Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

QUOTE(Prime @ 2013 05 24, 10:19)
bet jei nezinot istatymu, geriau neklaidinkit zmoniu

As savo pozicija jau pasakiau - prasau nebesikabineti. Daugiau naudos duos Jusu atsakymai klausiancioms mamoms
Papildyta:
QUOTE(casscada @ 2013 05 24, 10:25)
Sveikos mergaites,
Labai prasau pagalbos smile.gif
Siuo metu dirbu dvejuose darbuose ( vienam antraeilese pareigose) ir ka tik suzinojau, kad laukiuosi  nestuke.gif  smile.gif  smile.gif  tai dabar man kyla toks klausimas, kaip bus su antra darboviete? Ar abieju darbovieciu pinigeliai susides i viena ir nuo tos sumos skaiciuosis ismokos? tarkim, as antraeilese pareigose gaunu 1600 ( bet spesiu padirbti ten tik 6 men), tai kaip suprantu prie mano metinio pirmos darbovietes atlyginimo prisidetu ir tie 800 ( uz 6 men antroje darbovieteje). Ar antra darboviete visiskai nesiskaiciuos, nes nera metu ?
Labai laukiu atsakymo, labai man padesit smile.gif

Jei turite pakankamai stazo bendrai, skaiciuosis visos gautos pajamos per 12 menesiu (na pagal visus tuos kriterijus, atmetus einamaji ir dar viena menesi)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo D*L*K: 24 gegužės 2013 - 10:24
QUOTE(Rasma @ 2013 05 23, 19:12)
Ačiū labai 4u.gif

Dabar ramiau pasitarus, bandysiu pildyt.
Galvoju, jei jau bus kokia nesąmonė ir pan., tai jau SoDra matys ir nepriims tokio prašymo ar praneš apie klaidas ax.gif


Jei kas blogai, tai meta klaida arba tiesiog paskambina darbuotojas ir pasako, kas geriau, kad per naujo uzpildyti ir atsiusti, kaip buvo mano atveju smile.gif
Papildyta:
QUOTE(boruzzze @ 2013 05 23, 19:36)
o kuriam laikui tau NGA trunka? ar nuo tos dienos kai išėjai - 126 dienas? ar patrumpintai, mat cia diskusijos praeitoj temoj buvo, kazkas  sako kad sutrumpeja, kazkas kad - tik nusikelia, o tu svieziai isejus, ir dar pasivelinusi NGA, tiksliau gal pasakysi?  ax.gif


NGA trunka tas 126 d, niekas nesutrumpeja, ir nieks neturi teises tau trumpinti. Nebent tu iseini atostogu tik pagimdzius, tada tau lieka tos 56 d, o pries nestuma tas 70 d tiesiog prarandi.



Dar man po NGA isdave nedarbinguma atrodo 1,5 sav, todel kad as buvau operuota, o ne gimdziau.
Tai man idomu ar as galiu deti prasyma i sodra, jog paskaiciuotu pinigelius us ta nedarbinguma?
Tik jam pasibaigus galiu iseiti VA atostogu, kaip suprantu. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 05 23, 19:03)
Aš irgi vėliau išėjau nei priklauso, tai galiu atsakyt - NGA truks 126 d. (70 d. iki gimdymo (nors man liko gerokai mažiau) ir 56 d. skirtos "po gimdymo").

Aš su antru dirbau iki 37 nėštumo sav., bet kai išėjau NGA, tai man vis vien skaičiavo 126 d (NGA nesutrumpėjo schmoll.gif ), nors realiai pagimdžiau prasidėjus 28 NGA dienai, o ne po 70 dienų 4u.gif


QUOTE(saulyte84 @ 2013 05 24, 10:59)
NGA trunka tas 126 d, niekas nesutrumpeja, ir nieks neturi teises tau trumpinti. Nebent tu iseini atostogu tik pagimdzius, tada tau lieka tos 56 d, o pries nestuma tas 70 d tiesiog prarandi.

ačiū už info 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulyte84 @ 2013 05 24, 11:59)

Dar man po NGA isdave nedarbinguma atrodo 1,5 sav, todel kad as buvau operuota, o ne gimdziau.
Tai man idomu ar as galiu deti prasyma i sodra, jog paskaiciuotu pinigelius us ta nedarbinguma?
Tik jam pasibaigus galiu iseiti VA atostogu, kaip suprantu.  g.gif


Jums NGA pratęsė 15 dienų, dėl komplikuoto gimdymo (operacijos), tai užpildykite prašymą Sodrai, kad sumokėtų už tas 15 dienų, o joms pasibaigus jau eisit į VPA.
Atsakyti
QUOTE(d'esprit @ 2013 05 24, 14:39)
Jums NGA pratęsė 15 dienų, dėl komplikuoto gimdymo (operacijos), tai užpildykite prašymą Sodrai, kad sumokėtų už tas 15 dienų, o joms pasibaigus jau eisit į VPA.


Aciu, taip ir padarysiu
Atsakyti
kazkuri is merginu buvo uzsiminus,kad planuojama palikti VPA vienerius metus uz kuriuos bus mokama,nebebus galimybes rinktis,idomu ar cia tikrai toks istatymas svarstomas ar tik gandai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(grain @ 2013 05 24, 16:31)
kazkuri is merginu buvo uzsiminus,kad planuojama palikti VPA vienerius metus uz kuriuos bus mokama,nebebus galimybes rinktis,idomu ar cia tikrai toks istatymas svarstomas ar tik gandai? g.gif

Na nesu girdejusi apie tai,manau gal ir yra svarstoma,bet nemanau,kad bus priimta.
Atsakyti
QUOTE(D*L*K @ 2013 03 25, 15:54)
Taip.jei iki antro dekreto negrįšite į darbą, apskaičiuos kaip pirmajam


O man toks klausimėlis? Jeigu grįštu į darbą, kai vaikui jau 2 metai, bet po kelių mėnesių vėl būnu nėščia, tai kaip man skaičiuos išmokas? ar pagal pirmą vaiką, ar jau pagal 12 paskutinių mėnesių? Nes situacija tokia: 2 metai sueina birželio mėn, bet aš planuoju į darbą tik nuo rugsėjo, tai kelis mėnesius aš nieko negaunu. Tai mažesnė išmoka man bus, ar ne? o gal tada iš vis negrįžti į darbą, prasitęsiant VPA iki 3 metų..
Atsakyti
QUOTE(PAJŪRIO SMILTIS @ 2013 05 24, 20:59)
O man toks klausimėlis? Jeigu grįštu į darbą, kai vaikui jau 2 metai, bet po kelių mėnesių vėl būnu nėščia, tai kaip man skaičiuos išmokas? ar pagal pirmą vaiką, ar jau pagal 12 paskutinių mėnesių? Nes situacija tokia: 2 metai sueina birželio mėn, bet aš planuoju į darbą tik nuo rugsėjo, tai kelis mėnesius aš nieko negaunu. Tai mažesnė išmoka man bus, ar ne?  o gal tada iš vis negrįžti į darbą, prasitęsiant VPA iki 3 metų..

Mes cia su keliom mamytem jau nekart sita situacija aptarem - apskaiciuojant ismokas kitam vaikuciui svarbu, kad i ta laikotarpi, is kurio bus skaiciuojamos ismokos sekanciam vaikui, ieitu bent diena is pries tai buvusiu VPA. Tokiu atveju galesite rinktis, kad skaiciuotu ismokas pagal tas pacias pajamas kaip ir pirmajam vaikuciui
Atsakyti
QUOTE(PAJŪRIO SMILTIS @ 2013 05 24, 20:59)
O man toks klausimėlis? Jeigu grįštu į darbą, kai vaikui jau 2 metai, bet po kelių mėnesių vėl būnu nėščia, tai kaip man skaičiuos išmokas? ar pagal pirmą vaiką, ar jau pagal 12 paskutinių mėnesių? Nes situacija tokia: 2 metai sueina birželio mėn, bet aš planuoju į darbą tik nuo rugsėjo, tai kelis mėnesius aš nieko negaunu. Tai mažesnė išmoka man bus, ar ne?  o gal tada iš vis negrįžti į darbą, prasitęsiant VPA iki 3 metų..

Vienu postu auksciau gi parasytas atsakymas,nejau negalima paskaityti bent pora paskutiniu puslapiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 05 24, 21:38)
Vienu postu auksciau gi parasytas atsakymas,nejau negalima paskaityti bent pora paskutiniu puslapiu smile.gif



Visus puslapius perskaičiau... gal ir buvo panašus klausimas ar atsakymas, bet savo situacijai kažkaip nepritaikiau. Todėl dar kartą ir paklausiau... blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(D*L*K @ 2013 05 24, 21:10)
Mes cia su keliom mamytem jau nekart sita situacija aptarem - apskaiciuojant ismokas kitam vaikuciui svarbu, kad i ta laikotarpi, is kurio bus skaiciuojamos ismokos sekanciam vaikui, ieitu bent diena is pries tai buvusiu VPA. Tokiu atveju galesite rinktis, kad skaiciuotu ismokas pagal tas pacias pajamas kaip ir pirmajam vaikuciui


Tai jei gerai suprantu, su kitu vaiku į VPA turiu išeiti iki 2014 m. birželio mėnesio, ar ne? Nes 2013 m birželio mėn dukrytei sukanka 2 metukai.
Atsakyti
QUOTE(PAJŪRIO SMILTIS @ 2013 05 25, 14:41)
Visus puslapius perskaičiau... gal ir buvo panašus klausimas ar atsakymas, bet savo situacijai kažkaip nepritaikiau. Todėl dar kartą ir paklausiau... blush2.gif
Papildyta:
Tai jei gerai suprantu, su kitu vaiku į VPA turiu išeiti iki 2014 m. birželio mėnesio, ar ne? Nes 2013 m birželio mėn dukrytei sukanka 2 metukai.

Skaiciavom su kazkuria mamyte pries pora dienu. Bandau skaiciuot (grubiai)- jei 2 metukai sueina birzeli, vadinasi VPA turi prasidet ne veliau nei rugpjuti, tuomet NGA turi prasidet mazdaug geguze, tai pastot ne veliau nei si spali. Nu cia labai grubiai skaiciuojant ir jau ant ribos balansuojant:) jei sumastytumet prasitest esamas VPA iki treju metu, tada viskas mazdaug metais pasistumt gali.
Atsakyti