Įkraunama...
Įkraunama...

Plaukų dažymas chna, basma ir kt. žolėmis

Jau 13 tema mirksiukas.gif

user posted image

12 tema

Trumpi dažančių žolyčių aprašymai:


CHNA [arab. hinnā], raudonai geltoni dažai, gaminami iš krūmo Lawsonia inermis lapų.

BASMA
Kitaip žinoma kaip INDIGO. Irgi susmulkinta augalas, kuris padeda nudažyti plaukus tamsiau (beveik juodai net). Naudojamas kartu su chna.

AMLA (Indiškas agrastas), kuris yra turtingiausias vitamino C šaltins. Dedant šiek tiek į mišinį duoda šaltensį atspalvį.


Forumiečių naudingi patarimai:


Maišymo gudrybės:
*Kad plaukus mažiau sausintų galima įpilti šiek tiek aliejaus, plikyti pienu, užpilti kefyru, įdėti kiaušinį ir pan.

*Kad būtų naudinga plaukams, galima plikyti įvairių žolių nuovirais (čiobrelių, rozmarinų, ajerų, ąžuolo žievęs ir pan.

* kad stiprintų plaukus ir saugotų nuo slinkimo galima įberti cinamono, rozmarinų ar kitokio eterinio aliejaus ir t.t.

*Kad spalva būtų raudonesnė galima plikyti raudonu vynu, dėti paprikos miltelių ir pan.

*kad spalva būtų geltonesnė - galima dėti ciberžolės.

*Kad spalva būtų rudesnė - galima eksterimentuoti su Chna/ basma santykiu, dėti amlos, mušti kiaušinį, plikyti juodalksnių nuoviru, ažuolo žievės nuoviru, juoda stipria kava, juoda stipria arbata, pilti eterinių aliejų, plikyti mišinį metaliniame inde ir pan.

*Kad geriau išsiskirtų chna spalva, patariama plikyti chna su 80 laipsnių temperatūros vandeniu ir įpilti rūgšties (citrinos sulčių, acto, apelsinų sulčių ar pan.) Taip pat patariama ir šiltai palaikyti mišinį.

*Kad spalva geriau įsigertų į plaukus reikia tepti šiltą košę ant išplautų drėgnų plaukų nedėjus kiokio kondicionieriaus, užsidėti plėvelę/ maišelį ar dušo kepurėlę ir apvynioti šiltai (arba užsimaukšlinti patogią kepurę.

*Norint, kad gautųsi beveik juoda spalva, reikia pirma nudažyti plaukus chna, o paskui Basma.

*Mano įsitikinimu, daug įtakso spalvai turi ir pačios žolės (Chna kokybė labai skiriasi).

*Kad gautųsi tepimui malonesnė kremimė konsistencija, žoleles galima maišyti su kefyru.

*Bent kokiu atveju, dažymas žolėmis yra tarsi menas, ir kiekviena turi atrasti sau labiausiai tinkantį derinuką. Nė viena nepatars kaip garantuotai išgauti vienokią ar kitokią spalvą, galima tik pasidalinti patirtimi

O apie gvazdikėlius - tai juos sumaltus labai gerai tiesiog sumaišo į žoles ir pliko kiek supratau. Taip pat sijoja, kad miltukai būtų.

Mums patinka:
The long hair community;
Henna for hair.

Chna, žoleles ir kitus produktus internete perkam:
Aromazone;
Henna boy;
Aromanatural (amla);
iherb.

Gatavi produktai (populiariausi tarp dalyvių):
Khadi;
Rainbow Research;

Visoms sėkmės ir lauksime jūsų atsiliepimų bei nuotraukų biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kisulita: 11 rugsėjo 2013 - 22:48
g.gif gal tada užmaišius kefyru paskui karšto vandens vonelėj pašildyti. Ar mikrobangėj g.gif Irgi įdomu, norėsiu pamėgint. Važiuosiu pas mamą, reiks paklaust kaip ji darydavo biggrin.gif Nors gal neatsimins, sake seniai kažkada yra bandius biggrin.gif

O kaip Veti darei? Kaip supratau jau išbandei tą būdą ir likai patenkinta biggrin.gif

Dar durnas klausimas... blush2.gif lotuliukas.gif Nu aš esu pieno produktų nemylėtoja, bet kartais vis nusiperku kipšo už rankos patempta. Tai labai dažnas reikalas, kad prisiminus išmetu net nepradarytas pakuotes nes galiojimo laikas baigėsi. O kažin jei tokiu kefyru pamakaluočiau g.gif Vakar kaip tik kefyrą išmečiau (pirkau, nes pakuotė graži buvo doh.gif lotuliukas.gif ) tai va dabar ir kilo mintis, gal kitą kart galėčiau jį taip išgelbėt nuo išmetimo, nes sažinė graužia maistą mėtyt lauk
Atsakyti
sveikos, raganautojos 4u.gif
paskutini karta pabandziau maisyti kose su kefyru (cia paskaiciusi) ir bigsmile.gif eureka thumbup.gif likau suzaveta. nuo siol tik taip ir maisysiu. spalva tikrai intensyvi, tepasi daug lengviau nei su vandeniu. anksciau pildavau acto, tai man to rugstaus kvapo nepermusdavo jokie EA, visada sudrekinus plaukus jausdavau acto smarve. del vesios koses; taip, kefyras atvesina. sutepu nekarsta, o tada jau su kepure pasisildau fenu. spalva tikrai del to nenukentejo. drasiai bandykit biggrin.gif didziausias pliusas - tai nuostabiai lengvas tepimas. kose tiesiog pati prikimba pie plauku thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo praeive: 12 rugsėjo 2013 - 08:59
O jūs iš pradžių su vandeniu chna pamaišote ir tik po to kefyro pilate, ar vien tik kefyrą? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kisulita @ 2013 09 11, 21:02)
O man dėl kefyro iškilo klausimas biggrin.gif 4u.gif Khadi instrukcijoje parašyta, kad žoles reikia tepti šiltas ir jokiu būdu neleisti atvėsti g.gif Tai kefyras kaip ir atvėsintų, ar tai nesutrukdytų išgauti spalvą? g.gif

atvesina, bet kaip ir praeive, uztepus pasildziau fenu celofanuota galva, dar kepure ir uzteko 2 val palaikyt thumbup.gif beje, as su Khadi ir maisiau wink.gif

QUOTE(praeive @ 2013 09 12, 08:58)
sveikos, raganautojos 4u.gif
paskutini karta pabandziau maisyti kose su kefyru (cia paskaiciusi) ir  bigsmile.gif eureka thumbup.gif likau suzaveta. nuo siol tik taip ir maisysiu. spalva tikrai intensyvi, tepasi daug lengviau nei su vandeniu. anksciau pildavau acto, tai man to rugstaus kvapo nepermusdavo jokie EA, visada sudrekinus plaukus jausdavau acto smarve. del vesios koses; taip, kefyras atvesina. sutepu nekarsta, o tada jau su kepure pasisildau fenu. spalva tikrai del to nenukentejo. drasiai bandykit biggrin.gif didziausias pliusas - tai nuostabiai lengvas tepimas. kose tiesiog pati prikimba pie plauku thumbup.gif

na va, ir dar viena patenkinta - saunu thumbup.gif man tas dazymas jau nebe toks ilgas ir sudetingas tapo biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Kisulita @ 2013 09 12, 20:43)
O jūs iš pradžių su vandeniu chna pamaišote ir tik po to kefyro pilate, ar vien tik kefyrą? 4u.gif

as tik uzplikiau zoles vandeniu, kad jos tik sudrektu, o iki reikiamos konsistencijos pyliau kefyra
Atsakyti
Sveikos

kisulita aciu uz nauja temuke 4u.gif

QUOTE(it's not me @ 2013 09 12, 07:36)
g.gif  gal tada užmaišius kefyru paskui karšto vandens vonelėj pašildyti. Ar mikrobangėj  g.gif  Irgi įdomu, norėsiu pamėgint. Važiuosiu pas mamą, reiks paklaust kaip ji darydavo biggrin.gif Nors gal neatsimins, sake seniai kažkada yra bandius biggrin.gif

O kaip Veti darei? Kaip supratau jau išbandei tą būdą ir likai patenkinta biggrin.gif

Dar durnas klausimas...  blush2.gif  lotuliukas.gif  Nu aš esu pieno produktų nemylėtoja, bet kartais vis nusiperku kipšo už rankos patempta. Tai labai dažnas reikalas, kad prisiminus išmetu net nepradarytas pakuotes nes galiojimo laikas baigėsi. O kažin jei tokiu kefyru pamakaluočiau  g.gif  Vakar kaip tik kefyrą išmečiau (pirkau, nes pakuotė graži buvo  doh.gif  lotuliukas.gif ) tai va dabar ir kilo mintis, gal kitą kart galėčiau jį taip išgelbėt nuo išmetimo, nes sažinė graužia maistą mėtyt lauk


As pirm uzplikiau karstu vandeniu, bet tik tiek kad visos zoles suslaptu, gavosi tokia labai tirsta, beveik kieta kose. Gerai ismaisiau, ir tada pyliau kefyra. Del tepimosi man nelabai svarbu, vistiek kirpeja tepa ax.gif bet spalva labai patiko. Dabar galvoju ar su khadi rizikuot pilt kefyra ar tik vandens. g.gif

Gal kuri esat bandzius khadi su kefyru?

Del pasenusio kefyro - jei jaustusi kartumas as nedeciau, vien del kvapo. Jei kartumo dar nera, tai tada drasiai, manau tikrai niekuo nepakenksi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Veti @ 2013 09 12, 21:13)
Gal kuri esat bandzius khadi su kefyru?

as daziau Khadi su kefyru 4u.gif

ot, uzviriau kose cia su tuo kefyru lotuliukas.gif bet is tikruju, jis man atradimas - aciu vaiku kirpejai clap_1.gif
Atsakyti
QUOTE(Martini @ 2013 09 12, 22:17)
as daziau Khadi su kefyru 4u.gif

ot, uzviriau kose cia su tuo kefyru lotuliukas.gif bet is tikruju, jis man atradimas - aciu vaiku kirpejai clap_1.gif



o skirumas buvo dazant su kefyru ir dazant be kefyro? ar tu paciu dazu nebandet ir tuom ir tuom variantu?
Atsakyti
o as norejau paklausti gal kuri iziures mano poste mano bedu priezastis. pradejau dazyti su cha ir basma ivairiom alim pries pusia metu, nes nusikirpau trumpai visus sviesintus plaukus ir liko kokio sprindzio ilgumo sukuosena dar siektiek galai gave dazu. man cha nudaze is pirmo karto labai ryskiai, tada dejau basma ir likau labai patenkinta tamsia rudai vysnine spalva, po to dar kelis menesius taip daziau visokiausiu firmu chna naudojau nuo eurokosines iki indiskos ir marokietiskos ir visada puikiai per keturias valandas nudazydavau. pildavau karsti vandens ir citrinu sulciu, o i basma druskos. atsigavo be galo mano plaukai is visiskai sausu trapusiu , taponetgi rieboki, zvilgantys, galai nebetrupa. taciau...... paskutinius tris kartus kai daziau nieko lyg nekeiciau, bet naujai ataugusiu saknu man nebenudazo blink.gif verysad.gif zili tampa vis auksinei ir dar savaites begyje pasiplauna schmoll.gif atrodo viska darau kaip anksciau nieko nekeiciau bet dazai i plauka nebesigeria doh.gif , tiesa kadangi plaukai tapo sveikesni ir riebesni man net balzamo nebereikia unsure.gif , nezianu ka ir galvot. as sumasciau kad ja gal maximaliai prisotinau plaukus ir jie auga sveiki ir atsparus cchna? ar taip gali buti? o jei gali tai ka su zile daryti!!!!!????
Atsakyti
g.gif nu neturėtų... Nu man porą kart buvo nenudažę šaknų, džiovindama šonuose vis matydavau skirumą, bet paskutinį kart taip daugiau košės pamaišius nu storokai taip ant šaknų nutepiau ir truputį palaikiau, tai labai lygi spalva gavos. Kažkaip ir pagalvojau, kad reik daugiau visad šaknims košės dėt tada geriau įsigeria, lygiau įsimasažuoja ir lygi su galais spalva gaunas g.gif Ir visada pradžiai šaknis, paskui galus dažau, bet manau ir Jūs taip darot smile.gif

Atsakyti
Merginos, o kefyrą galima maišyti jei aš noriu tamsiai rudos spalvos? Ar daugiau jis padeda tik chna? Nes šiandien tepliosiuos, tai kaip pagelbėtų lengvesnis terliojimasis wub.gif
Atsakyti
o gal šitą http://aromata.lt/ko...ologiska-indija esat išbandę? Patiko? Bijau, kad iš usienietiškų krautuvių negreit išdrysiu pirkt, tai mėginčiau iš čia gal ax.gif

Tik pagal jų rekomendacijas man virš 300g. reikėtų g.gif Dabar vis 125g. pakelį maišydavau tai labai sočiai tos košės būdavo g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo it's not me: 13 rugsėjo 2013 - 06:46