Įkraunama...
Įkraunama...

Kauno II klinikinė ligoninė

Odna, ar gimdyme vyras dalyvavo?
Atsakyti
QUOTE(Milinga @ 2013 03 11, 16:45)
aš gimdžiau beveik prieš 2 metus 2 ligoninėj..ir tikrai dukrytė gana ilgai gulėjo man ant krūtinės  wub.gif

Taip kad kartais reikia įvertinti kitus faktorius..o ne sakyti kad kažką daro ar nedaro toj ar anoj ligoninej.


Jeigu ne paslaptis kiek tas "gana ilgai" truko?

QUOTE(Horo @ 2013 03 11, 21:01)
Odna, ar gimdyme vyras dalyvavo?


Taip, abejuose gimdymuose dalyvavo. wub.gif Smalsu kodel klausiate?
Atsakyti
Odna, klausiu todėl, kad mano nuomone, vyras eina į gimdymą, kaip pagrindinis savo antros pusės atstovas. Tarkim, dėl lėliuko uždėjimo ir palikimo ilgesniam laikui: tėtis, žinodamas šį mamos pageidavimą, privalo tai suderinti. Tai yra jo pareiga gimdymo metu ir jei tas neišpildoma, tai jau jo pareigos nevykdymas. Tas pats ir su tuo vežimėliu, ar kūdikio rikdymu.
Atsakyti
Man dabar labai idomu pasidare, o kaip kitoms mamytems buvo, kiek laiko kudikelis nuogas buvo laikomas ant krutines?
Mat jeigu yra kitaip ir turejo laikyti visa laika ant krutines bunant gimdykloje kol pazis, tai tuomet su mumis buvo pasielgta neteisingai. Kam dar kyla kazkokiu dvejoniu, nes pries tai cia buvo pora pasisakymu, tai vaikas buvo visiskai sveikas, nepriduses ir nebuvo jokiu objektyviu priezasciu del ko vaikas buvo paimtas ir greitai aprengtas. Esu sveiko proto ir blogai besijauciancio mazylio neprasyciau laikyti sau ant krutines doh.gif
Jei atvirai man net nekilo minciu, kad gali buti kitaip negu KMUK, kadangi kauno klinikine ligonine turi statusa palankios naujagimiui ligonines.
Stai citata apie tai:
Kūdikio žindymas pradedamas tuojau po gimimo (per pirmąjį pusvalandį). „Naujagimiui draugiškoje“ ligoninėje tai daroma nedelsiant ir neribojant trukmės. Motinai sudaromos sąlygos glausti naujagimį prie krūties tuojau pat pagimdžius. Visos kitos, mažiau svarbios, procedūros, tokios kaip virkštelės nukirpimas, naujagimio svėrimas ir prausimas, atliekamos vėliau. Naujagimis ant motinos kūno dedamas nuogas, nesuvystytas. Tuo užtikrinamas tiesioginis oda prie odos kontaktas, reikalingas abiem. Motinai, nes refleksiškai stimuliuoja gimdos susitraukimą, svarbų visiškam placentos išstūmimui, kraujavimo stabdymui ir gimdos grįžimui į normalią būseną. Naujagimiui, kadangi sąlytis su motina apsaugo nuo atsiskyrimo streso, jos skleidžiama šiluma kūdikį tobulai šildo (abu galima užkloti viena antklode, jei reikia – iš anksto sušildyta), o ant odos apsigyvenanti normali sveikos motinos mikroflora apgina naujagimį nuo hospitalinės (ligoninės) infekcijos.

Nenustebkite, jei naujagimis, pirmąjį kartą paguldytas jums ant krūtinės, neskuba tuojau pat apžioti spenelio ir žįsti. Tai bus palaipsnis procesas. Iš pradžių vaikas tik nurimsta, vėl pajusdamas motinos kūno šilumą ir įsiklausydamas į pažįstamą jos širdies plakimą. Paskui jis užuodžia nuo krūties sklindantį būdingą kvapą. Kūdikio burnoje ima rastis seilių. Tada jis tiesia rankutę, grabaliodamas pirštais ieško spenelio ir tarsi matuoja nuotolį. Jeigu tas „kelias“ tolimas, tai yra neužtenka vien pakelti galvą, kad pasiektų tikslą, naujagimis pamažu šliaužia prie jo atsispirdamas kojomis (tai – šliaužimo refleksas). Tie pirmieji judesiai dar labai nerangūs ir lėtoki, tačiau tikslas aiškus ir jis galop pasiekiamas.

Taigi, kol naujagimis iš tiesų pradeda žįsti motinos krūtį, būna praėję vidutiniškai penkiasdešimt minučių po gimimo. Dar apie pusvalandį tęsiasi pats pirmasis jo „balius“. Kaip ir suaugę žmonės, ne visi naujagimiai vienodi. Energingieji žinda stipriai ir godžiai, tinginėliai ir svajokliai mėgsta pailsėti, valgo gerokai ilgiau, su pertraukėlėmis.


Kitas dalykas ir per paskaiteles buvo akcentujama, kad kudikis iskarto dedamas ant krutines ir gimdykloje bunama apie 2 val. Viskas taip ir buvo, tik vaikas buvo kelias minutes ant krutines, o po to kelias valandas supakuotas gulejo salia. Su vyru nesupratom koks tada skirtumas buti gimdykoje ar palatoje?

Vis tik jeigu siose gimdymo namuose yra tokia politika, kad vaikas laikomas trumpai, tai tada cia jau grynai mano ir vyro tampa asmenine problema, kad iki galo to neissiaiskinome, nepapraseme ir pan.
Atsakyti
[quote=kristynka*,2013 03 10, 17:18]
pavz krikscioniskuose namuose giminaitei, po gimdymo idave i rankas dar naujagimi ir liepe lipti i antra auksta kur guli gimdyves.
nei viena tik pagimdziusi niekur nevaroma, netgi neleidzia stotis,guli apie pora valandu,vaikuti nesa akusere,jei sunku eiti duoda isikibti i paranke,as pasigimdziau 14 valanda,i antra auksta keliavau 19 valanda,mazyli nese akusere,o as besilaikydama uz tureklu pati uzlipau,na sukosi siektiek galva,bet nieko baisaus,o kaip ktos mamos pagimde namo issipraso,ten tikrai niekas ant ranku nenesioja blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Odna @ 2013 03 12, 11:04)
Man dabar labai idomu pasidare, o kaip kitoms mamytems buvo, kiek laiko kudikelis nuogas buvo laikomas ant krutines?



Tik gimusį uždeda ant krūtinės,kai nukerpa virkštelę-paima vaiką sverti ir aprengti. Po kokių max 10min atiduoda ir tada 2 valandas guli lovoj su naujagimiu gimdykloje. Su visais trim taip buvo.Ir nepriklausomai ar tariausi su gydytoju dėl gimdymo ar ne.Tiesiog ten tokia politika. Nebent pati prašysi,kad leliuko iš vis nepaimtų.Nieks gi jėga neatiminės.
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2013 03 12, 11:44)
Tik gimusį uždeda ant krūtinės,kai nukerpa virkštelę-paima vaiką sverti ir aprengti. Po kokių max 10min atiduoda ir tada 2 valandas guli lovoj su naujagimiu gimdykloje. Su visais trim taip buvo.Ir nepriklausomai ar tariausi su gydytoju dėl gimdymo ar ne.Tiesiog ten tokia politika. Nebent pati prašysi,kad leliuko iš vis nepaimtų.Nieks gi jėga neatiminės.


Aciu uz ats. vadinasi man KMUK politika kur kas labiau siuo klausimu patinka ir cia mano zioplumas, kad to neisiaiskinau is anksto doh.gif 4u.gif
Gal but mano patyrimas bus naudingas kitoms dar negimdziusioms mamytems 4u.gif Bet kokiu atveju nesu nusiteikusi pries sia ligonine, viskas ten yra gerai, ypatingai likau patenkinta personalo darbu. Aciu jiems 4u.gif
Ir sekmes visoms busimoms mamytems wub.gif
Atsakyti
Pirmaji gimdziau KMUK,o antraji IIklinikinej doh.gif Sakiau jei kada bus trecias,net neziuresiu i IIligonines puse,ne tik dauguma mediku persikreipe,pet ir skyriaus vedeja tokia kysininke kad baisu doh.gif su piktumais isejau po 3paru is ligonines po CP,nebegalejau pakesto tokio elgesio gun_bandana.gif KMUK po CP prieziura buvo thumbup.gif Priziurejo doc.Butylkina thumbup.gif antra karta i IIligonine nesigulciau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidilu @ 2013 03 19, 14:48)
Pirmaji gimdziau KMUK,o antraji IIklinikinej  doh.gif Sakiau jei kada bus trecias,net neziuresiu i IIligonines puse,ne tik dauguma mediku persikreipe,pet ir skyriaus vedeja tokia kysininke kad baisu  doh.gif su piktumais isejau po 3paru is ligonines po CP,nebegalejau pakesto tokio elgesio  gun_bandana.gif    KMUK po CP prieziura buvo  thumbup.gif  Priziurejo doc.Butylkina  thumbup.gif antra karta i IIligonine nesigulciau  schmoll.gif

tai gal plačiau galima? ką reiškia persikreipę veidai? Kodėl kyšininkė? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Cabernet Sauvignon @ 2013 03 19, 16:25)
tai gal plačiau galima? ką reiškia persikreipę veidai? Kodėl kyšininkė?  rolleyes.gif



Pirmiausia tai atliekant CP daktarai sustoje diskutavo kad va matai pirma gimde KMUK o antra cia sumaste blink.gif reikalingos mum cia tokios blink.gif veliau labai netiko kad as ne LT gyvenu ir sveikatos draudimas pas mane ne LT doh.gif skyriaus vedeja net nenorejo priimti mano sveikatos draudimo,tol kol vyras nuvaziaves i Ligoniu kasas nenuejo iki valdzios ir nebuvo gerokai pasokdinta vedeja uz issidirbinejima doh.gif apziuret kaip gyja pjuvis ir tt atejo tik tada kai praejo daugiau nei para doh.gif gydytojas,kuris atliko CP palatoj ilgai s... male atsiprasant laukdamas kol kas i kisene ides,bet isejo nieko negaves,kai MV nebeiskentes skyriaus vedejai ikiso i kisene tam tikra suma,ji sokinejo kaip apie nzn ka doh.gif Operacines baisesnes nei kad papuoliau nebuvau maciusi,plyteles iskrite,net remo nebuvo kuriuo uzdengia visa vaizda,taigi maciau visus irankius ir visa kita atributika doh.gif vienintelis zmogus kuris buvo tikrai labai malonus tai anesteziologe thumbup.gif
Atsakyti
o sakykit epidūras mokamas ar ne ?
Atsakyti
QUOTE(Alekto @ 2013 03 12, 12:44)
Tik gimusį uždeda ant krūtinės,kai nukerpa virkštelę-paima vaiką sverti ir aprengti. Po kokių max 10min atiduoda ir tada 2 valandas guli lovoj su naujagimiu gimdykloje. Su visais trim taip buvo.Ir nepriklausomai ar tariausi su gydytoju dėl gimdymo ar ne.Tiesiog ten tokia politika. Nebent pati prašysi,kad leliuko iš vis nepaimtų.Nieks gi jėga neatiminės.

Kadangi visai neseniai gimėm, tai informacija visai šviežia:
Tik gimusį uždeda ant krūtinės,kai nukerpa virkštelę padeda mamai ant krūtinės ir tik po 2 val. sveria, matuoja. Tada su vaikeliu keliauji į palatą 4u.gif
Atsakyti