Įkraunama...
Įkraunama...

Gabių vaikų akademija

Sveikinimai visiems įstojusiems! smile.gif Aš irgi šiandien gavau laišką, kad dukra priimta į trečią klasę, tai lankysim toliau (pernai jau lankė, bet priėmimas kasmet iš naujo vyksta) biggrin.gif

QUOTE(roka @ 2016 06 03, 11:29)
Taip pat įdomu, ar gausime grįžtamąjį ryšį apie konkrečius testo rezultatus? Koks bendras rezultatas, stipriosios vaiko pusės, silpnosios pusės ir pan.? Gal kas iš dalyvavusių ankstesniais metais pasidalintumėte patirtimi? Ačiū iš anksto.

Ne, bent jau pernai niekas nieko mums testų rezultatų nedalino, nors aišku, galima paabandyt užklaust - nebandžiau.
O nesįtojusių tikrai būna. Pernai tokių buvo ne mažiau nei pusantro šimto (žinau, nes tie neįsotjusieji paskui bandė organizuotis alterantyvią "akademiją" ax.gif). Ir net labai nustebau, kai sužinojau, kad pirmokų priėmė tik 9, nors planavo 16, ir nesįtojusių buvo ne vienas. Reiškia, atranka turėtų būti ne formali, o principinė.
O šiemet tai žinau atvejį, kad užregistravo vaiką, o organizatoriai vėliau atsiuntė laišką, kad deja, šiemet negalime jūsų priimti į atranką blink.gif Tiesa, ten vaikas ir nebuvo gavęs pakvietimo, tiesiog tėvai šiaip nusprendė pabandyt, bet net iki atrankos nepraėjo.
Atsakyti
Gal galit parasyti, jeigu zinot, ar uzduotys buvo matematines, logines, ar buvo ir kalbiniu dalyku? Maniskis ben jau, kvietima gavo pagal pasirodyma matematikos kenguroj.
Atsakyti
QUOTE(aistukas @ 2016 06 03, 20:22)
Gal galit parasyti, jeigu zinot, ar uzduotys buvo matematines, logines, ar buvo ir kalbiniu dalyku? Maniskis ben jau, kvietima gavo pagal pasirodyma matematikos kenguroj.

bet jau pavelavot, nebent kitais metais bandysit, vaikas sake, kad panasios uzduotys kaip kenguros, kalbeti nereikejo smile.gif. Labai dziaugiames , kad patekom, nes vaikas nuo mazens turejo slepti savo gabumus del pavyduoliu, net darzelyje nei karto aukletoja neleido jam paskaityti pries grupe, jis puikiai nuo 4m skaito, bet turi slepti tai, darzelyje ypac jo nemego del to aukletoja, mokyklose irgi nieko nieks neorganizuoja konkursu, net kengura nera remiama svietimo ministerijos, jei ne kengura, tai niekas ir nebutu mates , kad vaikas turi gabumu, o kada pasakau kad jau nuo 4metu domejosi viso pasaulio kalbomis
(ypac japonu, kinu, gruzinu), rasesi ju abeceles, verte zodzius, domejosi planetu svoriais, ju atstumais, rasesi ta info. Bet jei kam pasakai , tai visi pyksta, sako ''veliau nebenores'' ir pan, vaikas praranda motyvacija mokytis ypac mokykloje nes ten turi nepasirodyti, kad kazka moka, del to , kad nemokantys nenusimintu. Juokinga, kada turi slepti savo gabumus del pavydo, net cia nares tyciojasi sakydamos ''per jega gruda vaika i GVA''. Net verkti norisi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo letuciukas: 04 birželio 2016 - 11:24
Jeigu atidziau skaitytumete, ka kiti raso, gal tada maziau cia viskuo piktintumetes. Darau prielaida, kad panasiai jums yra ir realiame gyvenime.
Atsakyti
QUOTE(letuciukas @ 2016 06 04, 11:14)
bet jau pavelavot, nebent kitais metais bandysit, vaikas sake, kad panasios uzduotys kaip kenguros, kalbeti nereikejo smile.gif. Labai dziaugiames , kad patekom, nes vaikas nuo mazens turejo slepti savo gabumus del pavyduoliu, net darzelyje nei karto aukletoja neleido jam paskaityti pries grupe, jis puikiai nuo 4m skaito, bet turi slepti tai, darzelyje ypac jo nemego del to aukletoja, mokyklose irgi nieko nieks neorganizuoja konkursu, net kengura nera remiama svietimo ministerijos, jei ne kengura, tai niekas ir nebutu mates , kad vaikas turi gabumu, o kada pasakau kad jau nuo 4metu domejosi viso pasaulio kalbomis
(ypac japonu, kinu, gruzinu), rasesi ju abeceles, verte zodzius, domejosi planetu svoriais, ju atstumais, rasesi ta info. Bet jei kam pasakai , tai visi pyksta, sako ''veliau nebenores'' ir pan, vaikas praranda motyvacija mokytis ypac mokykloje nes ten turi nepasirodyti, kad kazka moka, del to , kad nemokantys nenusimintu. Juokinga, kada  turi slepti savo gabumus del pavydo, net cia nares tyciojasi sakydamos ''per jega gruda vaika i GVA''. Net verkti norisi.

Nepykite, bet jei jūs žinote, matote, kad jūsų vaikas yra gabus, kad jam mokykloje negerai, tai jūs pati turite padėti savo vaikui, duoti papildomų užduočių, ieškoti papildomų veiklų, būrelių, gal būt netgi keisti mokyklą, jei matote, kad tikrai jam ten blogai, o nelaukti, kad kažkas su jūsų vaiku užsiims ir įvertins. Beje, aukštesnėse klasėse yra olimpiados, kurios yra remiamos ŠMM, o ir kengūros juk kainuoja pora eurų, tai jau tikrai nėra milžiniški pinigai, kurių nebūtų galima sumokėti organizatoriams už jų darbą. Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(regal @ 2016 06 05, 13:45)
Nepykite, bet jei jūs žinote, matote, kad jūsų vaikas yra gabus, kad jam mokykloje negerai, tai jūs pati turite padėti savo vaikui, duoti papildomų užduočių, ieškoti papildomų veiklų, būrelių, gal būt netgi keisti mokyklą, jei matote, kad tikrai jam ten blogai, o nelaukti, kad kažkas su jūsų vaiku užsiims ir įvertins. Beje, aukštesnėse klasėse yra olimpiados, kurios yra remiamos ŠMM, o ir kengūros juk kainuoja pora eurų, tai  jau tikrai nėra milžiniški pinigai, kurių nebūtų galima sumokėti organizatoriams už jų darbą. Sėkmės 4u.gif

as noriu , kad ne tik mano vaikui butu gerai, noriu , kad gerai butu ir kitiems, todel siulymai lakstyti po mokyklas man netinka, juk ten like vaikai irgi kentes, gal geriau pasiulykite pedagogams laikyti testus, o jus vaika siuntinejat . Jei as nebuciau davusi uzduociu nuo mazens, tai vaikas ir nebutu gabus. Todel Jusu patarimai vaikiski ir juokingi. Dar apie 2eur nusikalbejot, prie ko cia jie? Ne piniguose laime. As niekada neieskau sau naudos, man svarbu, kad ir kiti butu laimingi, noretu eiti i mokyklas, butu idomios pamokos ir t.t
Atsakyti
QUOTE(letuciukas @ 2016 06 05, 19:26)
as noriu , kad ne tik mano vaikui butu gerai, noriu , kad gerai butu ir kitiems, todel siulymai lakstyti po mokyklas man netinka, juk ten like vaikai irgi kentes, gal geriau pasiulykite pedagogams laikyti testus, o jus vaika siuntinejat . Jei as nebuciau davusi uzduociu nuo mazens, tai vaikas ir nebutu gabus. Todel Jusu patarimai vaikiski ir juokingi. Dar apie 2eur nusikalbejot, prie ko cia jie? Ne piniguose laime. As niekada neieskau sau naudos, man svarbu, kad ir kiti butu laimingi, noretu eiti i mokyklas, butu idomios pamokos ir t.t

Jūs esate naivi, jei galvojate, kad piktindamasi SM'e pakeisite švietimo sistemą, pakeisite mokyklas ir pedagogus. Be to, vaikai yra skirtingi- kas tinka vienam, nebūtinai tinka kitam. Mano vaikas mokyklą lanko su malonumu, kaip pats sako- jo mokytoja yra pati geriausia, o ir rezultatai jo puikūs, beje klasė stipri (standartizuotų testų klasės vidurkis apie 95proc.) . Ir dar vienas pastebėjimas, gabumai kaip ir talentas yra įgimti, darbu ir užduotimis gabiu vaiku nepadaroma.
Sėkmės jūsų vaikui, o jums siūlau optimistiškesnio požiūrio 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(letuciukas @ 2016 06 05, 19:26)
as noriu , kad ne tik mano vaikui butu gerai, noriu , kad gerai butu ir kitiems, todel siulymai lakstyti po mokyklas man netinka, juk ten like vaikai irgi kentes, gal geriau pasiulykite pedagogams laikyti testus, o jus vaika siuntinejat . Jei as nebuciau davusi uzduociu nuo mazens, tai vaikas ir nebutu gabus. Todel Jusu patarimai vaikiski ir juokingi. Dar apie 2eur nusikalbejot, prie ko cia jie? Ne piniguose laime. As niekada neieskau sau naudos, man svarbu, kad ir kiti butu laimingi, noretu eiti i mokyklas, butu idomios pamokos ir t.t


Kokius testus mokytojai turi laikyti ? g.gif Klasėje 24 vaikai, pamoka 35 min, kiek laiko mokytoja gali skirti vienam vaikui individualiai ? Be gabių vaikų, klasėje yra dar ir tokių kuriems mokytojos dėmesio ir paaiškinimų reikia daugiau, kad jie pasiektų bendrą lygį . Keistas ir Jūsų pasakymas - jei nebūtumėt davus vaikui užduočių nuo mažens - nebūtų gabus g.gif Tokiu būdu lavinate, padedat vaikui tobulėti, skatinate domėjimąsi, o o ne padedate būti gabiam . O gabumų niekad nereikėjo slėpti, juos skatino ir darželį ir mokykloj , jis pats parodydavo rezultatais, tad ir pasakoti nereikėjo. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mijja: 06 birželio 2016 - 14:16
QUOTE(letuciukas @ 2016 06 05, 19:26)
as noriu , kad ne tik mano vaikui butu gerai, noriu , kad gerai butu ir kitiems, todel siulymai lakstyti po mokyklas man netinka, juk ten like vaikai irgi kentes, gal geriau pasiulykite pedagogams laikyti testus, o jus vaika siuntinejat . Jei as nebuciau davusi uzduociu nuo mazens, tai vaikas ir nebutu gabus. Todel Jusu patarimai vaikiski ir juokingi. Dar apie 2eur nusikalbejot, prie ko cia jie? Ne piniguose laime. As niekada neieskau sau naudos, man svarbu, kad ir kiti butu laimingi, noretu eiti i mokyklas, butu idomios pamokos ir t.t

Rasot visiskus niekus. Visu pirma, gabumai arba yra, arba ne, papildomas lavinimas jau ne gabumai, o zinios ir igudziai.
Rasot, kad jums rupi kitu vaiku gerove mokyklose, ir cia pat piktinates, kad jusu vaikui neskiriama pakankamai demesio, nes oroentuojamasi i vidutiniu gabumu vaikus. Ar jus manote, kad vaikai labai nores eiti i mokyka, jeigu ten bus isskirtinai slovinami gabieji?
Is kur istarukete, kad jus kazkas kaltina naudos vaikymusi? Niekas to jums nesake.
Ai, ir kokius dar cia testus siulote pedagogams? g.gif biggrin.gif



Atsakyti
letuciukas , suprantu Jūsų rūpestį dėl vaiko gabumų vystymo, poreikių patenkinimo ir sveikinu įstojus. Tačiau turiu pasakyti, kad Jūsų lūkesčiai per aukšti, ir liksite nepatenkinti ir čia, jeigu nenuleisite lūkesčių kartelės.
Aš Jūsų vietoje samdyčiau korepetitorius vaikui ir nemėtyčiau pinigų kelionėms į Vilnių. Nebent esat vilniečiai. GVA neparuoš nei stojamiesiems į gimnaziją, nei duos kažkokių sisteminių žinių. Jūs gausit kažkokį emocinį, wow efektą už gan didelius pinigus, ir tiek. Bet to efekto nėra kur padėti: mokykloje vaikas vistiek turės mokytis pagal nustatytą programą, atsiskaitinėti pagal nustatytą programą, važiuoti su klase į ekskursijas, renginius.
Tai bus tik nupirkta emocija, kad galėsit pasakyti draugams "mano vaikas įstojo.. mano vaikas lanko.. aš vežioju į ...".
Susiraskit vaiko sėkmingų dalykų korepetitorių ar kelis korepetitorius, ir dirbkit.
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2016 06 09, 09:06)
letuciukas , suprantu Jūsų rūpestį dėl vaiko gabumų vystymo, poreikių patenkinimo ir sveikinu įstojus. Tačiau turiu pasakyti, kad Jūsų lūkesčiai per aukšti, ir liksite nepatenkinti ir čia, jeigu nenuleisite lūkesčių kartelės.
Aš Jūsų vietoje samdyčiau korepetitorius vaikui ir nemėtyčiau pinigų kelionėms į Vilnių. Nebent esat vilniečiai. GVA neparuoš nei stojamiesiems į gimnaziją, nei duos kažkokių sisteminių žinių. Jūs gausit kažkokį emocinį, wow efektą už gan didelius pinigus, ir tiek. Bet to efekto nėra kur padėti: mokykloje vaikas vistiek turės mokytis pagal nustatytą programą, atsiskaitinėti pagal nustatytą programą, važiuoti su klase į ekskursijas, renginius.
Tai bus  tik nupirkta emocija, kad galėsit pasakyti draugams "mano vaikas įstojo.. mano vaikas lanko.. aš vežioju į ...".
Susiraskit vaiko sėkmingų dalykų korepetitorių ar kelis korepetitorius, ir dirbkit.

Pritarciau jusu mintims del GVA. Tai, ka teko apie juos girdeti, kaip tik ir formuoja man tokia nuomone. Bet del repetitoriu samdymo tai buciau linkusi nepritarti. Cia bus dar didesni pinigai isleisti, o vaikas tures irgi eiti i ta pacia klase ir mokytis/atsiskaityti pagal bendrasias programas. As Letuciukui siuliau Kenguros temoje, kad jei vaikas isties itin gabus, pakalbejus su mokytoja, bandyti "persokti" klase. Pradinese tai tikrai nelabai sunku. Bet, reikia labai atsizvelgti ir i psichologine vaiko branda, gali buti, kad vaikas kazkam labai gabus, bet kitoje srity net atsilieka nuo bendraamziu( cia tikrai nesakau, kad taip yra), tai labai svarbu, o kartais pamirstama. Dar vienas budas praplesti lavinimosi ribas-neformalieji bureliai, jei domisi kazkokia itin specifine sritimi, ir tikrai rimtai i tai gilinasi, gi galima ir vyresnioku mokytojas dalykininkes pasnekinti, gal jos ka pasiulys ar papildomai pastudijuoti, ar i vyresniu klasiu bureli pakvies. Zodziu, jei vaikas yra neeiliniu gabumu, cia jau ir standartiniai metodai netiks, reikia tada ir mamai is savo puses galvoti, kaip geriau tuos gabumus "idarbinti".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistukas: 09 birželio 2016 - 11:25
QUOTE(naitas @ 2016 06 09, 09:06)


naitas, kalbate iš asmeninės patirties? Vedėte vaiką į šią mokyklą?
Papildyta:
QUOTE(aistukas @ 2016 06 09, 11:23)
jei vaikas isties itin gabus, pakalbejus su mokytoja, bandyti "persokti" klase.

Aš asmeniškai prieš peršokimą... Yra ne tik protiniai gabumai, yra ir socialinė, ir emocinė, ir fizinė branda...
Turim aplinkoje pavyzdžių, kai vaikas buvo itin gabus ir iš darželio tiesiai keliavo į antrą klasę. Kokia situacija dabar? Vaikai su juo nedraugauja, nes jis labai "vaikiškas", krūvis buvo per didelis ir gabumai jo viso labo vidutiniai ar net žemesni, siekdamas gauti dėmesį, kurio anksčiau gaudavo be vargo, ėmė elgtis neadekvačiai, turi elgesio problemų, dėl to tampa dar labiau izoliuotu ir ratas sukasi...
Manau geriau pirmas tarp silpnesnių, nei paskutinis tarp stipresnių biggrin.gif
Atsakyti