Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Sveikos kepejeles, smile.gif

Gal turite ideju kaip pergabenti duonos rauga lektuvu( skrisime 7 val)? ar imanona rauga sudziovinti? ar jis butu vel aktyvus" (panasiai kaip sausos mieles)? g.gif
Duona kepu jau 3 metus ir butu gaila, jei vel reiketu is naujo daryti rauga.
Aciu uz bet koki patarima 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Elizabeht @ 2015 10 04, 01:37)
Sveikos kepejeles,  smile.gif

Gal turite ideju kaip pergabenti duonos rauga lektuvu( skrisime 7 val)? ar imanona rauga sudziovinti? ar jis butu vel  aktyvus" (panasiai kaip sausos mieles)?  g.gif
Duona kepu jau 3 metus ir butu gaila, jei vel reiketu is naujo daryti rauga.
Aciu uz bet koki patarima  4u.gif


dedat į sandarų indą ir viskas, gi ne 7 paras skrisit
Atsakyti
Labas vakaras! 4u.gif
Kaip nutylus tema. unsure.gif
Kazkada anksciau kepdavau visa duona pati ir seimoje nezinojom issireiskimo "pirkti duona is parduotuves". Del tam tikru priezasciu buvo padaryta pertrauka kepime su raugu. Per ta laika siek tiek informacijos isgaravo is atminties. biggrin.gif
Ruginis raugas jau uzmaisytas, stovi 2 dienas. Kai 5 diena raugas bus paruostas kepimui, ar ji dar ta, 5 diena, reikia maitinti ar ne? O kai noresiu kepti duona dar sekanti karta, pries kiek laiko isimti rauga is saldytuvo, pries keleta ar pries 12 valandu. Dar pamenu, kad kol raugas "jaunas" - jis silpnas, t.y. reikia ilgai kildint duona, bet kiek, 5 val. ar net per visa nakti?
Del ruginiu miltu. Aplekiau ne viena parduotuve ir radau tik rupaus malimo rug. miltus ir viso/pilno grudo (ant pakelio taip pat parasyta - rupaus malimo), nusipirkau vienus ir kitus. Bet kiek pamenu, berods anksciau budavo dar patys paprasciausi ruginiai miltai. Kur jie dingo? Ar auksciau mineti miltai skiriasi ar vienodi ir ar gausis man is ju juoda duona?
Kepejos, apsvieskite mano atminti, prasau. biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata123 @ 2016 03 03, 23:19)
Labas vakaras! 4u.gif
Kaip nutylus tema. unsure.gif
Kazkada anksciau kepdavau visa duona pati ir seimoje nezinojom issireiskimo "pirkti duona is parduotuves". Del tam tikru priezasciu buvo padaryta pertrauka kepime su raugu. Per ta laika siek tiek informacijos isgaravo is atminties. biggrin.gif
1. Ruginis raugas jau uzmaisytas, stovi 2 dienas. Kai 5 diena raugas bus paruostas kepimui, ar ji dar ta, 5 diena, reikia maitinti ar ne?
2. O kai noresiu kepti duona dar sekanti karta, pries kiek laiko isimti rauga is saldytuvo, pries keleta ar pries 12 valandu.
3. Dar pamenu, kad kol raugas "jaunas" - jis silpnas, t.y. reikia ilgai kildint duona, bet kiek, 5 val. ar net per visa nakti?
4. Del ruginiu miltu. Aplekiau ne viena parduotuve ir radau tik rupaus malimo rug. miltus ir viso/pilno grudo (ant pakelio taip pat parasyta - rupaus malimo), nusipirkau vienus ir kitus. Bet kiek pamenu, berods anksciau budavo dar patys paprasciausi ruginiai miltai.
5. Kur jie dingo? Ar auksciau mineti miltai skiriasi ar vienodi ir ar gausis man is ju juoda duona?
Kepejos, apsvieskite mano atminti, prasau. biggrin.gif  4u.gif

1. Kai penkta diena bus paruoštas raugas, tada jau galėsit maišyt tešlą. Galit ir nemaitint, "pavalgys", o kartu ir tešla jums pakils smile.gif
2. Sekanti karta, bet geriausia po kelių dienų kol dar jaunas, galit išimt iš vakaro, pamaitint ir ryte jau bus paruoštas
3. Vieni, kol dar jaunas raugas, apsidraudimui įdeda mielių, aš taip niekada nedarydavau, gal lėčiau, bet pakils. O dėl kildinimo laiko, viskas priklauso kokia pas jus temp. namie - gali užtrukt nuo kelių val. iki 12val.
4. Man patys geriausi, o ir per visus metus pasiteisino kelios rūšys: №1 - Kauno grūdų ir iš Vievio malūno - pasijoti rug.miltai
5. Niekur nedingo, tik pasikeitė žymėjimas/klasifikacija miltų pagal rūpumą. Duona gausis smile.gif Jei norit juodos, reikės dar ir salyklo
Sėkmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2016 03 05, 08:59)
3. Vieni, kol dar jaunas raugas, apsidraudimui įdeda mielių, aš taip niekada nedarydavau, gal lėčiau, bet pakils. O dėl kildinimo laiko, viskas priklauso kokia pas jus temp. namie - gali užtrukt nuo kelių val. iki 12val.
4. Man patys geriausi, o ir per visus metus pasiteisino kelios rūšys: №1 - Kauno grūdų ir iš Vievio malūno - pasijoti rug.miltai
5. ... Jei norit juodos, reikės dar ir salyklo
Sėkmes  4u.gif

Nuodsirdziai dekoju uz tiek patarimu! 4u.gif
3. Anksciau, kai kepdavau su raugu, niekuomet nenaudodavau papildomai mieliu, nesvarbu ar jaunas, ar "pagyvenes" raugas budavo. biggrin.gif Pastatysiu kilt prie zidinio, manau, ten patiks siluma.
4. Perejus kelias parduotuves, apeme jausmas, jog parduotuviu lentynas "okupavo" Malsenos miltai. g.gif
5. Dekui. mirksiukas.gif Sita zinau. Paskutinius kartus kepdavau kvietine duona su mielem ir salyklu ir irgi puiki, skani, juoda duonyte gaudavosi. Tik dabar noriu sugrizti prie kepimo tikros rugines su raugu duonos.
Dazniausiai pas mus karaliavo Bociu skonio duona pagal jusu recepta, tai vat jos ir pasiilgom.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Renata123: 05 kovo 2016 - 16:18
Sveiki 4u.gif
Kolegė pasidalino 'pagranduku'. Ar normalu, jog šaldytuve jis tapo nebe toks porėtas, susileido tiek kiek buvo pakilęs?
Atsakyti
QUOTE(Morepink @ 2016 03 07, 14:45)

Manau, kad normalu. Padejus i saldytuva, raugas "uzmigo", t.y. nevyksta joks rugimo procesas.
Atsakyti
Labas kepejeles:)
Tema kazkodel senai senai nejudinta. O man iskilo klausimas ir neturiu kur paklausti. Gal kas uzmatys klausima ir atsilieps.
Zodziu taip: uzsiraugiau rauga. Kaip ir isburbuliavo, nors labai sukiai rugo, kol nepadejau ant sildomu grindu, tada reikalai pajudejo. Na ir va siandien kaip ir reikia maisyt tesla. Tai klausimas toks. Man visa rauga pilti??? Nes jo ten kaip ir nemazai pribrinko (2 litru stiklainis, daugiau nei puse). Ar dali palikti kitam kartui? Ar pilti visa ir is teslos jau pasilikti kelis saukstus ir pasidet saldytuve?
esu mazumele pasimetus...
Atsakyti
QUOTE(Undzinka @ 2017 02 20, 14:55)
Labas kepejeles:)
Tema kazkodel senai senai nejudinta. O man iskilo klausimas ir neturiu kur paklausti. Gal kas uzmatys klausima ir atsilieps.
Zodziu taip: uzsiraugiau rauga. Kaip ir isburbuliavo, nors labai sukiai rugo, kol nepadejau ant sildomu grindu, tada reikalai pajudejo. Na ir va siandien kaip ir reikia maisyt tesla. Tai klausimas toks. Man visa rauga pilti??? Nes jo ten kaip ir nemazai pribrinko (2 litru stiklainis, daugiau nei puse). Ar dali palikti kitam kartui? Ar pilti visa ir is teslos jau pasilikti kelis saukstus ir pasidet saldytuve?
esu mazumele pasimetus...

Į duoną dėkit tiek, kiek reikia (dažnai recepte būna parašyta). Likusį pamaitinkit ir dėkit į šaldytuvą. Kai reikės vėl kepti duoną- iš vakaro išimkit, lai sušyla, pamaitinkit ir kitą dieną, vėl atsidėję pora šaukštų, dėkit į tešlą.
Atsakyti
Sveikos mamytes smile.gif

Ieskau kas gali pasidalinti duonytes raugu, Gali buti centras, Baltupiai, zirmunai, seskine, Riese, Grigiskes, zodziu pasistengciau prisokti kaip imanoma daugmaz visur.
Kad butu greiciau,gal galite tiesiog brukstelti sms, as paskambinciau iskart 860192914.
Aciu labai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vajuza @ 2017 09 20, 09:06)
Sveikos mamytes smile.gif

Ieskau kas gali pasidalinti duonytes raugu, Gali buti centras, Baltupiai, zirmunai, seskine, Riese, Grigiskes, zodziu pasistengciau prisokti kaip imanoma daugmaz visur.
Kad butu greiciau,gal galite tiesiog brukstelti sms, as paskambinciau iskart 860192914.
Aciu labai  4u.gif

Sveiki, ar jau radote, kas pasiūlytų raugo?
Atsakyti

Labas, duonos kepejos. Labai senai cia nesilankiau. Kepu rugine viso grudo plykyta donele, nededu jokiu grudu, tik kalendros ir kmynu. ESU patenkinta, bet labai noriu BORODINO dUONOS, tOkios kokkia kazkada atvezdavo is Maskvos, nuostabiai kvepiancia ir nuostabiai skania. Bandziau kelis receptus (jie visi panasus), bet netokia, nors irgi skani. Gal kas turit tikra recepta arba kas turi koki rusiska nuoroda, nes as nezinau nei vieno rusisko saito.

 

Atsakyti