Įkraunama...
Įkraunama...

Šunų elgsenos problemos ir jų korekcija

QUOTE(FruitSalad @ 2013 01 21, 08:51)
Ar imanoma ismokyti suni necypti, nedraskyti duru ir t.t. kai buna paliktas vienas namie?


suniui prisegamas pavadelis, zmogus iseina uz duru laikydamas pavadeli ir palieka maza tarpeli, kad pavadys gaetu judeti. suo cypteli - truktelejimas. tyli kelias sekundes - jei yra pro kur, skaniukas. taip ir zaidziamasi. analogiskai su elektriniu antkakliu.
veliau zmogus iseina, uzdaro duris, ir laukia kol suo nustos cypti (na, jei vis dar cypia). tyla - atidarai, skaniuka i burna smaukst ir vel uz duru. taip vis ilginami periodai - ir pradziu skaniukas uz 3 sekundes tylos, po to uz 5, ir taip kiek jau jus norit ir netingit. turetu pagaut sistema smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Arnolda @ 2013 01 22, 02:06)
suniui prisegamas pavadelis, zmogus iseina uz duru laikydamas pavadeli ir palieka maza tarpeli, kad pavadys gaetu judeti. suo cypteli - truktelejimas. tyli kelias sekundes - jei yra pro kur, skaniukas. taip ir zaidziamasi. analogiskai su elektriniu antkakliu.
veliau zmogus iseina, uzdaro duris, ir laukia kol suo nustos cypti (na, jei vis dar cypia). tyla - atidarai, skaniuka i burna smaukst ir vel uz duru. taip vis ilginami periodai - ir pradziu skaniukas uz 3 sekundes tylos, po to uz 5, ir taip kiek jau jus norit ir netingit. turetu pagaut sistema smile.gifSu tuo pavadėliu per duris-tai tarybinis metodas, kažkada pirmuose žurnaluose apie šunis aprašytas. Jis neveiksmingas, negi galvojat jog jūsų šuns tokia prasta klausa ir uoslė ir jis po pirmo kart nesupras jog jūs tupit ten už durų? Išmokinsit šunų, JEI išmokinsit, geriausiu atveju patylėt kai stovit už durų, kai nueidinėsit, išeisit-bus tas pats. Tai visiškai ne tas pats kas elektra, iš vis elektra normaliu atveju naudojama daugiau motyvuot, nei baust
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zay: 22 sausio 2013 - 06:51
Ar imanoma ismokyti suni necypti, nedraskyti duru ir t.t. kai buna paliktas vienas namie?

teoriju milionai,bet buna atskiru atveju-kad NEIMANOMA.
korekcinis antkaklis(elektrinis) aishku yra geris kai shuo nebailus,bet....
kad ir po korekcijos shuo nusiramina,na nebecypauja ir t.t. bijo gauti korekcija,bet praeiti gali kelios dienos ar savaites ir shuo surizikuos draskyti duris ir t.t.... pradziai gal truputi,po to vel ir vel ir PAJUS,kad nera korekcijos uz nusikaltimus-visas buves darbas VELNIOP!!!
ka daro mano mylimi Olandai? pas juos shuva iki 3 metu gyvena su elektriniu antkakliu,jei reikia ji pakrauti-tada uzdeda tokio pat svorio imitacini muliaza,na neveikianti. kad shuo nepradetu gudrauti.
o daugumos shunu tikslas-apgauti sheimininka biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mondioring @ 2013 01 22, 09:49)
o daugumos shunu tikslas-apgauti sheimininka biggrin.gif


Lygiai taip pat žmogaus tikslas- apgauti šunį. Visa dresūra paremta šuns "išdūrinėjimu", argi ne taip? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2013 01 22, 11:20)
Lygiai taip pat žmogaus tikslas- apgauti šunį. Visa dresūra paremta šuns "išdūrinėjimu", argi ne taip?  mirksiukas.gif

Sutinku drinks_cheers.gif svarbiausia Kas Ka sugebes pergudrauti ir palenkti savo norams...
Ne zmogus sukurtas shunio norams,o shuo sukurtas zmogo norams.
Shuo turi buti draugas ir nuostabus pagalbininkas ir geris,o ne PRO_BLE_MA
Atsakyti
Gal ir man kas pades.Mano dzeko raselo terjeras siaubingai kaulija maista ir cypia. Cypia tai beveik visada, jau galva skauda doh.gif , bet tas maisto kaulijimas, tai kosmaras. Turi savo bliudelyje valgyti, buna sotus(aisku nuo savo maisto, nes nuo stalo neduodame valgyti), bet visada kaulija.Negalima normaliai pavalgyti doh.gif Ka daryti? Jau nebera nervu schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo onute33: 30 sausio 2013 - 20:18
QUOTE(holiday @ 2013 01 21, 12:19)
auginu Malto bisona. Jam lygiai metai. Siaip labai tvarkingas suo, klauso komandu, miega savo vietoje, gamtinius reikalus atlikineja lauke. Taciau turiu beda.. Jis laikas nuo laiko zymisi savo teritorija. Ir kaip tycia tai daro tik ant baltu kilimu!!!!!!!!!!!! Name yra tokie trys, ir visi pazymeti:


Bent laikinai paslėpčiau kuo toliau visus baltus jau pažymėtus ir išvalytus kilimėlius, pasižiūrėčiau į šuns reakciją, kuomet geidžiamų objektų nebeliks. Visus nuosavus ir globojamus šunis nuo siusiojimo ant kilimėlių atpratinau, išplovus kilimėlius (ar tik tam tikras šuns pažymėtas kilimėlių vietas) su truputuku ACE (pora šlakelių, praskedus su vandėniu) ir gerai išskalavus, tokia priemonė puikiai naikina nepageidaujamus žmogui ir pageidaujamus šuniui kvapus bei palieka šiek tiek chloro kvapo, žmogaus nejaučiamo, bet šuniui nemalonaus, tad noras siusioti ant kilimėlių greitai dingsta. Be ACE yra ir kitų kvapų naikintuvų, parduodamų zoo prekių parduotuvėse, bet jų nenaudojau, tik žinau, kad atbado kates ir šunis nuo žymėjimo tam tikrose vietose.
Atsakyti
QUOTE(FruitSalad @ 2013 01 21, 09:51)
Ar imanoma ismokyti suni necypti, nedraskyti duru ir t.t. kai buna paliktas vienas namie?


Ne vieną globotinį ir nuosavą šunį atpratinau nuo tokių dalykų taip: iš pradžių išmokinau visus komandos ,,į vietą". Išeinu už namų durų, prasideda isterijos su lojimu, staugimu, durų laužimu, iš karto grįžtu, griežtai pasakau ,,į vietą" ir ,,laukit", palieku skaniausią kramtalą, paklusta, nusiramina, nueina, laukia, tik aš už durų, vėl iš naujo, grįžtu, pasakau tą patį, kartu su šunimis nueinu į jų vietą, o šunys vėl iš naujo.. Nuolat ilgindavau sugrįžimo laiką, keisdama kramtomus skanėstus (kuo ilgiau kramtomas, kuo daugiau smirdantis - tuo geriau, dažniausia naudojau/naudoju jaučio penius, nuo kurių visi šunys tirpo/tirpsta. Ganėtinai greitai suprato, kad ramiai laukti šeimininko verta. Svarbiausia išeiti iš namų ir grįžti santuriai, įjungus ,,įgnorą", bent tam tikram auklėjimo laikotarpiui, nors taip elgiamėsi nuolat, nes vienas iš mūsų šunų dar turėjo ir ,,džiaugsmo balutes", kurios dingo kartu su mūsų santurumų pasitinkant, grįžtant namo pas šunis(visi šeimos nariai turėtų elgtis vienodai). Kai kurie šeimininkai palieka savo šunį su žaislu Kongas, į kurį prikrauti skanėstai, tai šuo turi puikų užsiėmimą ir ne labai liūdi be šeimininko.
Atsakyti
QUOTE(onute33 @ 2013 01 30, 21:17)
Ka daryti? Jau nebera nervu schmoll.gif

Kam kurti problemą, ten kur galima apsieiti be jos? biggrin.gif
Labai paprastas sprendimas - tiesiog uždarykit šunį kitame kambaryje, kol jūs valgot. Viskas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(onute33 @ 2013 01 30, 21:17)
Gal ir man kas pades.Mano dzeko raselo terjeras siaubingai kaulija maista ir cypia. Cypia tai beveik visada, jau galva skauda  doh.gif , bet tas maisto kaulijimas, tai kosmaras. Turi savo bliudelyje valgyti, buna sotus(aisku nuo savo maisto, nes nuo stalo neduodame valgyti), bet visada kaulija.Negalima normaliai pavalgyti doh.gif  Ka daryti? Jau nebera nervu schmoll.gif


Panašu, kad maisto nuo stalo buvote jam davę ir jam labai patiko, kaip ir visiems šunims, tad paskui ir pradeda reikalauti. Pas mus irgi analogiškai su visais taip buvo, bet komandą ,,į vietą" yra tokia universali, kad, manyčiau, gelbėja šeimininkus visais atvejais, o kad toje vietoje neliūdėtų ir būtų stimulas į ją grįžti kitą kartą, turėtų būti pasiūlytas arba miegstamiausias žaislas, arba kramtalas. O jei ta vieta uždaromoje patalpoje/kambaryje - dar geriau, nes kartu būtų pratinamas pasilikti ramiai vienas namuose. Pasakai, uždarai tam tikram laikui ir ramiai tvarkaisi, o šuo ramiai užsiima. Manyčiau, kad kaip alternatyvą, kuri čia jau buvo pasiūlyta kitiems atvejams, galima būtų panaudoti šunų narvą, bet mes niekada jų nenaudojome, be jo susitvarkėme su visais triukšmadariais (aišku, ir kvalifikuotų dresuotojų pagalbos ne vienam iš jų prireikė, nes gyvūnai buvo paimti suaugę ir nebuvo socializuoti).
Ir labai protingai čia jau buvo pasakyta, kad kai šuo gudrauja su šeimininku ir stato jį į savo vietą, tai ir šeimininkas tokią galimybę visada turi. Jei neveikia vienas auklėjimo metodas, reikėtų galvoti apie kitą veiksmingesnį.
Atsakyti
Musiskes buna, gauna nuo stalo kartais kokio jogurto, kiausinio tryni ar kt. Nesuvalgau ir atiduodu. (jokio kepto, virto maisto neduodu, o va morka, kiausini, jogurta ar grietines palaizyt nepakenks) Tai viena kita karta bande akis pakabinus cyptelt - tipo, duok kazka. Ignoravimas puikiai padejo, uzteko poros kartu. Gauna nuo stalo trupiniu ir dabar, bet niekad nebuna jokiu akiu pakabinimu, jei pakvieti - ateina.
Jei nenorit i kambari uzdarinet kiekviena karta kai valgot, duokit koki zaisla suniui zaistis, jei jis tuo uzsiima. Maniskes turi tu "protinguju", tai kai duodi - suns nelieka pusvalandziui, kol iskrapsto viska.
Blogiausiu atveju galima kaip kaciukui - vandens papurksti. Mes panasiai koreguodavom vienos kales elgesi - papusdavom i nosi, jai labai nepatinka. Ateina ryte zadint - i nosi paputi ir dingsta. Ismoko nebezadint. O prie putimo veliau pripratinom, dabar jei paputi, buciuotis ateina.
Atsakyti
QUOTE(megeja @ 2013 01 30, 22:48)
Kam kurti problemą, ten kur galima apsieiti be jos?  biggrin.gif
Labai paprastas sprendimas - tiesiog uždarykit šunį kitame kambaryje, kol jūs valgot. Viskas smile.gif

Jai uzdarytume, tai turbut sudraskytu duris doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Natalja200710 @ 2013 01 30, 23:14)
Panašu, kad maisto nuo stalo buvote jam davę ir jam labai patiko, kaip ir visiems šunims, tad paskui ir pradeda reikalauti. Pas mus irgi analogiškai su visais taip buvo, bet komandą ,,į vietą" yra tokia universali, kad, manyčiau, gelbėja šeimininkus visais atvejais, o kad toje vietoje neliūdėtų ir būtų stimulas į ją grįžti kitą kartą, turėtų būti pasiūlytas arba miegstamiausias žaislas, arba kramtalas. O jei ta vieta uždaromoje patalpoje/kambaryje - dar geriau, nes kartu būtų pratinamas pasilikti ramiai vienas namuose. Pasakai, uždarai tam tikram laikui ir ramiai tvarkaisi, o šuo ramiai užsiima. Manyčiau, kad kaip alternatyvą, kuri čia jau buvo pasiūlyta kitiems atvejams, galima būtų panaudoti šunų narvą, bet mes niekada jų nenaudojome, be jo susitvarkėme su visais triukšmadariais (aišku, ir kvalifikuotų dresuotojų pagalbos ne vienam iš jų prireikė, nes gyvūnai buvo paimti suaugę ir nebuvo socializuoti).
Ir labai protingai čia jau buvo pasakyta, kad kai šuo gudrauja su šeimininku ir stato jį į savo vietą, tai ir šeimininkas tokią galimybę visada turi. Jei neveikia vienas auklėjimo metodas, reikėtų galvoti apie kitą veiksmingesnį.

Nu buvom dave to maisto, maziukas, garzutis praso, nu kaip neduosi.Sveciu ateina, tai tie tada seria. Vieta jo svetaineje, salia stalo, taip kad nepadeda komanda i vieta. Guli tada, ziuri savo rudom akim asarotom ir cypia.Patys kalti, zinau isilepinom,baisiai mylim.Va tau ir rezultatas.
Dar gal kas atsakys, kada suo nustos sysioti namie? Jau 10 men, bet nakti privaro klanu ir kitu "siurprizu".Pridaro ir diena, jai nieko nera namie.Jai kas yra, tada nepridirba.Vedame 3 kartus i lauka.Ka dar galime padaryti? Sisijojancio nepagaunam, todel ir bausti negalim.Kiek skaiciau nepadeda nosies kaisiojimas i sysiu, tai to ir nedarau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo onute33: 31 sausio 2013 - 11:18