Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

Sveikos,

man iki mazes 2-ju metu liko 3 men. Jei as anksciau iseisiu is darbo ir stosiu i birza (eisiu mokytis ten), tai man sodra nutrauks mokejima ar pabaigs moket iki 2 metu?
Atsakyti
QUOTE(Jupu @ 2013 05 23, 08:31)
Sveikos,

man iki mazes 2-ju metu liko 3 men. Jei as anksciau iseisiu is darbo ir stosiu i birza (eisiu mokytis ten), tai man sodra nutrauks mokejima ar pabaigs moket iki 2 metu?


jei jus pasirinkote gauti ismokas 2 metus, tai tuos 40 proc. gausite vis vien, nepriklausomai dirbate ar ne.
Atsakyti
dar nebaigta sena tema
Atsakyti
Gal kas galit man patarti blush2.gif Aš visiškai nesigaudau finansiniuose reikaluose blush2.gif verysad.gif

Pildau SoDros online prašymą dėl nėštumo ir gimdymo atostogų ir man meta klaidą, kad turiu pasirinkti "norimą neapmokestinamo dydžio taikymą".

Atidarau tą NPD formą, o mamamia doh.gif Aš nežinau kaip ir ką turėčiau pasirinkti, supratimo neturiu blush2.gif

Forma tokia (reik langelius pažymėt) "Apmokestinant pajamų mokesčiu man paskirtą pašalpą prašau:

1. netaikyti man priklausančio neapmokestinamojo pajamų dydžio*(toliau – NPD)

2. taikyti "nuo.....iki.......'

2.1. man priklausantį neapmokestinamąjį pajamų dydį* (toliau – NPD):
-Pagrindinį, kuris priklauso nuo pajamų dydžio

2.2. papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (toliau – PNPD) nuolatiniams Lietuvos gyventojams (tėvams arba įtėviams), auginantiems vaikus iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose:
- už pirmą vaiką (įvaikį) - 100 Lt
- už antrą vaiką (įvaikį) ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 200 Lt

- vaikų (įvaikių) skaičius, kuriems taikomas PNPD – 200 Lt (įrašyčiau 1? ar čia ir būsimą vaikelį jau reik įskaičiuot ir rašyt 2?)
- iš jų, vaikų (įvaikių) skaičius, kuriuos auginu vienas(a)
- vaiką (įvaikį) auginu vienas(a)"
*
Mes abu su vyru dirbame, turime du vaikus (vienas iš jų - lanko m-klą, kitas - darželinukas), dabar laukiame trečiojo mažylio.

Mano klausimai būtų:
1) Nesuprantu, man pažymėti 1 ar 2 punktą (taikyti ar netaikyti NPD?) blush2.gif
2) Jei pasirenku 2, tai rašyti nėštumo/gimdymo atostogų laikotarpį kaip gyd. išduotame nedarbingumo pažymėjime?
3) jei pasirenku 2 punktą, tai ar teisingai pažymėjau atsakymus (ką bandau rinktis parašiau paryškintu mėlynu šriftu)? blush2.gif
Atsakyti
Esu VPA iki 3 metu,jei iseiciau NGA iki vaikui sueis 3 metai, man NGA ir VPA ismokas skaiciuos kaip ir pries tai buvusiam vaikeliui?Ar tai galioja jei ismoka butu jau 3 vaikeliui?(namuose iseiles auginu jau du vaikelius)tai noriu pasitikslint ar ir 3 taip skaiciuotu jei iseinu i NGA iki kol sueis 3 metai?o jei menesiu veliau,nei 3 metai tada nieko negaunu?
Gal kuri patars kaip galeciau isnaudoti susikaupusias per tuos metus atostogas,nes kaip suprantu jos nuo 2015 anuliuosis jo?siuo metu priziuriu vaikelius,bet negaunu ismoku(eina treti vpa metai),tai pinigeliai uz atsotogas tikrai praverstu,bet nenoreciau ,kad nukentetu ismoku skaiciavimas busimam vaikui?
Gal kuri galetu patart 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(GRAIKIJA @ 2013 05 21, 12:17)
Laba diena, kada reikia kreiptis dėl vaiko priežiūros atostogų? (liko savaitė iki gimdymo atostogų pabaigos). Ar būtina vykti pas darbdavį ir į sodrą? ar užtenka kažką užpildyti el. sistemoje?

Beje, dabar svarstoma, jog nebebus dviejų metų apmokamų (nuo 2013 gruodžio ar kada) jei paimsiu du metus ar nebus taip, kad antrais metais nebemokės, nors išeinu dabar, kai įstatymas dar galioja.?
Gal kas įsigilinęs į tą naują planuojamą tvarką, galite paaiškinti suprantamiau ką ten planuoja?

idomu kus uzsaiket tokia informacija g.gif
Atsakyti
QUOTE(GRAIKIJA @ 2013 05 21, 12:17)
Beje, dabar svarstoma, jog nebebus dviejų metų apmokamų (nuo 2013 gruodžio ar kada) jei paimsiu du metus ar nebus taip, kad antrais metais nebemokės, nors išeinu dabar, kai įstatymas dar galioja.?
Gal kas įsigilinęs į tą naują planuojamą tvarką, galite paaiškinti suprantamiau ką ten planuoja?



QUOTE(onyx @ 2013 05 21, 12:27)
Įstatymai atbuline data nepriimami ir negalioja. T.y. jeigu Jūs išeinate į VPA galiojant senam įstatymui, tai Jums niekas ir nesikeičia.

nenustebčiau jei pritaikytų valdžia ir atgaline data - kaip- kad man ir daugumai buvo kai buvo sumažinta išmoka, nors buvo atostogų išėję pagal 100 % ir 90 % tvarką, o priėmus pataisas patapo 90 % ir 70 % (ar kiek ten - net nepamenu cool.gif )
Atsakyti
boruzzzelietuva stebuklu salis biggrin.gif ir juokas ima ir graudu.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2013 05 23, 11:31)
Gal kas galit man patarti blush2.gif Aš visiškai nesigaudau finansiniuose reikaluose blush2.gif  verysad.gif

Pildau SoDros online prašymą dėl nėštumo ir gimdymo atostogų ir man meta klaidą, kad turiu pasirinkti "norimą neapmokestinamo dydžio taikymą".

Atidarau tą NPD formą, o mamamia doh.gif Aš nežinau kaip ir ką turėčiau pasirinkti, supratimo neturiu blush2.gif

Forma tokia (reik langelius pažymėt) "Apmokestinant pajamų mokesčiu man paskirtą pašalpą prašau:

1. netaikyti man priklausančio neapmokestinamojo pajamų dydžio*(toliau – NPD)

2. taikyti "nuo.....iki.......'

2.1. man priklausantį neapmokestinamąjį pajamų dydį* (toliau – NPD):
-Pagrindinį, kuris priklauso nuo pajamų dydžio

2.2. papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (toliau – PNPD) nuolatiniams Lietuvos gyventojams (tėvams arba įtėviams), auginantiems vaikus iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose:
- už pirmą vaiką (įvaikį)  - 100 Lt
- už antrą vaiką (įvaikį) ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 200 Lt

- vaikų (įvaikių) skaičius, kuriems taikomas PNPD – 200 Lt (įrašyčiau 1? ar čia ir būsimą vaikelį jau reik įskaičiuot ir rašyt 2?)
- iš jų, vaikų (įvaikių) skaičius, kuriuos auginu vienas(a)
- vaiką (įvaikį) auginu vienas(a)"
*
Mes abu su vyru dirbame, turime du vaikus (vienas iš jų - lanko m-klą, kitas - darželinukas), dabar laukiame trečiojo mažylio.

Mano klausimai būtų:
1) Nesuprantu, man pažymėti 1 ar 2 punktą (taikyti ar netaikyti NPD?) blush2.gif
2) Jei pasirenku 2, tai rašyti nėštumo/gimdymo atostogų laikotarpį kaip gyd. išduotame nedarbingumo pažymėjime?
3) jei pasirenku 2 punktą, tai ar teisingai pažymėjau atsakymus (ką bandau rinktis parašiau paryškintu mėlynu šriftu)?  blush2.gif



1) bent jau as zymejau kad taikytu, cia dauguma pataria, daugiau pinigeliu gauni, arba atgauni jei nepasirneki deklaruojant pajamas.
2)taip
3) taip.

2.2 punkte kadangi as turiu viena vaikuti darzelinuka, tai pasirinkau "už pirmą vaiką (įvaikį) - 100 Lt" - man paskambino is sodros darbuotoja ir sake jog reikia si punkta pasirinkti.
O kadangi Jus turite dar du vaikucius, tai turbut turite rinktis "už antrą vaiką (įvaikį) ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 200 Lt" - nesu tikra, gal kas dar pakomentuos tiksliau kaip ten yra.
Mano manymu kiek vaikku turite, tai tiek ir irasykite, kiek supratau pas jus 2, busimo nerasom.

Tikiuosi pagelbejau.



Dar klausimelis mamoms kurios jau gavo NGA pasalpa. Kada Jums pervede pinigelius, kai atejo zinute jog jau priskirta tamtikra suma?
As tik siandien gavau zinute jog priskyre, bet dar nepervede. Kiek laiko laukete?
Aciu uz atsakymus smile.gif
Atsakyti

Dar klausimelis mamoms kurios jau gavo NGA pasalpa. Kada Jums pervede pinigelius, kai atejo zinute jog jau priskirta tamtikra suma?
As tik siandien gavau zinute jog priskyre, bet dar nepervede. Kiek laiko laukete?
Aciu uz atsakymus smile.gif
[/quote]
o kada prašymą pildėte? įdomu nes ne už kalnų reiks pildyti, įdomu per kiek laiko susisuka smile.gif
Atsakyti
[quote=Cabernet Sauvignon,2013 05 23, 18:08]
Dar klausimelis mamoms kurios jau gavo NGA pasalpa. Kada Jums pervede pinigelius, kai atejo zinute jog jau priskirta tamtikra suma?
As tik siandien gavau zinute jog priskyre, bet dar nepervede. Kiek laiko laukete?
Aciu uz atsakymus smile.gif
[/quote]
o kada prašymą pildėte? įdomu nes ne už kalnų reiks pildyti, įdomu per kiek laiko susisuka smile.gif
[/quote]

Siaip turetu per 15 darbo dienu nuspresti, bet mano atveju uztruko ilgiau, nes dar tikrino dokumentus. Gal todel jog as isejau atostogu ne nuo 30 sav, o nuo 35 sav. ir sunus gime anksciau 37 sav
Atsakyti
[quote=Cabernet Sauvignon,2013 05 23, 18:08]
Dar klausimelis mamoms kurios jau gavo NGA pasalpa. Kada Jums pervede pinigelius, kai atejo zinute jog jau priskirta tamtikra suma?
As tik siandien gavau zinute jog priskyre, bet dar nepervede. Kiek laiko laukete?
Aciu uz atsakymus smile.gif
[/quote]
o kada prašymą pildėte? įdomu nes ne už kalnų reiks pildyti, įdomu per kiek laiko susisuka smile.gif
[/quote]

Pildyti gali ta pacia diena, kai isleidzia i dekreta.
Atsakyti