Įkraunama...
Įkraunama...

Kalytės sterilizacija/kastracija - 2

QUOTE(Vicious Vici @ 2013 10 16, 12:32)
Nežinau. Sveikai auginti? O kaip elgiamės su savimi? Ar remontuojamės savo organus, nors nieko juose dar nejaučiame? Ar pjaustomės kažkokius organus neva mums jų nereikia? Ir nesakykit, kad nelyginti šunų su savimi. O su kuo lyginti? Su marsiečiais? Mitybą tarkime dalis jūsų lyginat su vilkais, aklai tuo tikite, propaguojate, tyčiojatės net iš kitaip mąstančių kartais, o čia kas kitaip? Organų jau nelyginate su niekuo? Ar vilkus kas gaudo ir kastruoja?
Na tiesiog... Gal reiktų paprasčiau žiūrėti į viską, remtis sveika logika ir pasitikėti daugiau gamta? Nuo mirties ir baisių ligų neapsaugotas niekas. Išpjausi vieną, neišpjausi gal kitko. Ne tik ginekologinių ligų galima nepastebėti. Vienas vetas pasakojo kaip šeimininkai nieko nepastebėjo savo katine, o jo viduje jau ar tai inkstai, ar kepenys buvo tiek sugedę, kad nedaug tetrūko ir būtų praradę. Netyčiom kažkaip tyrimas buvo padarytas.

Na,lyginti su zmonemis is tikro neverta,ir kad taip nera,bandysiu pasakyti savo nuomone..juk jei jus savo ka tik gimusi kudiki paskandintumet,ar numestumet nuo stogo,ar perpjautumet gerkle,tai jus oasodintu-ir labai ilgam...o ka darom su suniukais??Kosmaras kazkoks..ar kuris nors sedo??Ar buvo bent nubaustas kuris kankintojas?O kiek nezinome,kiek ju pakasiota visur?Ar ne geriau butu sterilizuoti kale,kol neparnese kraitelio,kurio NERA kur deti?Ar visi jau tokie geri seimininkai ir stebi tas savo rujojancias kales..Tai ar tada ne geriau sterilizuoti?Kaimuose,manau,tai is viso turetu buti privaloma,ypac,jei kale prie grandines,ir nera jokiu tvoru..
Su vilkais velgi palyginimas negeras...vilku,aisku,niekas negaudo,ir nesterilizuoja...juos SAUDO,kada pradeda eiti i kiemus,esti avis,karves,sunis...Kas per daug isplinta,ir daro zala zmogui,tuos pradeda naikinti...
Ir jei suo turi seimininka,tai jis ir sprendzia-kuo suni serti,kada vesti pasivaikscioti,ar uzdaryti ji i narva iseinant i darba,kada ji maudyti,kur jam leisti miegoti,ar veztis ji kur su masina,ar ji skiepyti,ar duoti vitaminu?...ar tai sprendzia suo?O jei semininkui ruja sudaro kokiu problemu?tai gal jis gali nuspresti,ar sterilizuoti,ar ne?tuo labaiu,kad tai nera uzdrausta istatymu?Ir tegul zmones patys sprendzia,kaip geriau?ar suo priziuretas,siltai gyvenantis,gerai edantis,mylimas ir sterilizuotas,ar besibastantis po pakampius,kartais suedantis kokia atlieka,susales,apiblusejes,bet uz tai galintis veisti palikuonius...tokius pacius,kaip jis...tai kuris kazin,laimingesnis?
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2013 10 16, 13:32)
Sveikai auginti?

Ar remontuojamės savo organus, nors nieko juose dar nejaučiame?

Jūs labai naivi sveikos gyvensenos klausimais...

Angelina Jolie

QUOTE(villijaa @ 2013 10 16, 14:59)
Deja, patirtis kita, operacijos neišvengėm - augliukai pieno liaukose. Kalytei 10 m., operacijos rizika be abejo didesnė.

Ir mums teko su tokia situacija susidurti. Solidžiam amžiuje kalytę užpuolė visos vėžio formos su pertraukom... Prieš kiekvieną operaciją nežinodavom, ar bepamatysim, nes buvo rizika neatlaikyti. Galiausiai pieno liaukų vėžio negalėjo visiškai pašalinti, o kai jis ataugo, kalytė mirė.
Ši patirtis manęs neįkvepia laukti. Dabar bent ramiau, kad šuo sveikas, stiprus ir visą šį periodą ištvers lengviau, nei senatvėje ir su komplikacijomis.
Atsakyti
QUOTE(vivilma @ 2013 10 17, 10:09)
Na,lyginti su zmonemis is tikro neverta,ir kad taip nera,bandysiu pasakyti savo nuomone..juk jei jus savo ka tik gimusi kudiki paskandintumet,ar numestumet nuo stogo,ar perpjautumet gerkle,tai jus oasodintu-ir labai ilgam...o ka darom su suniukais??Kosmaras kazkoks..ar kuris nors sedo??Ar buvo bent nubaustas kuris kankintojas?O kiek nezinome,kiek ju pakasiota visur?Ar ne geriau butu sterilizuoti kale,kol neparnese kraitelio,kurio NERA kur deti?Ar visi jau tokie geri seimininkai ir stebi tas savo rujojancias kales..Tai ar tada ne geriau sterilizuoti?Kaimuose,manau,tai is viso turetu buti privaloma,ypac,jei kale prie grandines,ir nera jokiu tvoru..
Su vilkais velgi palyginimas negeras...vilku,aisku,niekas negaudo,ir nesterilizuoja...juos SAUDO,kada pradeda eiti i kiemus,esti avis,karves,sunis...Kas per daug isplinta,ir daro zala zmogui,tuos pradeda naikinti...
Ir jei suo turi seimininka,tai jis ir sprendzia-kuo suni serti,kada vesti pasivaikscioti,ar uzdaryti ji i narva iseinant i darba,kada ji maudyti,kur jam leisti miegoti,ar veztis ji kur su masina,ar ji skiepyti,ar duoti vitaminu?...ar tai sprendzia suo?O jei semininkui ruja sudaro kokiu problemu?tai gal jis gali nuspresti,ar sterilizuoti,ar ne?tuo labaiu,kad tai nera uzdrausta istatymu?Ir tegul zmones patys sprendzia,kaip geriau?ar suo priziuretas,siltai gyvenantis,gerai edantis,mylimas ir sterilizuotas,ar besibastantis po pakampius,kartais suedantis kokia atlieka,susales,apiblusejes,bet uz tai galintis veisti palikuonius...tokius pacius,kaip jis...tai kuris kazin,laimingesnis?

Jūs neskaitote visos temos ir po to atsakote man n argumentų, kuriems aš net neprieštaravau smile.gif
Čia aš su jumis sutinku.
Papildyta:
QUOTE(..seNse.. @ 2013 10 17, 14:33)
Jūs labai naivi sveikos gyvensenos klausimais...

Angelina Jolie

Labai prasta įžvalga. Naivus tas, kas klauso tik vienos propagandos pusės mirksiukas.gif
O ar Angelina šalino šiaip sau? Juk buvo minėta teta, mama, močiutė ar pan. Tai jei jūsų kalytės protėviai sirgo šiomis ligomis, ar jus kas nors atkalba nuo sterilizavimo? O jei nesirgo? g.gif
Atsakyti
Na,atrodo,kad skaiciau visa tema..Ir visoje temoje jus esate pries sterilizacija namuose laikomu suneliu..Velgi,ko gero,pasikartosiu,kad kiekvienam seimininkui tai geriau matosi.Juk kam nesukelia jokiu problemu,tas ir nesterilizuoja,argi ne taip?Rasiau jau,kad turejau maza stirniuka suniuka...Tai kai uzejo kaliu ruja,tai tikrai kazkokia nesamone...O kaime kales rujaja ir rujoja doh.gif ir ne viena...budavo sedi po stalu-dreba,nieko needa ir visa diena inkscia.Iseinam pasivaikscioti-veda pas savo kales-patenkintas,lekia,vos speju eiti..nuveda-zmogaus kiemas PILNAS sunu,visokio plauko,visokio dydzio..Tai ka mano stirniukas?paretu perplestom ausim ar is viso nepareitu???Na jau ne..iskastravom,jokiu problemu nebeliko,lakste laisvai,be jokios baimes,kad susipjaus del kales...aisku,paseno,ir numire 13 metu.
Dabar mano cverge jau kelis kartus rujojo,jau greit bus 2 metai,tai viksunio dydzio suo pro tinklines tvoros apacia pralindo,istampe tvora,kai pamaciau,kad sode su mane kalyte laksto ,galvojau pro antro auksto langa isleksiu doh.gif
Kosmaras,tvoroms iverem gelezis prie apacios,bet man jau viskas,ramybe baigesi..argi as suziuresiu,kad visi sunis laikytu parise?Jau ir taip eidama pasivaiksciot lazda nesuosi,visokiu nuoplauku valkiojasi,neleisiu savo mergu skriaust tongue.gif
Sapnuot net pradejau,kad mano kalyte kazkokie sunys "pagadino" smile.gif vyras sako,sterilizuokim,ir tu ramiai miegosi,ir mes ramiai miegosim,nes po langais,kaip pradedavo kaukti sunys nuo 3-4 ryto,ir taip visa savaite...na,kam to reikia?Tuo labiau,kad kita paemem is prieglaudos jau sterilizuota buvo..tai dabar abi lygios,del bernu nesipes,ir as galiu ramiai ziureti,kaip jos duodasi sode:)
Aisku,jei butu koks slapimo nelaikymas,ar neatsibudus butu po narkozes,butu baisiai liudna...bet gyvenimas yra gyvenimas..niekada nezinai,kas rytoj nutiks mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2013 10 17, 15:03)
O jei nesirgo? g.gif

O iš kur žinoti? Tu žinai savo kalės motinos, močiutės ligas? Tėvo seserų, motinos?
Jei jau taip plačiai žiūrint, tai, mano supratimu, nelabai įmanoma sužinot, kaip stipriai serga, tarkim, netikru nėštumu mano patino tėvo motina. Na, dar galima atsekt, bent jau vienos pusės, jei savo pačios veistas. O jei pirktas iš užsienio veislyno, kuriame sukergta kalė su dar kito veislyno iš visai kitos šalies patinu? O ką kalbėt, jei augini beveislį?

Kartais pagalvoju, kad reikėtų nusileisti ant žemės. Labai gerai vivilma, tai yra gyvenimas. Ir kiekvienas sprendimas turi ir savo pliusų, ir savo minusų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnnyte: 17 spalio 2013 - 14:41
QUOTE(vivilma @ 2013 10 17, 15:26)
Na,atrodo,kad skaiciau visa tema..Ir visoje temoje jus esate pries sterilizacija namuose laikomu suneliu..

Nebent tuo atveju, jei argumentai neracionalūs. Jei racionalūs aš nieko prieš. Gyvenime nereikia atsižadėti nieko ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2013 10 17, 15:03)
Labai prasta įžvalga. Naivus tas, kas klauso tik vienos propagandos pusės mirksiukas.gif


Tai jei jūsų kalytės protėviai sirgo šiomis ligomis, ar jus kas nors atkalba nuo sterilizavimo? O jei nesirgo? g.gif

Na, aš realistė. smile.gif Man sveika gyvensena šiuolaikiniame pasaulyje atrodo jau labai labai sunkiai beįmanoma... O jei dar šuo šeriams, kad ir brangiausiu, bet sausu maistu, tai apie sveiką auginimą nereiktų kalbėti išvis.

Nemanau, kad dauguma žino, ar jų augintinio protėviai sirgę tokiomis ligomis. Beto, nejaugi sergama tik paveldint? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2013 10 17, 15:38)
O iš kur žinoti? Tu žinai savo kalės motinos, močiutės ligas? Tėvo seserų, motinos?
Jei jau taip plačiai žiūrint, tai, mano supratimu, nelabai įmanoma sužinot, kaip stipriai serga, tarkim, netikru nėštumu mano patino tėvo motina. Na, dar galima atsekt, bent jau vienos pusės, jei savo pačios veistas. O jei pirktas iš užsienio veislyno, kuriame sukergta kalė su dar kito veislyno iš visai kitos šalies patinu? O ką kalbėt, jei augini beveislį?

Kartais pagalvoju, kad reikėtų nusileisti ant žemės. Labai gerai vivilma, tai yra gyvenimas. Ir kiekvienas sprendimas turi ir savo pliusų, ir savo minusų.

Tai ne rimti argumentai. Rimti argumentai tik tuomet, kai tu esi visiškai tikras dėl vienos ar kitos grėsmės.
Tokiu keliu einant tuomet reikia visai neturėti šuns. Nes jo turėjimas prilygsta didžiuliam galvos skausmui, nes argi vien dėl vyr. mot. ligų sergama? Tada reikia būtinai skiepyti nuo šunidžių kosulio, nes juk tikrai kada nors susitiks gal su keliais šunimis. Reikia tada skiepyti nuo erkių pastoviai, nes tikrai vieną dieną gali įlysti ir apkrėsti. Tada reikia niekada šunio nepaleisti nuo pavadėlio, nes gal mašina partrenks ir t.t. ir pan.

Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2013 10 17, 14:50)
Tai ne rimti argumentai. Rimti argumentai tik tuomet, kai tu esi visiškai tikras dėl vienos ar kitos grėsmės.
Tokiu keliu einant tuomet reikia visai neturėti šuns. Nes jo turėjimas prilygsta didžiuliam galvos skausmui, nes argi vien dėl vyr. mot. ligų sergama? Tada reikia būtinai skiepyti nuo šunidžių kosulio, nes juk tikrai kada nors susitiks gal su keliais šunimis. Reikia tada skiepyti nuo erkių pastoviai, nes tikrai vieną dieną gali įlysti ir apkrėsti. Tada reikia niekada šunio nepaleisti nuo pavadėlio, nes gal mašina partrenks ir t.t. ir pan.

Na,zinot,kartais ir vyras,ar zmona,ar vaikai yra didelis galvos skausmas,bet kazkodel niekas nenori gyventi vienas,ar negimdo del to vaiku...nes kiekvienas sprendimas turi ir geru ir blogu pusiu..cia lygiai tas pats..man sunys reikalingi,nes as juos myliu..bet kodel man siek tiek nepamazinus savo galvos skausmo del ju?juk uztenka ir taip su jais rupesciu...juk ir zemiu prinesa,juk ir nakti i lauka uzsimano,ir sukramto ka nors ne vietoj padeta,ir kirpt reikia,ir nagus karpyt,ir maudyt,ir vest pasivaiksciot,ir drabuzelius parupint saltam laikuio jei dar du?o pas kuriuos ir ne du..o kur dar rupestis,jei suserga?As vistiek lieku prie tos nuomones,kad tai turi spresti suns seimininkas...tik jis geriausiai visa tai mato...
O nuo erkiu net zmones nesiskiepija,tai kas ten sunis skiepys?smile.gifO nuo pavadelio ir taip niekada nepaleidziu prie gatviu..
o kas jusu manymu yra rimti argumentai?Kai pamatai,kad tavo kale storeja,ar kai gyd.pasako,kad gimda pilna augliu,ir kazin,ar pades operacija?As tiesiog nezinau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vivilma: 17 spalio 2013 - 15:38
QUOTE(Vicious Vici @ 2013 10 17, 15:50)
Tai ne rimti argumentai.

Kažkodėl nerimti. O taviškiai visi rimti smile.gif
Na, tiek to. Pilnatis jau?
Atsakyti
QUOTE(vivilma @ 2013 10 17, 02:09)
Na,lyginti su zmonemis is tikro neverta,ir kad taip nera,bandysiu pasakyti savo nuomone..juk jei jus savo ka tik gimusi kudiki paskandintumet,ar numestumet nuo stogo,ar perpjautumet gerkle,tai jus oasodintu-ir labai ilgam...o ka darom su suniukais??Kosmaras kazkoks..ar kuris nors sedo??Ar buvo bent nubaustas kuris kankintojas?O kiek nezinome,kiek ju pakasiota visur?Ar ne geriau butu sterilizuoti kale,kol neparnese kraitelio,kurio NERA kur deti?Ar visi jau tokie geri seimininkai ir stebi tas savo rujojancias kales..Tai ar tada ne geriau sterilizuoti?Kaimuose,manau,tai is viso turetu buti privaloma,ypac,jei kale prie grandines,ir nera jokiu tvoru..
Su vilkais velgi palyginimas negeras...vilku,aisku,niekas negaudo,ir nesterilizuoja...juos SAUDO,kada pradeda eiti i kiemus,esti avis,karves,sunis...Kas per daug isplinta,ir daro zala zmogui,tuos pradeda naikinti...
Ir jei suo turi seimininka,tai jis ir sprendzia-kuo suni serti,kada vesti pasivaikscioti,ar uzdaryti ji i narva iseinant i darba,kada ji maudyti,kur jam leisti miegoti,ar veztis ji kur su masina,ar ji skiepyti,ar duoti vitaminu?...ar tai sprendzia suo?O jei semininkui ruja sudaro kokiu problemu?tai gal jis gali nuspresti,ar sterilizuoti,ar ne?tuo labaiu,kad tai nera uzdrausta istatymu?Ir tegul zmones patys sprendzia,kaip geriau?ar suo priziuretas,siltai gyvenantis,gerai edantis,mylimas ir sterilizuotas,ar besibastantis po pakampius,kartais suedantis kokia atlieka,susales,apiblusejes,bet uz tai galintis veisti palikuonius...tokius pacius,kaip jis...tai kuris kazin,laimingesnis?

Mano nuomonė tokia pati. Kad nesterilizuotus šunis augintų tik tam tikrą leidimą turintys veisėjai. Visi kiti neturi teisės žaisti su gyvybe.
JAV būtent taip ir yra, ir man tai labai priimtina. Vien įrodymas, kad per 14m. gyvenimo čia nemačiau nė vienos valkatos šuns rodo, kad ši sistema veikia.
Niekada nebus taip, kad visi visi taps atsakingais ir augins šuns pagal kygas, todėl turi būti kažkokios priemonės, kad norintys veisti, galėtų, specialiai tam pasiruošę, o visi kiti ... tegul patys gimdo vaikus, o ne šunis kankina, po to šuniukus į maišus ir į upę ...
Atsakyti
Ne visi žaidžia su gyvybe . O ir pati sterilizacija ne pats sveikiausias dalykas šuns gyvenime
Atsakyti