Įkraunama...
Įkraunama...

Santykiai su anyta, gyvenant kartu.

QUOTE(Vaiva number 1 @ 2013 04 12, 09:55)
ne.

zinau kur Jus lenkiat  mirksiukas.gif  esme tokia, kad Jus nepazistat mano anytos. mano tevai ir anyta tai kaip saule ir menulis  rolleyes.gif  as nesu kategoriskai apskritai pries anytu karsinima. jei jinai butu normali, nebutu tiek "prisikus ant galvos" ( atsiprasau uz issireiskima) ir su ja butu imanoma zmoniskai sugyvent, butu kita kalba.


Matau vaikutis yra bernaitis... Siulau susimastyti apie mergaite, nes bernaiciui jus rodote puiku pavyzdi, kaip reikia jus karsinti.

O jus nezinot kokia buvo mano anyta, gal jusu palyginus su manaja aukselis, kas zino. Savi marskiniai arciau kuno.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 12 balandžio 2013 - 10:52
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 04 12, 10:08)
Kad sunus padetu, tures 2000lt nuimti nuo savo seimos, savo vaiku. Ar jus sutiksit, kad nuo jusu vaiku burnu bus atimti 2000lt? mirksiukas.gif

Iš kur tu trauki tokias nesamones.
Mano tolima giminaitė (turi vieną sūnų), pati jau susenusi pasiprašė į senelių namus, jau kokius jei neklystu apie 8 m. gyvena, niekas jai nemoka tokių pinigų , ta prasme sūnus 2000 litų, neseniai ir jos vyras , jau sirgti pradėjo, irgi tokiu pat keliu pateko, pats nuėjo, dabar jau mirė jis, o ta pažįstama toliau gyvena, turi namus-sodybą kaime, bet tušti jie, sūnus užklysta. Niekas nemoka už senelių namus tokių pinigų, nebent privačiai, bet jei žmogus serga, neįgalus ar reikalinga priežiūra, tai ir patalpina. Ten jie pensijos dalį atiduoda, kiek reikia ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2013 04 12, 12:00)
Iš kur tu trauki tokias nesamones.
Mano tolima giminaitė (turi vieną sūnų), pati jau susenusi pasiprašė į senelių namus, jau kokius jei neklystu apie 8 m. gyvena, niekas jai nemoka tokių pinigų , ta prasme sūnus 2000 litų, neseniai ir jos vyras , jau sirgti pradėjo, irgi tokiu pat keliu pateko, pats nuėjo, dabar jau mirė jis, o ta pažįstama toliau gyvena, turi namus-sodybą kaime, bet tušti jie, sūnus užklysta. Niekas nemoka už senelių namus tokių pinigų, nebent privačiai, bet jei žmogus serga, neįgalus ar reikalinga priežiūra, tai ir patalpina. Ten jie pensijos dalį atiduoda, kiek reikia ir viskas.


Nezinau, negaliu tiklsiai ivardinti tikslios sumos, bet nesenai i globos namus atidaviau mano seimoje karsinta moteri. Ji moka ten apie 780 lt, turejo zemes, todel tai buvo iskaityta. Kai mirs, jos zeme atiteks valstybei. Jei ne jos turima zeme, nezinau kiek kainuotu tas malonumas.
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2013 04 12, 12:00)
Iš kur tu trauki tokias nesamones.
Mano tolima giminaitė (turi vieną sūnų), pati jau susenusi pasiprašė į senelių namus, jau kokius jei neklystu apie 8 m. gyvena, niekas jai nemoka tokių pinigų , ta prasme sūnus 2000 litų, neseniai ir jos vyras , jau sirgti pradėjo, irgi tokiu pat keliu pateko, pats nuėjo, dabar jau mirė jis, o ta pažįstama toliau gyvena, turi namus-sodybą kaime, bet tušti jie, sūnus užklysta. Niekas nemoka už senelių namus tokių pinigų, nebent privačiai, bet jei žmogus serga, neįgalus ar reikalinga priežiūra, tai ir patalpina. Ten jie pensijos dalį atiduoda, kiek reikia ir viskas.

Man nerupi, ka peza jusu tolima giminaite schmoll.gif As susiduriau CIA ir DABAR, nes mociute patalpinom i seneliu namus, pora menesiu jau guli, o mes mokam. Kaina yra tokia:
Mociutes pensija(900lt)+slaugos pinigai(700lt)+400lt uz vaistus/sauskelnes/daktaru vizitus/greitosios iskvietima. Jei mociute negautu tokios dideles pensijos ir negautu slaugos pinigu, kurie skiriami tik labai sunkiems ligoniams, negalintiems pasirupinti savimi, viska kompensuotume mes.
Yra kita tvarka, kai i seneliu namus priimami zmones, kuriu pensija nedidele, bet jie dovanoja savo uzgyventa turta. drinks_cheers.gif
Beje, i valstybinius seneliu namus labai sunku patekti, eiles dideles, musu mociute buvo 10ta eileje, tiesiog pasiseke, kad prieme, mat pataike geru laiku, kai kiti seneliai gulejo nemokamoj slaugos ligonineje, kuri duodama 4 menesius per metus.

Jus maisot su slaugos ligonine, kur gulejimas tikrai nekainuoja drinks_cheers.gif
Gal dabar patikesit:
Pirmajame komisijos sustojimo taške – Antavilių pensionate – gyvena 265 žmonės. Para čia kainuoja nuo 60 iki 85 litų, taigi mėnesinis mokestis – nuo 1800 litų. Jei senelis turi turto, už gyvenimą jis susimoka 1 proc. nuo savo turto vertės. Jei turto nėra, atiduoda 80 proc. pensijos, pašalpą, jei tokią gauna, o likusią sumą globos namams už jį moka savivaldybė. Dauguma gyventojų čia – būtent tokie. Mat giminaičiai, ryžęsi tokiam sprendimui, paprastai butą parduoda. Tokiu atveju dar metus už gyvenimą globos namuose tenka mokėti patiems, o vėliau jau galima naudotis valstybės parama.
http://www.delfi.lt/...s.d?id=49973584
http://www.valstieti...irbusiems-gatve
http://www.prienupensionas.is.lt/
Kiekvienam gyventojui mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas dydis nustatomas individualiai. Jei asmuo apgyvendinamas pagal Vilniaus miesto (rajono) Socialinės paramos siuntimais, tai mokėjimo dydį nustato Vilniaus miesto (rajono) savivaldybė.
Jei asmuo apgyvendinamas sudarant nuolatinės ar trumpalaikės globos sutartį, mokėjimo dydis nustatomas individualiai. Atsžvelgiama į ligą, negalios pobūdį ir kt.
Lovadienio kaina yra nuo 72– 80 Lt. Kainos kriterijai priklauso nuo priežiūros ir slaugos reikalingumo: 72 Lt – jei reikalinga nuolatinė priežiūra ir 80 Lt – jei reikalinga nuolatinė slauga.

http://senevita.lt/mok%C4%97jimo-dydis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 12 balandžio 2013 - 11:45
QUOTE(Moonte @ 2013 04 12, 11:50)
Matau vaikutis yra bernaitis... Siulau susimastyti apie mergaite, nes bernaiciui jus rodote puiku pavyzdi, kaip reikia jus karsinti.

O jus nezinot kokia buvo mano anyta, gal jusu palyginus su manaja aukselis, kas zino. Savi marskiniai arciau kuno.



kadangi mano situacijos Jus nezinot, tai ir nesiulykit mirksiukas.gif

maniskis ne jos anukas, su MB vaiku mes neturim. nebendravo jinai su mano vaiku nei anksciau, nei bendrauja dabar.

O paskutinis "bajeriukas" jos, kai jinai mano sunui per kaledas padovanojo sokolada. Tai iteikiant buvo isdidziai pasakyta " cia sokoladas Sarunui doh.gif ( nors mano sunaus vardas RICARDAS - normaliai??? ) Sakysit sena ? Nu kad ne, darbinga, sveika moteris, beje, sveikesne ir energingesne uz daugeli bendraamziu. Mankstos, baseinai, darbas, sodai ir t.t. Sveikatos turi kaip jautis, proto irgi sveiko. Gal dar patikeciau, kad suklydo, jei butu atsiprasius. Bet, kai MB akis issprogdines jai "primine" maniskio varda, seke tekstas "ai, koks skirtumas"...

Tai cia tik gelytes, palyginus su jos visu elgesiu. Ir kaip sakiau, viskas buvo super iki tol, kol mes nepasakem su MB , kad gyvensim kartu.

Musu situacijoj net MB pripazista ( o apie savo mama jis "arba gerai arba nieko"), kad jo motinele perzengus visas ribas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vaiva number 1: 12 balandžio 2013 - 12:10
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2013 04 12, 12:51)
kadangi mano situacijos Jus nezinot, tai ir nesiulykit  mirksiukas.gif

maniskis ne jos anukas, su MB vaiku mes neturim. nebendravo jinai su mano vaiku nei anksciau, nei bendrauja dabar.


Jusu vaikas auga jusu seimoje, todel mato jusu ir jusu vyro poziuri i jo motina. Vaikus auklejam ne zodziais, o pavyzdziais, jei jusu vyras soks pagal jusu duele, dyyyydele tikimybe, kad ir sunus perims si vyryskos elgsenos pav. Kita vertus, o kodel jums nepatina sis variantas? Jei jis geras anytai, kodel yra prastas jums ir jusu tevam?
Atsakyti
Sena pažįstama, kiekvienu atveju yra vis kitaip, jūs patalpinote, gal būt be eilės, gavosi kaip privatus. Arba pav. senelis turi labai daug turto. Tada jam mokama daugiau. Kitas turtą atiduos po mirties ir t.t. Kitas dalykas, tas ir yra, kad visi sunkūs ligoniai gauna nemažas pašalpas, slaugos ir viskas kitas, todėl jų pinigai ir lieka tiems globoms namams, nėra sunkaus ligonio, be tų pašalpų, todėl ir vaikams gaunasi nemokamai. Aš irgi domėjausi, žinau, kaip ir kas. Panašiai kaip sako Moonte, apie 800 litų pajamos ir bus padengta pragyvenimas, jei daugiau gauna 80 proc. tų pajamų, ir nieko mokėti nereiks,nebent turtas labai didelis.
Mano giminaitė neturi jokių pajamų tik pensija arba invalidumas ir sodybą, jau seną apšiurusią, gal ją ir užrašiusi yra, nežinau, bet jinai kokius 20 000 kažin ar kainuos. Tai už ką jinai gyvena tiek metų, jei jai reikia 2000?

Čia iš apgyvendinimo sąlygų.
Globos namų gyventojas už pragyvenimą globos namuose moka 80 % gaunamų pajamų, jeigu neturi turto arba jo turto vertė mažesnė už gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą. Jeigu gyventojas turi turto ir jo vertė didesnė už gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą, mokėjimo dydis per mėnesį padidėja vienu procentu, skaičiuojant nuo turto vertės, viršijančios normatyvą .

Aš suprantu, kad pav. jei senelis NETURI rimtų sveikatos sutrikimų, tai tada normalu, kad kainuoja viskas kaip privatu ir jis susimoka numatytą kainą, kad ir tuos 2000 litų, nes jam nėra būtinybės eiti į tuos namus, tai greičiau jau tik jo noras, užgaida. Bet jei žmogus sergantis, neįgalus ar visiška priežiūra, tikrai nesakyk ir nepasakok pasakų, kad reikia mokėti. Niekur neradau parašyta. Niekur. Moka tik tada , kai nėra būtinybės į senelių namus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aimeja: 12 balandžio 2013 - 12:28
QUOTE(Moonte @ 2013 04 12, 12:57)
Jusu vaikas auga jusu seimoje, todel mato jusu ir jusu vyro poziuri i jo motina. Vaikus auklejam ne zodziais, o pavyzdziais, jei jusu vyras soks pagal jusu duele, dyyyydele tikimybe, kad ir sunus perims si vyryskos elgsenos pav. Kita vertus, o kodel jums nepatina sis variantas? Jei jis geras anytai, kodel yra prastas jums ir jusu tevam?



nesupratau , kas yra prastas man ir mano tevam ax.gif ?

nesoka jis pagal mano dudele, jis ne durnas gi, pats mato, ka isdarineja jo mama. jie bendrauja, bet mano su ja santykiai baigti. as tikrasi neissidirbinesiu pries jo motina ir nesinersiu is kailio, vien del to, kad mano vaikas matytu, kad REIKIA gerbt jo mama. As visada sakiau ir sakysiu, kad pagarba turi uzsitarnaut ( tas galioja visiem). NU as pasikartosiu, Jus nezinot visos istorijos. Buvo pagarba jai is mano puses, tai as visada buvau ta, kuri tysdavo MB, kad einam pas mama, pietus, proga ar siaip aplankyt. Viena gyvena, liudna jai, draugu neturi, vyro irgi.
As ziezula pasidariau tada, kai mes su MB jai pranesem, kad nusprendem gyvent kartu. Pirma karta ja tokia maciau blink.gif zinot kokie jos pirmi zodziai buvo ???? "Tik per mano lavona" doh.gif Ir jinai dare VISKA, viska ka imanoma, kad tik jis su manim neiseitu gyvent, paskui dare viska, kad tik griztu...
As Jum sakau, Jus neisivaizduojat kas jinai per zmogus doh.gif Jei net MB paskutinias Kaledas ir Velykas pasake, kad gal geriau vaziuojam su mano tevais pas gimines, tai nors svenciu nesigadinsim. Po biski jinai apsiramina, nes mato, kad kitaip nebus. Bet as tiek pikta ant jos del visko, kad santykiu geru su ja nebeisivaizduoju schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2013 04 12, 13:03)
Sena pažįstama,  kiekvienu atveju yra vis kitaip, jūs patalpinote, gal būt be eilės, gavosi kaip privatus.

I seneliu namus tik uz pensija priima tuos senelius, kurie neturi vaiku(mire, isvyke), nepaliks juk musu Valstybe puti savimi negalinciu pasirupinti pensininku. O siaip vaiku PAREIGA pasirupinti pasenusiais tevais mirksiukas.gif Ir tokie seneliu namai tikrai, esant gyviems vaikams, nukarsusius tevus priima uz 2000lt mokesti, ka as ir irodziau sekmingai straipsniais ir nuorodom. drinks_cheers.gif Toks mokestis nustatytas tam, kad vaikai neimtu masiskai atsikratyti savo tevu. Kas isgali moketi-tas patalpina, kas neisgali, tas samdo slauges uz pigiau. drinks_cheers.gif
Atsakiau i Vaivos number 1 posta, kad ju anyta brangiai kas menesi kainuos(nes ji nepretenduos i seneliu namus kaip bevaike moteris, nes turi du sunus). Uz 800lt jos tikrai niekas nepasiims schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(Aimeja @ 2013 04 12, 13:03)
Aš suprantu, kad pav. jei senelis NETURI  rimtų sveikatos sutrikimų, tai tada normalu, kad kainuoja viskas kaip privatu ir jis susimoka numatytą kainą, kad ir tuos 2000 litų,  nes jam nėra būtinybės eiti į tuos namus, tai greičiau jau tik  jo noras, užgaida. Bet jei žmogus sergantis, neįgalus ar visiška priežiūra, tikrai nesakyk ir nepasakok pasakų, kad reikia mokėti. Niekur neradau parašyta. Niekur. Moka tik tada , kai nėra būtinybės į senelių namus.

Mano mociute mociute nevaikstanti, serganti, gal, Duos Dievas, paskutinius menesius traukianti moteris, bet turinti vaikus. O mokam, kaip sakiau, 2000lt. Pasaku neseku. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2013 04 12, 13:32)
I seneliu namus tik uz pensija priima tuos senelius, kurie neturi vaiku(mire, isvyke), nepaliks juk musu Valstybe puti savimi negalinciu pasirupinti pensininku. O siaip vaiku PAREIGA pasirupinti pasenusiais tevais mirksiukas.gif Ir tokie seneliu namai tikrai, esant gyviems vaikams, nukarsusius tevus priima uz 2000lt mokesti, ka as ir irodziau sekmingai straipsniais ir nuorodom. drinks_cheers.gif Toks mokestis nustatytas tam, kad vaikai neimtu masiskai atsikratyti savo tevu. Kas isgali moketi-tas patalpina, kas neisgali, tas samdo slauges uz pigiau. drinks_cheers.gif
Atsakiau i Vaivos number 1 posta, kad ju anyta brangiai kas menesi kainuos(nes ji nepretenduos i seneliu namus kaip bevaike moteris, nes turi du sunus). Uz 800lt jos tikrai niekas nepasiims schmoll.gifPapildyta:

Mano mociute mociute nevaikstanti, serganti, gal, Duos Dievas, paskutinius menesius traukianti moteris, bet turinti vaikus. O mokam, kaip sakiau, 2000lt. Pasaku neseku. schmoll.gif


Tai, kad tu moki už paslaugas, tai gali būti daug priežasčių į jas nesigilinsiu.

Kad pareiga pasirūpinti, tai tas taip, niekas ir nesako kitaip. thumbup.gif

Už 800 pasiims, tikrai. Jeigu jai reikės priežiūros pagal nustatytą tvarką. O ne savanoriškai. Tai, kad yra vaikai, dar nereiškia, kad reiks mokėti, nes yra daug sąlygų, aplinkybių ir t.t. Nu tai jei tas vaikas, gauna pav. pašalpą bedarbio, turi tris vaikus, tai kaip jis sumokės 2000 litų? biggrin.gif
To žmogaus , kur domėjausi ir jau buvo pradėti dokumentai tvarkyti, bet neprireikė, yra vaikų, ir jokių papildomų įmokų būtų nereikėję mokėti, pajamos to žmogaus apie 850 litų buvo tuo metu. Dar priklauso nuo to kokie globos namai.
Atsakyti
QUOTE(Aimeja @ 2013 04 12, 13:58)
Dar priklauso nuo to kokie globos namai.


ko Jus gincijates bigsmile.gif ? gal vienuose viena tvarka, kituose kita. as vistiek balsuosiu uz toliausiai esancius lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaiva number 1 @ 2013 04 12, 14:00)
gal vienuose viena tvarka, kituose kita.

Aš tą ir noriu pasakyti. 4u.gif
Tvirtinti , kad TIK mokama , yra tiesiog netiesa.
Atsakyti