QUOTE(bombibom @ 2014 01 30, 06:13)
As del sito ir susidurninau. Ta prasme - visi megztiniai yra trikotazo gaminiai? Tas kaip ir aisku, bet nesuprantu kaip pvz. paprasta maikute gali buti trikotazas, juk maikute tai nemegztas gaminys... Nebent ten mikroskopiniau mezgimu padarytas. Bet tada kyla klausimas kas yra NE trikotazas? Kaip atskirti? Ziuriu i visus drabuzius ir atmetus megztinius nesuprantu kurie yra trikotazas, o kurie jau ne..
Va kiek info dar radau
Trikotažas tai megzta medžiaga ar gaminys iš siūlų (vieno ar daugelio), mezgimo mašina sujungtų kilpomis tam tikru pynimu. Dėl kilpų paslankumo ši medžiaga yra minkšta, puri, gerai sulaiko šilumą, šiek tiek įvairiomis kryptimis deformuojasi ir glaudžiai prigula prie kūno, nevaržo judesių.
Pagal paskirtį būna :
buitinis (viršutinis ir baltinių trikotažas, kojinės, pirštinės, galvos apdangalai, šalikai, užuolaidos, kilimai, apmušalai) ;
techninis (tinklai, filtrai, tarpikliai, dirbtinės kraujagyslės, tvarsčiai).
Iš baltininio trikotažo siuvami vaikiški, moteriški ir vyriški baltiniai, sportiniai kostiumai ir kiti drabužiai. Jis mezgamas įvairiais pynimais ir gali būti viengubas arba dvigubas, skersinis arba metmeninis.
Baltininis trikotažas gaminamas iš medvilninių, viskozinių, acetatinių, putliųjų sintetinių nir mišrių siūlų. Šilti baltiniai siuvami iš šiaušto, dažniausiai medvilninio trikotažo.
Baltininis trikotažas pasižymi geromis higieninėmis ir dėvėjimosi savybėmis: jo pralaidumas orui 8-9 kartus didesnis už audinių oro pralaidumą, trikotažas geriau už audinius sugeria drėgmę, yra minkštas, elastingas, nevaržo judesių, atsparus dilimui, lengvai skalbiamas ir laidomas, mažai glamžosi. Trikotažas, palyginus su audiniais, turi ir kitokių privalumų. Jo gamyba pigesnė ir našesnė. Paprastesnė drabužių siuvimo technologija.
Iš trūkumų pažymėtinas didelis susitraukimas išilgine ir tąsumas skersine kryptimi; viskozinėms ir acetatinėms baltininėms medžiagoms būdingas ir didesnis pramušamumas adata.
Trikotažas viršutiniams drabužiams gaminamas beveik iš visų rūšių pluoštų.
Šilti drabužiai suknelės, moteriški ir vaikiški kostiumėliai, džemperiai, chalatai gaminami iš vilnonių, pusvilnonių, medvilninių ar sintetinių putliųjų siūlų, o vyriški marškiniai iš kaproninių ir acetatinių siūlų arba jų mišinių.
Daug viršutinio trikotažo gaminama ne audeklo, o siuvinio detalių pavidalo. Tokia gamyba šiek tiek panaši į mezgimą rankomis ir yra gana ekonomiška, nes detalių nebereikia kirpti; be to, esti mažiau medžiagos atliekų.Paprastai trikotažo fabrikai dėl šių medžiagų specifinių savybių (tąsumo, irstamumo ir kt.) iš jų iš karto siuva gaminius.
Trikotažas gaminamas iš bet kurios tekstilės žaliavos (natūralaus, cheminio pluošto arba jų mišinio siūlų). Atsižvelgiant į pluošto sudėtį, trikotažas skirstomas į medvilninį, grynavilnį, pusvilnonį, trikotažą iš dirbtinių ir sintetinių pluoštų verpalų ir siūlų.
Dažniausiai trikotažo gaminiai mezgami iš verpalų (medvilninių, vilnonių, cheminių ir mišrių pluoštų) ir iš kompleksinių siūlų (sintetinių ir dirbtinių) bei įvairių siūlų derinių.
Info paemiau is AB Utenos trikotazo