Įkraunama...
Įkraunama...

Šunų elgsenos problemos ir jų korekcija

QUOTE(Arnolda @ 2013 01 31, 22:59)
Kai kurie geri manipuliatoriai sunys moka ir puikiai supranta kas tas kerstas, tiksliau, kaip padaryt kad seimininkei butu blogaaai  cool.gif

Nu teisingai, kur jau man žinot... wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Arnolda @ 2013 01 31, 22:59)
Kai kurie geri manipuliatoriai sunys moka ir puikiai supranta kas tas kerstas, tiksliau, kaip padaryt kad seimininkei butu blogaaai  cool.gif

blink.gif nu jau
Atsakyti
Nu jei katems uztenka proto - mane apsauke, primysiu i bata, tai manot sunims neuztenka? g.gif nes ir vieno, ir kito maciau savom akim ir atveju skaiciau nemazai.

pati irgi perejau sunisko pavydo perioda, kai suo, reikalaudamas sau demesio, ziuri i akis ir sika vidury virtuves - pilnai visko ismokytas, zinantis kur reikia daryti ir siaip sau nelaimiu nedarantis, ar bent tikrai ne akyse. ir ne viena karta sika, o triskart. pvz, katik grizes is lauko. ateina is kambario, pasiziuri kad glostai kita suni, pritupia ir bac - dovana. jokiu cyplaiojimusi, jokiu prasymusi. ar cia pamirso netycia kelioms dienoms viska...

yra gi ne viena karta kalbeta apie sunu manipuliacija zmonemis. nemanau kad ta manipuliacija yra vien akiu rodymas ir cypimas kai kazko nori. taciau as nekalbu apie kiekviena eilini suneli. yra kelios veisles, apie kurias skaitant matai parasyta - labai greit randa zmogaus silpnybes ir ismoksta jomis manipuliuoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arnolda: 31 sausio 2013 - 22:18
QUOTE(Arnolda @ 2013 01 31, 23:15)
Nu jei katems uztenka proto - mane apsauke, primysiu i bata, tai manot sunims neuztenka?  g.gif nes ir vieno, ir kito maciau savom akim ir atveju skaiciau nemazai.

O kad subarimas gali reikšti šuniui stresą, niekad neskaitei? Kartais tiesiog ne skaityt reikia...
Atsakyti
Teisybe, ne viskas ka skaitai yra auksas. Pvz, nepatikeciau, kad kaip skaiciau CSV forume - kad suo uzdare seimininke balkone (uzsuko rankena jai bunant ten) del to, kad ji jo kartu i balkona nepasieme, is kersto.
Bet kai kitas suo, subartas uz laipiojima ant spinteliu, atsitupe ir ziuredamas i akis padare didele kruva - tai kuom tas "ne" buvo toks isskirtinis ir daug stresuotesnis nuo kitu "ne" smile.gif Man tai labiau panasu i tai, kad suniui nepatiko, kas jam buvo pasakyta, ir taip jis isreiskia savo nepasitenkinima, puikiai zinodamas, kad ir seimininkui dabar nepatiks.
Atsakyti
Pasakiau savo nuomonę. Iš patirties. Bet... Kur ten man... blush2.gif
Atsakyti
Jei prieš išeinant šeimininkui šuniui bus palikti ilgai ,,grojantys" ir geriau, kad labiau smirdantys kramtalai (Kalvarijų turguje Vilniuje jaučio peniai parduodami, supjausto norimais dydžiais), bei Kongai visokie (žaislai, prikamšyti skanėstais) , tai ir jokių narvų neprireiks, namai, tikrai, liks tvarkoje, išbandyta ne su vienu šuniu. Šunys, kai ilgai graužia, pavargsta, paskui ramiai ir ilgai miega. O jei dar prieš išeinant šuo lauke išsilakstys, tai, tuo labiau, bus ramūs ir ilgai miegos.
Atsakyti
QUOTE(Natalja200710 @ 2013 01 31, 23:28)
Jei prieš išeinant šeimininkui šuniui bus palikti ilgai ,,grojantys" ir geriau, kad labiau smirdantys kramtalai (Kalvarijų turguje Vilniuje jaučio peniai parduodami, supjausto norimais dydžiais), bei Kongai visokie (žaislai, prikamšyti skanėstais) , tai ir jokių narvų neprireiks, namai, tikrai, liks tvarkoje, išbandyta ne su vienu šuniu. Šunys, kai ilgai graužia, pavargsta, paskui ramiai ir ilgai miega. O jei dar prieš išeinant šuo lauke išsilakstys, tai, tuo labiau, bus ramūs ir ilgai miegos.

Labai nuo šuns priklauso. Ne kiekvienas su žaislais žaidžia, ne kiekvienam kongas įdomus. O jaučio penis kad ilgai groja... Nu kaip kam. Maniškiui - visas metrinis sueina per pusvalandį.
Kitas dalykas, ne kiekvienam šuniui įmanoma suteikt norimą fizinį krūvį. Aš asmeniškai kai kuriom dienom specialiai riboju jį, kad treniruotėn važiuotų atsikvėpęs ir ten atsiduotų 100 procentų. Kartais tiesiog fiziškai negaliu - nu būna tokių dienų. Paties šuns saugumo sumetimais šuo sėdi narve tada. Jau geriau šuo narve, negu šuo prisiėdęs nuodingų augalų, aštrių kaulų iš šiukšlių dežės ar kokių siūlų, kurių pririjo sudraskęs kilimą.
Dar vienas dalykas - kai namie du šunys, ir abu aktyvūs, man juos palikt pavojinga. Juo labiau, kad vienas iš jų yra tas, kuris "inicijuoja" žaidimus. Todėl sėdi narvuose abu.
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2013 01 31, 22:24)
Pasakiau savo nuomonę. Iš patirties. Bet... Kur ten man... blush2.gif


Cia is patirties tai butu nebent ilist i suns smegenine ir patikrint - suvokia jie toki dalyka ar ne. Nieks gi to tiksliai nezino, yra zmones kurie mano vienaip, yra kurie mano kitaip ax.gif Daugiau zmoniu mano, kad nesuvokia. As kaip ir visai sutikciau, bet ta kate kuria laikiau pries metus, ir tas Kates pavydas kai tik grizo Samane g.gif
Agnnyte, kam taip smarkiai priimti. Ne visu nuomone turi buti tokia pat ir pasaulis nuo to nesugrius mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Arnolda @ 2013 01 31, 23:37)
Agnnyte, kam taip smarkiai priimti. Ne visu nuomone turi buti tokia pat ir pasaulis nuo to nesugrius  mirksiukas.gif

Jei skaudžiai priimčiau, skaudėtų ir tau wink.gif Šitą temą baigiau. Tu geriau žinai wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Arnolda @ 2013 01 31, 23:23)
Teisybe, ne viskas ka skaitai yra auksas. Pvz, nepatikeciau, kad kaip skaiciau CSV forume - kad suo uzdare seimininke balkone (uzsuko rankena jai bunant ten) del to, kad ji jo kartu i balkona nepasieme, is kersto.
Bet kai kitas suo, subartas uz laipiojima ant spinteliu, atsitupe ir ziuredamas i akis padare didele kruva - tai kuom tas "ne" buvo toks isskirtinis ir daug stresuotesnis nuo kitu "ne" smile.gif Man tai labiau panasu i tai, kad suniui nepatiko, kas jam buvo pasakyta, ir taip jis isreiskia savo nepasitenkinima, puikiai zinodamas, kad ir seimininkui dabar nepatiks.

nepazistu ceko kuris kazka is kersto darytu smile.gif)) bet gal as nezinau kazko smile.gif
o siaip kersta gerai salina is galvos geras "kailio iskarsimas" ( kiekvienas supras pagal save, bet cia ir esme- nezmoginkim sunu, ner pas juos nei kersto nei dar kazko smile.gif i tinkama vieta pastaty reik ir viskas bus ok, per daug sau leidzia, apribot laisves ir malonumus. ir viskas)
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2013 01 31, 23:36)
Labai nuo šuns priklauso. Ne kiekvienas su žaislais žaidžia, ne kiekvienam kongas įdomus. O jaučio penis kad ilgai groja... Nu kaip kam. Maniškiui - visas metrinis sueina per pusvalandį.
Kitas dalykas, ne kiekvienam šuniui įmanoma suteikt norimą fizinį krūvį. Aš asmeniškai kai kuriom dienom specialiai riboju jį, kad treniruotėn važiuotų atsikvėpęs ir ten atsiduotų 100 procentų. Kartais tiesiog fiziškai negaliu - nu būna tokių dienų. Paties šuns saugumo sumetimais šuo sėdi narve tada. Jau geriau šuo narve, negu šuo prisiėdęs nuodingų augalų, aštrių kaulų iš šiukšlių dežės ar kokių siūlų, kurių pririjo sudraskęs kilimą.
Dar vienas dalykas - kai namie du šunys, ir abu aktyvūs, man juos palikt pavojinga. Juo labiau, kad vienas iš jų yra tas, kuris "inicijuoja" žaidimus. Todėl sėdi narvuose abu.


Jaučio peniai - čia tik vienas iš pvz., mūsų dideliems šunims jie irgi kokiai valandai, bet vis tiek paskui apsiraminę miega (mažam šuniui, tai, tikrai, sunku įveikti), bet juk yra kitokių ilgai ,,grojančių" kramtalų, kaip jaučio oda, kuri labai labai kieta, mūsų gigantiškam bordo dogui net sunku įveikti, ir nemažų dydžių, tik ne visur pirkti yra. Pritariu, kad ir žaislai ne visiems šunims tinka. Narvas, aišku, irgi ne bloga alternatyva, bet man žinomi atvejai, kai šunys tupi nepatogiuose, mažuose narvuose ištisai 12 ir daugiau val. ir man tiesiog gaila šunų. Be abejo, kiekvienas šeimininkas turi sudaryti šuniui saugias ir sau bei aplinkiniams ramias sąlygas, bet narvai bent patogūs šuniui turėtų būti.
Atsakyti