Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 17 tema

QUOTE(Vilienė @ 2013 02 25, 09:39)
Pakvepuokite i celofanini maiseli ir pagalvokite, is kur patalpoje normali dregme, jei NERA vedinimo 4u.gif


Patalpose užtikrinti pasyviam namui reikiamą sandarumą yra labai sudėtinga. Tik pakeičiant langus daugiabutyje, tokį sandarumą užtikrinti papildomai tam neskiriant dėmesio - neįmanoma. Pakeitus langus oro kaita patalpose pasikeitė gal iš 10 kartų (esant lauke žemoms minusinėms temperatūroms) per valandą į kartą ar du kartus per valandą, tai dėl vėdinimo aš čia problemos nematau.

Pas mane bute langas žiemą atidaromas gal kartą į mėnesį ar du, užsistovėjusio oro kvapo nesijaučia. Langai plastikiniai. Oro kaita spėju tikrai didesnė nei koks kartas per valandą. Jei koks kaimynas savo bute pradeda rūkyti irgi momentaliai pasijaučia, bet koks dvidešimt minučių ir vėl rūkalų kvapo nėra.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 25 vasario 2013 - 10:13
QUOTE(Milao @ 2013 02 24, 23:15)
Nepasakyciau kad gereja. Prie kambario temperaturos +20, sienos pavirsius abiem atvejais apie 7. Beda sienos pavirsiuje, o u-wert nagrineja tik tai, kas sienos viduje. As statyciau uz tai, kad garo izoliacija situacija tik blogins. Dabar dalis dregmes dar geriasi i betona, uzdejus hidroizoliacija is vidaus tiesiog varves. Nebent tas barjeras turi antipelesiniu savybiu tokiu, kad ant jo pelesis neisitvirtina ir nuvarves kartu su kondensatu.


Man atrodo U-wertas rodo kondensaciją ant vidinio paviršiaus.
Prie +20C/-15C, 40%RH/60%RH su garo barjeru kondensacijos ant vidinio sienos paviršiaus nerodo. Dar šiek tiek pasunkinus sąlygas jau rodo.
Man atrodo, kad drėgnas betonas "maitina" pelėsius drėgme ilgą laiko tarpą (gal net 365 dienas per metus) kai nėra garo barjero. O kondensatui kartais susidarius ant sienos paviršiaus (keletas dienų per metus) jis greičiau išgaruotų ir nesusigertų į betoną užkirsdamas palankias sąlygas ilgą laiko tarpą.
Su garo barjeru būtų lengviau identifikuoti kondensatą: jeigu akivaizdžiai šlampa sienos - reikia daugiau vėdinti, nes atsiras pelėsis. Kai nėra barjero viskas susigeria ir kondensato nesimato: akys nemato - širdis neskauda, toliau gyvenam šiltai užsandarintais langais.
Šiltinimas svarstytinas nebent iš vidaus. Jo nauda pelėsio nesusidarymui abejotina.
Po kelerių metų ateis renovacija ir apšiltins sienas iš išorės EPS'u, gal net pagal A+ standartą. Tokiu atveju garo barjeras bus tik į naudą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 25 vasario 2013 - 10:11
QUOTE(BangaS @ 2013 02 25, 10:10)
Tokiu atveju garo barjeras bus tik į naudą.


Garo barjeras visuomet į naudą, bet kokį sprendimą garui izoliuot sugalvojot? Man žinomas garantuotas yra tik vienas - 200 mikronų plėvelė ir gipskartonis ant viršaus. Galima apdoroti sienas, padengiant garo nepraleidžiančių gruntu, bet man tokio grunto savybės tuo labiau, jei imti ilgesniu laiko tarpu pasitikėjimo nekelia.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 25, 09:39)
Pakvepuokite i celofanini maiseli ir pagalvokite, is kur patalpoje normali dregme, jei NERA vedinimo 4u.gif

o jei dar su klijais ...
Atsakyti
QUOTE(madwifi @ 2013 02 25, 10:22)
o jei dar su klijais ...


thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 02 25, 11:07)
tai dėl vėdinimo aš čia problemos nematau.


Tai kodėl problemos prasidėjo po langų keitimo? Kur tas stebuklas? Sienos atšąlo įstačius sandarius langus?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2013 02 25, 11:07)
Pas mane bute langas žiemą atidaromas gal kartą į mėnesį ar du, užsistovėjusio oro kvapo nesijaučia. Langai plastikiniai. Oro kaita spėju tikrai didesnė nei koks kartas per valandą. Jei koks kaimynas savo bute pradeda rūkyti irgi momentaliai pasijaučia, bet koks dvidešimt minučių ir vėl rūkalų kvapo nėra.

Nesijaučia nei užsistovėjusio kvapo, nei rūkalų? Tai turite gerą vėdinimą! Tikriausiai ir sienos nepelyja.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2013 02 25, 10:20)
Garo barjeras visuomet į naudą, bet kokį sprendimą garui izoliuot sugalvojot? Man žinomas garantuotas yra tik vienas - 200 mikronų plėvelė ir gipskartonis ant viršaus. Galima apdoroti sienas, padengiant garo nepraleidžiančių gruntu, bet man tokio grunto savybės tuo labiau, jei imti ilgesniu laiko tarpu pasitikėjimo nekelia.


Pigiausias yra Latexgrunt. Sherwin Williams atstovai sakė galėtų pristatyti jų produktą B72W00001 už 35Lt/ltr.
Šiaip tiktų bet kuris iš šių produktų:
http://www.specifypa...er.asp?ID=61000

Reikėtų paruošti paviršių su įprastais giluminiais gruntais, užglaistyti, vėl nugruntuoti ir tik tada tepti garo barjerą dviem, trim sluoksniais po 100 mikronų ir jokio švitrinio popieriaus po to nereikėtų naudoti, tik nudažyti dažais. Manyčiau tokiu būdu padarius tikrai būtų patikimas barjeras netgi akytbetonio ir EPS sumuštiniui, kurį planuoju naudoti savo PN.
Perdažant sienas po 10 metų, galima užtepti naują sluoksnį prieš dažus. Bet nemanau, kad laidumas garui degraduoja reikšmingai per kelis metus sausoje sienoje. Mikro įtrūkimai taip pat ne problema. Jų plotas sudarytų iki 0,1% nuo bendro sienų ploto ir ženklesnio garų prasiskverbimo nevyktų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 25 vasario 2013 - 12:40
QUOTE(BangaS @ 2013 02 25, 11:10)
Man atrodo U-wertas rodo kondensaciją ant vidinio paviršiaus <{POST_SNAPBACK}>
Teisingai, rodo. Keistai pasirodė, nes pagal mano paskaičiavimą turėjo rodyti, bet nerodė. Paskui supratau kodėl. Pagal nutylėjimą u-wert'e vidaus drėgmė 50%. Pavyzdyje buvo pakeista į 40%. Iš kart nepastebėjau. Bet 40% jau nėra optimali drėgmė kvėpavimo takams, odai.
QUOTE(Vilienė @ 2013 02 25, 13:05)
Tai kodėl problemos prasidėjo po langų keitimo? Kur tas stebuklas? Sienos atšąlo įstačius sandarius langus? <{POST_SNAPBACK}>
Neatšalo, ne stebuklas, žinoma kad tai dėl padidėjusios drėgmės. Bet tai dabar ką - laikyti pravirus langus, t.y. praktiškai grįžti prie to, kas buvo iki keičiant langus? Tai kur tada lango keitimo prasmė? Manyčiau patarimai turėtų būti nukreipti link to, kaip situaciją toliau gerinti, o ne kaip grįžti prie senesnės situacijos.
Atsakyti
QUOTE(Milao @ 2013 02 25, 13:59)
Bet tai dabar ką - laikyti pravirus langus, t.y. praktiškai grįžti prie to, kas buvo iki keičiant langus? Tai kur tada lango keitimo prasmė? Manyčiau patarimai turėtų būti nukreipti link to, kaip situaciją toliau gerinti, o ne kaip grįžti prie senesnės situacijos.

Jei nėra kitų būdų kaip protingai organizuoti vėdinimą - teks vėdinti per langus, juos karts nuo karto atidarinėti. Net apšiltinus 50cm visą namą tai drėgmės patalpose neišspręs, perteklinė drėgmė pašalinama būtent vėdinant.
Skirtumas prieš ir po langų: vėdinimas buvo daugiau nei reikiamas iki keičiant, dabar yra mažiau nei reikia. Kaip sureguliuoti kad būtų reikiamas - vėdinti trumpai bet intensyviai, 5min praverti o paskui laikyti uždarytus. Bet vėdinti teks. Ne veltui sugalvota RVS.
Dar klausimas kokiam stovyje angos į ventiliacijos šachtas, dažnai žmonės taupydami šiluma jas arba labai sumažina, arba visai uždengia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 25 vasario 2013 - 13:10
QUOTE(BangaS @ 2013 02 25, 13:34)
Pigiausias yra Latexgrunt. Sherwin Williams atstovai sakė galėtų pristatyti jų produktą B72W00001 už 35Lt/ltr.
Šiaip tiktų bet kuris iš šių produktų:
http://www.specifypa...er.asp?ID=61000

Reikėtų paruošti paviršių su įprastais giluminiais gruntais, užglaistyti, vėl nugruntuoti ir tik tada tepti garo barjerą dviem, trim sluoksniais po 100 mikronų ir jokio švitrinio popieriaus po to nereikėtų naudoti, tik nudažyti dažais. Manyčiau tokiu būdu padarius tikrai būtų patikimas barjeras netgi akytbetonio ir EPS sumuštiniui, kurį planuoju naudoti savo PN.
Perdažant sienas po 10 metų, galima užtepti naują sluoksnį prieš dažus. Bet nemanau, kad laidumas garui degraduoja reikšmingai per kelis metus sausoje sienoje. Mikro įtrūkimai taip pat ne problema. Jų plotas sudarytų iki 0,1% nuo bendro sienų ploto ir ženklesnio garų prasiskverbimo nevyktų. <{POST_SNAPBACK}>
Štai taip aš įsivaizduoju geriausia, ką galima padaryti iš vidaus. Iš tikro visiškai taip nesigaus, nes drėgmė veršis lauk išilgai vidinėmis pertvaromis, iš kaimynų butų. Bet garo barjeras be apšiltinimo - ar tikrai bus gerai jei kaskart drėgmei pakilus iki 50% sienos varvės?
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti