Dvylikta kelionės diena
Penktą valandą temperatūra mažajai siekia beveik 40.

Vėl vaistai pagelbsti. Kempingo lankstinuke yra nurodyti du gydytojų telefonai. Sulaukiam aštuntos ryto ir bandom skambinti. Paskambinus vienam gydytojui, kalbančiam angliškai, įsijungia autoatsakiklis su prancūziška informacija. MB nubėga į recepciją ir paprašo kempingo mergaičių pagalbos. Pasirodo, jis dar nedirba. Tada skambinam gydytojui, kuris nekalba angliškai. MB pasisveikina prancūziškai, ir angliškai išberia info, kad kūdikiui temperatūra ir, kad reikia gydytojo pagalbos. Gydytojas angliškai pasako, kad jis nekalba angliškai. O MB jam atsako, kad jis nekalba prancūziškai

Gydytojas tepasako:
It is a problem. Ir užrašo mus 12 valandai. Yes!!!
Nuvažiuojam, šiek tiek palaukiam. Ateina prancūzai senukai, vis mus kalbina, o mes tesugebam prancūziškai atsakyti, kad nesuprantam

. O gaila, visai mielai pabendrautume
Na ir pasikviečia mus gydytojas, prieš tai užmetęs akį į mūsų mašinos numerius

. Pasiteirauja iš kur mes, išpučia akis, kad iš taip toli, ir pradeda apžiūra. Ne ausys, ne plaučiai. Rodo, kad gali būti gerklė. Man MB sako:
-Gal jai angina?!
Gydytojas:
-Yes, yes, angina!
Toliau apžiūrinėja ir galiausiai pasako, kad galimi trys variantai:
* Angina
* kažkokia rozales. Pradedam aiškintis kokia tai liga. MB klausia ir rodo ar ta liga pavojinga neščiosioms. Gydytojas pagauna apie ką mes čia (raudoniukė), ir sako, ne, ši liga dažnai būna vaikams iki 2 metų, virusinė. Tada aš paklausiu, ar tai ta liga, kur tris paras karščiuoja, o paskui išberia. Gydytojas patvirtina. Tada žinau - tridienė karštinė.
*Ir trečias variantas, tai susijęs su pi pi, dažna mergaičių liga. Čia ir aišku kas.
Gydytojas išrašo mums lapelį su visa informacija, jei po trijų dienų karštis nepraeis, reikia kreiptis į gydytojus, kad padarytų šlapimo tyrimą ir dėl gerklės... Tvarkoj. Dar šiek tiek šnektelim, užsimena, kad pas mus turtingos medicininės žinios (pagyventų jis Lietuvoj

), kad labai gražios mažosios mėlynos akys, pasiteirauja, kokį įspūdį paliko Prancūzija, kur keliausim toliau... O mes irgi savo ruožtu pagiriam šalį, ir klausiam:
-O ar galim keliauti toliau, ar jau tik namo??? Na, atsako, kad reikia gerti vaistus nuo temperatūros ir saugoti....
Susimokam 23 eurus (kuriuos grįžę atsiėmėm iš draudimo) ir išeinam... O prieš ateidami svarstėm, kiek gali kainuoti gydytojo konsultacija Prancūzijoj: 100, 200??
Grįžtam į kempingą ir pasitariam su MB, kad gal šiandien ramiai pabūnam ir vis gi trumpinam savo planus: nebevažiuojam į vakarinę Britanės dalį, o sukamės link Luaros slėnio ir namo
MB su vaikais išvažiuoja į miestelį lauktuvių ir užkąsti šio krašto patiekalo - galečių (galettes) grikinių miltų lietinių blynų. Tradiciškai šie blynai patiekiami su kumpiu ir sūriu, tačiau kavinėse yra įvairiausių įdarų, nuo varškės su lašiša iki šokolado ir ledų:


Grįžę eina į baseiną, o mes su mažąja kuičiamės namuke...
Pozuoja man pro langą varnėnas

su laimikiu

Numingam abi, o paskui žiūriu savo planus... Ile de Brehat sala jau turėjom plaukti šiandien...
Kitam kartui pasiliekam vos už 50 km esantį Morlaix miestelį su
įspūdingu tiltu virš jo, Pointe de Penhir, Pointe du Raz, Quimper'ą...

,
Į akmenimis garsėjantį Carnac'ą būtume trumpam užsukę važiuodami į Quiberoną. Daugelis sako, kad nėra ten taip įspūdinga kaip Stounhedže, bet faktai intriguoja: "Bretanės menhyrai buvo pastatyti Neolito laikotarpiu (4500 iki 2000 m. pr. Kr.)"

Viskas, nepradedu savigraužos ko nepamačiau. Dar kada nors pamatysiu, trept!
Einam miegoti. Lyja kaip iš kibiro. Pradeda ir žaibuoti