Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas. 6dalis

Norėjau paklausti, kiek laiko užtrunka pavardės pakeitimas?Ar pakeitus pavardę mano dukrai reikės išsiimti ir naują gimimo liudijimą su mano nauja pavarde?
Atsakyti
labas merginos yahoo.gif aš norėjau pasiklausti ar nieko tokio, kad aš jau susituokusi nuo rugsėjo mėnesio ir vis dar nesusitvarkiau praktiškai jokių dokumentų... dabar net baisu jau eiti kažkur, kad neaprėktu ten baisiai unsure.gif huh.gif buvom su vyru išvykę iš Lietuvos, netikėtai teko užtrukti ir nieko nesusitvarkėm
Atsakyti

labas merginos yahoo.gifaš norėjau pasiklausti ar nieko tokio, kad aš jau susituokusi nuo rugsėjo mėnesio ir vis dar nesusitvarkiau praktiškai jokių dokumentų... dabar net baisu jau eiti kažkur, kad neaprėktu ten baisiai unsure.gifhuh.gifbuvom su vyru išvykę iš Lietuvos, netikėtai teko užtrukti ir nieko nesusitvarkėm

gegužės mėn. bus 4 metai kaip kaip nekeistos teisės. Ant banko kortelės mergautinė pavardė. Tik tapatybės kortelę reikėjo keist, nes teko vykt į kitą šalį, bet irgi iškart nepuoliau :)

Blogiausia, kas gali nutikt, tai skirt baudą :)

Atsakyti

Sveika,nezinau ar jau apsisprendei del pavardes. Manasis buvo susidures su panasia problema.Jo pavarde irgi buvo sulietuvinta.Kadangi nenorejau buti iene,o norejau tureti bendra pavarde (pvz. Mr&Mrs Getman) tai jis tiesiog nuejo i CMB ir parase pareiskima,nereikejo nei irodineti,nei aiskinti kodel. Uzmokejo berods 40lt ir po 3 sav.gavo nauja gimimo liudijima ir pasidare pasa. Tikrai nera jokiu komplikaciju ar kitu problemu.Neatima pilietybes ir neisvaro is salies biggrin.gifSekmes 4u.gif

Sveiki, 

nors komentaras labai senas, bet jame išdėstyta labai įdomi procedūra. Gal kas žinote, ar iki šiol įmanoma šitaip pasikeisti pavardę? Ir kokio lygio turi būti tie giminystės ryšiai (pvz. ar tik tiesioginiai palikuonys)?

Dar vienas klausimas - gal kas galite patarti, koks TA nustato rusiškų lenkiškų pavardžių galūnių suteikimą, kuomet moterys ima rusišką/lenkišką pavardę su galūne (-a), (-o)?

Atsakyti
wgs, manau, kad šiuo klausimu reikia nueiti pasikonsultuoti į patį CMB.Aš nesu vilnietė, paskambinau į Vilniaus CMB ir man maloniai atsakė į mano rūpimą klausimą. smile.gif
Atsakyti
Sveikos, noriu paklausti ar vis dar neimanoma mergaitei uzrasyti pavardes su vyriska galune? Kas bus jei britiskame gimimo liudijime parasyta tevo pavarde su vyriska galune? Ar Lietuvoj atsisakys daryti pasa? Ar parasys pavarde su moteriska galune? Kas nors bandete?
Tevai Lietuvos pilieciai.
Atsakyti
keiskit pilietybe, jei taip jau Lietuvos istatymai nepatinka.
Atsakyti

Noriu pasiteirauti. Ar migracijos tarnyboje užteks senos asmens tap. kortelės pasikeitimui? Mes su vyru neužsakinėjom santuokos liudijimo.

Atsakyti

Noriu pasiteirauti. Ar migracijos tarnyboje užteks senos asmens tap. kortelės pasikeitimui? Mes su vyru neužsakinėjom santuokos liudijimo.

turėtų užtekt, nes metrikacijos skyrius siunčia duomenis gyventojų registrui. O jis dabar visose instancijose vienas.

"

PAKEITUS VARDĄ, PAVARDĘ

Galiojantys teisės aktai nenumato konkretaus termino, per kurį būtina pasikeisti turimus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasą, asmens tapatybės kortelę), jei pasikeičia asmens vardas ar (ir) pavardė, tačiau, kol nepakeisti asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai, Lietuvos Respublikos gyventojų registre (jame asmens vardas, pavardė pakeičiami nedelsiant, kai įregistruojama santuoka, ištuoka, kiti pavardės, vardo keitimo aktai) ir asmens turimuose dokumentuose šie asmens duomenys (vardas ar (ir) pavardė) skiriasi. Šie nesutapimai gali sukelti nepatogumų, todėl  rekomenduojama asmens dokumentus pasikeisti kuo greičiau, o kol jie nepakeisti - kartu su nepakeistu asmens dokumentu, prireikus, pateikti ir pavardės, vardo pasikeitimą liudijančius dokumentus."

Atsakyti

Sveikos merginos,
gyvenu Vokietijoje ir planuojam vestuves, zinoma tiek man tiek antrai pusei labai svarbu, kad seima turetu vyro pavarde. Svarstau ar imti -IENĖ ar _Ė galune, bet pasiemus Ė mano variante pavardė atrodo visiskai kaip mergautinem,tarytum durkos, asmeniskai man graziau yra IENĖ, bet uzsienyje gyvenant, galbut tikria patogiau yra kuo trumpiau viska daryti ir buti su E , kad pavarde tik viena raide skirtusi nuo vyro. Patarkite, kaip sekasi gyventi uzsienyje su IENĖS pavarde. Ar imanoma kam nors ja istarti, ar nekyla dideliu problemu. Ka manot? smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Vartotoja007 @ 2018 02 27, 13:50)
<p>Sveikos merginos,

gyvenu Vokietijoje ir planuojam vestuves, zinoma tiek man tiek antrai pusei labai svarbu, kad seima turetu vyro pavarde. Svarstau ar imti -IENĖ ar _Ė galune, bet pasiemus Ė mano variante pavardė atrodo visiskai kaip mergautinem,tarytum durkos, asmeniskai man graziau yra IENĖ, bet uzsienyje gyvenant, galbut tikria patogiau yra kuo trumpiau viska daryti ir buti su E , kad pavarde tik viena raide skirtusi nuo vyro. Patarkite, kaip sekasi gyventi uzsienyje su IENĖS pavarde. Ar imanoma kam nors ja istarti, ar nekyla dideliu problemu. Ka manot? vartotojo įkelta nuotrauka</p>

kas nores, tas istars kiekviena pavarde ir kiekviena varda. Gyvenimo sekme tikrai ne nuo to priklauso.
Atsakyti
Sakykite kas neseniai keitėtės pavardę, ar išduoda pavardės pakeitimo liudijimą?
Atsakyti