Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

QUOTE
Silver79, nu gi saunuolis 4u.gif Toks tortas, toks tortas 4u.gif Ech, kad MB bent per puse tiek gamintu, kiek jus doh.gif Zmona turetu but patenkinta del iseiginiu virtuveje


Na, iki sios dietos as daugiausia ka darydavau - tai makaronus issivirdavau arba blynus vaikai iskepdavau. Na dar grikiu ar ryziu kose virdavau smile.gif Po to seke gana netrumpas laiko tarpas zaliavalgiaujant. Deja, tai i sveikata neatvede.

Tad teko ismokti gaminti smile.gif IR VALGYTI TIKRA maista smile.gif

Na pvz. siandien velyvi pusryciai ir kartu pietus, tai troskinti brokoliai ir sparagai su malta versiena. Padazui, kaip dazniausiai, svogunai, cesnakas, sultinys, riebalai. Pagardinau siek tiek voveraitem ir ciberzole.

Tiesa maltos versienos net netroskinau. Tiesiog sudejau i troskintuva ant karstu darzoviu ir ismaisiau

http://public.fotki....-troskinti.html
Atsakyti
Laba diena, sveikinu ir aš visas šios temos mamytes su mamyčių diena 4u.gif
QUOTE(Egliukasz @ 2013 05 05, 00:35)
*Doroteja*, kaip sekas? Maciau apacioj vis kabot, o zinuciu ner, viskas gerai? 4u.gif

malonu,kad teiraujatės. Nerašau, nes neturiu ką parašyt, o kartais pradedu ir kas sutrukdo biggrin.gif Bet perskaityt stengiuosi viską įdėmiai. Vyras dar ligoninėj. Klauso, valgo ką leidžiu tik, tai iš ligoninės maisto neprivalgo biggrin.gif Tenka gamint ir nešt. Bet jau džiugu,kad gliukozė nebešoka aukščiau 7,tai jau tikimės,kad antradienį ar trečiadienį paleis namie bus lengviau man jį sužiūrėt. Dar toks keistas dalykas, sako,kad stipriai jam pagerėjo regėjimas g.gif nešiojo nuo vaikystės akinius, o dabar jie pasidarė per stiprūs ir be jų gerai mato bigsmile.gif nesuprantam kodėl g.gif
Vakar turėjau nedidelį susitikimą su giminėm, tai buvo labai juokinga klausyt ale vegetarų, kaip jie puikiai jaučiasi ir kokie jų argumentai biggrin.gif Na bet kiekvieno teisė rinktis biggrin.gif O man daug logiškiau atrodo valgyt pagal paleo principus biggrin.gif Tai taip ir darau, kiek sugebu,kiek suprantu.
Atsakyti
O, Dorotėja, geros naujienos.
Tai čia be insulino (papildomo) laikosi tokia gliukozė? Ar visai atkrito diabeto diagnozė?
Gal bent anyta skaito rusiškai? J. Kwasniewskio knygoje (nuo 110psl) apie tai rašoma, kad žmonės, kuriems nustatomas 1 tipo diabetas, gyvena kaip niekur nieko be pašalinio insulino, laikydamiesi jo "Optimal diet". Tik ten tam tikrų niuansų yra. Tad būtinai reik patiems perskaityti.
Iš to, kad tavo vyras lyso iš lėto, aš sprendžiau, kad kasa kažkiek gyva, tik insulino nepakanka standartinei "sveikai" mitybai su daug angliavandenių, bet, ko gera, pakaks, jei jų bus valgoma ribotai (low carb).
Skaičiau kokose yra toks argininas, kuris skatina insulino gamybą, gal bus naudingas .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 05 gegužės 2013 - 14:59
Mamos "šventiniai" pietūs: Keptuvėj šaukštas rafinuoto kokosų aliejaus, pakaitinau jame porą nemažų svogūnų, kai svogūnai šiek tiek suminkštėjo, bet dar nekepė, dėjau 150 gr lašinukų ir porą šerno inkstų, supjaustytų kubeliais. Pabarsčiau prieskonių mišiniu. Uždėjau keptuvei dangtį ir patroškinau gal 3 min pakratydama. Po to didelį šaukštą riebios grietinės įverčiau.
Visa tai buvo pasidalinta ant 3 asmenų ir valgyta su žaliomis salotomis iš daržo (kiaulpienių lapų, garšvos, porų po lygiai )
Šeimyna salotas įvertino puikiai .
Atsakyti
Pietūs - pakepintas ghee varškės sūris... reikėjo gelbėt jį nuo pabrangimo - supelijimo... biggrin.gif dar vis atsiranda, kad pati turiu gelbėt varškę.. tikiuos greit visiškai baigsis biggrin.gif bet bus labai patogu pakepintą įsimesti į kelionę ryt, papusryčiausiu, o kada valgysiu paskui iš viso nežinau biggrin.gif intermitent fastingo nenoriu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 05 05, 14:37)
O, Dorotėja, geros naujienos.
Tai čia be insulino (papildomo) laikosi tokia gliukozė? Ar visai atkrito diabeto diagnozė?
Gal bent anyta skaito rusiškai? J. Kwasniewskio knygoje  (nuo 110psl) apie tai rašoma, kad žmonės, kuriems nustatomas 1 tipo diabetas, gyvena kaip niekur nieko  be pašalinio insulino, laikydamiesi jo "Optimal diet". Tik ten tam tikrų niuansų yra. Tad būtinai reik patiems perskaityti.
Iš to, kad tavo vyras lyso iš lėto, aš sprendžiau, kad kasa kažkiek gyva,  tik insulino nepakanka standartinei  "sveikai" mitybai su daug angliavandenių, bet, ko gera, pakaks, jei  jų bus valgoma ribotai (low carb).
Skaičiau kokose  yra toks argininas, kuris skatina insulino gamybą, gal bus naudingas .

čia su insulinu, po nakties būna apie 7, dieną iki 5 ,bet jau ir tuo džiaugiamės,nes pradžioj nei jis negelbėjo, kildavo iki 20 po keliu valandų nuo suleidimo. Tikiu, kad grįžus namo ir sustačius mitybą bus lengviau, o dabar dar palaida bala. Kasa pagal kažkokį tyrimą yra veikianti. Pati nemačiau nei to tyrimo nei pavadinimo nežinau. Labai neaiškios kilmės tas diabetas g.gif kasos veiklos tyrimas sutelpa į normą,o insulino nepakanka, nedaeina man blush2.gif Rusiškai skaito ir anyta ir MB tik aš nedraugauju visai biggrin.gif Kur tą knygą rast? Kažkur lyg nuoroda buvo,bet kai kalba neįkandama man asmeniškai, neužfiksavau g.gif

kokoso atsargos gan nemažos smile.gif turiu apie 2kg. Bus vartojama smile.gif

Papildyta:
Teko skaityt ir girdėt,kad diabetą gali išaukt ir psichologinės problemos. Ir aprašas 100% atitinka MB elgesį, ten rašo, kad sveikstama tik pakeitus pažiūrį ir elgesį. Tikiuos pakaks ryžto mano vyrui keistis.
Atsakyti
QUOTE(*Dorotėja* @ 2013 05 05, 16:34)
Rusiškai skaito ir anyta ir MB tik aš nedraugauju visai biggrin.gif Kur tą knygą rast? Kažkur lyg nuoroda buvo,bet kai kalba neįkandama man asmeniškai, neužfiksavau g.gif

knyga: Optimalnoe pitanije

QUOTE
Teko skaityt ir girdėt,kad diabetą gali išaukt ir psichologinės problemos. Ir aprašas 100% atitinka MB elgesį, ten rašo, kad sveikstama tik pakeitus pažiūrį ir elgesį. Tikiuos pakaks ryžto mano vyrui keistis.

tai apie tai ir rašoma, tik neužsifiksuoja detalės iš vieno karto skaitymo

QUOTE
atsakymas paprastutis – patologinis patologinių riebiųjų rūgščių perteklius visur, kur tik įmanoma. Ypatingai kenksmingos taip vadinamos konjuguotos riebiosios rūgštys, turinčios pačią didžiausią griaunamąją jėgą (patys galingiausi ADF generatoriai).

Iš kur ima lietis tokia „laimė“ ant mūsų galvų? O gi jas gamina pats organizmas kaip atsaką į nudegimus (nuo saulės irgi), lūžius, traumas, žaizdas, ksenobiotikus (blogų įpročių produktus ir, ypatingai, vaistinius preparatus) ir apskritai į bet kurios rūšies šoką, įskaitant ir emocinį, psichologinį. O kam gi organizmas tai daro? O gi tai, brolyčiai ir sesutės, organizmo pastangos kovoje už išgyvenimą – kraštutinė priemonė pritraukti maksimalų deguonies – universalaus ir nepakartojamo savo veikimu energijos tiekėjo ir detoksikatoriaus, kiekį į pažeistą/atakuotą organizmo vietą.

Manau nereikia ypatingo intelekto, kad suprasti, jog visos tokios (autoimuninės) būsenos labai pablogėja ir paaštrėja, kai į organizmą patenka visų rūšių aliejai (ypač kenksmingi šiuo atveju kepti aliejai ir žuvų taukai – beveik konjugatai) ir trūksta amino rūgščių, tai yra baltyminio maisto, konkrečiai – mėsos.
Gali kilti klausimas: na, bet keptą valgo visi ir traumuojami visą gyvenimą daugelis, bet suserga autoimuninėmis ligomis juk ne visi? Atsakymas paprastas: žmogaus organizme, kuriame normaliai dirba antinksčiai, konjuguotos riebiosios rūgštys laiku neutralizuojamos atitinkamais hormonais ir pašalinamos iš organizmo. Organizme, kuriame yra nenormali antinksčių veikla (išsekimas arba kokybinis neadekvatumas), konjuguotos riebiosios rūgštys egzistuoja labai ilgai!

Pas kuriuos žmones antinksčių turinys išsekęs? Pas žmones, kurie gyvena nuolatinėje chroniškoje streso  būsenoje (kareiviai, verslininkai, politikai ... nevardinsiu, patys žinote), dažnoje psichinėje įtampoje (vaikai iš asocialių šeimų, rūkoriai, alkoholikai, narkomanai ir kt.), pas tuos, kurie nepilnaverčiai maitinasi (vegetarai, badaujantys, dietos su sumažintu baltymų kiekiu ir t.t.) ir blogai save atstato po krūvių (fizinio ir psichinio nuovargio, egzaminų, sesijų ir t.t.). Jau neminint sirgimų sunkiomis ligomis ir traumų.


O low carb mityba (su dominuojančiais sočiaisiais riebalais) ir yra vaistas, nes tokia mityba didina atsparumą stresui ir padaro žmones žymiai ramesniais.
Pavyzdžiui, mano vyras labai nepasitikintis savimi, stresuojantis viduje, vengiantis atsakomybės (kad ir paaukštinimo darbe- nes tektų būti atsakingam už kitus) pražilo dar jaunystėje, todėl nenuostabu, kad su laiku reikalai ėmė krypti link autoimuninės
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Siandien apsivelinau baisiausiai y darba, tai du kiausinius greit suryjau su sonines gabaliukais, net salotu jokiu neturejau doh.gif
O dabar vandenuka liurlinu, pietums braskiu suvalgysiu, vakarienei salotos su vistos krutinele.
Vel "pameciau" 700 g thumbup.gif Po truputy ysibegeja viskas, kunas pripranta, nes pirmas 3 dienas jauciaus tikrai baisiai istinus ir pilna tokia. Dabar lengviau smile.gif
Beje, kokias kepeneles geriau rinktis? g.gif Galvoju pirkt is parduotuves, bet bijau, kad karcios bus g.gif Mama darydavo su keptais svogunais, skanu budavo smile.gif
Radau saunu receptuka, kur keptas farsas vyniojamas y salotos lapa ir dedamos melynu kopustu, melynu svogunu ir agurku salotos su balzaminiu actu ir siek tiek alyvuogiu aliejaus, skanu turetu but ax.gif
Doroteja, laikom kumscius, kad vyra greiciau paleistu 4u.gif Manau tikrai pageres jam, jei laikysis sio gyvenimo budo 4u.gif As pati nerealu skirtuma jauciu per savaite laiko, ziuresim, kaip su skydliauke reikalai bus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Egliukasz @ 2013 05 05, 17:57)

Beje, kokias kepeneles geriau rinktis? g.gif Galvoju pirkt is parduotuves, bet bijau, kad karcios bus

priklauso nuo to, kieno tos kepenys- kartesnės kiaulių, o sveikumo atžvilgiu geresnės žolėdžių gyvūnų. Dar karčios gali būti, jei žioplys mėsininkas tulžį paleido...
Kepenis galima apmerkti parai prieš naudojimą vandeny ar piene.
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 05 05, 07:20)
Sveika, ir kas paskatino atsisakyti "šventos" duonelės?

Sedindriuke mane supazindino su sia mityba smile.gif aciu jai, nes labai labai uzsikabinau, nors ir visada panasiai valgiau, tik, kad ir kruopu nevengdavau, bet kaip tu sakai 'sventos' duoneles kaip ir nevalgydavau seniau lotuliukas.gif daug skaitau, ziurineju, domiuosi, skaitau paleo knyga-nuostabi, zodziu artima sirdziai mityba. O sveikai matitintis buvo man svarbu visada. Tik vakar suzinojau, kad sioje mityboje galima suvartoti geruju riebalu, tai siandien kepiau cukiniju ir morku blynus ant ghee, tai dar uzsimeciau sviesto i lekste thumbup.gif Dar labai noriu ir visa savo seima ivesti, ziuresim, kaip cia bus. Siandien dariau kokosu piena, na lygtai gavosi geras, vakariene bus troskinti kopustai, morkos, Lietuviski dziovinti grybai ir jautienos farsas su daug kmynu ir ghee.
Atsakyti
QUOTE(rude rude @ 2013 05 05, 16:45)



4u.gif

faršas su kmynais - ir kodėl aš anksčiau nepagalvojau taip doh.gif doh.gif doh.gif

aš pasidžiaugiau su tuo varškės sūriu.. ir viskas nebekaifuoju šiandien, visai dienai išsipūtus... nors nusišauk nepasimokau. kelionėn vadinas ir jokio sūrio nebus, geriau vandenį liurlinsiu.

padariau du litrus ledų, į kamerą sudėjau, prisilaižiau dar skystos masės.


o čia WHOLE30 skaitaliukas. Pakikenimui biggrin.gif
http://glutendude.co...30-gluten-free/
Atsakyti
Laba diena

O Paleo miityboje galima valgyt grikius, nes jie kaip ir ne grudai ?
Atsakyti