Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai 2013

ir kolkas tos mano aureos kiausinio dydzio, bet kekeje gal 10 pomidoru, gal dar daugiau, neskaiciavau, bet kekes kotai ilinke,pagailo, tai risau. kas bus kai UZAUGS doh.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(adija5 @ 2013 06 25, 21:48)


Gal galima sukonkretizuot kuo pasiteisino?Nu,tipo,pomidorų daugiau megzt pradėjo ar pan.?

pomidorų tikrai buvo daug ir ilgai, nors aplink pas visus jau pakirsti marų ir dar n visko buvo, o pas mane dar gražūs ir vedė ilgai. Ir raudoni iki pat kotuko, ir skanūs. Pas mane žemė molis su biskiu dirvožemio, usnys tik bujoja, tai visokias žoles naudoju pagerinimui gyvenimo savo šiltnamio, pelenai irgi manau kad prisidėjo, nes anksčiau tikrai ne toki užaugdavo, dabar kur kas geresnis ir derlius ir daigai gražesni ilgai būna, sveikesni, ta prasme. nežinau kiek pelenai tam įtakos turėjo, bet tikiu kad kažkiek prisidėjo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lusasita @ 2013 06 26, 13:57)
ir kolkas tos mano aureos kiausinio dydzio, bet kekeje gal 10 pomidoru, gal dar daugiau, neskaiciavau, bet kekes kotai ilinke,pagailo, tai risau. kas bus kai UZAUGS  doh.gif  blink.gif

g.gif tai ir pas mane taip...bet , sakau , gal kotai stiprūs bus atlaikys , jei tokia veislė...pvz. korol sibiri ar ivan kupala- jau dideli obuoliai ir ne vienas ir ne du , bet nieko gerai laikosi kotai... g.gif ir cardinal mazarini irgi laikosi...visumoj tai du aš parišau- russian rose ir raudoną Lolitos , taip užvadintas buvo...labai daug ant jo obuolių ax.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 26 birželio 2013 - 13:55
QUOTE(diuni @ 2013 06 26, 13:53)
g.gif tai ir pas mane taip...bet , sakau , gal kotai stiprūs bus atlaikys , jei tokia veislė...pvz. korol sibiri ar ivan kupala- jau dideli obuoliai ir ne vienas ir ne du , bet nieko gerai laikosi kotai... g.gif ir cardinal mazarini irgi laikosi...visumoj tai du aš parišau- russian rose ir raudoną Lolitos , taip užvadintas buvo...labai daug ant jo obuolių ax.gif  4u.gif

As irgi taip galvojau, bet ne vienas jau iluzes, snapas vienas perluzo, korazonus irgi parisus, ne visus dar, bet kur jau pamaciau, kad sulinkes ir jau persmaugtas kotukas, risau, nors dar vaisiai nedideli. Pats didziausias korazono pomidoras ilgai laikesi, kazkaip tarp saku buvo, bet vakar ir tas neatlaike ir nuluzo saka konkreciai, reikejo paristi, nes dabar tas jau nokti pradejes, o dar 5 pomidorai savo dydzio net nepriaugo, gaila... Yra dideliu ir nesiruosianciu luzti, arba kotai trumpi, arba isireme kazkur, arba tarp dvieju stebu galvas padeje. Dziuljetos pora kekiu paristos, nes viena jau konkreciai ruosiasi luzti. Man irgi atrode, kad jei jau vaisiai dideli, turetu buti prisitaike ir kotai, bet va, ne visi sitaip elgiasi. Del vieno pomidoro tai dzin butu, bet kekes jau gaila, juolab, kad buna nedideli vaisiai ant ju, dar augti ir augti jiems. Taip eini aplink kiekviena ir ziuri, nes kasdien viskas keiciasi, o dabar per tokius karscius menkas malonumas toj pirty, galva apsisuka, vakare nebent. Zodziu, vis tam zmogui negerai, tai salta buvo, dauguma cia aimanavom del uzsitesusios ziemos, dabar per karsta doh.gif biggrin.gif

Jau reikia man papildyti zoles i siltnami, bet taaaaip tingisi, ne tas zodis, vis kitai dienai atidedu, bloga vien tik pagalvojus, kaip aplik kiekviena ta siena kaisioti reikes unsure.gif
Atsakyti
doh.gif rolleyes.gif viskas...eisiu ryt kekes ir savo raišiot... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2013 06 26, 13:53)
russian rose


vaizdą gal kad agalima būtų? pas mane šie kažkoki biedni labai...
Atsakyti
kiek metu auginau pomidorus , tai gal tik kelis kartus teko keke parist ax.gif Pernai neraisiojau nieko, o nuo liepos pabaigos isvis nesilankiau verysad.gif na karta per men siltnamyje... o mb tai tikrai nieko neraisiojo. Augo ir uzaugo, tik nelabai maciau kaip... verysad.gif
gal pernai gavo dilgeliu raugelio pora kart, uzsiaugino mases, tai tvirti buvo , veliau ir kilogramus islaike g.gif
Siemet tik DCM gavo. Na ir po sauja labai perpuvusio ( keliu metu senumo) mesliuko . Bet ar ten dar like kokio gerio g.gif
Atsakyti
mano mažuliai tai pučiasi baisiai, neatlaikytų niekaip tokios kekės iš 9 gigantų, o dar apie nokima kalbos nėra.man ramiau kai parišu nei paskui rast užlinkusius kelis
Atsakyti
Mano pomidorai irgi apsirgo viršūniniu puviniu, kaltiniu smėlingą dirvą, nes tręšiau pavasarį.

Noriu gudresnių paklausti, greičiausiai Ex arba Gaudvilės, ar kompleksinės trąšos, kurių sudėtyje yra 11% kalcio, bus tinkama trąša? Ar geriau pasidėti jas kitam laikui ir eiti pirkti konkrečiai kalcio salietros?

Atsakyti
Sveikos,

aš čia daugiau skaitytoja, nei rašytoja blush2.gif Info daug naudingos randu, nes dar pirmokė pomidorų auginime ax.gif

Tik toks klausimas: daugelis jūsų auginate ir rodotės pomidorus užaugintus iš rusiškų sėklų. Iš kur jas perkate? Ir kodėl? Dėl įvairovės ar jų veislės labiau pasiteisina, t.y. skanesnis ir gausesnis derlius lyginant su Lietuvos asortimentu?
Atsakyti
QUOTE(Ilaria @ 2013 06 26, 14:34)
Sveikos,

aš čia daugiau skaitytoja, nei rašytoja blush2.gif  Info daug naudingos randu, nes dar pirmokė pomidorų auginime ax.gif

Tik toks klausimas: daugelis jūsų auginate ir rodotės pomidorus užaugintus iš rusiškų sėklų. Iš kur jas perkate? Ir kodėl? Dėl įvairovės ar jų veislės labiau pasiteisina, t.y. skanesnis  ir gausesnis derlius lyginant su Lietuvos asortimentu?

Pirkau ebėjuj, dar didelis pasirinkimas estų seemnamaail. Vietoje galima gauti turguose, sėklėlėje, dar yra pardavėjas mydobro.com.
Rusiškos sėklos įdomios pirmiausia dėl įvairovės. Ten daug "heirloom", arba senovinių veislių. Tiesa, dėl to galima būtų ginčytis. Teko skaityti nuomones, kad pas juos su sėklininkyste daug betvarkės, skirtingos firmos registruoja ir pardavinėja iš esmės tas pačias veisles skirtingais pavadinimais. Dėl to buvo kritikuota ir Sibirskij sad serija (visokie pas mus populiarūs rozovyj miod, orlinyj kliuv ir t.t. pavadinti "begalinėm jaučiaširdžių variacijom").
Dar vienas minusas - aprašymai neretai neatitinka fakto, arba išvis primaišyta kelių veislių. Iš tiesų, iš to paties pakelio išauginti pomidorai stebina savo įvairove, ypač įpratus prie tobulai vienodų hibridų.
Didesnio derliaus nei pas mus platinami hibridai, tikėtis sunku. Skanesnio - galima. Aišku, visur ir visada yra išimčių.
Dar vienas pastebėjimas. Skaičiau ir juokiausi, kaip viename jų forume ohoho kaip buvo vertinami kinietiški pomidorai (ir ne tik pomidorai) bei olandų hibridai. Savam kieme pranašu nebūsi...
Atsakyti
biggrin.gif tai taip...galima rasti visokių atsiliepimų...pvz. amerikiečiai rašo , kad ligoms atspariausi ne hibridai , o rusiški paveldo pomidorai...tik , kiek suprantu , rusai nelabai leidžia išvežinėti sėklų savo ...o Amerikoje ir Europoje platinami , tai pagrinde emigrantų išsivežtos veislės iš Rusijos...
Atsakyti