Įkraunama...
Įkraunama...

Žuvienė

QUOTE(bugyte @ 2010 02 02, 16:45)
Dar nesu ragavusi sriubos su lydytu sureliu, bet reiks pabandyti  thumbup.gif kaip tik šiandien atsišildžiau gigantišką lašišos galvą, vakare virsiu sriubę  biggrin.gif

Vos tik savaitėlė prabėgo, o mano mintys ir vėl apie žuvienę sukasi. Tokia jau skani praeitą kartą gavosi, kad ir vėl užsimaniau hihihi.gif labai patiko su lydytu sūreliu thumbup.gif
Atsakyti
nusipirkau aš tą lašišos rinkinį sriubai kur po 1 kg yra, tai man iškilo klausimas ar daug sriubos išeina iš to kiekio?daug ten nusigramdo žuvytės? galvoju gal dalint tą rinkinį dviem kartam? dviem žmonėm pats tas tas rinkinys ar dalint? blush2.gif nesu virus tai įdomu..
Atsakyti
QUOTE(aikstinga @ 2010 02 20, 19:22)
nusipirkau aš tą lašišos rinkinį sriubai kur po 1 kg yra, tai man iškilo klausimas ar daug sriubos išeina iš to kiekio?daug ten nusigramdo žuvytės? galvoju gal dalint tą rinkinį dviem kartam? dviem žmonėm pats tas tas rinkinys ar dalint? blush2.gif nesu virus tai įdomu..

Aikstinga 4u.gif visų pirma,reikia žiūrėti kas įeina į ta rinkinuką,antra,jeigu nori tirštesnes žuvienės,jos teks deti daugiau.
Nuvirus,nuo kauliukų juk jos nusiima nemažai.
Aš,šiandiena viriau,lašisos sriubą{bet ne iš rinkinuko,o buvau pirkusi gabalą sūdymui800g}
Man sriubai užteko to stuburo kauliuko ir vienos pusės,juostelėsnuo papilves.
Bet aš,dėjau bulvių morkų,salierų,dž.grybų,makaronų paskolio.
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2010 02 20, 19:15)
Aikstinga 4u.gif visų pirma,reikia žiūrėti kas įeina į ta rinkinuką,antra,jeigu nori tirštesnes žuvienės,jos teks deti daugiau.
Nuvirus,nuo kauliukų juk jos nusiima nemažai.
Aš,šiandiena viriau,lašisos sriubą{bet ne iš rinkinuko,o buvau pirkusi gabalą sūdymui800g}
Man sriubai užteko to stuburo kauliuko ir vienos pusės,juostelėsnuo papilves.
Bet aš,dėjau bulvių morkų,salierų,dž.grybų,makaronų paskolio.


na ten yra didelė galva ir stuburas ten visas..matos nemažai ten tos mėsytės..o iš galvos ten reikia krapštyt kažką? nesu niekad iš jos nieko darius..o ją taip paprastai nuplaut ir mest į puodą?nereikia ten ko nors dar prieš tai išdarinėt?sorry,kad kvaili klausimai,bet niekad nesu jos rankoj turėjus blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(aikstinga @ 2010 02 20, 20:36)
na ten yra didelė galva ir stuburas ten visas..matos nemažai ten tos mėsytės..o iš galvos ten reikia krapštyt kažką? nesu niekad iš jos nieko darius..o ją taip paprastai nuplaut ir mest į puodą?nereikia ten ko nors dar prieš tai išdarinėt?sorry,kad kvaili klausimai,bet niekad nesu jos rankoj turėjus blush2.gif

Aikštinga 4u.gif galva reikia gerai išplauti ir,kur yra žuvies žiaunos{tikiuosi žinai apie ka kalbu}jas pakelus yra tokie rudi{nežinau ,kaip vadinasi blush2.gif }man užkritojuos reikia išlupti abejose puseėse,nes sultiniui arba sriubai suteikia kartumą.
Dar niekuomet žuvies nevirk ant didelės kaitros, virk ant lėtos-mažos.
Aš,iš galvos verdu taip:
Vien tik galvą išvalau ,užpilu vandenuku,tiek kad apsemtų galvą įdedu svogūno galvą,cielų kvepenčių pipirų,lauro lapelių,muskato,krapų,česnako.druskos.
Man toks sultinys-žuvies buljonas patinka su juoda duona.
Dar galima įdėt morkų,saliero.
Tai čia mano meniu.
Skanios žuvienės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2010 02 20, 20:05)
Aikštinga 4u.gif galva reikia gerai išplauti ir,kur yra žuvies žiaunos{tikiuosi žinai apie ka kalbu}jas pakelus yra tokie rudi{nežinau ,kaip vadinasi  blush2.gif }man užkritojuos reikia išlupti abejose puseėse,nes sultiniui arba sriubai suteikia kartumą.
Dar niekuomet žuvies nevirk ant didelės kaitros, virk ant lėtos-mažos.
Aš,iš galvos verdu taip:
Vien tik galvą išvalau ,užpilu vandenuku,tiek kad apsemtų galvą įdedu svogūno galvą,cielų kvepenčių pipirų,lauro lapelių,muskato,krapų,česnako.druskos.
Man toks sultinys-žuvies buljonas patinka su juoda duona.
Dar galima įdėt morkų,saliero.
Tai čia mano meniu.
Skanios žuvienės 4u.gif


aha žinau kur yra žiaunos biggrin.gif būčiau nieko neėmus,tai dėkui už info 4u.gif bandysiu meistraut kitą savaitę sriubytę wub.gif
Atsakyti
Šiandien viriau Suomišką žuvienę. Gavosi labai skani ax.gif

user posted image

3 valgomieji šaukštai sviesto
1 svogūnas
4 vidutinio dyžio bulvės
5 kvapiųjų pipirų žirneliai
500 gr. žuvies filė (lašišos, jūros lydekos, strimėlės, ešerio, menkės ar kt.) (aš naudojau šaldytą menkės filė)
žuvies prieskonių
200 gr. grietinėlės
50 ml susmulkintų krapų
druska, pipirai, sultinio kubelis (nebūtina)

Kadangi neturėjau žuvies sultinio, kuris buvo nurodytas originaliame recepte, tad jį pasidariau iš sriubai skirtos žuvies, kaip rašoma toliau.

Smulkiai supjaustome svogūną ir apkepiname svieste, kol gražiai pageltonuoja. Pilame į puodą apie 2 litrus vandens, į kurį dedame gabaliukais supjaustytą žuvį, pabarstytą žuvies prieskoniais, apkepintus svogūnus kartu su keptuvėje likusiu sviestu, įmetame kvapiųjų pipirų, beriame druskos, žiupsnelį juodųjų pipirų (aš dar papildomai įmečiau sultinio kubelį). Viską paverdame apie 5-10 min. , kol žuvis bus beveik išvirusi (jei naudosite šviežią, ne šaldytą žuvį, ją virti reikės ilgiau).

Tuomet per sietelį nupilame žuvies sultinį, išimame iš puodo žuvį, sultinį pilame atgal į puodą, dedame kubeliais pjaustytas bulves ir verdame, kol išvirs. Kai bulvės jau suminkštėjusios, dedame atgal į puodą žuvį, paverdame dar kelias minutes. Supilame grietinėlę ir viską užviriname. Nukėlę nuo ugnies suberiame į sriubą smulkintus krapus. Patiekiame su skrudinta rugine duona. Skanaus!

P.S. Labai labai skani žuvienė! Kad nebūtų taip riebu, vietoj grietinėlės įpyliau puodelį (237 ml.) pieno, į kurį įmaišiau 1,5 valgomojo šaukšto miltų, kad būtų tirščiau. Ir kartu su krapais įbėriau smulkintų šviežių svogūno laiškų.

Atsakyti
QUOTE(Nova @ 2010 03 12, 22:10)
Šiandien viriau Suomišką žuvienę. Gavosi labai skani  ax.gif

user posted image

3 valgomieji šaukštai sviesto
1 svogūnas
4 vidutinio dyžio bulvės
5 kvapiųjų pipirų žirneliai
500 gr. žuvies filė (lašišos, jūros lydekos, strimėlės, ešerio, menkės ar kt.) (aš naudojau šaldytą menkės filė)
žuvies prieskonių
200 gr. grietinėlės
50 ml susmulkintų krapų
druska, pipirai, sultinio kubelis (nebūtina)

Kadangi neturėjau žuvies sultinio, kuris buvo nurodytas originaliame recepte, tad jį pasidariau iš sriubai skirtos žuvies, kaip rašoma toliau.

Smulkiai supjaustome svogūną ir apkepiname svieste, kol gražiai pageltonuoja. Pilame į puodą apie 2 litrus vandens, į kurį dedame gabaliukais supjaustytą žuvį, pabarstytą žuvies prieskoniais, apkepintus svogūnus kartu su keptuvėje likusiu sviestu, įmetame kvapiųjų pipirų, beriame druskos, žiupsnelį juodųjų pipirų (aš dar papildomai įmečiau sultinio kubelį). Viską paverdame apie 5-10 min. , kol žuvis bus beveik išvirusi (jei naudosite šviežią, ne šaldytą žuvį, ją virti reikės ilgiau).

Tuomet per sietelį nupilame žuvies sultinį, išimame iš puodo žuvį, sultinį pilame atgal į puodą, dedame kubeliais pjaustytas bulves ir verdame, kol išvirs. Kai bulvės jau suminkštėjusios, dedame atgal į puodą žuvį, paverdame dar kelias minutes. Supilame grietinėlę ir viską užviriname. Nukėlę nuo ugnies suberiame į sriubą smulkintus krapus. Patiekiame su skrudinta rugine duona. Skanaus!

P.S. Labai labai skani žuvienė! Kad nebūtų taip riebu, vietoj grietinėlės įpyliau puodelį (237 ml.) pieno, į kurį įmaišiau 1,5 valgomojo šaukšto miltų, kad būtų tirščiau. Ir kartu su krapais įbėriau smulkintų šviežių svogūno laiškų.

aga, zinau, Airiai dievina sita sriuba, man ji irgi skani, nors zuvies nemegstu ax.gif kai pirma karta paragavau, man ji tjp pat buvo per riebi, tj as taip pat dejau 50/50 pienas/grietinele 4u.gif beje, as dar su svogunais kepinu saliera bei kubeliais supjaustyta morkyte, ymetu dar zuvies bulijono, labiau zuviska buna smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nova @ 2010 03 13, 00:10)
Šiandien viriau Suomišką žuvienę. Gavosi labai skani  ax.gif

[img]http://1.bp.blogspot.com/_DtvauqWRkdU/S5phgZAnyqI/AAAAAAAAA6Q/YYCHdgwSSPM/s576/


Nova 4u.gif -
Šiandiena viriau žuvienę,pagal tavo pateiktą receptą.
Viską dariau pagal receptą,tik,nedėjau kubelio.
Žuvienė gavosi super 4u.gif
Nova 4u.gif -ačiū už puikų receptuką 4u.gif
Atsakyti
As irgi sian dariau zuviene, pagal Novos recepta, tik nepyliau nei grietineles, nei pieno, nes MB zuviene turi buti skaidri doh.gif tai perpyliau biski i kita puoda ir su greitinele sau pasidariau paragauti, siaip as nemegstu zuvienes, bet sita man labai patiko thumbup.gif
Atsakyti

 i 
FORUMO TAISYKLIŲ PRIMINIMAS:

1. Temos pavadinimą prašome rašyti tik lietuviškomis raidėmis (ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž). Nerašykite didžiosiomis raidėmis!

2. Prieš paskelbdami naują temą, visada pasinaudokite "Paieška" ir įsitikinkite, ar anksčiau forume nebuvo rašyta Jus dominančia tema.

3. Draudžiamos temos, kuriose klesti šlamtlaiškiai ir reklama, komerciniai pasiūlymai (pvz. gaminu-parduodu, "turiu-parduodu", "aš neplatinu, platina kiti", "kur nusipirkti?", "kas galit parduoti?", "atsakiau į AŽ" ir pan.). Radus tokio pobūdžio temas /  žinutes, jos ištrinamos be išankstinio perspėjimo.

4. Draudžiamas tarpininkavimas, organizuojant masinius pirkimus. Išimtis: tokia veikla leidžiama tik skyrelyje "Internetinės parduotuvės", kai įvykdomos skyrelio taisyklėse numatytos sąlygos.

5. Norėdami pacituoti žinutę (-es) , necituokite pačių nuotraukų (cituojamoje žinutėje (-ėse) tiesiog ištrinkite nuotraukos nuorodą su kodu [ img ] [ /img ] ) , taip forumas bus neapkrautas.

6. Jei keliate patiekalų nuotraukas, tai ne didesnes nei 500- 600 pikselių. Didesnio formato nuotraukos papildomai apkrauna Forumą ir iškraipo Forumo langą.

7. Draudžiami bet kokie komercinio/platinimo/reklaminio pobūdžio skelbimai (tiek temos pavadinime ir turinyje, tiek dalyvio logo/avatare/pavadinime ir paraše). Komerciniai skelbimai bus ištrinti, o dalyviui skirtas asmeninis įspėjimas, draudimas rašyti komentarus arba visiškai uždraustas prisijungimas Forume.

Komercinio pobūdžio reklamos pasiūlymus rašykite adresu: info@supermama.lt, reklama@supermama.lt  
Atsakyti
Kaip čia tokia gera tema taip į patį galą nusigrūdus? g.gif Kaip tik verdu sriubytę iš šešių rūšių žuvies (pro Halės turgų prasilėkiau biggrin.gif) - plekšnės, menkės, karoso, stintenių, strimėlių ir lašišos. Sultinys verda jau ilgai, ant silpnos ugnies, kvapas ir skonis jau dabar nuostabūs, bet noriu kad tirštėtų, tai bent valandą teks pavirt tam puodui. Perlinės kruopos užmerktos, dar morkas ir bulves sumesiu (aišku, prieš dedant daržoves perkošt reiks tuos, kurie dar nesuvirė. Strimelės jaučiu suvirs į šaltieną biggrin.gif)
Atsakyti