Įkraunama...
Įkraunama...

Kalių gimdymas

QUOTE(liuka** @ 2012 07 31, 15:24)
aisku veisle veislei nelygu, ir sunis suniui, bet kiek man teko eiti pas svetimus sunis ( draugu su kuriais matomes labai retai, suo manes nepazysta) jie supranta, kad tu kai atejai padeti ir po visko jos tave sutinka kaip geriausia drauga smile.gif


čia kiekvienam savo... pamenu su pirma vada mano mažoji taksė labai kankinos tai nuvežėm pas Jakovą, kad padėtų ištraukti... nu ir ką jūs manot tuo momentu kol mažiukus daktarai traukė tol viskas gerai... o kai tik viskas baigės perėmė mamos saugančios savo mažius būsena ir urzgė ant betko... smile.gif
Atsakyti
Šiaip tai absoliuti dauguma vetų į namus išvis nevažiuoja (žinoma, nebent jiems pasiūlytų didelius pinigus). Pernai, kai priiminėjau pirmą vadą, buvau susitariusi Jakovo klinikoje - pasiėmiau numatomomis gimdymo naktimis būdėti turėsiančio chirurgo mob. numerį, tačiau ir pas tą būtų reikėję vežti. Taip pat buvau pagal rekomendaciją gavusi patyrusios veisėjos telefoną, kuri visas mano pažįstamos vadas priiminėjo, tačiau laimei nieko neprireikė - pirmiausia pasirodė, kad mano vyras nusimano gimdyme daug daugiau nei aš ir pribuvėja iš jo žymiai geresnė smile.gif o kalė pagimdė labai greitai ir tvarkėsi tiesiog žaibiškai, nei placentų spėjom pamatyti, nei vikšrelių nedavė nupjauti, tik ir beliko laikyti tvirtai suėmus dviem pirštais prie mažiukų pilvukų, kad jų dantimis neužkabintų...
Atsakyti
QUOTE(gella @ 2012 08 02, 12:48)
Šiaip tai absoliuti dauguma vetų į namus išvis nevažiuoja (žinoma, nebent jiems pasiūlytų didelius pinigus). Pernai, kai priiminėjau pirmą vadą, buvau susitariusi Jakovo klinikoje - pasiėmiau numatomomis gimdymo naktimis būdėti turėsiančio chirurgo mob. numerį, tačiau ir pas tą būtų reikėję vežti. Taip pat buvau pagal rekomendaciją gavusi patyrusios veisėjos telefoną, kuri visas mano pažįstamos vadas priiminėjo, tačiau laimei nieko neprireikė - pirmiausia pasirodė, kad mano vyras nusimano gimdyme daug daugiau nei aš ir pribuvėja iš jo žymiai geresnė smile.gif o kalė pagimdė labai greitai ir tvarkėsi tiesiog žaibiškai, nei placentų spėjom pamatyti, nei vikšrelių nedavė nupjauti, tik ir beliko laikyti tvirtai suėmus dviem pirštais prie mažiukų pilvukų, kad jų dantimis neužkabintų...

Jau sutariau su veterinare mirksiukas.gif susimatysim kai tik paaiškės kad Mūza tikrai nėščia, kad jos susipažintų, ir vėliau atvažiuos esant reikalui į namus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Pumpum @ 2012 07 31, 15:20)
Greitoji žirafa užsiplėšusi kosmines kainas  smile.gif


ir ne tik kainas užsiplėšusi.
Esu dar nepatyrusi, todėl atsakingai besiruošdama pirmam kartui (ir nenorėdama mokytis ant savo šuns), susitariau su žymia "pribuvėja", kuri sugebėjo išsijungti telefoną po skambučio, kad "šiąnakt tikrai laukiam". taip pat susitariau su VET, kuriai prižadėjau neskambinti su kvailais klausimais ir tik tada jei EXTRA reikės, t.y. operacijos. ( nors anksti ryte po visko vis tik skambinau ir gavau info kurios reikėjo)
Teko skambinti ir "greitajai žirafai", nes niekaip nesupratau kas darosi šuniui. Vėliau paaiškėjo, kad strigo trečias šuniukas, nors galima buvo pagalvoti, kad baigėme ties dvejais. Tai "Greitoji" pasiūlė atvažiuoti pas juos. Jo. Renku ką tik gimusius šuniukus, dedu gimdančią kalę ir 5 ryto boginuosi į kitą miesto galą.....

buvau perskaičiusi viską kas perskaitoma.... BET
visada geriau turėti žinančių Draugų arba žinoti viską (ko nebūna)! Gimdėme "telefonu" su žmonėmis kurie kelia ragelius ir 6 ryto. Viskas pavyko puikiai, nors teko šuniuką padėti stumti neįprastu būdu... nes prakeiktas 'drambliukas' sugalvojo užstrigti lotuliukas.gif

Žodžiu, knygos, kurios rašo, kad "shit happens" yra tikrai teisios! Tikrai save tam ruošiau ir youtube žiūrėjau ir žiaurius vaizdus, kad nebūtų baisu realiame gyvenime. Ačiū Dievuliui, viskas baigėsi gerai!

Taigi patarimas toks- tikėkite, bet nepasitikėkite veterinarais ar apmokamais "pribuvėjais", nes telefonas yra išjungiamas daiktas. Perskaitykite daugiau nei galima rasti ir turėkite telefonus žmonių, kurie Tikrai KELS ragelius kai reikės. Nes ne visi šunys gimdo patys. O bent jau man tokios aukos kaip "išliko stipriausi" nebuvo priimtinos.
Sėkmės!
Atsakyti
QUOTE(Pumpum @ 2012 08 02, 15:33)
Jau sutariau su veterinare  mirksiukas.gif  susimatysim kai tik paaiškės kad Mūza tikrai nėščia, kad jos susipažintų, ir vėliau atvažiuos esant reikalui į namus  4u.gif

Gal galite į AŽ parašyti, kokia čia veterinarė? pati tokios neradau, kuri sutiktų į namus važiuot, o ateity visko gali prireikti....
Atsakyti
Gimdymas nuo pradžios iki galo gali trukti iki paros laiko! Koks vetas gali sau leisti tiek neiti į darbą ir pamesti likimo valiai savo kitus ligonėlius? Kita vertus valanda darbo įkainojama 20-50 lt - pilnas gimdymas gaunasi kiek?
Vėlgi, kalei nepažystamas žmogus namie papildomas stresas, dėl ko ji net gali užstabdyti gimdymą, kita gali tiesiog neprisileisti svetimo žmogaus. Kai kurios lepūnėlės kandžioja net šeimininkus.
Aš važiuoju į namus tik pas asmeniškai pažystamas kales. Visi kiti gimdo namuose "telefonu" biggrin.gif Iš anksto prieš savaitę ar kelias aptarus visus įmanomus ir neįmanomus gimdymo eigos variantus, sudėjus kraitelį reikalingą. Jeigu jau tariuosi, telefono NIEKADA neišjungiu. Sunku įsivaizduoti tokį neatsakingumą, bet žinoma visko būna.
O jeigu jau reikalinga pagalba - reikia traukti pastrigusį šuniuką, ar cezariuoti, tai žinoma reikia atvykti į kliniką.
Atsakyti
Ir juo lab veterinaras 95 proc laiko tik sėdėskartu su jumis ir žiūrės į kalę, nes kartais intervalai tarp šuniukų 3-4 valandos, o išgimdymas 3 minutės. Mano vetė, mano gera draugė nevažiuoja į gimdymus, jos žodžiais ji nepadarys nieko kito ką kad daryčiau aš, jei reikia ji laukiakilnikoje, namie veterinarui nėra jokio tikslo būt, jokio.
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2012 08 07, 15:15)
Ir juo lab veterinaras 95 proc laiko tik sėdėskartu su jumis ir žiūrės į kalę, nes kartais intervalai tarp šuniukų 3-4 valandos, o išgimdymas 3 minutės. Mano vetė, mano gera draugė nevažiuoja į gimdymus, jos žodžiais ji nepadarys nieko kito ką kad daryčiau aš, jei reikia ji laukiakilnikoje, namie veterinarui nėra jokio tikslo būt, jokio.


thumbup.gif Lygiai taip pat galvoju ir sakau aš biggrin.gif Kai gimdymas vyksta sklandžiai nėra ko vetui sėdėti ir marinuoti laiką...jeigu kas ne taip - vis tiek reikia kalės klinikoje...
Atsakyti
Gal kas pažįsta tikrai patikimą žmogų, kuris kol aš būsiu paskaitose kartais pavaduotų mane prie šuniukų? mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Pumpum @ 2012 08 19, 23:05)
Gal kas pažįsta tikrai patikimą žmogų, kuris kol aš būsiu paskaitose kartais pavaduotų mane prie šuniukų?  mirksiukas.gif

Jau yra? bigsmile.gif
O ar tikrai reikia to pavadavimo? Manieji kol buvo maži tai mamka pasirūpindavo, o dabar (šiandien vyrams mėnuo) ir su mamka išeinam, ir ilgam, bile ėst gavę, ant palutės pasysioja, pažaidžia ir miega, nėr ten ko jais daug rūpintis jei keliom valandom biggrin.gif Nu tik bus viena diena nuo ryto iki vakaro kai manęs nebus, tai turiu porą draugių, kurios ateis pašert, sysius išvalyt, manau ir tu tikrai kokią patikimą padruškę turi, tegul ir ne šunininkę mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2012 08 19, 22:28)
Jau yra?  bigsmile.gif
O ar tikrai reikia to pavadavimo? Manieji kol buvo maži tai mamka pasirūpindavo, o dabar (šiandien vyrams mėnuo) ir su mamka išeinam, ir ilgam, bile ėst gavę, ant palutės pasysioja, pažaidžia ir miega, nėr ten ko jais daug rūpintis jei keliom valandom biggrin.gif Nu tik bus viena diena nuo ryto iki vakaro kai manęs nebus, tai turiu porą draugių, kurios ateis pašert, sysius išvalyt, manau ir tu tikrai kokią patikimą padruškę turi, tegul ir ne šunininkę  mirksiukas.gif

Nėra dar, panašiai lygiai už mėnesio turi būt smile.gif echoskopo dar nedarėm, vis neapsisprendžiu ar verta, nes speneliai jos pabrinko, parausvėjo, apetitas padidėjo, ir paliko tingi kaip nežinau kas, apie pasilakstymus net nebegalvoja ji. O aš tai kažkaip nusiteikus, kad reikės juos vis prižiūrėt kad neužgultų porą savaičių ir pan, tai nenoriu palikt likimo valiai biggrin.gif aišku prižiūrėt nuolat nereiktų, tiesiog kartais galiu užsibūt paskaitose ir sporto salėj, tai tuo metu norėčiau, kad kas pavaduotų, o draugės mano nemašiniuotos, aš gyvenu Balsiuose ir visos verkia, kad per toli važinėt doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki,
Gal netycia zinote kokia mergaite, kuri turi patirties kaliu gimdymuose ir butu galimybe su ja susitarti, kad kai kalei vandenys nusileis, kad ji atvaziuotu ir priimtu suniukus, na butu visa gimdymo laika salia ir pagelbetu. Aisku ne uz aciu . Vilniuje
Buciau labai dekinga 4u.gif
rasykite i AZ arba skype: faante
Atsakyti