grubiai 4 lt), kondensuotas pienas (5-6 lt), sausaniai (3-4 lt), razinos ir iv. riesutai (5 lt), kakavos neskaiciuoju wink.gif tai produktams isleidau apie 17 lt...aisku pigiau nei pirkti padaryta tingini, bet gana brangus saldumynas, o tuo labiau gavosi tik du gabaliukai, vienas du ir nera ju tongue.gif
Papildyta:
Monmorensi, pietus valgot abu su vyru darbe? Nesinesat is namu? Nes suma gana nemaza...

Mes isleisdavom apie 100 lt per abu, nes kartais valgydavom atsinesta maista is namu, kartais kazkur pietaudavom.
Spali nedirbau, tai vyrui visada idedavau is namu maisto, tik karta jis pietavo kazkur kitur, tai zenkliai pasijaute (pietums darbe isleido 12 lt, o maisto produktams islaidos nepadidejo kazkaip thumbup.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo barbarise: 02 lapkričio 2013 - 21:01
as irgi nemoku gamint pagal plana.nes nezinau ko noresiu visa ateinancia savaite biggrin.gif
mano taupymo vinis-ieskoti produktu pigiau ir pirkti dideliais kiekiais.bulves -darzoves maisais,mesa- bent jau puse gyvulio,netinget susitvarkyt,uzsisaldyt,uzsikoncervuot.
ir-privaloma-namie turet butinu produktu-miltai,kruopos,pienas,sviestas,aliejus ir pan.ypac megstu uzsikaup irgai negendanciu produktu,koncervu,kai saldikliai,sandeliukai pilni nebaisu ir netiketi pinigu trukumai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(barbarise @ 2013 11 02, 21:08)
Monmorensi, pietus valgot abu su vyru darbe? Nesinesat is namu? Nes suma gana nemaza...

čia jau per pusę pamažinta suma blush2.gif maždaug pusę dienų nešdavomės, pusę ne. pietūs darbe nepigūs, pasirinkimo didelio aplinkui irgi nėr... kasdien neštis iš namų irgi ne visada gaunasi g.gif
Atsakyti
QUOTE(barbarise @ 2013 11 02, 21:08)
drinks_cheers.gif del meniu planavimo ir plano nesilaikymo. Bandziau, deja, tikrai, ka susiplanuodavau is anksto, daznai atejus laikui nebenoredavau. Kai planavau savaites meniu, pirkdavom pagrindini maista viena karta per sav., tai pvz. labai geras tas pavyzdys su balandeliais - nusiperki farso ir kopusto, atejus laikui balandeliu nenori, tai is farso dar kazka sugalvoji pasigaminti norimo, o kopustas taip ir stovi. Va ir dabar kopustas antra savaite pas mane stovi, na nieko is jo nenoriu...nei sriubos virti, nei salotu daryti, o buvo pirktas balandeliams  biggrin.gif kuriu taip ir nepagaminau  blush2.gif

Ir pas mane tas pats drinks_cheers.gif Tik tiek kad nebeperku produktų į priekį, užsiperku tik tų kur labai mėgstu. Čia toks išlepimas kaip aš manau, bet valgau ko tą dieną norisi, o būna kad nesinori kaip pvz šiandien, tai tik užkandžiauju.
Atsakyti
Dar pavyksta sutaupyti jei perzvelgiu lankomo prekybcentrio akcijas. Pavyzdziui visa savaite vistos krutinelei, makaronams, kiaulienos mentei ir pan. akcija, sugalvoju kelis norimus patiekalus kuriems reiktu siu produktu, nusiperku juos ir gaminu ko tada norisi. Kartais man tikrai lengviau sugalvoti ko noriu kai zinau is ko galiu gaminti.
Pvz. jei buna akcija paprikoms, visada jas perku, nes labai megstu idarytas troskintas paprikas (idaras kaip balandeliu), tai tikrai zinau kad jei ne antradieni, tai koki ketvirtadieni sunaudosiu jas wink.gif
Atsakyti
Del meniu-nelabai isivaizduoju,kaip galima susiplanuoti savaitei,as net tai paciai dienai nieko neplanuoju,na,is kur as galiu,pvz., ryte zinoti,ka valgyti noresiu vakare?
Atsakyti