Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai 2013

QUOTE(tany @ 2013 06 27, 22:02)
Manau, kad nera...
o kaip su laistymu pas tave...nes tam klipuke sako, kad kalcio pasisavinimas sutrinka, jei per mazai liejama ar pan... t.y. truksta dregmes... pas mane toks grozis buvo tik vazoniniam...nu nezinau, bet pribarsciuas lukstu ir reguliariai liejant, nebebuvo daugiau


Šiaip gerai pamasčiau,ir nusprendžiau kad gal tikrai drėgmės trūksta g.gif lieju kas pora savaičių maždaug, bet kadangi šiltnamis naujas, tai pyliau apie 20-30cm durpių, gal jos greit pradžiūna, nors ir mulčiuoju g.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2013 06 27, 21:09)
na gal ne...pelenuose pirmoje vietoje kalcis , antroje kalis , paskui magnis ir fosforas...turėjau tokią lentelę susikonspektavus...nebent jų skirtingų irgi yra tų lentelių... biggrin.gif


nesiginčysiu, nes vargu yra kas nors, ką mažiau moku už chemiją biggrin.gif
Bet ko gi tada mano pomidorams ir kalio, ir kalcio trūksta, jei pelenų tai tikrai sočiai gavę yra blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 27 birželio 2013 - 21:17
QUOTE(saintlina @ 2013 06 27, 22:13)
nesiginčysiu, nes vargu yra kas nors, ką mažiau moku už chemiją  biggrin.gif
Bet ko gi tada mano pomidorams ir kalio, ir kalcio trūksta, jei pelenų tai tikrai sočiai gavę yra  blink.gif

g.gif visų pirma , kaip sakei , gal kad smėlinga žemė...o antra- aš nežinau , kaip tie pelenai greitai suskyla į junginius , kuriuos pomikai gali pasisavinti... g.gif
Daer pastebėjau , mano kraštinei eilei , kur nuo šlaito pusės irgi visko trūksta, bet kalcio netrūksta ir tiems , bent jau šiuo metu nesimato, nes ten visad kai stipriau ltja , šlapia būna , o kitoms trims eilės kaip ir nieko netrūksta...
Tai dabar apie tą laistymą šarmu pagalvojau- visgi logikos yra , tik kaip su rūgštingumu , tiksliau šarminimu dirvožemio... g.gif bet tai gal vienas toks palaistymas neįtakos to dalyko... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 27 birželio 2013 - 21:29
apie pelenus:
,, Augalų tręšimas medžio pelenais
Mano �kis 2006/5
Dr. Elvyra BUTKUVIENĖ,
dr. Regina SKUODIENĖ,
habil. dr. Nijolė DAUGĖLIENĖ
LŽI Vėžaičių filialas
Apie medžio pelenų naudojimą dirvožemiui kalkinti ir augalams tręšti literatūriniai
duomenys labai negausūs ir prieštaringi. Medžio pelenai, kaip nemažai augalams reikalingų
maisto medžiagų turinti pramonės gamybos atlieka, gali būti panaudoti žemės ūkyje. Kaip
ir kada juos naudoti, rekomendacijų Lietuvoje nėra.
Pelenai – vertinga trąša, turinti kalcio, kalio ir fosforo. Pelenų sudėtyje yra nemažai ir kitų makro- ir
mikroelementų: mangano, magnio, silicio, cinko, vario, švino ir kitų. Kaip trąša vertingi tik medžio
pelenai. Medžio pelenuose gausiausia kalcio, todėl juos galima prilyginti kalkinei trąšai. Pelenai ne tik
didina augalų derlių, bet ir mažina dirvožemio rūgštumą.

Daugiausia maisto medžiagų yra beržinių malkų pelenuose, kurie turi 7,1 proc. P2O5, 13,8 proc. K2O ir
36,3 proc. CaO. Toliau eina pušinių malkų pelenai ir dar mažiau vertingi eglių malkų pelenai. Pelenai turi
mažai chloro. Jie tinka visiems augalams, o ypač chloro nemėgstantiems – grikiams, bulvėms, lubinams.
Pelenų normos priklauso nuo dirvožemio agrocheminių savybių, nuo pelenų maisto medžiagų kiekio bei
auginamų augalų.
"
Atsakyti
taip išeitų, kad galima praktiškai vien pelenais tręšt, daugiau dėl nieko galvos nesukant smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2013 06 27, 22:27)
taip išeitų, kad galima praktiškai vien pelenais tręšt, daugiau dėl nieko galvos nesukant  smile.gif

plius dapilti azoto kokiam nors pavidale... biggrin.gif
Atsakyti
Dar norėjau paklaust, kaip man tas trąšas ant tų pomidorų dėt. Parašyta 50gr. daigui. Tai imu tuos 50gr, ir beriu praskyrus mulčą? Tada mulčą dedu atgal ir laistau? Kiek pilt? Užtenka 10litrų daigui ar nea ? g.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2013 06 27, 21:30)
plius dapilti azoto kokiam nors pavidale... biggrin.gif

tai tada tinka mano schema- į žolių raugo bačką įpilu pelenų raugo, praskiedžiu tą visą jovalą laistydama. Deja, pas mane molis, žemė prastoka, jiems negana- lapų spalva tikrai nėra super graži žalia, vaisių norėtųsi daugiau, didesnių, gražesnių ir pan. Gal geram dirvožemiui esant pilnai pakaktų,o aš jau dairausi kokios humuso arbatėlės jiems pavaišinimui padaryt papildomai.
Atsakyti
QUOTE(Marmaledas @ 2013 06 27, 22:45)
tai tada tinka mano schema- į žolių raugo bačką įpilu pelenų raugo, praskiedžiu tą visą jovalą laistydama. Deja, pas mane molis, žemė prastoka, jiems negana- lapų spalva tikrai nėra super graži žalia, vaisių norėtųsi daugiau, didesnių, gražesnių ir pan. Gal geram dirvožemiui esant pilnai pakaktų,o aš jau dairausi kokios humuso arbatėlės jiems pavaišinimui padaryt papildomai.

g.gif bigsmile.gif o man atrodo nėr gerai taip daryt...lygtais man užsifiksavę , kad azoti trąšomis ir kalciu negalima kartu tręšti , nes jie vienas kitą gesina kaip čia pasakius...reik tręšti atskitai su kelių dienų tarpu...
o , tai gal todėl jo ir nededa į trąšas , kuriose yra azotas...dabar man ta mintis atėjo lotuliukas.gif g.gif arba jau galutinai nugrybavau lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo diuni: 27 birželio 2013 - 21:52
QUOTE(diuni @ 2013 06 27, 20:16)
ax.gif o sakykit kardinolus , spasus , drakonus irgi kekes parišinėjat...aš šiandien apžiūrėjau visus , na taip tvirtai atrodo auga...ar parišinėjat g.gif a , ir ivan kupala irgi toks tvirtas visas...ir karol sibiri...nežinau kaip čia daryt- ar laukt kol užlinks, ar visus dabar pririšt...net nežinau rolleyes.gif  cool.gif

Aš neparišinėju nei vienos kekės schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(diuni @ 2013 06 27, 21:51)
tai gal todėl jo ir nededa į trąšas , kuriose yra azotas...

gal ir taip. Tik aš antri metai dilgėlių į raugą nededu, dedu asiūklius, dedu garšvas, žliūges ir varputį- kvapas kitas, sudėtis kita biski gaunasi- irgi iš raugų temos nukosėjau pernai, kad azoto nepadaugint, tai be dilgėlių. Nors ką aš žinau, gal ir blogai darau, todėl ir nestebuklingi mano mažiai ( beje, pudoviką jau biski gelstantį nuskyniau, bet nemanau kad kekei nuo to palengvėjo- nė nepastebėjau pokyčių kai tą vieną puskilinį nuraškiau, liko dar 8 toki kabot g.gif )

Asese, gal pas tave sotūs ir laimingi kareivukai tai daug pakelia,pas mane tai nelabai, nors kai kurie taitoki drūti atrodo kotai, bet kekių kotukai tai apgaulingai ,,tvirti"
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2013 06 27, 18:15)
ir iš kur tu tokia gudri?...  mastau.gif

drinks_cheers.gif Aš irgi visada stebiuosi g.gif Vaikščiojanti enciklopedija bigsmile.gif .

O man jau irgi visai galva susisuko nuo tų trašų trūkumų ar perteklių doh.gif Matau,kad vienam magnio trūksta,tai turiu tos kalio magnezijos,bet...kalio tai netrūksta... g.gif Ar tam,kad geriau pasisavintų magnį priedo dar ir to kalio reikia?

Penktadienį radau ant dviejų pomidorų lapų rudosios demėtligės geltonus plėmus.Tai,prisiminus,kaip pernai per kelias dienas šitas brudas visą šiltnamį numargino,maniau,kad po 4 dienų smagų vaizdelį grįžusi pamatysiu.Ateinu su soda,o ten kaip plėmavosi tie du,tai tik tie ir plėmuojasi- vienas Ivanas vienam gale,kitas Majakas kitam g.gif Ir atidžiau pažiūrėjus,tai kitoj pusėj lapo nėr jokio pelėsiuko...Ar tas pilkšvumas tik pažengusiem būna jau nebepamenu. Tai kas tada,jei ne rudoji gali būt?O jei šitoji anoji,kad ją kur galas,tai kodėl kitiems nepersiduoda,nors ir lapai liečiasi?Purškiau aš ir asiūkliais,ir bazilikais,ir bitkrėsle,bet ir tie margieji gavo to pačio. Pernai visi numargavo ir buvo viskas aišku...O dabar suk žmogau galvą ar čia liga,ar kokio periodinės lentelės elemento trūksta doh.gif

O dėl tų kekių rišimo,tai daug nehibridų apraišioju.Nors hibridai ir daugiau pomidorų turi,ir kekės didesnės,bet matyt,kažkaip geriau apskaičiuota ta apkrova tenkanti kotukams g.gif







Atsakyti