Įkraunama...
Įkraunama...

priklausomybė maistui..

QUOTE(lelijabalta1 @ 2013 08 25, 17:58)
Ir save galiu prie jūsų prirašyti. Tačiau pastaruoju metu labai reikėjo skubiai numesti svorio, nusimatė rimtas balius ir norėjosi įtilpti į padorią suknelę. Numesti pasisekė, bet išlaikyti tikrai žinau nepavyks, bet bandysiu pasistengti. Visos teisingai pastebėjot, jog valgome ne todėl, kad esame labai alkanos, bet neturime ką veikti ir šiaip kvepia.... Norint apsisaugoti nuo apsiryjimo siūlau vakarienei išsivirti 3 kiaušinius, geriau, jei trynių nevalgytumėt, bet jau kaip išeis, turėkit pastoviai morkų, kopūstų , pasidarykit salotų bliūdelį su 1 arbatiniu šaukšteliu aliejaus. Tam kartui tikrai turėtų pakakti, tik duoną pamirškit. Po kokios valandos (nemanau, kad jau norėsit valgyti) ar dviejų išgerkite didelį puodelį arbatos, ar indelį natūralaus jogurto suvalgykit. Na, jei negalite apsieiti be rimto maisto, labai skanu yra orkaitėje troškinta vištos krūtinėlė ar žuvis su daržovėmis, aš naudoju šaldytas - tikrai labai sotu ir ne tiek žiauriai daug kalorijų. Manau rezultatų turėtumėt pasiekti. O svarbiausia labai mažais žingsneliais mažinkit suvalgomo maisto kiekį.


man labai padeda kava. nemanau, kad turiu problemu del valgymo, bet buna kartais vakare eini eini aplink taip kazko norisi, ypac, jei jau pavalgei ir po kokios valandos toks jausmas lyg vel ko uzkrimsciau. as tada kavos puodeli isgeriu ir ta "nezinojimo ko nori" jausma labai greit nuima smile.gif cia aisku toms, kurios neturi bedu su miegu (nes mane kava migdo)
Atsakyti
Susidaryk mitybos planą, kad valgytum kas ~3 valandas, tuo pačiu laiku. Gamink tiek, kad užtektų tam kartui ir daugiau neliktų. Iš pradžių sunku tas porcijas atitaikyt, vėliau vis lengviau. Naudok mažesnes lėkštes, jose porcija atrodys didesnė ir nenorės jos pilnos prikrauti, čia jau psichologinis faktorius smile.gif parduotuvėje pasistenk nepirkti jokių užkandžių, kai jų nebus namie mažiau gal ir norėsis. Užsinorėjus tarpe tarp 3 valandų valgyt išgerk drungno vandens stiklinę arba sugraužk morką. Būtų gerai, jei kas nors iš šalies prižiūrėtų ar nepersivalginėji smile.gif mano tėvas toks kaip tu, ryja nežmoniškai viską iš eilės, sunku tokiems žmonėms... smile.gif o mama visada namie parneša skanėstų visokių, tai jis iš vis eina iš proto kaip visko nori ir nesusivaldo. O atvažiavęs aplankyt manęs tokių dalykų neranda ir tada jų net nereikia smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JustDi @ 2013 07 22, 21:15)

Visai nesenai lankiausi pas dietologa (ne Lietuvoj as) supasakojau savo bedas, kad galiu valgyti be sustojimo, net tada, kai jau bloga ir visa kt. Ji liepe man savaite surasyti ka as valgau ir kada (be emociju aprasymo), tiesiog valgau ir uzrasa

daug mes bendravom, bet esme tokia, kad nevalgytum visa diena, reikia naudoti pilnaverti maista ir pakankama kieki, patikekit sunku surinkti reikalingas kcal, nes nesinori valgy

Labai protinga dietologe ir protingas komentaras, itariu, kad dietologe yra praktikuojanti Paleo mityba smile.gif
As nevalgau cukraus jokiam pavidale, miltiniu ir bulviu. Valgau 3 kart dienoje bet soooociai, tikrai labai daug ir sociai. Valgau, kiausinius, sviesta, alyvu alieju, mesa, zuvi, kalnus darzoviu, kartais vaisiu, kartais pieno pr. (nelabai megstu), nevalgau jokio pirktinio slamsto. Svoris krenta, o apie savijauta, nagu, odos bukle net nekalbu bigsmile.gif Kaip ir paraset -esme yra kokybiskas, sotus valgis, kuris pasotina 4-5 ar net 6 val, tuomet nesinori uzkandziaut.

Papildyta:
O as galvoju JustDi, kur man jusu nikas matytas, ogi Paleo temoje ir maciau biggrin.gif
Atsakyti
4u.gif perskaičiau temą nuo pradžių, tai dauguma - nesuvokiančių kas yra priklausomybė... siūlo laiku valgyt, reguliariai, planą susidaryt smile.gif nu juokinga... aš kas vakarą ir kas rytą suplanuoju - viskas, susiimu, net susirašau ką valgysiu biggrin.gif biggrin.gif ir po to pasigaminu ką kitą, riebiai. paėdu ir sąžinė graužia, po to - ,,nu edų noriu, bet taip negerai. bet aj nieko, rytas, dieną prisilaikysiu" biggrin.gif sukemšu, ir sąžinė ėda mane po to...
ir nesvarbu, kad pagamintas maistas, kad suplanuota - aš dėl to ko užsimaniau, galiu ir į pardą nueit produktų nusipirkt, ir gamint valandą laiko (į tą laiką pakramtant sausainį su kava, ar sumuštinį)...
tas nuolatinis noras paėst... alkio nejaučiu jau senai... nes nespėju pasijust alkana... apetitas nevaldomas - noriu ir ragas. dabar ir čia...
seniau taip nebuvo. prieš metus emigravom, aš nedirbu (iki tol dirbau), vaikus auginu, jaučiuos priklausoma nuo vyro, dėmesio trūksta ir tt ir pan.. manau GAL tai dalis priežasties... apetitą mažinančius vaistus gėriau - padėjo. bet dabar nebeturiu, kinietiškus bandžiau, bet neveikia jie man, o pas gydytoją eit... net nežinau, bijau, kad palaikys nestabilia, dar vaikus atims - vis tik svetimoj šaly...
nuo spalio pabaigos sportuosiu (iki tol negaliu dėl sveikatos), gal kas pasikeis... kitą sav dukra pradeda daržiuką lankyt tai reiks tuo metu namie nebūt... gal atrasiu veiklos kokios...
Atsakyti
Pritariu išsakytoms mintims ir man tas pats, kad norisi nors tu ką ir psio. O po to labai negera, kad prisirijau...Kažkiek dar galiu prisilaikyt nenuėjus į pardę produktų, nes tingiu aš gamint, realiai tingiu. Bet šiaip kaip apsėdimas. Jau negaliu pakęst savo "šiknos", "leškų" ir lašinių ant pilvo. Anksčiau bent pilvo jokio neturėjau, o dabar ir tas lenda...ir dar ant rankų...rrrrrrrrrrrr..... doh.gif
Atsakyti
Mama*2, tai tuomet ne apetita mazinanciu vaistu reik ieskot, o psichologiniu problemu.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 08 29, 10:51)
Mama*2, tai tuomet ne apetita mazinanciu vaistu reik ieskot, o psichologiniu problemu.. g.gif

4u.gif taip, reikia. ir aš tas problemas žinau, ir labai tikiuos, kad iš jų išlipsiu greit jau. tiesiog dar nepasiruošus.. dar neatradau sprendimo... bet jei su bėdom apsiėdimai susiję, tai tas ėdimas yra psichologinis, priklausantis nuo psichologinių dalykų...
Atsakyti
Trūksta savirealizacijos, trūksta vidinės ramybės, tuštumos jausmas, kurį maistu ir bandoma užpildyti. Maistas, tą akimirką kai valgomas, sukelia malonumo jausmą, daug didesnį nei turėtų būti. Ši priklausomybė kamuos visą gyvenimą, ja galima tik kontroliuoti, nes maistas yra būtinas organizmui, kitaip su pvz.alkoholiu, kurio gali atsisakyti ir nevartoti.
Patarsiu Labai Blogai, bet... Toms, kurias kankina amžini valgymo priepuoliai dieną vakarą ir atrodo jau neturit ką prarasti, pabandykit sau leisti tokias valgymo dienas tik kokias dvi per savaitę, iš anksto jas nusistatant, o kitą laiką bandyti prisilaikyti. Atrodo kvaila, nes tik ir svajosit apie tą ryjimo dieną, bet jai atėjus, bus didelis malonumas, o gal ir perkelsit ja dieną tolėlliau ir taip palaipsnui ilginsit geruosius periodus. Labai padeda kabantis kalendorius ant sienos ir žymimos geros, blogos dienos. Šito gydytojai labai nepataria, jie rekomenduoja koncentruotis tik į gerąsias dienas ir visada stengtis kontroliuoti save. Tačiau žmonės skirtingi...
Atsakyti
Keiskit viena malonuma kitu:
Daugelis is jusu sedi namuose nedirba, atsiranda daug laisvo laiko kuri reikia uzimti,cia salia saldytuvas maistas kuris teikia malonuma nestuke.gif
Keiskit priklasumybe kita pvz komoiuteriniais zaidimais tongue.gif
Nors irgi problema bus tada dvi priklausomybes...saldytuvas bus perkraustitas arciau kompiuterio.. g.gif
Atsakyti
Panos, labai žinau apie ką rašot. pasirašau po kiekvienu postu. Tiksliau ir nenupasakosi.
O man baisiausia buvo, kai kreipiausi pas šeimos gydytoją, tai jis man pradėjo siūlyti gerto hebalife ( ar koks ten) kokteilius, tipo gausi vitaminus kalorijas ir tt... ir galėsi praktiškai nebevalgyti. Taip ir nesupratau jo logikos. Jei aš galėčiau nebevalgyti tai kam man išvis tos papildomos kalorijos? Gal jūs galit paaiškinti kame čia šaknys ?
O aš labai rimtai pradėjau mastyti apie Lida. Nu prisiskaičiau, kad brūdas kokių reta, kad baisus daiktas. Bet tai yra šalys, kuriose jis legalus, tai gal vis gi ne brūdas o tiesiog komercija ( farmacininkai draudžia dėl biznio reikalų). Nu nežinau. dar nepirkau. O ir nežinau kur originalą pirkti. Galvoju gal tą ligą numalšintų ...
Atsakyti
QUOTE(mama_x2 @ 2013 08 28, 21:38)
4u.gif perskaičiau temą nuo pradžių, tai dauguma - nesuvokiančių kas yra priklausomybė... siūlo laiku valgyt, reguliariai, planą susidaryt smile.gif nu juokinga... aš kas vakarą ir kas rytą suplanuoju - viskas, susiimu, net susirašau ką valgysiu biggrin.gif biggrin.gif ir po to pasigaminu ką kitą, riebiai. paėdu ir sąžinė graužia, po to - ,,nu edų noriu, bet taip negerai. bet aj nieko, rytas, dieną prisilaikysiu" biggrin.gif sukemšu, ir sąžinė ėda mane po to...
ir nesvarbu, kad pagamintas maistas, kad suplanuota - aš dėl to ko užsimaniau, galiu ir į pardą nueit produktų nusipirkt, ir gamint valandą laiko (į tą laiką pakramtant sausainį su kava, ar sumuštinį)...
tas nuolatinis noras paėst... alkio nejaučiu jau senai... nes nespėju pasijust alkana... apetitas nevaldomas - noriu ir ragas. dabar ir čia...
seniau taip nebuvo. prieš metus emigravom, aš nedirbu (iki tol dirbau), vaikus auginu, jaučiuos priklausoma nuo vyro, dėmesio trūksta ir tt ir pan.. manau GAL tai dalis priežasties... apetitą mažinančius vaistus gėriau - padėjo. bet dabar nebeturiu, kinietiškus bandžiau, bet neveikia jie man, o pas gydytoją eit... net nežinau, bijau, kad palaikys nestabilia, dar vaikus atims - vis tik svetimoj šaly...
nuo spalio pabaigos sportuosiu (iki tol negaliu dėl sveikatos), gal kas pasikeis... kitą sav dukra pradeda daržiuką lankyt tai reiks tuo metu namie nebūt... gal atrasiu veiklos kokios...

Sutinku su tavimi ir dziaugiuosi atradus sia tema. drinks_cheers.gif Pagaliau. Jau pora metu kai supratau, kad tai nervinio pagrindo valgymo sutrikimas ir ieskojau panasios temos (kur turintys toki sutrikima zmones issipasakotu).
Man buna periodais, pvz kaip siandien, be galo iki pat vakaro, tai si,tai ana. ir suprantu, kad jau priepuolis. Kuo aiskiau man kad jau per daug valgau, tuo daugiau valgau... ir tik jei iseinu is namu, sustoju (lauke juk nevalgysi, esi priversta sustoti).
Ir iki istekant ir turint vaiku turejau si sutrikima, tik nesupratau ir kontroliuoti buvo lengviau (valgai ka nusiperki, iseini, pareini, miegi pagal poreiki). O kai namuose tenka gaminti seimynai, labai daug "laisvo" maisto po ranka atsiranda...
Blogiausia, kad vyresni sunu irgi "permaitinau", negaledama realiai ivertinti, kokia normali porcija tokio amziaus vaikui reikalinga, ji buvo visada padidinta...kol nepradejo augti jam svoris per daug. Aciu Dievui, dabar lyg ir susitvarke... nepersivalgo, svoris normalus, o kai nenori, niekuomet neverciu (ikalbinedama ar pazadedama ka nors viliojancio) suvalgyti visa duota porcija.
Sekmes visiems, kurie siekiat kontroliuoti si sutrikima 4u.gif
Atsakyti
Karapuzike, lida nepadės. organizmas valgyt nenorės, bet tavo smegenys norės, nes tai psichologinė bėda. Jei tai kankina senokai, tai jau yra sutrikęs sotumo jausmo smegenim perdavimas ir nesigamina kažkokia medžiaga smegenyse, tik nepamenu kokia, man aiskino viena gydytoja taip. Norint atstatyti šį procesą, užtrunka labai ilgai, bet normaliai maitinantis. Beje, man gal prieš šimtą metų ir siūlė herbalife, dar tik atsiradęs buvo, tai pasiunčiau papildomus pinigėlius užsidirbinėti kitur:D.
Atsakyti