Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip dėl alimentų?

SENA TEMA

Kiek galima prisiteisti alimentų?

Įstatymas nenustato nei konkrečios mokamo išlaikymo sumos, nei procento nuo pajamų. Visais atvejais, jei tėvas ir motina tarpusavyje nesusitaria dėl mokamų alimentų dydžio, juos nustato teismas, vadovaudamasis žemiau nurodomais kriterijais.

Išlaikymo paskirtis – sudaryti vaikams tokias gyvenimo sąlygas, kokių reikia jų visapusiškam ir harmoningam vystymuisi. Teismas, spręsdamas klausimą dėl vaikų išlaikymo dydžio (alimentų), turi nustatyti šiuos teisiškai reikšmingus faktus: 1) konkretaus vaiko poreikius; 2) abiejų tėvų turtinę padėtį.

Būtinoms vaiko vystymosi sąlygoms sudaryti turi būti patenkinti vaiko poreikiai maistui, aprangai, būstui, sveikatai, mokslui, poilsiui, laisvalaikiui, kultūriniam ir kitokiam ugdymui.

Nustatant vaiko poreikių ir tėvų turtinės padėties proporcingumą turi būti nurodyta, kokia dalimi tėvų gaunamos pajamos ir turimas turtas, t. y. tėvų turtinė padėtis, gali užtikrinti vaikų poreikių tenkinimą. Jei tėvų turtinė padėtis leidžia, turi būti nustatytas maksimaliai patenkinantis vaikų poreikius išlaikymo dydis (CK 3.192 straipsnio 2 dalis), jei ne – tai išlaikymo dydis turi patenkinti būtinus vaiko poreikius.

Priteisiant vaikui išlaikymą būtiniems poreikiams patenkinti pripažintinas būtinu minimalios mėnesinės algos dydžio išlaikymas. Toks orientacinis kriterijus dėl priteistino išlaikymo dydžio nustatytinas atsižvelgiant į CK 6.461 straipsnio 2 dalies nuostatas, kad vieno mėnesio išlaikymo vertė negali būti mažesnė už vieną minimalią mėnesio algą (MMA).

Tuo atveju, kai vaiko tėvo (motinos) turtinė padėtis yra sunki ir ji pagrįsta byloje surinktais įrodymais, teismas gali nustatyti ir mažesnį nei minimali mėnesinė alga išlaikymą, tačiau išlaikymo dydis, atsižvelgiant į konkrečias bylos aplinkybes, neturėtų būti mažesnis už vieną minimalų gyvenimo lygį (MGL).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laumėnė: 17 balandžio 2013 - 15:52
Laume, nevark bandydama kazka irodyti kolegei (tai, teigianciai, kad vaikiski marskineliai zaroje 100lt kainuoja). Juk visai ne apie tai tema. smile.gif tavo paskutinis pasisakymas buvo teisingas, nieko prikist negalima smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Wonder Woman @ 2013 04 17, 21:02)
Laume, nevark bandydama kazka irodyti kolegei (tai, teigianciai, kad vaikiski marskineliai zaroje 100lt kainuoja). Juk visai ne apie tai tema. smile.gif tavo paskutinis pasisakymas buvo teisingas, nieko prikist negalima smile.gif


nebandau, nes manau beviltiška mirksiukas.gif
pirmam poste šioje temoje šiaip įkėliau info iš teisininkų puslapio, kad kitos mamytės žinotų.
O anoje temoje išsakiau ką galvoju mirksiukas.gif
Atsakyti
Beprasme tema manyciau, nes kiekvienoje seimoje skirtingi poreikiai ir jei zmones gyvendami galejo skirti vaikui(am) visko tiek ir tiek, tai nemanau, kad turetu del skirybu vaikas(ai) buti nuskriausti. Ir ta suma individuali kiekvienai seimai. Mano manymu maziau nei 400 neturetu siai dienai priteisineti, bet priteisineja....
As esu skaiciavus sau tuos poreikius kai vaikas ruosesi i pirma klase ir man viska padalinus is 12 gavosi 1200 tl. tad galit uzmetyti akmenim, bet deja buvo taip, siai dienai gal ir maziau butu, nes nuo pirmos klases iki 5 buvo supirkti ir nauji baldai, kompas bet.... mums reikia naujo kompiuterio, dantu problemos atsirado rimtos ir jau sudeta i juos 1500 lt. ir dar laukia ~3000 lt. va vakar taisykloj pasake, kad telefonas nepataisomas ir negna to gimtadienis, o i stovykla su draugais norim vasara ir t.t..

p.s. alimentu as negaunu tad visos 100 procentu islaidos mano biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rykute @ 2013 04 18, 07:53)
Beprasme tema manyciau, nes kiekvienoje seimoje skirtingi poreikiai ir jei zmones gyvendami galejo skirti vaikui(am) visko tiek ir tiek, tai nemanau, kad turetu del skirybu vaikas(ai) buti nuskriausti.

p.s. alimentu as negaunu tad visos 100 procentu islaidos mano  biggrin.gif

Tiesiog, neginu vyru, bet cia bandoma daznai is to 'parazito' isgrezti daug.
Na i stovyklas nevaziuoja daug kas, telefonu yra ir po 100lt.Ar butinai ismaniuju tu? g.gif
Tiesiog gyvenant seimoje perka kas pigiua,pataupo.Tada jau ir atiduoti rubai tinka,is skuduryno, bei maximos.Va buvo akcija rubam 40proc. Ir ta minute kai issiskiria, visos skiltys smarkiai isauga. Gal esme turbut cia.
Atsakyti
QUOTE(Laumėnė @ 2013 04 17, 18:07)
nebandau, nes manau beviltiška  mirksiukas.gif


kodel beviltiska? ok, diskutuojam diskutuojam. juk as aiskiai paminejau siu dienu realijas. kiek gi yra tu verslininku kurie i rankas parnesa 5000-10,000 i namus. tevas, ta prasme.
skaitau statistika ir vidutini uzdarbi lietuvoje, didziuosiuose miestuose. uztat realiai keliu klausimus.

rykute, ka reiskia "neskriausti vaiko"? ok, jei seima gyveno 10m ir buvo pasiturintys, ir tt. o jei, kaip daznai buna, issiskiria iskart, ar ciut po metu, net nezinant neisivaizduojant ekonomines antros puses padeties? arba jei imsim vidurki - juk dauguma sudaro vidutine klase, ar ne, lietuvoje? ar visi jusu draugai leidzia sau keliauti 2-3-kart i metus? ar visi naujais auto vazinejasi? ar visi tikrai po 2000lt vaikams isleidzia?

man toks ispudis, arba rinka meluoja, arba uzdarbiai tuomet glaistomi. o jei turi 2-3 vaikus, ir jei neskiri jiems 6000lt, kas esi? bomzas, asocialas, ar kaip?


o kas cia prie zaros prikibo marskiniu? as parodysiu marskiniu ir po 150lt....


as tikrai ne uz veltedziavima ir piktybiskuma. jei glaima ir imanoma. bet ne uz reikalavima kad vat, mano drauge vaikui skiria 2400lt, (su vyru kartu), tai ir mano vaikui reikia tiek pat, kad nebuciau bomze.


man rodos labai reikia ziureti situacijos. o svarbiausia, gera valia ir samoningumas. man opvz tikrai butu nesmagu, jei teismo budu as isireikalauciau 1000lt savo vaikui, o vyrui teliktu 500-600lt. juk vaikas bendraus su tevu, jie kazkur eis...ir niekur nebegales iseiti. nes teciui kiekviena diena bus issukis kaip pragyventi. yo=pac zinant kad ne visi gyvnweime yra sekmingieiji, verslininkai, ir tt. sprendziu is savo patirties. jeigu tevas yra darbininkas. jeigu jis turi negalia. milijonu tikrai nebus. ir mano tikslas ne padaryti exa amzinai surugeliu, susiraukusiu - jis juk, galu gale, mano vaiko tevas. jo emocijos persiduoda vaikui. jeigu jis net buities negaletu sau leisti padoresnes, kuriame sveciuojasi ir mano vaikas - tai???

zodziu, tik negalvoki kad ginu tuos, kurie GALI, bet NENORI. TAI jau amoralus subjektai.


liute, su tavo paskutinem mintim drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif tikrai, kai gyvenama KARTU, nevengiama ir pataupyti, ir kazkaip ismoningai prasisukti. o jei atskirai - tai mama perka vaikui kelione ir pati juk vaziuoja, neva, reikia vaika lydeti bet juk ir paciai didelis malonumas, ar ne? cool.gif pavyzdziu yra be galo, be galo....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 19 balandžio 2013 - 14:55
QUOTE(*Liūtė* @ 2013 04 19, 13:01)
Tiesiog, neginu vyru, bet cia bandoma daznai is to 'parazito' isgrezti daug.
Na i stovyklas nevaziuoja daug kas, telefonu yra ir po 100lt.Ar butinai ismaniuju tu? g.gif
Tiesiog gyvenant seimoje perka kas pigiua,pataupo.Tada jau ir atiduoti rubai tinka,is skuduryno, bei maximos.Va buvo akcija rubam 40proc. Ir ta minute kai issiskiria, visos skiltys smarkiai isauga. Gal esme turbut cia.


Viskas tinka, bet mano vaikas taupe ismaniajam ir jam buvo dadeta pinigu kaledu proga, dabar sugedo ir realiai jis nori kazko panasaus, ziuresim galimybes ir visvien pirksim geresni telefona, nes jis jam ne tik telefonas, bet zaislas biggrin.gif Jei jau maziem pirkom visokius zaislus, tai kodel dabar nepirkti... Del rubu tai perkam ir zaroj ir ebejui ir tam paciam skuduryne jei ka gero uzmatom... deja atiduoti tik mes atiduodam, nes gimineje visi maziukai vaikai tik...
O jei gyvenant seimoje vaikam nebuvo taupoma ir perkama viskas, bet issiskyrus sakoma dabar taupysim, nes alimentai tokie ir ne kitokie g.gif
Papildyta:
QUOTE(given444 @ 2013 04 19, 15:51)

rykute, ka reiskia "neskriausti vaiko"? ok, jei seima gyveno 10m ir buvo pasiturintys, ir tt. o jei, kaip daznai buna, issiskiria iskart, ar ciut po metu, net nezinant neisivaizduojant ekonomines antros puses padeties? arba jei imsim vidurki - juk dauguma sudaro vidutine klase, ar ne, lietuvoje? ar visi jusu draugai leidzia sau keliauti 2-3-kart i metus? ar visi naujais auto vazinejasi? ar visi tikrai po 2000lt vaikams isleidzia?Neskriausti vaiko tai reiskia, kad jei seimoje vaikas lanke burelius tai tevai turetu uztikrinti, kad jis juos ir toliau lankytu ir t.t. bet deja zinau atveju kai kol seima buvo tai vaikams skiriama pinigu viskas, bet po skirybu va 400 lt. ir viskas, nors pajamos tetusio tikrai didesnes zymiai, o mama deja neipatingai daug uzdirbanti ir ka vaikui mesti smortus (tenisas) taip pat jei ejo i mokykla ir sukosi vaiku rate kur labiau pasiturintys vaikai ir jam neiti pramogauti kartu, nors anksciau eidavo, rubai deveti ir nemadingi, nors seniau apsipirkinedavo kiekvienam sezonui ??? Tai kodel jis turi tai prarasti tik del to, kad tevai issiskyre ??? Nors pajamos nepasikeite pas tevus t.y. tevas uzdirbo ir uzdirba daugiau, mama maziau....
Tai kalbant apie tevo ir vaiko bendravima naturalu, kad vaikai pyksta ant tevo ir ne tik del skirybu, bet ir del ju pablogejusios padeties...

Jei nera galimybiu tai nera, augom mes ir visi kiti pagal galimybes, del to nekaltinom nei tevu nei kitu... Man priteista 200 lt. realiai manau turetu buti 400 lt. vaikui ir jei yra galimybe daugiau... Jei galimybes didesnes pas mama tai mama ir turi skirti daugiau, jei tevas tai tevas.... Beda ta, kad mamos jei gali skirti tai ir skiria daugiau finansu, o va tetusiams gaila pasidaro skirti daugiau biggrin.gif
Atsakyti
tai prastai skaitai, as ne apie tuos atvejus, kai buvo jau tam tikra "linija" ir "kartele" kuomet vaikas prabangiau gyveno. ir kai vyras turi pinigu. taskas.

as apie kitokius atverjus,. motina daugiau uzdirba, bet tiek uo vyro ir moters vienodai nuskaito. motina su vaiku vazineja i uzsieni keliskart, o tevas tik kruopom minta ir vos uz komunalinius susimoka - ka, vaikas, nemato to? kaip moraline paveiklso vaiko-tevo santykio puse?nemato kaip jo tevas gyvena? pilna ir tokiu istoriju. deja, apie tokias nelabbai kalba. nes labai paplite "bloguju turtinguju" tevuku variantai.
Atsakyti
Visada visokiu mamyciu, visokiu teveliu ir visokiu situaciju yra. Tai kad tada cia draskyti akis toms, kurios skaiciuoja ir viska mato kitaip? Ir kol nematau konkreciu skaiciu kaip galima islaikyti vaika uz 200 lt/per menesi, tol jokie emocingi pasisakymai apie kruopom mintancius tevelius nieko verti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 04 20, 09:56)
tai prastai skaitai, as ne apie tuos atvejus, kai buvo jau tam tikra "linija" ir "kartele" kuomet vaikas prabangiau gyveno.  ir kai vyras turi pinigu. taskas.

as apie kitokius atverjus,. motina daugiau uzdirba, bet tiek uo vyro ir moters vienodai nuskaito. motina su vaiku vazineja i uzsieni keliskart, o tevas tik kruopom minta ir vos uz komunalinius susimoka - ka, vaikas, nemato to? kaip moraline paveiklso vaiko-tevo santykio puse?nemato kaip jo tevas gyvena? pilna ir tokiu istoriju. deja, apie tokias nelabbai kalba. nes labai paplite "bloguju turtinguju" tevuku variantai.


As skaitau gerai, diskusija prasidejo nuo to kai mama parase, kad 500 lt priteistu vienam vaikui (du vaikai) mazai ir paklause kiek dabar mazdaug moka. Ji nerase, kad tevas minta krouopom ir net neparase kiek uzdirba. Bet jus iskart padaret savo isvadas doh.gif Tiesa pasakius logiskai mastant jei priteise po 500 lt reiskia pajamos buvo, o ar yra ji pati turi tai yvertinti ir pasikalbeti su ex. Bet rasynti "ane, mazai ir t.t. " netinkama.
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 04 19, 15:51)
kodel beviltiska? ok, diskutuojam diskutuojam. juk as aiskiai paminejau siu dienu realijas. kiek gi yra tu verslininku kurie i rankas parnesa 5000-10,000 i namus. tevas, ta prasme.
skaitau statistika ir vidutini uzdarbi lietuvoje, didziuosiuose miestuose. uztat realiai keliu klausimus.
manau mes čia kiekviena su savo patirtim ir žiniom, tuo labiau kiekviena masto iš savos varpinės, tad negalim rėkti ir kabintis prie mamų, nes kiekviena manau paskaičiavusi kiek reikia ir kiek įmanoma mirksiukas.gif Aišku yra visokių, bet kaip sakoma, aukščiau bambos neįšoksi mirksiukas.gif tad prašyti yra vieną, o va ką jau nusprendžia yra kitą.
Mano atveju teismas per skyrybas skyrė 400 Lt, neprašau daugiau (ir net nesiruošiau, nors ir daugiau vaikui išleidžiu), tik tiek, kad darytų indeksavimą. Ex vaiku nesirūpina, nelanko, jokių gimtadieninių dovanų ar kažko panašaus. Tad sąžinė mano visiškai švari. O va užkliuvo ponui indeksavimas doh.gif ir ruošiasi paduoti į teismą, kad sumažintų alimentus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Laumėnė @ 2013 04 22, 10:23)
manau mes čia kiekviena su savo patirtim ir žiniom, tuo labiau kiekviena masto iš savos varpinės, tad negalim rėkti ir kabintis prie mamų, nes kiekviena manau paskaičiavusi kiek reikia ir kiek įmanoma  mirksiukas.gif  Aišku yra visokių, bet kaip sakoma, aukščiau bambos neįšoksi  mirksiukas.gif  tad prašyti yra vieną, o va ką jau nusprendžia yra kitą.
Mano atveju teismas per skyrybas skyrė 400 Lt, neprašau daugiau (ir net nesiruošiau, nors ir daugiau vaikui išleidžiu), tik tiek, kad darytų indeksavimą. Ex vaiku nesirūpina, nelanko, jokių gimtadieninių dovanų ar kažko panašaus. Tad sąžinė mano visiškai švari. O va užkliuvo ponui indeksavimas  doh.gif  ir ruošiasi paduoti į teismą, kad sumažintų alimentus  biggrin.gif


drinks_cheers.gif ši tema būtų naudinga ir praktiškai, jei ne šie kas kokį 10 psl iškylantys ginčai kas ir kodėl perdaug nori, nes kai kurių diedų manymu (ir dažnau, jų "sekančių" žmonų/draugių), vaikai auga savaime, kaip piktžolės doh.gif tai nieko baisiai jiems ir nereikia...

Nebijok to teismo... net jei formaliai pažiūrės teisėjai (formaliai reiškia bent jau 1/2 MMA), nieko VT neturėtų pešti, tik išlaidų apturėt g.gif Žinai, kita vertus, jei jau paduos teisman, gali pateikti priešieškinį padidinimui mirksiukas.gif vaikas auga, poreikiai didėja, situacija šalyje keičiais, MMA padidęjo na ir t.t. ir pan. Na, bent profilaktiškai, kad parodytu, jog pati turi pistoletų biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Erendira: 22 balandžio 2013 - 10:07