Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas - 16

Sveikos smile.gif

rašau Jums čia pirmą kart. Šiemet esu grįžusi gyventi su savo vyriškiu, į savo vaikystės namus, kur yra žemės sodinimuisi įvairiam.. vaiskystėj pamenu ir pomidorų, ir braškių po lysvaitę auginom.. dabar visur likusi tik pieva, ir vienoj vietoj buvo senasis gėlynas,tai viską rudenį išroviau, palikau tik pora krūmų bijūnų..
Šiemet labai noriu truputi užsiimt sodinimu wink.gif yra vienoj vietoj suplanuota sodint cukinijas/moliūgus, nes noriu uždengt dalį kiemo tvoros, o ir sumažint prievos plotą biggrin.gif mažiau pjauti reiktų.

o Pagrindinis mano noras yra priekoninių augalų pasisodinti, tai kyla klausimas, kaip specialiai reiktų ruošti žemę tokiam dalykui, ir ar įmanoma sėklas sėti tiesiai į dirvą? nes kiek visur skaitau,tai visos daigina dar kambario temperatūroje, nors kaime teta tai viską į žemę tiesiai sėja, ir sakyčiau visai neblogai jai ten auga.. g.gif


ir kitas klausimas, gal patarsite kokias gėles labiausiai verta sodinti lauke į tuos didelius tokius (rudus/žalius) vazonus? nes nenoriu ale gėlyno, noriu kelių pastatytų vazonų su kokiom nors gėlėm.. g.gif


lauksiu jūsų minčių ir pasiūlymų,jei tik galėsite patarti.
ačiū 4u.gif smile.gif
Atsakyti

rašau Jums čia pirmą kart. Šiemet esu grįžusi gyventi su savo vyriškiu, į savo vaikystės namus, kur yra žemės sodinimuisi įvairiam.. vaiskystėj pamenu ir

o Pagrindinis mano noras yra priekoninių augalų pasisodinti, tai kyla klausimas, kaip specialiai reiktų ruošti žemę tokiam dalykui, ir ar įmanoma sėklas sėti tiesiai į dirvą? nes kiek visur skaitau,tai visos daigina dar kambario temperatūroje, nors kaime teta tai viską į žemę tiesiai sėja, ir sakyčiau visai neblogai jai ten auga.. g.gif
ir kitas klausimas, gal patarsite kokias gėles labiausiai verta sodinti lauke į tuos didelius tokius (rudus/žalius) vazonus? nes nenoriu ale gėlyno, noriu kelių pastatytų vazonų su kokiom nors gėlėm.. g.gif
lauksiu jūsų minčių ir pasiūlymų,jei tik galėsite patarti.
ačiū 4u.gif smile.gif
[/quote]

Dėl preiskonių darželio, tai pirma reikėtų žemę gerai išdirbti, kad piktžolių neliktų, nežinau ar per vienerius metus galima jų atsikratyti. Prieskoniai dauguma tai daugiamečiai, jie vienoje vietoje gali ilgai augti. Tai jei bus neišnaikintos piktžolės (kad ir pienės), bus sunku prižiūrėti. Prieskonius tai aš visus sėju tiesiai į dirvą, tik baziliką "ant palangės". O kai kuriuos preiskonius tai kai pasėji, tai ir turi visam laikui smile.gif - čiobreliai, raudonėlis, dašiai, šalavijai, mėtos, petražolės (dvimetės), įvairūs žieminiai svogūnai ir visa kita; krapų sėti kaip ir nereikia thumbup.gif patys pasistengia išdygti.

Dėl gėlyčių, tai sodinčiau pelargonijas. galima dar vazone su kuo nors "pamaišyti", (pvz. bakopės). Su jomis vargo mažiausiai, nei saulės, nei vėjo, nei lietaus nebijo ir iki šalnų kantriai žydi. rolleyes.gif
Galima patarti, bet turėsi pati išbandyti, kas geriau sekasi
Sėkmės darbuose bigsmile.gif
Atsakyti

[/quote]

Dėl preiskonių darželio, tai pirma reikėtų žemę gerai išdirbti, kad piktžolių neliktų, nežinau ar per vienerius metus galima jų atsikratyti. Prieskoniai dauguma tai daugiamečiai, jie vienoje vietoje gali ilgai augti. Tai jei bus neišnaikintos piktžolės (kad ir pienės), bus sunku prižiūrėti. Prieskonius tai aš visus sėju tiesiai į dirvą, tik baziliką "ant palangės". O kai kuriuos preiskonius tai kai pasėji, tai ir turi visam laikui smile.gif - čiobreliai, raudonėlis, dašiai, šalavijai, mėtos, petražolės (dvimetės), įvairūs žieminiai svogūnai ir visa kita; krapų sėti kaip ir nereikia thumbup.gif patys pasistengia išdygti.

[/quote]

Ar tinkama prieskoniams sodinti vieta būtų, kur saulė tik iki pietų būna? nes turiu gabaliuką tokios geresnės biški žemės..
dėl piktžolių, pas mus čia tokios kitokios kažkokios įsiveisusios.. žalios,kaip žolė, tokais karpytais lapukais, ir po viena ta stiebelį su lapeliu dygsta iš po žemės.. va su jom reik kažkaip kovot schmoll.gif nes kitos nelabai kas ir auga biggrin.gif bent jau pienes normaliai išraut galima,o vat tos žaliosios žolės tai tikras galvos skausmas doh.gif
Atsakyti
Pas mane prieskonių darželyje saulė svečiuojasi panašiai iki 1-2 valandos, na auga. VBS, kad augalams, apskritai, svarbiausia yra rytinė saulė. Na bandyti visada gali. Tie prieskonių darželiai tokie nedideli būna, kad ir vietą pakeisti nesunku. mano prieskonių darželis per 6 metus jau į trečią vietą nukeliavo, tikiuosi paskutinė. g.gif

Apie kokias piktžoles kalbi neįsivaizduoju doh.gif

Gal patars mergaitės, didesnės žinovės.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Para: 07 vasario 2013 - 14:51
QUOTE(Para @ 2013 02 07, 14:48)

Apie kokias piktžoles kalbi neįsivaizduoju doh.gif

Gal patars mergaitės, didesnės žinovės.

turbut garšva
Atsakyti
QUOTE(kukuska007 @ 2013 02 07, 16:50)
turbut garšva


jei garšva ohmy.gif, tai baisiau nebūna. Pasuoju, patarimų kaip ją išnaikinti neturiu. Reiks apsišarvuoti kantrybe, bet viskas tikriausiai įmanoma mirksiukas.gif mirksiukas.gif mirksiukas.gif Nors nepastebėjau, kad ten, kur nuolat vienaip ar kitaip "kedenama" žemė ji augtų. Ji mėgsta gėlynus, braškynus, patvorius kur nejudinama žemė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Para: 07 vasario 2013 - 14:59
QUOTE(Para @ 2013 02 06, 17:40)
Ačiū, pabandysiu dar kartą su tais pekinais.
Meškinio česnako būna sėklų pirkti, bet, berods, reikia sodinti rudenį, turėjau sėklų, mėtėsi, mėtėsi, taip ir nepasodinau, kažkaip rudenį nebesinori tokių darbų dirbti. Ar meškiniai česnakai tai tie žieminiai svogūnai (atsiprašau, jei nusipaisčiau), kuriuos anksti pavasarį jau gali valgyti. Tokių tai aš turiu, gavau pasisodinti iš sodinukų.

Iš sėklų man niekaip nepavuksta, net nesudygsta. Bandžiau ir namie ir tiesiai į dirvą, ir rudenį ir pavasarį....niekaip. Nusipirkau vakar sėklų - bandysiu dar kartąsmile.gif
Meškiniai česnakai ne tas pats kas žieminiai svogūnai. Jie auga miške, įtraukti į Raudonąją knygą. Lapai kaip pakalnučių, kurios, beje, nuodingos.
Atsakyti
QUOTE(Rituliukas777 @ 2013 02 07, 17:01)
Iš sėklų man niekaip nepavuksta, net nesudygsta. Bandžiau ir namie ir tiesiai į dirvą, ir rudenį ir pavasarį....niekaip. Nusipirkau vakar sėklų - bandysiu dar kartąsmile.gif
Meškiniai česnakai ne tas pats kas žieminiai svogūnai. Jie auga miške, įtraukti į Raudonąją knygą. Lapai kaip pakalnučių, kurios, beje, nuodingos.


na, atsiprašau, tikra tundra esu doh.gif , pagooglinau, supratau, tokio neturiu. Kažkaip įsivaizdavau, kad, tai narcizalapiai svogūnai (to gėrio turiu), tik pavadinimas kitas, gėda blush2.gif blush2.gif blush2.gif

Aš kiek atsimenu, tai jį reikia sėti spalio mėnesį, tai gal reikia jį pasejus pašaldyti g.gif

kas ten per skonis, kad tiek vargsti dėl jų
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Para: 07 vasario 2013 - 15:18
Ar siandien kas nors ka nors pikiavot? g.gif minejot kazkuri, jog diena tam tinkama, as tai laiskinius svogunus ispikiavau, nu bet ir juvelyrinis darbas: pritrumpinau sakneles, stiebeli ir toki miniatiurini 3-4cm daiguti kisi i zeme. Idomu, ar cia gerai dariau? pirmakart juos auginu su daigais namuose. Bet db galvoju: ka as darysiu su jais uz menesio kokio?dar karta pikiuoti, matyt, teks. Sumasciau naikinti pas save siltnami. Planavau i ji persodinti laiskinius svog, o naikinti siltnami noriu, nes pamiskej neapsimoka jo laikyti, apart agurku ir zalumynu(salotu, ridikeliu, krapu, spinatu) nieko labai negaliu jame uzsiauginti, tai sugalvojau geriau jo vietoj irengsiu lysves ir auginsiu po truputuka visko: lauke agurkus, kupustu ankstyvu, brokoliu, svogunu, poru, sparag pupeliu ir t.t. tik reiks viska suderinti, kad darzoves deretu viena prie kitos, butu tinkamos kaimynes ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Para @ 2013 02 07, 14:54)
jei garšva ohmy.gif, tai baisiau nebūna. Pasuoju, patarimų kaip ją išnaikinti neturiu. Reiks apsišarvuoti kantrybe, bet viskas tikriausiai įmanoma mirksiukas.gif  mirksiukas.gif  mirksiukas.gif Nors nepastebėjau, kad ten, kur nuolat vienaip ar kitaip "kedenama" žemė ji augtų. Ji mėgsta gėlynus, braškynus, patvorius kur nejudinama žemė.



teisingai! doh.gif garšva sad.gif na, ji pas mane nuo vienos pusės kaimynų per tvorą pareina.. jie tik pievelę augina, bet iš kur ta garšva pas mus, tai nežinau, ir pasakyčiau,kad ji kaip tik pas mus ten kur sodinama kasinėjama ravinėjama labaiu mėgst aželti sad.gif pamenu vaikystėj iki nusikamavimo tekdavo ravėt.. ir vistiek ji atsinaujina.. nors šakneles visas rudenį išroviau sad.gif
tad jei kas pasidalinsit mintimis,kaip naikinti, būsiu dėkinga smile.gif
Atsakyti
QUOTE(migdolinis_saldainiukas @ 2013 02 07, 15:44)

tad jei kas pasidalinsit mintimis,kaip naikinti, būsiu dėkinga smile.gif

valgyt valgyt valgyt jąsmile.gif
Atsakyti
Migdolini saldainiuk, dėl daržo, tai skaityk ankstesnes temutes, ten mamytės senbuvės tiek daug visokių įdomybių "pridūzgė", kad pilni "koriai" informacijos ir gerų patarimų mirksiukas.gif, skaitymėlio tai nemažai book.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Para: 07 vasario 2013 - 16:09