Įkraunama...
Įkraunama...

Dobermanai

Sveiki, jungiuosi ir aš prie jūsų. Prieš savaitę įsigijau dobermaniuką. Mergytė, jai dabar lygiai trys mėnesiai. Nelabai daug info ir diskusijų lietuviškose svetainėse apie dobermanus randu, tad jungiuos čia prie jūsų. Tikriausiai turėsiu laikui bėgant daug klausimų iš daugiau patirties turinčių. Čia mano pirmas dobermanas, anksčiau esu turėjusi daug kitokių šunų, bet niekad dar tokios rimtos.
Atsakyti
Sveika prisijungus smile.gif Prašom prisistatyti išsamiau, koks gi vardukas, iš kokio veislyno?
Atsakyti
Beluga vardas, iš Denwer-Bull veislyno, Vengrijos.
Kokius jūs šunis auginate?
Atsakyti
QUOTE(Sabrina @ 2013 05 09, 23:52)
Beluga vardas, iš Denwer-Bull veislyno, Vengrijos.
Kokius jūs šunis auginate?


Sveika prisijungusi. Kodėl dobermanas? Kaip išsirinkote veislyną? Kas tėveliai?
Užvariau klausimų biggrin.gif
Aš auginu 4,5 metų doberberniuką smile.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Zauber @ 2013 05 10, 09:05)
Sveika prisijungusi. Kodėl dobermanas? Kaip išsirinkote veislyną? Kas tėveliai?
Užvariau klausimų biggrin.gif
Aš auginu 4,5 metų doberberniuką smile.gif


Ohoho kas per šuniukas... Tikiuosi manoji tokia didelė neužaugs. ax.gif

Šuns norėjau jau labai seniai, tik vis nebuvo sąlygų. Kai jau pasidarė aišku, kad kraustausi ir bus kur laikyti šunį, pradėjau ieškoti info apie skirtinas veisles ir pan. Maži šunys man niekada neimponavo, tad ieškojausi tarp didžiųjų. Po ilgų skaitymų, vis linkau prie dobermano. O kai susipažinau gyvai su keliais, sprendimas buvo aiškus. Tada pradėjau ieškoti veislyno. Internete ieškojau apie atsiliepimus ir t.t. Ir išsirinkau šitą, nuvažiavau apžiūrėti, viskas labai patiko, šuniukai šeimoje auga, labai tvarkingai, švariai, prižiūrėti, mylimi, su vaikais mažais laksto ir žaidžia. Tad nusprendžiau iš jų ir pirkti. Vienintelis nerimas man buvo- kad šuniukai jau buvo kupiruoti, o aš kaip ir nekupiruoto norėjau. Nors atrodo gražiau kupiruotas, bet, manau, dėl išvaizdos neverta karpyt jiems tų ausų. Na, bet turiu dabar kupiruotą mergytę. Baisu dabar labai ar gerai mes tas ausis jai ten rišam. Nes kai niekad nedarius tokių dalykų, tai bijau. Tikiuos, kad viskas gerai bus.
Tėvelis Pethon Del Mediano, mama Nero Diavolo Anda.
Atsakyti


Tai turbūt ne Lietuvoj gyvenat? Su ausytėm viskas bus tvarkoj, jei sąžiningai rišit, nenustosit per anksti. Aš irgi suopračio neturėjau, kaip tas daroma. Bet ir veisėja išaiškino, ir pati išsipraktikavau. Ir viskas pavyko kuo puikiausiai. Ir Jums taip bus wink.gif Lauksim mažylės foto!
Atsakyti
Dabar taip atrodom:

user posted image

Ir aš tikiuosi, kad viskas gerai su tom ausytėm bus. Veisėja sakė, kad turėtų užtekti dviejų mėnesių rišimo. Matysim. Vakar keitėm iš įtvaro į tuos ragiukus jau, nes siūlės užgiję. Tai nuėmus viską stačios stovėjo dvi valandas.

Kiek jūs laiko rišot? Ir ar reikia tuos ragiukus vienas su kitu suklijuoti? Nes vienur skaičiau, kad geriau pirmas kelias savaites palikti nesujungtus, kad šuo išmoktų naudoti kaktos raumenis. Kitur, kad reikia iškart sujungti. Tai va ir nežinau. Dabar palikau nejungtus, tai jinai savo raumenimis jas kažkaip maždaug stačiai laiko.

Atsakyti

Wow kokia mergaitė wub.gif
Aš rišau ilgiau, žinokit. 2 mėn. pasiėmėm šunį, ragiukus nuėmiau 5,5 mėn. Veisėja mane prigrasino, kad rišimas yra šventas reikalas biggrin.gif Ir nuo to pirmojo nuėmimo jau ausytės stovėjo, nebereikėjo rišinėti. Sujungimą dariau visada. Ausys su juo vis tiek juda, nes jį padarai laisvoką, tik kad prilaikytų ausytes. Dėl sujungimo nedarymo neatsakysiu, nežinau. Beje, po siūlių išėmimo dar keletą dienelių laikiau šunį su karūna (įtvaru), nes poroj vietų buvo dar žaizdelių.
Bet tai kai stovi ausys pas Belugą biggrin.gif Pas mano berniuką nestovėjo. Bet neapsigaukit, riškit atsakingai biggrin.gif
Beje, o ką rekomendavo veisėja dėti į ausytę? Pagaliukus, tamponus? Mes dėjom tokią vamzdžių izoliacinę medžiagą, jinai lengva, patogi. Su tamponais krachas buvo, krito ausys.
Dabar kaip pagalvoju, kiek reikalų su tom ausim buvo, ojojoj biggrin.gif
Atsakyti
Oj kokia grazuole smile.gif)
Ausytes mes klijavom irgi iki kokiu 5men. Bet galvoju galejau ir ilgiau paristi, nes viena truputi per viduri palinkus. Nu bet nebaisiai, tai vaizdo tikrai negadina smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Zauber @ 2013 05 11, 07:09)
Wow kokia mergaitė  wub.gif
Aš rišau ilgiau, žinokit. 2 mėn. pasiėmėm šunį, ragiukus nuėmiau 5,5 mėn. Veisėja mane prigrasino, kad rišimas yra šventas reikalas biggrin.gif Ir nuo to pirmojo nuėmimo jau ausytės stovėjo, nebereikėjo rišinėti. Sujungimą dariau visada. Ausys su juo vis tiek juda, nes jį padarai laisvoką, tik kad prilaikytų ausytes. Dėl sujungimo nedarymo neatsakysiu, nežinau. Beje, po siūlių išėmimo dar keletą dienelių laikiau šunį su karūna (įtvaru), nes poroj vietų buvo dar  žaizdelių.
Bet tai kai stovi ausys pas Belugą biggrin.gif Pas mano berniuką nestovėjo. Bet neapsigaukit, riškit atsakingai biggrin.gif
Beje, o ką rekomendavo veisėja dėti į ausytę? Pagaliukus, tamponus? Mes dėjom tokią vamzdžių izoliacinę medžiagą, jinai lengva, patogi. Su tamponais krachas buvo, krito ausys.
Dabar kaip pagalvoju, kiek reikalų su tom ausim buvo, ojojoj biggrin.gif


Rišam rišam. O kaip jai nepatinka, baisu. Tiek pikta ant manęs po rišimo būna, kad kai šaukiu, tai pažiūri tokiu kaltinančiu žvilgsniu,apsisuka ir į kitą pusę nueina. Bt sekančią dieną pamiršta ir vėl draugės. smile.gif
Mes darom iš virtuvinio popieriaus pagaliukus. Susukam labai stipriai du lapus. O kaip su tamponais gali kristi ausys, jeigu ausys sujungtos? Priekin krito? Karūną nešiojo dvi savaites po siūlių išėmimo, nes irgi buvo žaizdų, tai kol sugijo... Veisėja sakė, kad perrišant visada palikti šunį be jokių įtvarų iki tol kol ausys pradės linkti, o tada staigiai uždėti vėl. Taip žinosim kiek ilgai jos stovi ir kada jau visai nenulinks.
Kai į miestą išeit reikia, tai nervina jau kiekvienam pasakot kas jai su tom ausim biggrin.gif Visi žiūri ir klausinėja pastoviai.


QUOTE(kornelija.k @ 2013 05 11, 07:46)
Oj kokia grazuole smile.gif)
Ausytes mes klijavom irgi iki kokiu 5men. Bet galvoju galejau ir ilgiau paristi, nes viena truputi per viduri palinkus. Nu bet nebaisiai, tai vaizdo tikrai negadina smile.gif


O kai baigėt klijuoti nesimatė, kad palinkus? Tik vėliau palinko?


Papildyta:
Va taip tos ausys dabar atrodo suklijuotos.

user posted image


O iš kur jūsų doberiai? Iš Lietuvos? Pirmi tokie augintiniai, ar jau ilgiau dobermanus auginat? Bute ar name?
Atsakyti
QUOTE(Sabrina @ 2013 05 13, 11:36)
Rišam rišam. O kaip jai nepatinka, baisu. Tiek pikta ant manęs po rišimo būna, kad kai šaukiu, tai pažiūri tokiu kaltinančiu žvilgsniu,apsisuka ir į kitą pusę nueina. Bt sekančią dieną pamiršta ir vėl draugės. smile.gif
Mes darom iš virtuvinio popieriaus pagaliukus. Susukam labai stipriai du lapus. O kaip su tamponais gali kristi ausys, jeigu ausys sujungtos? Priekin krito? Karūną nešiojo dvi savaites po siūlių išėmimo, nes irgi buvo žaizdų, tai kol sugijo... Veisėja sakė, kad perrišant visada palikti šunį be jokių įtvarų iki tol kol ausys pradės linkti, o tada staigiai uždėti vėl. Taip žinosim kiek ilgai jos stovi ir kada jau visai nenulinks.
Kai į miestą išeit reikia, tai nervina jau kiekvienam pasakot kas jai su tom ausim biggrin.gif Visi žiūri ir klausinėja pastoviai.
O kai baigėt klijuoti nesimatė, kad palinkus? Tik vėliau palinko?
Papildyta:
Va taip tos ausys dabar atrodo suklijuotos.

user posted image
O iš kur jūsų doberiai? Iš Lietuvos? Pirmi tokie augintiniai, ar jau ilgiau dobermanus auginat? Bute ar name?




Sveiki,auginu juoda kupiruota grazuole 2metu doberyte thumbup.gif na,is musu ausu klijavimo patirties,tai klijavom iki 7menesiu,bet siandien dziaugiames staciomis antenomis drinks_cheers.gif manoji kalyte is Lietuvos veislyno,auginame name,pries 20metu turejau patina doberi,tai auginome bute,realiai skirtumo nera,tokia torpeda vistiek iskrauti reikia,kieme toks suo vienas nuobodziauja...
Atsakyti
QUOTE(neaukla @ 2013 05 13, 17:22)
Sveiki,auginu juoda kupiruota grazuole 2metu doberyte  thumbup.gif na,is musu ausu klijavimo patirties,tai klijavom iki 7menesiu,bet siandien dziaugiames staciomis antenomis  drinks_cheers.gif manoji kalyte is Lietuvos veislyno,auginame name,pries 20metu turejau patina doberi,tai auginome bute,realiai skirtumo nera,tokia torpeda vistiek iskrauti reikia,kieme toks suo vienas nuobodziauja...


Iki 7 mėnesių??? Oho, ilgokai.

Manajai tai labai nepatinka tie ausų klijavimai. Su karūna dar buvo nieko, bet dabar su tais ausų kištukais tai jinai kasos ištisai, inkščia, bando juos nusiplėšti.Tai nežinau ar jai skauda, ar kas. Gal per giliai įkišu, bet jeigu ne taip giliai, tai su pirmu galvos papurtymu jie išskrenda iš vietos.

Kuo jūs maitinat savo šunis? Tik sausu ėdalu? Manoji nuo vakar viduriuoja, vakar beveik nieko neėdė, šiandien jau suėdė porcijas, bet vistiek viduriuoja. Tikiuos, kad nieko rimto. Ir dar nugaros užpakalinė dalis šiek tiek pleiskanoja. Tai nežinau ar jai gal kokių vitaminų trūksta...
Atsakyti