Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas. 6dalis

Labas,

O aš išvis nenoriu vyro pavardės schmoll.gif bet kai tai kam nors pasakau visų reakcija nu tokia švelniai tariant KĄĄĄĄĄĄ????? kaip jūs manot? sakiau tai savo MB na jo reakcija buvo švelnesnė nei aplinkinių, tačiau jaučiu, kad atėjus vestuvių dienai viskas smarkiai pasikeis..
Atsakyti
ButterPapaya, nenorit ir nereikia. As pasilikau savo pavarde. Jokiu problemu nera ir niekas kreivai neziuri. Kaip ir bet ka pasirenkant, reikia buti tikram, kad tu to nori ir taip yra teisinga, tuomet ramiai priimsit bet kokia reakcija, kuri paprastai issivadeja po pirmo karto.
Atsakyti
QUOTE(ButterPapaya @ 2014 07 18, 10:43)
Labas,

O aš išvis nenoriu vyro pavardės  schmoll.gif  bet kai tai kam nors pasakau visų reakcija nu tokia švelniai tariant KĄĄĄĄĄĄ????? kaip jūs manot? sakiau tai savo MB na jo reakcija buvo švelnesnė nei aplinkinių, tačiau jaučiu, kad atėjus vestuvių dienai viskas smarkiai pasikeis..


nesuprantu koks kieno reikalas kokią pavardę renkatės? žinoma darykit kaip norit, čia gi laisvas apsisprendimas smile.gif aš pvz anksčiau labai buvau prieš sutrumpintas pavardes, labai nepatiko, bet dabar kuo arčiau nusimato šventė tuo labiau noriu sutrumpintos biggrin.gif ir dzin man kur kokia davatka ką sukvarksės - mano pavardė ką noriu tą darau smile.gif)
Atsakyti
O jei vyro pavardė baigiasi -as, moteriškas variantas baigiasi -a ar -ė? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Simumu @ 2014 07 31, 09:57)
O jei vyro pavardė baigiasi -as, moteriškas variantas baigiasi -a ar -ė? rolleyes.gif

Jeigu lituviška ir baigiaisi -as (o tokių Lietuvoje daugiausiai), tai žmonos pavardė yra-ė arba -ienė.
Pvz., Petraukas, Petrauskė, Petraukienė. Jokiu būdu ne Petrauska.
Rusiškos, lenkiškos pavardės tai jau gali ir -a baigtis.
Atsakyti
Kaži, o gali vyras moters pavardę pasiimt? Vis bandau prastumt tą idėją, pusiau rimtai pusiau juokais biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(JayJay @ 2014 09 23, 14:10)
Kaži, o gali vyras moters pavardę pasiimt? Vis bandau prastumt tą idėją, pusiau rimtai pusiau juokais  biggrin.gif

gali smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JayJay @ 2014 09 23, 14:10)
Kaži, o gali vyras moters pavardę pasiimt? Vis bandau prastumt tą idėją, pusiau rimtai pusiau juokais  biggrin.gif

Teko darbe užmatyti tokių variantų. Tai kažkaip gailiai tas atrodo. Norom nenorom pagalvoji, kad jau aišku, kas šeimoj vadeles laiko.

Beje, noriu paklaust kaip dėl rusifikuotų lenkų? Turiu pažįstamą, kuri nori pakeist pavardės galūnę iš pvz. NOSOVSKAJA į Nosovska. Pas mamą ir senelę buvo ta -aja, bet kad jos lenkės, tai -aja galūnė netinka.
Ar teko jum susidurt su tokiais pojyčiais? Reik kokių nors papildomų argumentavimų ir įrodinėjimų, ar užteks įrašo gim.liudijime, jog lenkės?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žmuoga: 25 rugsėjo 2016 - 09:15
QUOTE(Iveina @ 2014 08 01, 08:35)
Jeigu lituviška ir baigiaisi -as (o tokių Lietuvoje daugiausiai), tai žmonos pavardė yra-ė arba -ienė.
Pvz., Petraukas, Petrauskė, Petraukienė. Jokiu būdu ne Petrauska.
Rusiškos, lenkiškos pavardės tai jau gali ir -a baigtis.

jei vyro pavardė -ovas, galima pasirinkti -a. Bet turėjau klasioką, kurio pavardė -inas, mama ir sėsė buvo -inos.
Atsakyti
QUOTE(JayJay @ 2014 09 23, 13:10)
Kaži, o gali vyras moters pavardę pasiimt? Vis bandau prastumt tą idėją, pusiau rimtai pusiau juokais  biggrin.gif

Gali, pazistu pora tokių. Jei pavardes baisios, tai kodel ne.
Atsakyti
QUOTE(JayJay @ 2014 09 23, 14:10)
Kaži, o gali vyras moters pavardę pasiimt? Vis bandau prastumt tą idėją, pusiau rimtai pusiau juokais  biggrin.gif

turiu klasioką, kuris būdamas 25 metų amžiaus pasikeitė pavardę į mamos mergautinę. Na čia dėl politinių sumetimų. Tėtis kitatautis ir sūnus nenorėjo nelietuviškos pavardės.
rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Faustina2000 @ 2016 10 13, 12:22)
turiu klasioką, kuris būdamas 25 metų amžiaus pasikeitė pavardę į mamos  mergautinę. Na čia dėl politinių sumetimų. Tėtis kitatautis ir sūnus nenorėjo nelietuviškos pavardės.
rolleyes.gif


Aš irgi asmeniškai pažįstu vyrą, kuris pasikeitė pavardę į mamos mergautinę, bet nė dėl politinių sumetimų,o todėl, kad nepatiko tėvo pavardė - vieno gyvūno. smile.gif
Atsakyti