Įkraunama...
Įkraunama...

jeigu turi būstą be paskolos

Turim nedideli buta ( 2 kamb.) Auga vaikas, reikes kambario ir jam, bet paskolos imti nenorim, geriau pataupyt ir paaugus vaikui pirkti didesni busta, arba keisti su priemoka, tikrai dabar neimciau paskolos. Apskritai as manau, kad pinigus skolintis galima tik jei tie pinigai atnes pelna - "atidirbs", t.y. verslui ir pan. Tikrai ne automobiliui, ne butui (nebent pardavus tikimasi gerokai uzdirbt).
Atsakyti
Aš prieš paskolas, bet skaitau kad nedidelę galima paimt. Kaip teisingai sakė - kad nejaustumėt labai ir kad vienam iš jūsų (neduok Dieve) netekus darbo vistiek galėtumėt išsimokėti. Kaip čia kai kurie sakė kad geriau pasitaupyt - taip, jei greitai tauposi. O jeigu N metų taupyt naujesnės statybos būstui tai jis taps jau nebe naujos statybos, o naujos kainuos brangiau nes jūsų taupoma suma nuvertės.

Aš dabar pavyzdžiui pamąsčiau kad mums kartu su vyru norint šeimos pagausėjimo ir didesnio naujesnio būsto (turim 1 kmbario 40 metų senumo būstą) reiktų taupyt 17 metų mėnesis į mėnesį doh.gif Kaži ar tiek taupant neišprotėtume biggrin.gif Todėl kai kada paskolos atrodo visai racionalu. Mano manymu jeigu sutaupytumėt tą norimą sumą per kokius 4-5 metus tai imti paskolos neverta
Atsakyti
tikrai taip. pritariu... vieni pazistami verslininkai buvo apskaiciave, kas geriau: imti paskola, arba...nuomotis visa ta laika (mesti pinigus/ismesti nuomai)plius taupytis salia dar priedo bustui... ir gavosi kad net pigiau paskola, ar bent jau ant to pacio...
be to ir gyvent gali, nesusigrudes, ne vieno kamb bute arba ne pas tevus/uosvius, kur pykciai, ne barake, kur gerimai...
Atsakyti
Mes ieškom būdų įsigyti savo namus, pastebėjau tendencija, kad daug jaunų šeimų statosi namus ir kraustosi iš miesto.
Įdomu kodėl, juk atrodo, kad pasistatyti namą yra labai daug reikalų, o įsirengti butą yra daug paprasčiau ir į darbą reikia toli važiuoti.
Nors paskaičiavus finansus, pasistatyti namą ar nusipirkti butą yra panaši kaina.

Kokia jūsų nuomonė, namas ar butas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Smaragdė @ 2013 09 27, 09:35)
Mes ieškom būdų įsigyti savo namus, pastebėjau tendencija, kad daug jaunų šeimų statosi namus ir kraustosi iš miesto.
Įdomu kodėl, juk atrodo, kad pasistatyti namą yra labai daug reikalų, o įsirengti butą yra daug paprasčiau ir į darbą reikia toli važiuoti.
Nors paskaičiavus finansus, pasistatyti namą ar nusipirkti butą yra panaši kaina.

Kokia jūsų nuomonė, namas ar butas? g.gif

Aišku gerai turėti namą priemiestyje, bet vieni mėgsta namus, kiti butus. Galiu pasakyt kad naujos statybos 70kv.m. butą nusipirkti ir įsirengti kainuoja nedaug mažiau negu pasistatyti pačiam 150-250 kv. namą (pagal kolegų pavyzdžius sprendžiu). Taip kad kas mėgsta nuosavą teritoriją turėt, tiems namas geriau. Aš irgi labiau prie namo linkčiau - grynesnis oras, daugiau ploto, nuosavas kiemas/daržas/sodas ir t.t. Minusus matau tik transporto atžvilgiu ir privažiavimo žiemą.
Aš pastebėjau dar įdomesnę tendenciją - kotedžai kažkodėl kainuoja tiek pat kiek butai - va to tai nesuprantu doh.gif Man regis tada apsimokiau kotedžą imti už buto kainą (nebent kažkokie niuansai su kotedžais yra)
Atsakyti
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2013 09 25, 11:15)
Paskolą galima imti tik tuo atveju, jei ji nedidelė ir neslegia pečių - paskolos įmoka sudaro labai neženklią pajamų dalį, ir tu dėl jos nejauti jokios įtakos gyvenimo kokybei, na, pvz, neviršija 10 procentų šeimos pajamų  g.gif

o as atvirksciai sakyciau, kad reiketu pasverti, kas svarbiau - ar ta pati gyvenimo kokybe ir vietos trukumas, ar kuri laika apriboti pramogas/ isvykas, bet uztat tureti pakankamai vietos.
Gi turima busta gavus paskola ir nusipirkus nauja galima parduoti ir grazinti dali paskolos ir tada paskolos imoka tikrai jau nebebus zenkli.

Mes panasioje situacijoje esame - kaip ir reiketu didesnio buto, nes keturiese dvieju kambariu bute yra nepatogu. Bet tai butu tik kazkur max 10 metu reikalinga. Po to vaikai gi gyvens jau savus gyvenimus ir mums uztektu vel 2 kambariu buto. Taip ir neapsisprendziame ka daryti.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2013 09 27, 09:10)
Mes panasioje situacijoje esame - kaip ir reiketu didesnio buto, nes keturiese dvieju kambariu bute yra nepatogu. Bet tai butu tik kazkur max 10 metu reikalinga. Po to vaikai gi gyvens jau savus gyvenimus ir mums uztektu vel 2 kambariu buto. Taip ir neapsisprendziame ka daryti.

na 10metu laiko tarpas man atrodo ilgas..ir jeigu yra galimybe tikrai ieskociau didesnio buto... 4u.gif

kotedzu kainos tikrai panasios, kaip nauju butu..man asmeniskai lb patinka wub.gif savas, kad ir mazas, kiemelis, tik vieni kaimynai.....gyvenau naujos statybos bute....kaimynai pagrinde jaunos seimos su mazais vaikais..bet po 10metu tie vaikai jau bus paaugliai...ojej.... doh.gif

gyvenu kotedzo tipo name...del pravaziavimo ziema jokiu problemu, keliai valomi...del laiko vaziuojant i miesta, darba-iki centro 20-25min, iki darbo panasiai...zinoma namo islaikymas kainuoja brangiau nei buto, bet...galima neturet kokio darzo, neaugint geliu, zole koks kaimynu vaikas uz 20lt tikrai nupjautu...
Atsakyti
QUOTE(Smaragdė @ 2013 09 27, 08:35)
Mes ieškom būdų įsigyti savo namus, pastebėjau tendencija, kad daug jaunų šeimų statosi namus ir kraustosi iš miesto.
Įdomu kodėl, juk atrodo, kad pasistatyti namą yra labai daug reikalų, o įsirengti butą yra daug paprasčiau ir į darbą reikia toli važiuoti.
Nors paskaičiavus finansus, pasistatyti namą ar nusipirkti butą yra panaši kaina.

Kokia jūsų nuomonė, namas ar butas? g.gif

Aišku, priklauso kaip skaičiuojat, bet realiai kokybiškai nepasistatysi namo už buto pirkimo ir įsirengimo kainą g.gif Vertinti galima iš daugelio pusių, bet man atrodo misija neįmanoma.. Jei leidžia galimybės, aš visomis keturiomis už namą, PROTINGO dydžio, o ne koks trijų aukštų neįmanomo apšildyti ir laiku suremontuoti.. Bet patys pirkome butą, dėl kelių priežasčių: į butą, šiek tiek apsitvarkę, ėjome gyventi iš karto, jei būtume statę (ar tvarkę seną) namą, tai dar labai ilgai būtume gyvenę pas tėvus (nuoma netiko dėl atstumo iki darboviečių); be to įvertinom savo finansines galimybes (ėmėm paskolą, santaupų turėjome mažai), išlaidos buto paskolai nesudarė didelių nepatogumų. Apie namą, žinoma, svajojam ax.gif Bet viskas savu laiku ax.gif
Atsakyti
Is savo patirties, galvoju taip, kad tai kiek vietos musu manymu mums reikia, priklauso nuo patirties kaip patys augom ir ka matem. Mano vaikystej, musu rate buvo visko, nuo triju kartu 3 kambariu bute, iki vieno zmogaus 3 kambariu bute. Pati augau 2 kamabriu bute, kitaip tariant neturejom tik svetaines, ji buvo ir tevu miegamasis. Ir nieko, tragedijos nebuvo, nepasigedom atskiros svetaines, sugebedavom ten ir balius padaryti ir besisveciuojancius draugus, gimines sumigdyti thumbup.gif Pagal dabartinius standartus jau nelabai ir noretusi visiems atskiru kambariu plius svetaines. Bet nezinau ar del to verta butu imti didele paskola. Mazesne, galbut, bet labai priklauso nuo ilgalaikiu poreikiu. Musu atveju su laiku tevams liko visas butas smile.gif Viena medalio puse yra, kai vaikai uzauga ir palieka namus, bet ne visiems taip atsitinka. Jei vaikas istoja mokintis i universiteta tam paciam mieste, butu kvaila jam atskirai iseiti gyventi. Net ir pradejus dirbti kogero vertetu pagyventi su tevais, kad bent pradini inasa susitaupyt savo bustui, igyti darbo patirties, kad bankai palankiau ziuretu ir t.t.
O kalbant apie islaikyma, tai musu senasis butas tiek pinigu suryja per sildymo sezona, kad galetum kelis namus apsildyti. Taip, gyvenant name reikia daugiau darbo ideti, priziureti aplinka, o bute tik vidus. Bet finansiskai kiek zinau is artimuju patirties, nama islaikyti pigiau 4u.gif
Atsakyti
o man nepatiktu toks variantas gyvent 2kambariu bute...jeigu tik leidzia galimybes as tik uz didesni buta, kad ir su mazuciukais kambariukais, bet mano nuomone tevai ir vaikai turi tureti savo atskiras erdves... 4u.gif na nepatiktu man miegoti svetaineje..kaip nepatiktu, kad vaiko kambarys butu svetaine ir ten butu pilna zaislu doh.gif uztektu ir mazo kambariuko, kur tik miegama lova telpa....taip, galbut sveciai kiekviena diena neateina, vistiek daugiausia laiko praleidziama miegamajame, bet yra visokiu niuansu....vaikas nakti eina stiklines vandens, o tevai mylisi....pvz as miegot galiu tik tyloj, tamsoj, ramybej...keik budavo nesutarimu su MB, kai gyvenom vienam kambariuke ir jis norejo ziuret tv, o as miegot ar tyliai ramiai pasimokyt ar paskaityt knyga...truko to kambariuko lb...vaikai uzauga, iseina, bet visgi 18metu ilgas laiko tarpas...gerai jei vaikutis vienas, o jei keli?net nepasislepsi nuo ju biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2013 09 27, 10:10)
o as atvirksciai sakyciau, kad reiketu pasverti, kas svarbiau - ar ta pati gyvenimo kokybe ir vietos trukumas, ar kuri laika apriboti pramogas/ isvykas, bet uztat tureti pakankamai vietos.
Gi turima busta gavus paskola ir nusipirkus nauja galima parduoti ir grazinti dali paskolos ir tada paskolos imoka tikrai jau nebebus zenkli.



jei užtenka apriboti pramogas tik kurį laiką - tai valio, bet pasižvalgius pažįstamų tarpe, daug kas prisiėmė piko metu paskolų, kurios jų pramogas apriboja labai ilgam laikui, pvz, 30 metų smile.gif
Aš neturiu nieko prieš nedidelę paskolą, skirtumui padengti, jei ji nepriverčia iki pensijos galvoti apie tai, kaip neprarasti darbo, nesusirgti, nenumirti, nes nebus iš ko mokėti paskolos g.gif

Papildyta:
QUOTE(Smaragdė @ 2013 09 27, 09:35)


Kokia jūsų nuomonė, namas ar butas? g.gif

manau, tai kiekvienam individualu - aš., pvz., nenorėčiau gyventi name.
Kitiems gyvenimas bute atrodo kančia g.gif
Atsakyti
na dvieju kambariu buta as vis tik noreciau keisti i triju kambariu buta, gal net tame peciame name yra pagyvenusi seima jau isleide vaikus ir sutiktu keistis.

Atsakyti