Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba III

QUOTE(LumiLumi @ 2013 05 15, 23:32)
Ten tik is aminorugsciu perspektyvos paziureta. Labai sunku yra tinkama informacija atsirinkti.


Va būtent, kad reikia to kritinio mąstymo, nepulti tikėti kiekvienu straipsniu, bet ir pasiieškoti kitų šaltinių, įvertinti medžiagą, kurią perskaitai, ją susisteminti ir susidaryti šiokią tokią nuomonę smile.gif Aišku, žmonėms, kurie skaito tik lietuviškai belieka tik HS, tad jie nelabai turi informacijos šaltinių pasirinkimo :/
Papildyta:
QUOTE(LiepaMėta @ 2013 05 16, 07:59)
Sveiki, su dideliu susidomėjimus seku jūsų temą nuo gegužės pradžios ir bandau maitintis pagal paleo principus, tačiau kyla labai daug klausimų...Esu tarybinių laikų vaikas,angliškai neskaitau, todėl pagrindinė info - šis forumas.Visuomet domėjausi mityba, esu išbandžiusi keletą dietų - dukano, tulčinos maisto netoleravimo, norėjau išbandyt vegetarizmą, bet neužteko valios. Apie paleo išgirdau iš dukros, bet tada kažkaip neįsigilinau, praleidau pro ausis, o kai pradėjau domėtis atradau jūsu puslapius...taigi eina jau antra savaitė kaip maitinuosi be cukraus, miltų, aliejų ir netgi vaisių, nes aš irgi čia papuoliau po dukano.Cukraus nevartoju jau daug metų, kepiniais ir saldainiais irgi nesižavėjau, todėl jų atisakyti ne problema, sunkiausia atsisakyti duonos ir bulvių, bet tas kančias atperka galimybė valgyti riebiai, kas visuomet man buvo labai skanu, bet ribodavau, grauždavo sąžinė kad šoninę, spirgus lapnoju...Taigi kai supratau, kad galiu valgyti tai kas man skanu, tiesiog dūšia atsileido, akys nušvito ir svarbiausia - NEPUČIA PILVO.Parodžiau čia surasta filmuką apie moksleivio mitybą MB tai jis irgi prie manęs prisijungė.
Turiu du klausimus.Kaip ši mityba veikia kraujo spaudimą? MB jis labai aukštas, bet jau prieš metus trenkė visus vaistus šalin, nebegeria jų, tai man biški neramu...
Aš kaip ir sveika, bet mitybos pokyčiai prasidėjo kartu su padidėjusia fizine veikla t.y. šiu metu turiu labai daug fizinės veiklos sodybos tvarkyme ir man labai trūksta energijos ir labai skauda raumenis, skaudėdavo ir anksčiau po fizinio krūvio, bet trumpiau, lengviau, dabar jei daugiau padirbu, tai kitą dieną vos judu, sunku bliamba...Gal turit kokį patarimą? Sūnus sako, kad raumenys neatsistato po fizinio krūvio...Gal vaisių pavalgyt?


Sveika prisijungusi smile.gif
Žmonės, turintys didelį fizinį krūvį, turėtų vartoti daugiau angliavandenių, kad turėtų pasiekiamus energijos klodus smile.gif O dėl raumenų skausmų, tai sūnus teisus, intensyviai padirbus ar pasportavus, raumenys "įplyšta" (nežinau kaip kitaip tai apibūdinti), būtent tie įplyšimai lemia, jog mūsų raumenys sportuojant auga. Įplyšimus organizmas turi atstatyti, o tam būtina statybinė medžiaga. Kaip žinia, pagrindinė statybinė medžiaga organizme yra baltymai. Todėl po intensyvios treniruotės ar darbo reiktų suvalgyti baltyminio ir angliavandenių turinčio maisto, kad atgautumėte energiją ir suteiktumėte medžiagų raumenukams "susiremontuoti". smile.gif

O dėl kraujo spaudimo sumažėjimo su paleo negaliu garantuoti. Tikrai yra nemažai žmonių, kuriems kraujo spaudimas su paleo normalizavosi, tačiau kiekvienu atveju priklauso nuo to, kas hipertenziją sukėlė. Jeigu tai buvo netinkamas maistas, rafinuoti produktai, tuomet su paleo kraujo spaudimas nukris. Tačiau jei priežastis - įgimtas defektas, kurio nors vieno vidaus organo netinkamas veikimas, tuomet visko gali būti, jog kraujo spaudimui mityba įtakos neturės. Tačiau bet kuriuo atveju tikrai nepakenks, o kitoms sritims tik pagelbės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elata: 16 gegužės 2013 - 07:28
Labas rytas naujoj temoj. Atbėgau pasigirt pasiekimais. Taigi vakar vakare nebesileido MB ilgo veikimo insulino. (trumpo veikimo nesileidžia jau dvi dienas visiškai) ir cukrus šįryt buvo 6.8. Vakar vakare 7.7(pavalgius). Aišku dar daugoka,bet darau išvada,kad kasa su minimaliu kiekiu anglių bando susidorot.
Atsakyti
QUOTE(*Dorotėja* @ 2013 05 16, 08:30)
Labas rytas naujoj temoj. Atbėgau pasigirt pasiekimais. Taigi vakar vakare nebesileido MB ilgo veikimo insulino. (trumpo veikimo nesileidžia jau dvi dienas visiškai) ir cukrus šįryt buvo 6.8. Vakar vakare 7.7(pavalgius). Aišku dar daugoka,bet darau išvada,kad kasa su minimaliu kiekiu anglių bando susidorot.


Kaip smagu girdėti! smile.gif Super!
Atsakyti
QUOTE
Va būtent, kad reikia to kritinio mąstymo, nepulti tikėti kiekvienu straipsniu, bet ir pasiieškoti kitų šaltinių, įvertinti medžiagą, kurią perskaitai, ją susisteminti ir susidaryti šiokią tokią nuomonę smile.gif Aišku, žmonėms, kurie skaito tik lietuviškai belieka tik HS, tad jie nelabai turi informacijos šaltinių pasirinkimo :/


Sutinku su Elata. Nereikia aklai nerti i viena ar i kita upe - tiesiog reikia atsirinkti, palyginti, paieskoti daugiau info is iv. imanomu saltiniu ir pabandyti po zingsneli eiti sveikatos link. Pamenu as aklai puoliau i vegetarizma, veliau i veganizma, bet kai perskaiciau per paskutinius metus tikrai daug ir visokios info rusu/anglu/lietuviu kalbomis padariau isvadas ir dabartine mano mityba man leidzia jausits puikiai - nesergu, net slogomis ar kitomis perslaimo ligomis. Nekalbu apie jau iveiktas daug rimetesnes ligas (Na, bent jau tikiu, kad tai nutiko, o ilgesniu laikotarpiu viskas dar labiau pasitvirtins. Arba ne smile.gif bet cia pesimistams palieku smile.gif Nes as labai tikiu, kad niekada ta bjaurybe IS negris pas mane

O vakar valgiau skaniai smile.gif
Planuoti kotletukai. Malta versiena su svoguniuku ir ciberzole. Suformuotus kotletukus pakaitinau garuose apie
3-4 min. Vidus dar buvo su savo sultimis ir nevisai perkaites. Kadangi mesyte is patikimu saltiniu drasiai ja valgau ir mazai kaitinta.
Garnyrui sultinyje patroskinau kopusto ir susitarkavau nedidele morkyte su cesnakiuku

http://public.fotki....15-garinti.html

Tiesa, pamirsau pamineti apie savo vaikus. Jie taip lapnojo tuos troskintus kopustus riebakuose permirkusius, kad grazu buvo ziureti smile.gif O sunus savo porcija uzbaiges atsisedo salia (net ant stalo ir kaip anciukas prase dar tu kopusciuku su daugiau skystymuko) Tai man tas pavyzdys, kad duok vaikui banana ar obuoli ir gyva zuikuti ir paziurek ka jis valgys - tai apsurdiskiau nebuna. Tinkamai Paruostas tikras maistas ar bananas? Garantuoju, mano vaikai kaip ir as pats tikrai ims valgyti ne BANANA smile.gif
Tuos ir norejau pasidziaugti. Duok die... mano vaikai niekad netures bedu su jokoiomis rimtesnemis ligomis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Silver79: 16 gegužės 2013 - 07:50
labas rytas....aciu uz temute 4u.gif

QUOTE(" voresta " @ 2013 05 15, 09:47)
 
limma, taip .du lašiukai į užvirinto vandens dubenėlį, apsigaubt rankšluosčiu ir kvėpuoti 5 min. Užsimerkti, kitaip akis grauš po to.

Spuogai ? Du variantai: ir pas tave kažkas šalinasi, tik per odą. Arba kažkas netinka tavo naujoj mityboj.

aciu isbandysim, jo turiu kelis buteliukus, as uzlasinus i indeli deginu su zvake kad pasklistu po namus tas kvapas ziema.

vakar MB sakiau juokaudama, matai koks mano organizmas uzterstas, valosi per spuogus biggrin.gif , tai jis pradejo juoktis, ir sakyt kada jam prades valytis, nes pas ji tai turetu buti nnnn kartu uzterstesnis, tai kaip ji isbers biggrin.gif . o gal kazkas ir netinka, negali but per daug riebalu?

QUOTE(*Dorotėja* @ 2013 05 16, 07:30)
Labas rytas naujoj temoj. Atbėgau pasigirt pasiekimais. Taigi vakar vakare nebesileido MB ilgo veikimo insulino. (trumpo veikimo nesileidžia jau dvi dienas visiškai) ir cukrus šįryt buvo 6.8. Vakar vakare 7.7(pavalgius). Aišku dar daugoka,bet darau išvada,kad kasa su minimaliu kiekiu anglių bando susidorot.

saunuoliai, dziugu del jusu 4u.gif

QUOTE(Silver79 @ 2013 05 16, 07:42)


Tuos ir norejau pasidziaugti. Duok die... mano vaikai niekad netures bedu su jokoiomis rimtesnemis ligomis

to linkiu jusu seimai 4u.gif tevelis saunuolis 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas!

Ačiū už naujos temos atidarymą. (Kaip tik prisiminiau kad visai nenseniai, pirmoje temojje kažkuri liūdėjo kad Paleo mažai kalbėtojų turi. OT IR PRISIKALBĖJOT, nebeužtenka 50 psl. lotuliukas.gif )

*Dorotėja* - nuoširdžiai džiaugiuosi jūsų pasiekimais. Neįtikėtina! 4u.gif
LiepaMėta - mano mamai irgi buvo labai aukštas kraujo spaudimas, be vaistų neapsieidavo. Bet, kai atsisakė cukraus, kviečių ir riebalų (nes ji Diukano laikosi), spaudimas tikrai normalizavosi. Ir ji stipriai susimažino vaistų dozes, kartais visai negeria. Priklauso ką apratas spaudimo rodo. Pati tuo negali atsistebėti. thumbup.gif Tai manau su Paleo gali visai tas pats būti.
Atsakyti
Sveiki visi, kas naujai pasijunge 4u.gif

Man su mm kol kas viskas tvarkoje. Ir kadangi as seku svori biggrin.gif , tai labai nustebau, kad siandien atejo mm, bet svoris nei grameliu nesoktelejo aukstyn...anksciau visada kokiu kilogramu pakildavo. Nesijauciu issiputus smile.gif
Atsakyti
Ačiū visiems už atsakymus, lekiu į laukus akmenų rinkt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LiepaMėta @ 2013 05 16, 07:59)
Sveiki, su dideliu susidomėjimus seku jūsų temą nuo gegužės pradžios ir bandau maitintis pagal paleo principus, tačiau kyla labai daug klausimų...Esu tarybinių laikų vaikas,angliškai neskaitau, todėl pagrindinė info - šis forumas.Visuomet domėjausi mityba, esu išbandžiusi keletą dietų - dukano, tulčinos maisto netoleravimo, norėjau išbandyt vegetarizmą, bet neužteko valios. Apie paleo išgirdau iš dukros, bet tada kažkaip neįsigilinau, praleidau pro ausis, o kai pradėjau domėtis atradau jūsu puslapius...taigi eina jau antra savaitė kaip maitinuosi be cukraus, miltų, aliejų ir netgi vaisių, nes aš irgi čia papuoliau po dukano.Cukraus nevartoju jau daug metų, kepiniais ir saldainiais irgi nesižavėjau, todėl jų atisakyti ne problema, sunkiausia atsisakyti duonos ir bulvių, bet tas kančias atperka galimybė valgyti riebiai, kas visuomet man buvo labai skanu, bet ribodavau, grauždavo sąžinė kad šoninę, spirgus lapnoju...Taigi kai supratau, kad galiu valgyti tai kas man skanu, tiesiog dūšia atsileido, akys nušvito ir svarbiausia - NEPUČIA PILVO.Parodžiau čia surasta filmuką apie moksleivio mitybą MB tai jis irgi prie manęs prisijungė.
Turiu du klausimus.Kaip ši mityba veikia kraujo spaudimą? MB jis labai aukštas, bet jau prieš metus trenkė visus vaistus šalin, nebegeria jų, tai man biški neramu...


sveika, prisijungusi.
ši mityba sutvarko beveik viską, tik jau prarastų organų neataugina. Dėl spaudimo: susirask ir perskaitykit HS straipsnį "Tikrosios padidėjusio kraujospūdžio priežastys"

Toliau, kadangi jau esat teisingame kelyje- atsisakėt pačių blogiausių produktų, dabar belieka suvokti apie insulino vaidmenį šiuose procesuose:
QUOTE
Viena iš hipertonijos priežasčių irgi yra insulino perteklius. Jei insulino receptorių sumažėja  ir jie tampa nejautrūs insulinui (organizmas ginasi nuo per didelio augimo), tuomet kyla cukraus koncentracija kraujyje, inkstams dirbti darosi sunkiau (inkstai nemėgsta cukraus, jie evoliucijoje prie šios medžiagos pertekliaus prisitaikę menkai, priešingai nei prie  jonų pertekliaus) ir organizmas priverstas siekdamas palengvinti  jiems darbą kelti kraujo spaudimą. Taigi padidėjusio kraujospūdžio priežastimi gali būti ne tik elektrolitų perteklius organizme, bet ir padidintas cukraus kiekis kraujyje, dėl ląstelių insulino receptorių jautrumo praradimo nuo nuolatinio padidinto insulino kiekio kraujyje. Beje, šios dvi padidinto kraujospūdžio priežastys tarpusavyje susiję: cukrus nėra laidus elektrai ir organizmas, dėl  elektrolitų pertekliaus  kraujyje sukelto per didelio elektrinio laidumo, ima mažinti jį palaikydamas didesnę cukraus koncentraciją kraujyje. Dalinai dėl šios priežasties kai kam norisi ko nors saldaus, kai užvalgo labai sūriai.


tad tam kad mažinti insulino išskyrimą, nustokit užkandžiauti ir stenkitės nevalgyt daugiau nei 3 kartus. Jei jausitės sotūs, pereikit prie dviejų, tada viskas ims keistis. Nes, galimas dalykas, pas abu jus yra sutrikusi teisinga energijos gamyba:

QUOTE
Jei žmogus organizmo svoris auga, ir auga būtent riebalinis svoris, tai šis faktas kalba, kad tokio žmogaus organizme neveikia Krebso ciklas (pirmas veiksmas, kurį turite atlikti tam, kad numesti svorį – tai sukandus dantis išsiaiškinti kas tai yra Krebso ciklas ir maždaug kaip jis veikia). Žmogus gauna energiją dviem pagrindiniais būdais.

Yra ramus energijos gavimo būdas, su gera ATP(adenozintrifosfato) išeiga ir yra kitas, rezervinis energijos gavimo būdas, kurį galima būtų pavadinti „kad tik kaip nors išgyventi“. Kaip nors išgyventi esant deficitui deguonies sistemoje.

Pirmuoju būdu organizmas valgo viską, kas papuola – degina angliavandenius, baltymus, riebalus. O antruoju būdu – minta tik angliavandeniais ir aminorūgštimis, gliukogeniniais baltymais, kurie dar pakliūna į glikolizės grandinę. Toks būdas galutiniame rezultate  duoda mažai energijos – viso labo tik dvi ATP molekulės, kai tuo tarpu pirmuoju būdu gauname net 38 ATP molekules. Viskas, kas pakliūna į organizmą  ir neturi galimybės būti oksiduotu, bus pervedama į riebalus. Kitaip sakant – jei nėra oro degimui, tai malkos kapojamos ir nešamos į  pilvo ir šlaunų sandėlius. Ir jeigu pirmasis būdas (oksidacinis) dėl vienokių ar kitokių priežasčių nebegali vykti, žmogus ima kaupti malkas (riebalus) sandėliuose, kurios negailestingai užkloja biusto ir talijos žavesį ilgam. Gliukozės perteklius yra perdirbamas į riebalinį audinį. O gliukozės tokiam (nutukusiam) žmogui visada yra ir bus mažai, nes dėl neefektyvios energijos gamybos visoje sistemoje susidaro energijos deficitas, o smegenys pirmos ir  reikalauja nuolatinio maitinimo (negalime gi mes negalvoti, jos dirba net ir mums miegant), ir reikalauja jos angliavandenių, nes tai vienintelė medžiaga iš kurios organizmas gali greitai tuo metu  pagaminti  gliukozę ir nuraminti centrinį procesorių – smegenis. Visos kitos medžiagos organizmą tik terš, blogins pralaidumą, sės šlakais jungiamajame audinyje. Ir todėl, kol neįjungsite deguonies kūryklos organizme, deginti viršsvorį kažkokiomis dietomis ar jų nuorodomis dieta.lt nėra prasmės.

Tiesa, galima sumažinti kalorijų skaičių mityboje  ir nuo tokio neišmintingo žingsnio svoris iš lėto ims kristi, tačiau audiniai ir smegenys nuolat gyvens energetinio deficito sąlygomis, jeigu joms nesustiprinsite ATP gamybos tuo pirmuoju, ekonomišku būdu, tai yra iš gliukozės molekulės gauti 38, o ne 2 ATP molekules. Labai svarbu reguliuojant metabolizmą organizmui tuo pačiu  duoti ir atitinkamų pirminių medžiagų – substrato. Jos duodamos įvertinus kraujo, šalpimo ir t..t, tai yra metabolizmo tyrimus, kurių pagalba nustatoma kokia padėtis yra ląstelių membranose – atidarytos jos ar ne. Riebalus kaupiantis žmogus, kaip taisyklė, priklauso  anaerobiniam, gliukogeniniam, anaboliniam metabolizmo tipui......
......Jeigu žmogaus Krebso ciklas išseko, tai jis vyksta tik iki piruvato ir pieno rūgšties, ir toliau vyksta užrūgštėjimas, acidozė, energetikos sutrikimas. Tam, kad nutraukti šią grandinę, žmogų reikia pervesti į ketogeninį tipą, kuris veikia su riebiosiomis rūgštimis (sočiosiomis ir nesočiosiomis).


tad ir tie raumenų skausmai gali būti dėl tos sutrikusios energijos gamybos, o dar pasidarbavus tos pieno rūgšties dar padaugėja. Sumažinus insulino gamybą(retesniu valgymu be užkandžiavimų) ir apribojus angliavandenius (ką jau padarėt), panaudojus sočiuosius riebalus- pradžiai labiausia tinka kokoso aliejus (dėl jame esančio seleno) galima pamėginti "paleisti Krebsą". Jei jis pasileis, kris kraujospūdis, kuris gali būti ir dėl per didelio elektrolitų kiekio.
Susiraskit mano pacituotus straipsnius ir skaitykit daug kartų. Ir po truputį ims šviesėti.

QUOTE
bet tas kančias atperka galimybė valgyti riebiai, kas visuomet man buvo labai skanu, bet ribodavau, grauždavo sąžinė kad šoninę, spirgus lapnoju..


va va ,mane irgi sąžinė grauždavo- gi nesveika grietinę šaukštais kabint lotuliukas.gif tai dabar samčiais, be jokio sąžinės graužimo yahoo.gif
einu pieno separuot, nes jau veršiuką pririšau, paleidžiu tik kai melžt ateinu ir pienuką draugiškai pasidalijame- jis melžia iš vienos pusės, aš iš kitos. Aišku, jis savo pusę greičiau išmelžia ir niekaip negali suprasti, kodėl anksčiau turėjo 4 spenius žįst, o dabar tik du liko. Ir mėgina susigrąžinti. Tai ir pasistumdyti tenka.
Nedaug to, pieno tačiau jau kas antrą dieną galiu separuoti 10 litrų. O šiandie dar ožka ves, prisidės dar pieno. Maudysiuos, kaip Kleopatra lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo " voresta ": 16 gegužės 2013 - 09:47
sveikos, o kaip su ozkos pienu? pernai turejau galimybe kiekviena diena gerti naturalaus pieno, bet pavartojus ji apie 6 men, i ji jau net ziuret nebegalejau
tai kaip paaiskinti toki dalyka? tiko jis man puikiausiai
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2013 05 16, 11:26)
sveikos, o kaip su ozkos pienu? pernai turejau galimybe kiekviena diena gerti naturalaus pieno, bet pavartojus ji apie 6 men, i ji jau net ziuret nebegalejau
tai kaip paaiskinti toki dalyka? tiko jis man puikiausiai


Su ožkos pienu analogiška situacija smile.gif Na, man irgi būna pabosta tam tikri maisto produktai, ypač jei juos kasdien valgau, norisi kažko kito. Pvz., po vasaros sulčių gėrimų negalėjau net pažiūrėt į burokėlių ir salierų sultis. Brr biggrin.gif Tai nieko nuostabaus, kad ir Jums atsibodo pienas.

Suvalgiau savo avokado, banano, kokoso aliejaus ir kakavos košę pietums. O siaube, kaip dabar pilvą skauda. Čia gal fruktozė banane man išdaigas krečia...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elata: 16 gegužės 2013 - 10:52
QUOTE(Elata @ 2013 05 16, 11:30)
Su ožkos pienu analogiška situacija smile.gif Na, man irgi būna pabosta tam tikri maisto produktai, ypač jei juos kasdien valgau, norisi kažko kito. Pvz., po vasaros sulčių gėrimų negalėjau net pažiūrėt į burokėlių ir salierų sultis. Brr biggrin.gif Tai nieko nuostabaus, kad ir Jums atsibodo pienas.

supratau, einu toliau skaityti temos smile.gif
Atsakyti