Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 17 tema

QUOTE(mintas @ 2013 02 24, 01:56)
Truputį domėjausi šiaudais ir dėl to, kad "turi būti užtikrinamas presuotų šiaudų vėdinimas" man šiaudai nepatiko nes mano supratimu, tokia sistema neleistų užtikrinti PN reikalingo sandarumo.


@mintas
del siaudu vedinimo, tai sprendziama su molio tinku, kuris dregmes pertekliu turetu pasalinti. Klausimas tik kaip prie neigiamos temperaturos isores molio sluoksnis ta funkcija atlieka.
del sandarumo, nesu specas, bet kaip supratau skaitydamas sita thread'a, tai vidiniu sienu iprastas tinkavimas sandaruma padidina, tai ir siaudiniu namu sienu tinkavimas molio glaistu sandaruma padidintu. Pataisykit, jei mano mintis klaidinga.

QUOTE(BangaS @ 2013 02 24, 02:46)
Siaudai yra laidus vandens garams ir rasos taskas bus garantuotai tokios sienos viduje. Kondensatui kauptis sienoje yra tam tikros salygos: siena laidi vandens garams + siena turi salta ir silta puse, kuriu temperaturos zenkliai skiriasi (ziema) + patalpoje >20% santikine dregme + siena yra hidrofiliska (linkusi sugerti vandeni) = 100% garantuota dregme sienoje.
Paprasciausia iseitis naudoti garo barjera (pleveles arba tepamas) vidineje sienos puseje, bet tada nebelieka skirtumo is ko siena padaryta (siaudai, ar medis, ar betonas, ar kokia chemija), nes per garo barjera sustabdomas "kvepavimas" ir cheminiu medziagu difuzija is sienos.
Siaudai praranda savo prasme ir esminius privalumus.
Cia susirinke zmones 100% visi gali patvirtinti, kad isorines sienos neturi "kvepuoti", nes kvepavimas reiskia oro ir garo pralaiduma per sienas, kurio pasekme yra kondensatas sienose ir energijos svaistymas.
Tik isorinis sienos pavirsius turi buti laidus garams.

Patalpu oro kokybe turi rupintis ne sienos, bet vedinimo sistemos. Sienos tinkamos tik termoakumuliacijai.

Apie sildymo sistema galima kalbeti tik tada, kai yra paskaiciavimai kiek kWh per metus reikia sildymui. Kol nezinomas sitas skaicius - tuscios kalbos.


@BangaS daug racijos, reikes pasikalbet del situ niuansu su siaudiniu namu architektu sia savaite.


QUOTE(DEU @ 2013 02 24, 09:15)
Šildymas SS ar KKK keturis kartus pigesnis nei IR. Nes šildymas IR kainuoja lygiai tiek pat kiek ir elektra.
Elektrinių radiatorių pastatymas kainuos 5 kartus pigiau nei IR įrengimas.
Klausimą reikėtų formuluoti ar žinote bent kokių teigiamų dalykų apie IR?  bigsmile.gif


@DEU visiskai nesutinku, kad SS sildymas 4 kartus pigesnis nei IR. Max 2 kartus smile.gif IR sildymas tikrai ne tas pats kas el. radiatoriais, del konvekcijos nebuvimo ir IR atveju, zemesnes oro temperaturos.

IR el. sanaudos R9 name gruodi 1.6lt/m2, vasari turetu buti 2.3 lt/m2 (skaiciuoju pagal SWBaltic monitorinto namo R3 duomenis gruodzio ir vasario men). Tai pagal DEU, SS turetu but 0.7lt/m2. Sunkiai isivaizduoju, todel idomu butu susipazinti su el. sanaudomis namams, kurie sildomi su SS.

Atsakyti
QUOTE(skyroja @ 2013 02 23, 23:20)
kitas klausimas - namo sienos is ECOCOCON moduliu uzpildytu siaudais ir nutinkuota molio tinku. Uzsienio mokslininku teigimu sienos uzpildytos suspaustais siaudais 70-100 kg/m3 varza butu apie 7, bet kazkada maciau, kad jie teige, jog i moduli supresuoja siaudus iki 140kg/m3. Statyba nebutu pigesne nei "iprastom" medziagom, bet nebutu papildomo vargo su salcio tiltais, apsildymo medziagomis, plius geresnis mikroklimatas ir dar "eko" zenkliukas smile.gif

Gal kas domejosi tokia statyba ir atrado kazkokiu niuansu.

man atrodo kad "Statyba nebutu pigesne" labai jau svelniai pasakyta. turetu but "statyba butu gerokai brangesne".
Atsakyti
Mano asmenine nuomone šiaudų namus renkasi tik ekopsichoze užkrėstieji, vienintelis argumentas - EKOLOGIJA. Čia tie, kur nori sveiki numirti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 24, 11:08)
Mano asmenine nuomone šiaudų namus renkasi tik ekopsichoze užkrėstieji, vienintelis argumentas - EKOLOGIJA. Čia tie, kur nori sveiki numirti biggrin.gif


Tai kad ekologija man čia nekvepia. Pačiame šiaudinių namų statytojų puslapyje esančiame pristatyme užsiminta, kad grūdinės kultūros iš kurių šiaudų vėliau bus statomi namai turi būti nepurškiami. Raskit man ekologišką ūkį kuriame nebūtų naudojamos trąšos. Taip pat ir raskit šiaudus, kurie 100% nebūtų nupurkšti.

Taip pat ten užsiminta, kad šiaudus reikia saugoti nuo grybelinių užkratų. Apsauga bus vykdoma chemijos pagalba, kuri nė iš tolo nekvepia ekologiškumu, be to klausimas kokiam laikui ta chemija veikia, gal purkšt šiaudus kas pusmetį reikės, o nenupurškus po pusmečio jau grybų sporomis kvėpuoti reikės.

Kiek būdavau kaime, tai kur tekdavo susidurti su šienu, tai visuomet būdavo pilna dulkių. Su šiaudais gal tų dulkių mažiau, bet bet kokiu atveju, šiaudai man nė iš tolo nepanašūs į statyboms taikomas ekologiškas medžiagas. Neimpregnuota mediena turbūt vienintelė mano nuomone tikrai ekologiška medžiaga, bet niekas neleidžia statyti medinių namų iš neimpregnuotos medienos.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 24, 12:08)
Mano asmenine nuomone šiaudų namus renkasi tik ekopsichoze užkrėstieji, vienintelis argumentas - EKOLOGIJA. Čia tie, kur nori sveiki numirti biggrin.gif


Kurie nori sveiki jumirti,bet vistiek numirsta nelabai sveiki.. bigsmile.gif
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2013 02 24, 12:18)
Tai kad ekologija man čia nekvepia. Pačiame šiaudinių namų statytojų puslapyje esančiame pristatyme užsiminta, kad grūdinės kultūros iš kurių šiaudų vėliau bus statomi namai turi būti nepurškiami. Raskit man ekologišką ūkį kuriame nebūtų naudojamos trąšos. Taip pat ir raskit šiaudus, kurie 100% nebūtų nupurkšti.

Taip pat ten užsiminta, kad šiaudus reikia saugoti nuo grybelinių užkratų. Apsauga bus vykdoma chemijos pagalba, kuri nė iš tolo nekvepia ekologiškumu, be to klausimas kokiam laikui ta chemija veikia, gal purkšt šiaudus kas pusmetį reikės, o nenupurškus po pusmečio jau grybų sporomis kvėpuoti reikės.

Kiek būdavau kaime, tai kur tekdavo susidurti su šienu, tai visuomet būdavo pilna dulkių. Su šiaudais gal tų dulkių mažiau, bet bet kokiu atveju, šiaudai man nė iš tolo nepanašūs į statyboms taikomas ekologiškas medžiagas. Neimpregnuota mediena turbūt vienintelė mano nuomone tikrai ekologiška medžiaga, bet niekas neleidžia statyti medinių namų iš neimpregnuotos medienos.


kazko nepastebejau kad mediniai namai tik is impregnuotu medienu butu statomi.. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(skyroja @ 2013 02 24, 11:13)
@DEU visiskai nesutinku, kad SS sildymas 4 kartus pigesnis nei IR. Max 2 kartus smile.gif IR sildymas tikrai ne tas pats kas el. radiatoriais, del konvekcijos nebuvimo  ir IR atveju, zemesnes oro temperaturos.
IR el. sanaudos R9 name gruodi 1.6lt/m2, vasari turetu buti 2.3 lt/m2 (skaiciuoju pagal SWBaltic monitorinto namo R3 duomenis gruodzio ir vasario men). Tai pagal DEU, SS turetu but 0.7lt/m2.
Ir kur tie 1.6 gruodi SWbaltic monitoringe? As ten matau 2.72. IR sildymas daugiausia privalumu turi patalpose, kurios dideles, kiauros ir sildyti reikia periodiskai. Pvz 60-aisiais statyti rajono kulturos namai. Tuomet greitai ir pigiai susildomi isalusiu objektu pavirsiai. Zmonem taip pat IR spinduliu doze suteikia silumos pojuti, nes sildomi ju drabuziai, oda. Visai neblogai veikia ir prastai apsiltintuose kiauruose gyvenamuosiuose namuose, kaip pvz SWbaltic monitorinamas (R3, "Namas yra nepakankamai sandarus"). Planuojat toki? Tuomet IR visai neblogas pasirinkimas, tik tada klausimas ne i tema, cia gi PN tema. Jei planuose PN - IR ploksciu privalumais palyginus su elektriniais radiatoriais pasidziaugti galesit labai epizodiskai. Daug daugiau naudos butu 10k investicija nukreipus i siltinimo storinima, saules kolektorius, akumuliacines talpas, siltesnius langus, ar galu gale i malkini peciu.
Siaudiniu namu entuziastas ir as buvau, kol nedashuto kad jie termomases neturi. Nukritus roziniams akiniams pradejau ir kitus trukumus matyti. Pagrindinis - sienu konstruktyvas - tik nedidele namo kainos dalis. Bet del laiku nepastebeto nedidelio brokelio siaudiniame konstruktyve gali velniop nueiti visos namo investicijos. Skylute stoge, ir neber sienos.
Atsakyti
QUOTE(skyroja @ 2013 02 24, 10:13)

@BangaS daug racijos, reikes pasikalbet del situ niuansu su siaudiniu namu architektu sia savaite.


Architektai yra meninkai ir gerbuvio kurejai. Santykines dregmes, garu laidumo klausimai tikrai ne architektams turi buti skirti.
Pries kalbedami su bet kuo siuo klausimu pasiteiraukite ar zmogus bent zino kokiais vienetais yra matuojamas garo pralaidumas ir kokios medziagos kaip vertinamos siuo poziuriu. Issisukinejimus nuo tiesioginio atsakymo vertinkite grieztai- nezinote, tai nebeverta testi sios temos. Cia iskart pamatysite nekompetensija.
Retai kas sureiksmina ir ismano garu/kondensato/dregmes apytaka sienose, stoge. Nors tai yra esmine apsiltinto ir sandaraus namo problema ilgalaikeje perspektyvoje.
Cia gal daugiau reiketu kreiptis i konstruktorius. Kai turesite daugiau ziniu ir savo nuomone siuo klausimu, galesime ir cia konkreciau padiskutuoti, kad priartetume prie tiesos.

Taip pat reikia atkreipti demesi i tai, kad bet kokia naturi biologine medziaga be chemijos panaudota apsiltinimo sluoksnyje tures polinki suirti, isiveisti parazitais, organizmais. Cia puiki terpe gyvuoti visokiems organizmams. Jeigu norite to isvengti, reikia chemijos arba ypac mazos dregmes+deguonies trukumo (dirbtines salygos, naturaliai neegzistuojancios Lietuvoje).

Jums reikia atsakyti i klausima kodel norite siaudu? Ar jums siaip gera juos naudoti namo statyboje idejiskai ir del grozio? Ar jus tikites tam tikru konkreciu materialiu savybiu is siaudines sienos ir esate linkes pakoreguoti sienos sudeti, kad jas pagerintumete ar lengviau pasiektumete?
Jeigu antras variantas, tai galime toliau diskutuoti ir teikti pasiulymus.




Papildyta:
QUOTE(skyroja @ 2013 02 24, 10:13)
IR el. sanaudos R9 name gruodi 1.6lt/m2, vasari turetu buti 2.3 lt/m2 (skaiciuoju pagal SWBaltic monitorinto namo R3 duomenis gruodzio ir vasario men). Tai pagal DEU, SS turetu but 0.7lt/m2. Sunkiai isivaizduoju, todel idomu butu susipazinti su el. sanaudomis namams, kurie sildomi su SS.


Tegu SW Baltic atstovai pasirodo supermamu IR sildymo temoje ir pristato IR sildymo taupuma. Paviesinkite diskusija apie kWh suvartojima, monitoringus ir cia esantys zmones neleis jusu apmulkinti.
P.S. pakvietimai i sia tema jiems jau buvo issiusti per e-mail, bet jie cia nenori diskutuoti, nes patogiau asmeniskai "isaiskinti tiesas".

Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 02 24, 12:47)
Jums reikia atsakyti i klausima kodel norite siaudu?


Vienintelis atvejis, kai šiaudinė statyba pateisinama - Jūs esate ūkininkas, ir neturite kur dėti šiaudų. Tuomet ir šildymo klausimas neturėtų kilti, nes šildomasi būtų šiaudais.

Mokėti keleriopai brangiau už šiaudinę statyba, kuri bent jau ekologiškumu mano nuomone nekvepia, absoliučiai su logika nedraugaujantis sprendimas.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 02 24, 11:52)
Kurie nori sveiki  jumirti,bet vistiek numirsta  nelabai sveiki.. bigsmile.gif
Papildyta:
kazko nepastebejau kad  mediniai namai tik is impregnuotu medienu butu statomi.. blush2.gif


Mano name nėra jokių medinių konstrukcijų, tad galiu klysti. Girdėjau, kad pagal priešgaisrinius reikalavimus, namo statybose naudojama mediena turi būti impregnuojama gaisrą mažinančiais impregnantais. Taip pat impregnuojama mediena ir dėl kitų medienos bėdų.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 02 24, 12:18)
Tai kad ekologija man čia nekvepia.

Ekopsichas purkštus šiaudus ant žaizdos dėtų, nėr ką lyginti su kancerogeniniu EPS lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2013 02 24, 14:08)
Vienintelis atvejis, kai šiaudinė statyba pateisinama - Jūs esate ūkininkas, ir neturite kur dėti šiaudų.

Šiaudo vieta ne atitvaroje, bet kogeneracinės elektrinės, kvartalinės katilinės pakuroje.
Atsakyti
Klausimas: daugiabutyje draugui kazkada sudejo plastikinius langus ir supelijo sienos. Ar teisinga butu sakyti, kad pelesis auga del kondensato blokineje sienoje susidarymo. Jeigu butu garo barjeras vidineje puseje, tai sienos vidine puse nebedrektu ir maziau pelytu (rasos taskas ne sienos pavirsiuje, bet viduje)?
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2013 02 24, 18:47)
Klausimas: daugiabutyje draugui kazkada sudejo plastikinius langus ir supelijo sienos. Ar teisinga butu sakyti, kad pelesis auga del kondensato blokineje sienoje susidarymo. Jeigu butu garo barjeras vidineje puseje, tai sienos vidine puse nebedrektu ir maziau pelytu (rasos taskas ne sienos pavirsiuje, bet viduje)?
Ne visai teisinga. Pelyja del to, kad ant nesiltintu saltu sienu kaupiasi kondensatas ir sukuria geras salygas pelesiui. Kol langai buvo kiauri, pertekline dregme vejas isnesdavo pro langus. Patikimas sprendimas tik vienas - siltinti sienas is isores. Gaila tik, kad daugumoje daugiabuciu atveju neimanomas. Prastesnis, bet imanomas sprendimas - siltinimas is vidaus, su garo barjeru.
Atsakyti