Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas. 6dalis

QUOTE(Amota @ 2013 07 24, 09:09)
bet ir mano mergautinė ir maniškio pavardės labai ilgos,

galima spauda pasigamint, jei biure dirbat bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Renalta @ 2013 07 24, 10:12)
Jeigu pasirinksite abi pavardes, tai ir rasyti reikes abi visur  smile.gif

ne visur, o tik kur oficialią pavardę reikia rašyti.
pašte pvz. visada viena pavardė pasirašinėju biggrin.gif darbe turiu spaudą oficialiai pavardei. rašyti ranka renka gal kartą į mėnesį-du, jokių problemų smile.gif
vienam banke lig šiol ir sąskaita, ir kortelė pirma pavarde, nesusidūriau su jokia problema, kai baigs galioti kortelė, reiks atsinaujinti ir pavardę smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Amota @ 2013 07 24, 10:09)
keblumai bus tilpti į langelį ar eilutę  biggrin.gif

anoks čia keblumas, šalia likusias raides suraitysit biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2013 07 24, 18:38)
galima spauda pasigamint, jei biure dirbat  bigsmile.gif


O jei ne biure dirbi, negalima šiaip sau pasidaryt spaudo ? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Renalta @ 2013 04 25, 16:19)
kaip zinau pagal lietuviu kalbos taisykles tai moteriska pavarde gali buti tik -iene arba -e, o jokia -a
nes as taip pat norejau buti su -a galune, nes pavarde graziai skamba, bet neleido  verysad.gif
o mergaites gal Petrovaites butu  g.gif


O kas galėjo neleisti? Juk jeigu vyras pvz. Luoka, tai žmona irgi Luoka, o ne -ė , ir ne -ienė. Ir čia aš visai rimtai, nes kiek turiu pažystamų kur vyro pavardė su -a, tai ir žmonų tokios pat. Čia tik registratorių išsikalinėjimas, o ne įstatymas, nes ten nėra parašyta "negalima".
Papildyta:
QUOTE(Amota @ 2013 07 24, 10:09)
Aš irgi visai norėčiau vyro pavardės su galūne -ė, tačiau jisai laikosi stangacinės pozocijos, jog tai bus nepagarba jo mamai ir močiutei, kurios vaikšto -ienės  doh.gif  išvis, turiu labai retą ir gražią mergautinę pavardę, todėl visada svajojau ir netgi buvau tikra, kad pasiliksiu ją per brūkšnelį, bet ir mano mergautinė ir maniškio pavardės labai ilgos, tai mąstau ar nebus problemų imant per brūkšniuką ?  blink.gif  gal kuri turi tokias ? ar visur su abejomis pasirašinėjat ? nes mąstau, jei tik ant svarbesniu dokų pasirašinėčiau dviguba - gal ir nieko, bet jei visur teks - keblumai bus tilpti į langelį ar eilutę  biggrin.gif


Pagal LR dokumentus maksimalus pavardės simbolių skaičius yra 29, taigi abi pavardės ir brūkšniukas turi neviršyti. Žodžiu, pasiskaičiuoji ir sprendi ar gali būt abi, ar teks vina tenkintis.
Atsakyti
QUOTE(Inga Juk @ 2013 07 25, 16:59)
O kas galėjo neleisti? Juk jeigu vyras pvz. Luoka, tai žmona irgi Luoka, o ne -ė , ir ne -ienė. Ir čia aš visai rimtai, nes kiek turiu pažystamų kur vyro pavardė su -a, tai ir žmonų tokios pat. Čia tik registratorių išsikalinėjimas, o ne įstatymas, nes ten nėra parašyta "negalima".
Papildyta:
Pagal  LR dokumentus maksimalus pavardės simbolių skaičius yra 29, taigi abi pavardės ir brūkšniukas turi neviršyti. Žodžiu, pasiskaičiuoji ir sprendi ar gali būt abi, ar teks vina tenkintis.

pagal lietuviu kalbos taisykles moteriskos pavardes galune gali buti -e arba - iene
kitu variantu negalima schmoll.gif nebent jusu tautybe ne lietuvos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Inga Juk @ 2013 07 25, 17:59)
O kas galėjo neleisti? Juk jeigu vyras pvz. Luoka, tai žmona irgi Luoka, o ne -ė , ir ne -ienė. Ir čia aš visai rimtai, nes kiek turiu pažystamų kur vyro pavardė su -a, tai ir žmonų tokios pat. Čia tik registratorių išsikalinėjimas, o ne įstatymas, nes ten nėra parašyta "negalima".

Tik su nelietuviškos kilmės pavardėmis tas galima 4u.gif
http://www.vlkk.lt/l...vd_mot_kitataut
Moters tautybė neįtakoja pavardės galūnės (pilietybė gali, pavyzdžiui, Diana Bosas, nes turi Danijos pilietybę).
Atsakyti
QUOTE(Amota @ 2013 07 25, 10:05)
O jei ne biure dirbi, negalima šiaip sau pasidaryt spaudo ?  biggrin.gif

o kodel negalima? Aisku, galima. As turiu. Nors ir pavarde pas mane mergautine ir netgi visai neilga mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2013 07 26, 19:07)
o kodel negalima? Aisku, galima. As turiu. Nors ir pavarde pas mane mergautine ir netgi visai neilga  mirksiukas.gif


Tada daug kas išsisprenia, manau ranknuke visada vietos atsiras spaudui biggrin.gif nereikės dviejų pavardžių keverzoti...
Atsakyti
As svarstau irgi del pavardes, dar yra laiko, bet mastau pasirinkt abi pavardes, senaja ir vyro su sutrumpinta galune smile.gif
Atsakyti
QUOTE(~Astartė~ @ 2013 07 26, 11:37)
Tik su nelietuviškos kilmės pavardėmis tas galima  4u.gif
http://www.vlkk.lt/l...vd_mot_kitataut
Moters tautybė neįtakoja pavardės galūnės (pilietybė gali, pavyzdžiui, Diana Bosas, nes turi Danijos pilietybę).

O jeigu vyro pavardė nelietuviška, nelinksniuojama, tai žmona juk gali tokią turėti, nors ir yra Lietuvos pilietė?
Atsakyti
QUOTE(Soled @ 2013 10 07, 14:11)
O jeigu vyro pavardė nelietuviška, nelinksniuojama, tai žmona juk gali tokią turėti, nors ir yra Lietuvos pilietė?

Gali
Atsakyti
Mačiau temos pradžioje diskusiją apie dukros pavardę, jei mama -ė. Mano pavardė -ė (ne mažybinė) ir dukra -ė. Mano pasirinkimas niekaip nelemia vaiko pavardės, jei norėjom, galėjom duoti ir -ytė. Tačiau aš nematau prasmės eliminuoti -ienę, o dukrai palikti -ytę. Jei modernėjam - tai visos šeimos moterys kartu. Ir kiek teko susidurti, labai nedažnas atvejis, kad mergaitės pavardė būtų -ė.
Atsakyti