Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Aš kepu 1 val. 15 min, bet gal reikia dėti į įkaitintą orkaitę? unsure.gif

Kiek iš tikrųjų turi pakilti tešla, jau paruošta formoje? Man turbūt dar niekada nebuvo dvigubai Arba aš neišlaukiu, nežinau.
Atsakyti
Aš kepu irgi 1.15 min, bet dedu į šaltą orkaitę, tiksliau aš kildau ją orkaitėje palaikydama 30-35 temp., tai po 9 val tiesiog ją padidinu iki 185-190 ir kepu.
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2015 05 18, 19:34)
Aš kepu irgi 1.15 min, bet dedu į šaltą orkaitę, tiksliau aš kildau ją orkaitėje palaikydama 30-35 temp., tai po 9 val tiesiog ją padidinu iki 185-190 ir kepu.



O kiek pakyla tešlos tūris?
Atsakyti
Suformuotą duonos kepaliuką, aš kildinu išjungtoje orkaitėje. Ten pakankamai šilta ir nėra skersvėjų, nes tai yra blogai duonos kilimui. Kildinu apie 3val, kol pakyla maždaug dvigubai. Tada išimu iš orkaitės, įjungiu ją ir įkaitinu iki 200*. Dedu duoną, po 10min, mažinu temperatūrą iki 180-190*( viršs/apačia). Paprastai duona dar sukrenta, kai staigiai pasikeičia temperatūra. Pvz. dažnai darinėjant orkaitę, arba pabaigus kepti, iškart išimama iš orkaiės. pabaigus kepti, reiktų bent 10min. dar palaikyti orkaitėje.
čia pakilusi duonelė po 3val.
Atsakyti
Gal kuri vilnietė galėtų pasidalinti raugu? atsilyginčiau wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2015 05 28, 09:58)
Suformuotą duonos kepaliuką, aš kildinu išjungtoje orkaitėje. Ten pakankamai šilta ir nėra skersvėjų, nes tai yra blogai duonos kilimui. Kildinu apie 3val, kol pakyla maždaug dvigubai. Tada išimu iš orkaitės, įjungiu ją ir įkaitinu iki 200*. Dedu duoną, po 10min, mažinu temperatūrą iki 180-190*( viršs/apačia). Paprastai duona dar sukrenta, kai staigiai pasikeičia temperatūra. Pvz. dažnai darinėjant orkaitę, arba pabaigus kepti, iškart išimama iš orkaiės. pabaigus kepti, reiktų bent 10min. dar palaikyti orkaitėje.
čia  pakilusi duonelė po 3val.



Sveikos. Raugas lyg ir geras. Kepiau duona pirma karta, bet jau zinau klaidu-per zema temp buvo ir per trumpai kildinau. Bet pamaitinau rauga ryte, vakare uzaugo puikiai, ryte -nusedes. Gal per mazai pamaitinau?
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2015 08 19, 11:18)
Sveikos. Raugas lyg ir geras. Kepiau duona pirma karta, bet jau zinau klaidu-per zema temp buvo ir per trumpai kildinau. Bet pamaitinau rauga ryte, vakare uzaugo puikiai, ryte -nusedes. Gal per mazai pamaitinau?


per ilgai laikėt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2015 08 19, 11:32)
per ilgai laikėt  biggrin.gif


Tai ka daryti toliau? Vakare noriu uzmaisyti tesla, ryt kepti.
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2015 08 19, 11:19)
Tai ka daryti toliau? Vakare noriu uzmaisyti tesla, ryt kepti.
kai namie šilta, tai pakanka kelių val. ir kepaliukas būna gražiai iškilės. Pabandykit ryte užmaišyt ir pažiūrėkit kaip ir kada jums pakils
Atsakyti
Sveikos..pirma karta dariau rauga pati is kvietiniu miltu..Viskas pvyko..kilo..Pacia duona maisiau su ruginiais miltais..Duona gavos skani,bet..perpjovus ji siek tiek limpa prie peilio ir palietus lipnoka..Pati ji nera supuolus..bent man taip atrodo g.gif Pirma mintis truko kepimo..ar tiesa?
Atsakyti
Sveikos,
Turejau duonos raugo konkreciam duonos receptui, taciau atsitiko taip, kad sugedo:( Ar visi raugai tinka visiems duonos receptams? Turetame recepte buvo 4 grudu dribsniai, selenos, semenys, saulegrazos.
Aciu 4u.gif
Atsakyti
sveiki. gal kas kaune galetu pasidalinti raugu mainais i sokolada? 4u.gif
Atsakyti