Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos paaugliams

kai man buvo dvylika, tai labai patiko Skomanto knygos. Ten visa serija ju isleista -- apie jaunima viduramziu Lietuvoj, viskas istoriniu ivykiu fone.
Atsakyti
Kaip tik dabar skaitau savo vaikystės/paauglystės laikų knygas.

James Kruss "Timas Taleris, arba parduotas juokas".
Astrid Lindgren "Mes varnų saloje".
Charles Dickens "Oliverio Tvisto nuotykiai"
Vytautė Žilinskaitė "Kelionė į Tandadriką"
Markas Tvenas "Princas ir elgeta"
Markas Tvenas "Tomo Sojerio nuotykiai" ("Heklberio Fino nuotykiai")
Eleanor H. Porter "Poliana"
Christine Nöstlinger "Pirmadienį viskas kitaip" ir "Agurkų karalius"
Erich Kastner "Dvynukės"
Edmondo De Amicis "Širdis"
Jonas Avyžius "Bardo nuotykiai ir žygiai"
Sylvia Waugh "Žmogonai"
Vytautas Petkevičius "Didysis medžiotojas Mikas Pupkus"
Jules Verne "Kapitono Granto vaikai" (ir kitos)
A. Diuma "Grafas Montekristas", "Trys muškietininkai"

Dar, tiesa, labai puikios Roald Dahl knygos: "Čarlis ir šokolado fabrikas", "Džeimsas ir milžiniškas persikas", "Raganos", "Matilda".

Atrodo tuoj eisiu knygynų siaubti wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulės pūga: 22 birželio 2006 - 10:09
Man laaaabai rūpi būtent Bittersweets nuomonė, kokios knygos gali patikti 12-kos m. vaikinukui, nes panašu, kad Bittersweets išvardintas sąrašėlis labai tiktų mano sūnaitėliui, kai jam bus 14. Bet dabar gal dar truputį per anksti. EI, BITTERSWEETS!!!!! Atsiliepk, jei dar neatostogauji cool.gif Nors.... Saulės pūga panašu, kad irgi gerai išmano šį reikalą thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Dios @ 2006 06 22, 10:01)
kai man buvo dvylika, tai labai patiko Skomanto knygos. Ten visa serija ju isleista -- apie jaunima viduramziu Lietuvoj, viskas istoriniu ivykiu fone.

O ar šitos knygos savo stiliumi primena dabartinę seriją "Šiurpiosios romėnų istorijos", "Siaubingieji egiptiečiai" ir pan.? Pavadinimai čia visai netikslūs - tik prisimenu, kad knygos istorinės, apie įvairias kultūras, bet su tokiais trupučiuką pašiurpinimais.
Atsakyti
oi, "Krrraupioji istorija" tai jėga buvo thumbup.gif visokie ten "Viduriuojantys viduramžiai", "Bjaurybės romėnai" ir kt. Man jos irgi patiko. Pateikta istorija būtent 11-14 metų žmogiukui patraukliu būdu -- per humorą ir baisybes.
Bet Skomanto knygos biški rimtesnės. Ten nedidelės apimties romanai, kur veiksmas vyksta istorinių įvykių fone -- kryžiuočiai visokie puola ir panašiai. Gliu net išvardint kokie tų knygų pavadinimai buvo chronologine tvarka:
"Teutonų belaisvis"
"Pelkių Vilkė"
"Atpildo Strėlė"
"Plėšikų pilis"
"Užkeiktas lobis"
"Dievų valia"
"Mėlynojo varno paslaptis"
ir dar buvo toliau daugiau knygų, bet jau nebeskaičiau. gal dar kada pasigriebsiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dios: 23 birželio 2006 - 12:20
ACIU DIOS - tavo atsakymas SUPER!!!!! Net man tapo smalsu paskaityt šitas knygas biggrin.gif O jų eiliškumas turi įtakos ar visai nesvarbu, kokia eile skaityti?
Atsakyti
geriau skaityt is eiles. be eiles paemus irgi galima suprast, nes kiekviena knyga pasakoja atskira istorija. tik is eiles viskas aiskiau.
Atsakyti
Butinai perskaitykite Skomanto knygas.Man taip jos patiko.Turiu net visas serija. ax.gif
Atsakyti
Beje, V. Krapiviną išties siūlau ne šiaip sau: tokio šilto vaikus suprantančio rašytojo reikia paieškot... Ten yra ir fantastikos, ir nuotykių, ir kovų su nesupratingais suaugusiais, ir garbės kodekso, ir nedidaktinio auklėjimo pavyzdžių... O svarbiausia ta šiluma:) Šiaip pats rašytojas 45 metus vadovavo buriuotojų klubui "Karavelė", kur vaikai dar buvo mokomi kautis špagomis, vykdavo į žygius ir pan. Klubas gyvuoja iki šiol, rašytojas taip pat. O atidesnieji jo knygose ras Vilniaus vaizdų, nes jo tėvas - vilnietis, ir rašytojas dar vaikystėje lankėsi Vilniuje ir jį beprotiškai sužavėjo Vilniaus senamiestis, tad daugumoje jo apibūdinamų knygose miestų gali atrasti Vilnių. Va kaip sušnekėjau sumaltai: Vilniaus vilnietis vilniuje vilniaus vilniųsmile.gif Na ir pora eilėraštukų: pirmasis iš ir lietuviškai išleistų "Rasos stotelės raitelių", antrasis tiesiog geras, parodantis, kokia turi būt vaikystė - be piniginių rūpesčių (kaip nusipirkt patį brangiausią kompą ar turėt krūčiausią dviratį), bet su daugybe draugų, juoko ir šėlsmo. Nepykit, jei kuri nekalbat rusiškai.
Taigi: www.rusf.ru/vk/

СИНИЙ КРАБ

Синий краб, синий краб
Среди чёрных скал в тени,
Синий краб — он приснился мне во сне.
У него восемь лап,
Две огромные клешни
И серебряные звёзды на спине.

Рыбаки ловят рыб,
Китобои бьют китов —
Делом заняты с утра и до утра.
Только я с той поры
Позабыть про всё готов:
Всё залив ищу, где водится мой краб.

— Да зачем он тебе,
Этот страшный зверь морской?
С ним в беду очень просто угодить.
У него ужасный вид,
Он, наверно, ядовит —
Ни сварить его, ни в банку посадить.

— Сто ночей не усну,
Буду думать всё о нем,
Буду думать, буду плавать и грустить.
Мне бы только взглянуть
На него одним глазком,
Просто так — посмотреть и отпустить.

ОСТРОВ СОКРОВИЩ

Да здравствует остров сокровищ —
За то, что к нему дорога
Лежит сквозь пенное море,
Сквозь радости и преграды!
Да здравствуют дикие джунгли,
И радуга в брызгах прибоя,
И крик попугая в чаще!
Но нам не нужны пиастры...

Пиастры, пиастры, пиастры!
А что с ними делать в море?
Не купишь на них ни ветер,
Ни чистые горизонты,
Ни белых стремительных чаек,
Тебя провожающих в поиск,
Ни звонкое золото солнца,
Что блещет в струе за кормою.

Пиастры, пиастры, пиастры!
А что с ними делать в детстве?
Не купишь на них ни сказку,
Ни смех товарища звонкий,
Ни ясную радость утра,
Когда по траве росистой
Сквозь солнечный пух тополиный
Бежишь ты навстречу другу.

Да здравствует остров зелёный,
Лежащий за чёрной бурей,
За синей глубокой тайной,
За искрами южных созвездий!
Да здравствует смех и дорога,
Да здравствует дружба и море!
Да здравствует всё, что не купишь
На чёрное золото Флинта!



Atsakyti
Šį pranešimą redagavo stripulis: 04 liepos 2006 - 15:09
Man tai paauglystėje laaabai didelį įspūdį paliko Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės" bei "Apsakymai ir apysakos", Keruako "Kelyje", bei eee.. "užkrito" autorius, "Skrydis virš gegutės lizdo"...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žostautė: 05 liepos 2006 - 19:54
"Skrydį virš gegutės lizdo" parašė Ken Kesey.
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2006 07 05, 21:54)
Man tai paauglystėje laaabai didelį įspūdį paliko Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės" bei "Apsakymai ir apysakos", Keruako "Kelyje", bei eee.. "užkrito" autorius, "Skrydis virš gegutės lizdo"...


Aš paauglė būdama irgi skaičiau Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės". Tada man labai patiko šita knyga. Dabar turiu ir kompiuterinį jos variantą 4u.gif
Atsakyti
Jeigu ieškoti knygų paaugliams, tai užeikite čia:
http://www.almalitte...hp/28;book;7868

Tikrai rasite tai, ko ieškote wub.gif

Atsakyti