Įkraunama...
Įkraunama...

Dantukų valymas

QUOTE(akari @ 2016 11 25, 18:01)
Ateinu pasipasakoti kaip sekėsi pas dantistą.

Pradėsiu, kad gyvename JK ir nuvykus į polikliniką į kabinetą nuvedė asistentė. Mažoji šypsodamasi ėjo, bėgo, ėjo...Įėjus į kabinetą dantistas pasirodė pats tamsiausias indas kurio mažoji išsigando ir baisiai pradėjo rėkti, lipti man ant rankų. Tai pasiėmiau ją į glėby ir atsiguliau į kėdę, mažoji dar verkė labai. Tada parodė kaip suimti rankas ir galvą, kad ji nejudėtų. Pati net ašaras išspaudžiau kaip vaikas drąskėsi ir judėjo. Tai greitai pažiūrėjo ir viskas. Sakė labai bloga situacija, būtina valyti ir tiek. Nes paskui bus blogiau. Tai taip sakant, nieko naujo ir naudingo nepasakė. Tik dar pridūrė, kad blogai mes čia taip atėjome, reikėjo anksčiau ateiti, kad ji būtų pamačiusi kaip jis dirba, tada nebūtų bijojus. Nu laba diena, iš kur man žinoti, kad čia taip galima smile.gif Kadangi vaikas labai verkė jau pasikūkčiodama, tai tik paklausiau ar situaciją pakeistų el. šepetėlis, bet sakė, kad geriausia jį pradėt naudot nuo 6-7m. Tai vizitą pavadinčiau net labai nevykusiu. Nes nepapasakojo nei apie šepetukus, nei tarkim kokiais judesiais tas apnašas būtų galima pašalinti efektyviau, kokią pastą naudoti.

Tai taip ir yra, kad google tampa visagaliu smile.gif Aš jau anksčiau iš foto supratau, kad čia bus buteliuko kariesas, nes geria mišinį. Tai jau mišinys apmažintas, po dantų valymo tik vanduo.

Tiesa, dėl dantų valymo...buvau rašiusi, kad užspausti tenka vaiką pasiguldžius.Tai paskui ji jau pati bėgdavo ant grindų atsiguldavo, ir aš jai greitai pavalydavau juokindama. Taip kelias savaites. Paskui jau atsiguldavo ir rėkdavo ne ne.Tada išvis nebeleido valyti. Paskui skaitydavau knygas ir valydavau, dabar pati valosi, bet daugiausia liežuvį arba tik apatinius brūžina. O labiausiai pageltonavę tai viršutiniai.

Tai labai laukčiau bet kokių patarimų, pastabų iš Jūsų  smile.gif


Prievarta valyti dantukus yra didelė klaida, nes su laiku jums gali būti tik sunkiau motyvuoti savo vaiką valytis juos, jeigu dabar versit tai daryti. Beje, prievarta laikyti išžiodintą pas dantistą taip pat klaida, nes kai eisit kitą kartą ji prisimins koks nemalonus buvo pirmasis vizitas ir vėl priešinsis, vėl verks. Tiesą sakant aš labai nustebusi kad dantistas apžiūrėjo jūsų verkiantį vaiką. Ieškočiau kito dantisto vien dėl šitos priežasties.

Jeigu jūsų dukrai buteliuko ėduonis, vadinasi turit ištaisyti savo esminę klaidą - neduoti mišinuko po dantukų valymo ir valyti dantukus, kad išsaugoti kitus dantukus nepažeistus.

Jūs pažįstate savo vaiką ir turite rasti geriausią sprendimą kas jai padėtų be prievartos ir pykčių išsivalyti dantis. Vieniem vaikams patinka kai dainuojama dainelė, kitiems pypsinčiai dantų šepetukai, dar kitiems kai juos kutena ir valo dantis, kai sekama "dantuku" pasaka, kai vaikas valo dantis žaisliukui, o mamytė valo jam ir t.t. Pasitelkit fantaziją ir tikrai rasit būdą. Beje, jūsų tonas labai svarbus - kvieskit ją valytis dantis su džiugesiu, susijaudinimu balse, tarsi kviestumėt žaisti mėgstamiausią žaidimą.
Atsakyti
QUOTE(Milk @ 2016 12 03, 23:55)


Aš tikrai puikiai suprantu, kad prievartos niekur negalima naudoti. Bet man tie dantukai kažkoks košmarėlis. Mišinuko jau nebeduodam, stengiames po valgio duoti jai šepetuką pačiai, bet tuos viršutinius vis tiek tenka mums valyti. Turėjom močiutę savaitę, tai ir ji rodė kaip valytis. Deja, bet jokiu vaikų neturim su kuriais artimai bendrautume, kad parodytų kaip jie valosi.

Aha, jau planuojame kitą vizitą pas dantistą, eisim pas lietuvį, jis tai tikrai nebus juodas ir vaikas nebijos tikiuosi biggrin.gif Dar keista, kad tas dantistas sakė pasirodyti po 6mėn. Ne po kokių 2mėn, bet po 6mėn.!!
Būtinai išbandysiu dėl intonacijos, ačiū, kad pasisakėte smile.gif 4u.gif
Atsakyti
Žinokit vaikai labai greitai "pagauna" mūsų emocijas ir jeigu jums dantukų valymas košmarėlis, tai ir jūsų vaikas tai jaučia ir perima tą patį nusiteikimą. Eikit kaip į šventę, bus lengviau. Gal ne iš pirmo karto pavyks, bet nepasiduokit.
Atsakyti
Mano sesuo augindama savo vaikus pasitelkė į pagalbą įdomų pasakojimą, sugalvodavo kažkokią istoriją, kurios esmė buvo papasakoti kodėl taip svarbu išsivalyti dantis, kodėl žmonės tai darosi, bandė paaiškinti kodėl būtent jos vaikas turi tai daryti. Taip pat žaidė įvairius žaidimus, kad vaikui būtų įdomu valytis dantukus, beje visada pagirdavo jeigu vaikas kruopščiai pasirūpindavo savo dantukais biggrin.gif Mokausi iš sesers ir tą patį metodą naudoju su savo dukra, jokių problemų kol kas nekyla smile.gif

Sesuo nuo pat vaikystės pratino vaikučius, kad reikia valytis dantukus, todėl vaikai pas odontologą užsuka tik reguliariai pasitikrinti, pasilabinti mirksiukas.gif
Atsakyti

Mums kol kas tik vienas būdas leidžia dantukus ramiai išvalyti - tai įdomų filmuką įjungti per TV - ir sėdi zombis - daryk, ką nori :D

Atsakyti
Sveiki. Turim problemele, kad dukrytei dantukai labai apsinese juodomis apnaselemis. Gal kuriuos is jusu vaikui tai buvo ? Ka darete? Dantuku gydytoja sake, kad nieko nepadarysi, uzaugs nuvalys, bet as nebegaliu ziureti, nes labai plinta.
Papildyta:
Sveiki. Turim problemele, kad dukrytei dantukai labai apsinese juodomis apnaselemis. Gal kuriuos is jusu vaikui tai buvo ? Ka darete? Dantuku gydytoja sake, kad nieko nepadarysi, uzaugs nuvalys, bet as nebegaliu ziureti, nes labai plinta.
Atsakyti
QUOTE(tokia kokia @ 2017 02 06, 22:57)
Sveiki. Turim problemele, kad dukrytei dantukai labai apsinese juodomis apnaselemis. Gal kuriuos is jusu vaikui tai buvo ? Ka darete? Dantuku gydytoja sake, kad nieko nepadarysi, uzaugs nuvalys, bet as nebegaliu ziureti, nes labai plinta.
Papildyta:
Sveiki. Turim problemele, kad dukrytei dantukai labai apsinese juodomis apnaselemis. Gal kuriuos is jusu vaikui tai buvo ? Ka darete? Dantuku gydytoja sake, kad nieko nepadarysi, uzaugs nuvalys, bet as nebegaliu ziureti, nes labai plinta.


Ar nenaudojat geležies preparatų? antibiotikų? kas galėjo pakenkti dantukams
Papildyta:
Apie dantukų valymą, kariesą, ėduonį man patiko vaizdinga knygutė
https://www.google.c...489951350897580
Atsakyti
Dantis labai gadina geležis. Dar granatai. Tai jei kas duoda vaikams granatų vaisių ar sulčių, tai taip pat dantys tamsėja.
Dėl valymo. Maniškis mielai valytis pradėjo su skania pasta. Dabar pats bėga kas vakarą valyt dantukų.
Turim jau vieną skylutę, nors vaikui tik 4,5 metukų. Dar sakė, kad netaisys, o stebima ji, tik juoduliukas, ne skylutė. Bet man ji jau baimę kelia, kaip reiks tvarkyt. Labai tikiuosi, kad vaikas leisis.
Atsakyti

Maniškiui irgi nelabai patinka valytis dantis, bet aš dainuoju kokią nors savo kūrybos dainą apie dantis, tai tada kuo puikiausiai viskas pavyksta. Kadangi daina kuriama ekspromtu, gaunasi visada skirtinga ir jam nenusibosta:D

Atsakyti

Merginos, kokia dantu pasta vaikuciams dantukus valote?

As specialiai uzsisakiau internete is UK dantu pasta Arm and Hummer. Vaikams labai tinka nes nera juokiu GMO ir visokiu E

Atsakyti