Įkraunama...
Įkraunama...

Klasikiniai, provansiški sodeliai, kiemeliai

QUOTE(Cobre @ 2013 04 14, 10:05)
Gaudvile, mes pilnai savo terasa dar nesinaudojom, vakare neesam sedeje. Bet pamenu, kaip ta darydavom anksciau (nes iki rekonstrukcijos gyvenom ten pat), pagalvojau, kad pas draugus ne karta esam vakaroje apsviestoje ir pavesineje, tai problemu dideliu kazkaip nekildavo. Na skrajoja tie masaliukai aplink lempa, bet, kad diskomfortas del to butu, tai nepastebejau. Gal turi reiksmes, kad visi tie pasisedejimai mieste vyksta?  g.gif

Žaliakalny palapinė po senais vaismedžiais, dar gana pakenčiama buvo, bet kitų draugų sklypas ribojosi su zoologijos sodo teritorija, labai daug senų medžių, krūmų ir vakare gana daug ir įvairių priskrisdavo. Patys šeimininkai mėgdavo net ir dviese vakarienę vakare valgyti, be tinkliuko neišsivertė. Taip, užmiesty žymiai didesnė zvimbiančių įvairovė. Beje, tie, kur gyveno šalia zoosodo, dažnai po Amerikos provinciją keliaudavo ir pasakojo apie tuos burzgiančius aparatus.
Kas dėl užuolaidų, specialiai rinkausi pieno baltumo lino audinį, naktiniams skraidukams taip pat traukos šaltinis. Naudojam paprastai, kai tiesioginė saulė kepina dalį terasos. Tai, kaskart išskleidžiant tenka nupurtyti. Nedidelė bėda, tik pamenu Vilzę tai erzino mirksiukas.gif

QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 04 14, 13:38)
Visgi linkstu prie baltos spalvos, noriu pintų baltų baldų iš Ikejos, baltų lengvų užuolaidų terasai.Ryškių spalvų ir taip bus daug nuo augalų. Jau turiu nusipirkus du baltus klasikinius suoliukus sodui. O ta pynučių eile noriu atskirti takelį palei sieną ir tokia nedidelę terasėlę deginimuisi prieš saulę, nes ten durys iš pirties išeina į ją. Manau, apžels rožėm, dar pasodinau raganę smulkiažiedę kažkurią, gal labai negadins akių. Be to, po kelių žiemų balta spalva aptrupės, netūraliai pasens.

Su medžiu reikia truputį pažaisti. Jei aptrupės dažai ir niekas nebus daroma, tokia pynučių tvorelė gana greitai baigs savo gyvavimą. Ežerėlio vaivorykštėj bent anksčiau buvo teigiama, kad pagal jų specialią apdirbimo technologiją, medžio gaminiai tarnaus ilgai ir aplinkos poveikio nejus. Tik jų pačių kieme matyti vaizdai sako priešingai. Žodžiu, reiktų prieš užsodinant augalais tinkamai ją paruošti. Balta spalva saulėkaitoj tinkamiausia, bet jei norim sendinto efekto, galima aliejiniu impregnantu baltos spalvos nutepti. Berods galima skiesti, tuomet nebus labai akinamai balta, persišvies medis, panašiai kaip anksčiau rodytoj nuotraukoj, kur kaip paprasčiausia apibūdinta
mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 04 14, 13:25)
Žaliakalny palapinė po senais vaismedžiais, dar gana pakenčiama buvo, bet kitų draugų sklypas ribojosi su zoologijos sodo teritorija, labai daug senų medžių, krūmų ir vakare gana daug ir įvairių priskrisdavo. Patys šeimininkai mėgdavo net ir dviese vakarienę vakare valgyti, be tinkliuko neišsivertė.

Kas dėl užuolaidų,.......Tai, kaskart išskleidžiant tenka nupurtyti. Nedidelė bėda, tik pamenu Vilzę tai erzino  mirksiukas.gif

Zaliakalnyje va reguliariai pasisedim ir kazkaip nekliuvo. Aisku, jei jau uodai kapoja, tada menka paguoda, bet jie ir be lempu puikiai atranda maista biggrin.gif Bet kokiu atveju, as mastau, kad tamsoje nesedesi. Tai arba vakare visai nesedesi, nes tamsu, arba sedesi sviesoje nors retkarciais. Gaudvile, nelabai net suprantu tos pastovios kritikos tai sviesai, pamenu jau ir anksciau pasisakiusi esi ne karta. Pakritikuoji, bet ka siulai, tai taip ir nesupratau. As cia nepiktybiskai mirksiukas.gif Tiesiog man toks klausimas iskilo : sviesa lauke traukia vabzdzius... tai toliau kas: neplanuoti atviros vietos pasisedejimas lauke ir net nevesti ten elektros, nes neprireiks; daryti tokia pavesine ar terasa, kad vakare butu imanoma kazkaip uzdengti nuo tu vabzdziu... na, link ko lenki ta savo minti apie sviesa ir vabaliukscius smile.gif 4u.gif

Ta malonuma apturejusi, kai dziaudavau rubus lauke ar miegodavom su atidarytais langais ir veliau ant uzuolaidu rasdavau. Brrrr, nera smagu, bet esu moraliskai pasiruosusi tam. Jei jau neistversiu, tai nukabinsiu, bet bandyti vistiek zadu.
Kodel rinkaisi lina? Kad sviesa neblogai sulaiko, tai zinau, bet gal dar kokios priezastys tam yra?
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2013 04 14, 12:54)
Ne, jie nera butini, tiesiog jus toki sprendima priemete ir tai jusu valia. O nenorite kazka arciau namo pasodinti? Turiu omenyje koki medi, tuja.

Prie pat namo sodinsiu dvi liepas, ir tai iš rytų pusės, jos šėšėlį mes ant garažo stogo ir kiemo. Pietinėje pusėje sodinti medį prie pat namo man atrodo nelogiška, nes užstos langus, o šviesa namuose thumbup.gif Mano namas turi gan aukštus pamatus, apie 1 metras, tai iš aukštosios pusės prie jų sodinau pentinius, dar erkerio abejose pusėse įsodinsiu po lastūnę.Dar toji namo pusė žiūri žemyn į nuolydį, dariau palei namą atraminę sienelę, dar nepamūryta, tik žemių prisivežėm.Apsodinau ją rožėm, prie krašto bus svyrančios,kris per sienelę žemyn. Vistiek 6 metrų bokštas su daug langų lieka, be to, jis pirmiausia krinta į akis gatve atvažiuojant. Tai tegul būna puošnus smile.gif
Atsakyti
Apželdinti pamatai thumbup.gif namas taip pat ne iš mažųjų biggrin.gif tik nėra super didelio augalų mikso.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2013 04 14, 12:09)
Vida, tarp kitko, pamasciau, kad tai nebutinai turi liesti rimtesnius ir solidesnius pastatus. Savo pusnamio solidziu nelaikau  blush2.gif  Bet turint omenyje nediduka slypa, tai labai baisu persistengti, geriau maziau, nei per daug.

kad ir per aplinkui, bet gryztam vistiek prie to paties smile.gif .
[... turint omenyje nediduka slypa, tai labai baisu persistengti, geriau maziau, nei per daug] - tai rodo, kad tavo pusnamis atrodys kur kas solidziau ir rimciau, nei bet kuris kitas pusnamis, apkabinetas ar apstatytas "puosmenomis".
Ir vel, viskas atsiremia tik i pati zmogu - kiek islavintas yra jo grozio ir estetikos suvokimas.
Atsakyti
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 04 14, 14:04)
Prie pat namo sodinsiu dvi liepas, ir tai iš rytų pusės, jos šėšėlį mes ant garažo stogo ir kiemo. Pietinėje pusėje sodinti medį prie pat namo man atrodo nelogiška, nes užstos langus, o šviesa namuose thumbup.gif

taigi nebutina sodinta kazka tokio didziulio, kaip kad liepos. Yra juk ir mazesniu, bei smulkesniu augalu, taciau didesniu, nei krumelis. Pagaliau net ir kokia alyva gali uzaugti nemenka, galima ja formuoti, kaip medeli, o tankios jos nebuna.
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2013 04 14, 14:59)
Zaliakalnyje va reguliariai pasisedim ir kazkaip nekliuvo. Aisku, jei jau uodai kapoja, tada menka paguoda, bet jie ir be lempu puikiai atranda maista  biggrin.gif  Bet kokiu atveju, as mastau, kad tamsoje nesedesi. Tai arba vakare visai nesedesi, nes tamsu, arba sedesi sviesoje nors retkarciais. Gaudvile, nelabai net suprantu tos pastovios kritikos tai sviesai, pamenu jau ir anksciau pasisakiusi esi ne karta. Pakritikuoji, bet ka siulai, tai taip ir nesupratau. As cia nepiktybiskai  mirksiukas.gif  Tiesiog man toks klausimas iskilo : sviesa lauke traukia vabzdzius... tai toliau kas: neplanuoti atviros vietos pasisedejimas lauke ir net nevesti ten elektros, nes neprireiks; daryti tokia pavesine ar terasa, kad vakare butu imanoma kazkaip uzdengti nuo tu vabzdziu... na, link ko lenki ta savo minti apie sviesa ir vabaliukscius  smile.gif  4u.gif

Ta malonuma apturejusi, kai dziaudavau rubus lauke ar miegodavom su atidarytais langais ir veliau ant uzuolaidu rasdavau. Brrrr, nera smagu, bet esu moraliskai pasiruosusi tam. Jei jau neistversiu, tai nukabinsiu, bet bandyti vistiek zadu.
Kodel rinkaisi lina? Kad sviesa neblogai sulaiko, tai zinau, bet gal dar kokios priezastys tam yra?

Tai, kad ne kritika ten buvo, o norėjau pasakyti, jogkataloginį romantišką vaizdelį gali apkartinti dalykėliai, kurių foto ir nesimato. Vieną pasiūlymą buvau davus, ar kuriai pasiteisino ir nežinau. Jei labai reikia šviesos vakarojant, prieš pasisėdėjimą nupurkšdavau lauko šviestuvus insekticidiniais purškalais, kur kiekvienam PC būna.
Na, yra dar vienas mažmožis, kurio anksčiau nepaminėjau. Tarkim užuolaidos reikalingos jau nesurištos, o lauke gana smarkus vėjas. Tuomet skraido ir daužosi jos, vienos su kita susegtos negelbėja, prisegti svareliai taip pat. Dar neišbandžiau, bet į savų apatinį palenkimą žadu įverti švinines juosteles.

Liną rinkausi todėl, kad užuolaidos kaba visą sezoną ir ne visada būna giedra. Tiesiog po lietaus jos greičiau išdžiūna. Dėl spalvos ir vėl renkantis klausimų nekilo. Gal yra audinių, kurie nenudega ant tiesioginės saulės, nebuvo progos pasidomėti. Tačiau eilinė situacija - šeimyna darbo dienomis užuolaidomis nesinaudoja ir jos būna surištos. Tamsesniame audinyje saulė išdegins raštus, giliau pasislėpęs audinys liks buvusios spalvos, o labiau veikiamas saulės - išdegs. Na ir išskleidus tokią užuolaidą iš išorės nelabai gražus vaizdelis.
Pasikartosiu, čia tikrai ne kritika ir ne atkalbinėjimas, tiesiog menkniekiai, kurių galima išvengti prieš pradedant naudoti ar jiems pasiruošti wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Cobre @ 2013 04 14, 15:34)
taigi nebutina sodinta kazka tokio didziulio, kaip kad liepos. Yra juk ir mazesniu, bei smulkesniu augalu, taciau didesniu, nei krumelis.  Pagaliau net ir kokia alyva gali uzaugti nemenka, galima ja formuoti, kaip medeli, o tankios jos nebuna.

Man būtini dideli medžiai, kuo didesni, tuo jaukiau biggrin.gif Gal nesakiau, bet mano sklypas kažkur 65 arai ir dar parkas nuosavas kitapus gatvės, tik toliau nuo namo. Dabar atvažiuojant nuo miesto pirmiausia krenta į akis namas, o norėtųsi, kad kristų į akis dideli medžiai ir namas po jais. Tavo įkeltame pavyzdyje vėlgi dominuoja namas su dideliais langais, o apželdinimas toks tarp kitko.Rodau variantą, kai apželdinta gausiai,netoliese dideli medžiai, na man gražu. Namo spalva, kaip mano, atraminė sienelė mano bus klinkerinė, ir rožės bus prie namo
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 04 14, 16:41)
Man būtini dideli medžiai, kuo didesni, tuo jaukiau biggrin.gif Gal nesakiau, bet mano sklypas kažkur 65 arai ir dar parkas nuosavas kitapus gatvės, tik toliau nuo namo. Dabar atvažiuojant nuo miesto pirmiausia krenta į akis namas, o norėtųsi, kad kristų į akis dideli medžiai ir namas po jais. Tavo įkeltame pavyzdyje vėlgi dominuoja namas su dideliais langais, o apželdinimas toks tarp kitko.Rodau variantą, kai apželdinta gausiai,netoliese dideli medžiai, na man gražu. Namo spalva, kaip mano, atraminė sienelė mano bus klinkerinė, ir rožės bus prie namo.

ar as teisingai susidariau ispudi, kad tu manai, jog tavo namas atrodo per daug nuogas ji supancioje dideleje erdveje?
Jei dar nera dideliu medziu, kurie uzpildytu nemaza sklypo erdve, o jei is karto dideliu nesodinsi, tai dar ilgokai teks to laukti, tada kol kas puosk namo fasada loveliais, veliau ju atsisakysi ax.gif .
Turint toki sklypa, tikrai jau reikia galvoti apie apsodinimo turi, o ne vien plota rolleyes.gif .
O koks tau apzeldinimo budas priimtinesnis - gausiai apzeldintos sklypo ribos ir atviri pastatai, ar gausiau apzeldinti pastatai/centras, o link pakrasciu - naturali, nesukulturinta augmenija? Tiksliau pasakius, kokie tavo apzeldinimo planai?
Atsakyti
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 04 14, 16:41)
Rodau variantą, kai apželdinta gausiai,netoliese dideli medžiai, na man gražu. Namo spalva, kaip mano, atraminė sienelė mano bus klinkerinė, ir rožės bus prie namo

Ta augalų (ROŽIŲ) gausa čia tik sezoninis vaizdas, pagalvokit, kaip atrodys toks grožis rudenį, ar pavasarį g.gif o ir kaip besistengtumėt vistiek neišeis rožyną padaryti tokį tankų, kaip foto. Reikia suprasti, kad čia tik nuotrauka- realybėj atrodo kitaip. Žinau, nes auginu rožes, ir jų turiu nemažai mirksiukas.gif
Dar turiu pastebėjimą, kad prie tokio intensyvumo ( geltono) fasado, visgi reiktų vengti augalų spalvų, nes kitu atveju namas gali pavirsti į Barbės namelį mirksiukas.gif
Na čia tik mano nuomonė tokia. Nes man nepriimtini ryškūs namų fasadai, nesuskaičiuojama augalų įvairovė, ir apkarstytos palangės loveliais. Taisyklė, kad mažiau yra daugiau man priimtina, ir visada apie tai pagalvoju užsigeisdama vienokio ar kitokio augalo. Man svarbiausia, ne augalų kolekcija, bet išpuoselėta ir prižiūrėta aplinka, bei ramybė aplinkui. Joks augalas neturi blaškyti dėmesio ar kelti kokias neigiamas emocijas.
Atsakyti
QUOTE(Iš Kaimo @ 2013 04 14, 16:41)
Man būtini dideli medžiai, kuo didesni, tuo jaukiau biggrin.gif

Tavo įkeltame pavyzdyje vėlgi dominuoja namas su dideliais langais, o apželdinimas toks tarp kitko.

Na, as nesakiau, kad reikia tu liepu atsisakyti visai. Is kur tau tokia mintis kilo? Skaityti atidziai postus reikia mirksiukas.gif Tu pasakei, kad namo siena taisysi su loveliu pagalba. Na tai ir pasiuliau ta reikala tvarkyti ne loveliu pagalba, nes tai ne vienintele iseitis (o mano manymu aplamai ne iseitis). Pasiuliau medi, ar auksta kruma, bet ne toki auksta, kaip, kad liepos uzauga. Kitur tu ten sodink ka nori, apie tai juk nekalbam.
O loveliai ne iseitis, nes tai gana tumpas, sezoninis ir aplamai labai abejotinas sprendimas, jei turim omenyje, kad tokiu budu bandoma spresti fasado problemas.

As lyg ir nekeliau jokiu pavyzdziu g.gif
Del apzeldinimo nediskutuosiu, nes nesuvokiu nei stiliaus, link kurio einate, nei namo isvaizdos.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2013 04 14, 17:48)
ar as teisingai susidariau ispudi, kad tu manai, jog tavo namas atrodo per daug nuogas ji supancioje dideleje erdveje?
Jei dar nera dideliu medziu, kurie uzpildytu nemaza sklypo erdve, o jei is karto dideliu nesodinsi, tai dar ilgokai teks to laukti, tada kol kas puosk namo fasada loveliais, veliau ju atsisakysi  ax.gif .
Turint toki sklypa, tikrai jau reikia galvoti apie apsodinimo turi, o ne vien plota  rolleyes.gif .
O koks tau apzeldinimo budas priimtinesnis - gausiai apzeldintos sklypo ribos ir atviri pastatai, ar gausiau apzeldinti pastatai/centras, o link pakrasciu - naturali, nesukulturinta augmenija? Tiksliau pasakius, kokie tavo apzeldinimo planai?

Teisingai, mane erzina plikas namas, nes pratus gyventi po medžiu. Apželdinimo būdas- zonavimas. Didelė erdvė man nesižiūri, skaidysiu gyvatvorių pagalba į mažesnes, beje, pinučių irgi keli atitvėrimai bus. Ateityje noriu kokių 3 arų tvenkinėlio, tai ir zonos bus tvenkinio , sodo, ūkinio, šiltnamio, malkinės, reprezentacinė ir t.t. Dvi namo pusės yra simetriškos: reprezentacinė nuo gatvės ir ta, į kurię žiūriu iš virtuvės-valgomojo. Čia bus daugmaž formalusis stilius su nedideliais nukrypimais. Kitur vėlgi noriu link formalaus su pakarpytom gyvatvorėm, ateityje nuo garažo link būsimo ūkinio pastatėlio norėčiau klasikinio fontanėlio su rožynais buksmedžių apvaduose. Vienintelis laisvesnis stilius bus sodą nuo namo zonos atitverianti krūmų-medžių -gėlių juosta, nes ten sodinsiu jau nebe griežtai simetriškai, o tose vietose, kur reiks uždengti kaimynų ūkinių pastatų malkines ir mėšlynus, o kitur palikti atviresnes vietas{noriu matyti, kas pagrindine gatve pravažiuoja, kas pas mus užsuka, kas į kitą gatvę. Na, bobiškas smalsumas blush2.gif } Žodžiu, kūrybiniai metai dar prieš akis. Dar nemėgstu spygliuočių, todėl žiemą atrodysiu nekaip. Bet žiemą aš po kiemą nesivalkioju, o sėdžiu SM biggrin.gif
Papildyta:
Cobre, atsiprašau, tą namo pavyzdėlį įkėlė TuDa smile.gif Loveliais siena bus trumpinama, kol pasipuoš vijokliais ir paaugs medžiai priešais kiek toliau augantys. Tada mano pilis matysis pro medžius ir vikas bus o.k.
Atsakyti