Įkraunama...
Įkraunama...

Fotografijos pradžiamokslis

QUOTE(Iks @ 2013 11 06, 20:50)
baikit prunkšti, aš tuoj susimaišysiu tuose burtuose (lenkiu galvą prieš Ka, ot kantrybės turi žmogus, ne taip, kaip... nesakysiukas lotuliukas.gif)

o cia buvo burto keliu? as galvojau, kad zaidimu autores pacios pasirenka, kam kokios foto. ar ne..? blush2.gif

anyway, gavau nuostabia foto, labai temine. man glosto sirdi. ir idejas jau 2 turiu. tik nzn kada igyvendinsiu heh.
QUOTE(Sea Girl @ 2013 11 07, 07:23)
As nenesu, nes nest nebera kur...

pirkciau nedvejojus. as labai mazai fotkinu. nu bet nepagailejau pinigu skaneriui, o ne eiliniam shkurliui. kaip dziaugiuosi iki siol! nevarzo, skenuoji kada nori. nusipirkus skaneri, pradejau daznai fotografuoti i juosta, patogumo atzvilgiu. ech, viska padaryciau, kad "ryskinima" butu galima nusipirkti, va 2 juosteles 2 men guli...
QUOTE(Gaziulka @ 2013 11 07, 12:55)
juk nebūtinai foto turinys turi atsikartoti, gali ieškoti formų, linijų, spalvų, idėjos panašumų/skirtumų mirksiukas.gif nebent jūs kitaip susitarę, nelabai žinau.

drinks_cheers.gif butent. nesuprantu baimes, kad gavau vasariska foto, jeigu netgi graziausia pieva zalia pavaizduota, juk galima nufotografuoti, kad ir vel pieva, tik winter edition. butu super.
QUOTE(sayonara @ 2013 11 07, 14:21)
nebepamenu, ar apie tai diskutavome, bet tarsi yra nerašytai nuspręsta, kad pratęsimas - tai būtinai panašus turinys. bet pratęsimas yra ne tik panašumas, bet ir, pvz., kontrastas.

as manau, kad koliazhai turi buti panasus vien del to (spalvine gama, ryskumas, stilius ir t.t.), kad klaida, kuria dazniausiai mes pacios musu koliazhuose pastebedavom, tai kad 2 nuotraukos per daug skyriasi spalvomis, ar stiliais. zinoma - ideja - bene irgi svarbiausia. kai koliazhas sulipdytas ir "tokiu paciu kadru" (panasiu savo tematika), jis nebeidomus, nenesa jokios papildomos info. koliazhas lipdomas vieno zmogaus, sioje situacijoe dalyvauja 2 visiskai skirtingi fotografai - butu keista matyti pvz viena pasteline drugeline foto, kai salia jos juodai-balta alkoholiko diena. todel ir bandom panasinti II fotografija prie gautosios. cia zinoma tik mano nuomone. bet as taip dariau anksciau dalyvavus, ir darysiu su sia foto si karta.

o jus kaip?

Papildyta:
QUOTE(erikamaja @ 2013 11 07, 19:54)
Nežinau kodėl SM prilipo taisylkė lipdyti istoriją siekiant panašumo ir pratęsimo.
Aš gi manau tikrai nieko nusikalstamo prilipdyti kontrastą, neigimą kažko, antonimą užduotai temai, manau taip tik būtų kur kas įdomiau.

ziurint apie ka eina kalba - jei apie ideja/istorija/pasakojima - tai sutinku. jei apie stiliu, technika, ryskumo gili, sviesa - tada nelabai, manyciau turetu buti panasu.
Atsakyti
QUOTE(Maggie @ 2013 11 07, 18:58)
o cia buvo burto keliu? as galvojau, kad zaidimu autores pacios pasirenka, kam kokios foto. ar ne..? blush2.gif

Aš visada burtus darau, o ne savo nuožiūra dalinu. rolleyes.gif
Atsakyti
Bet juk ne visada sukuriama istorija koliazais, CIA mano ir Tommikos koliazas, ji pratese mano nuotrauka. Siusdama zinojau, kad galima labai lengvai padaryti kontrasta, nes istorijos is sios foto per daug nesukursi biggrin.gif nebent sedincia mociute ir geriancia arbata biggrin.gif Tommika, tikiuosi nepyksi, kad idejau cia viesai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Maggie @ 2013 11 07, 18:58)
ziurint apie ka eina kalba - jei apie ideja/istorija/pasakojima - tai sutinku. jei apie stiliu, technika, ryskumo gili, sviesa - tada nelabai, manyciau turetu buti panasu.


problema, kad dažniausiai prioritetas suteikiamas formai - t.y. spalvai, kontrastui ir pan. ir visai pamirštamas idėjiškumas, tarp eilučių slypinčios prasmės, daugiasluoksniškumas. jeigu reikėtų rinktis tarp formos ir turinio, spėkit, ką aš asmeniškai pasirinkčiau.

ich, man nerodo, rašo, kad neturiu teisės matyti. bloką dėjai man? biggrin.gif
Atsakyti
Prisijungiu trumpai, nes šiandien man "nesukramto riešutų" stadija, tad nors diskusiją sekiau viena primerkta akimi, didžiosios jos pusės įsisąmoninti taip ir nesugebėjau. Lauksiu proto nušvitimo ar ką.
Maggie, žinoma, burtų keliu. Laisvas parinkimas, manau, greitai pakviptų paraku. Kodėl man tokią, o jai - štai šitokią. Atiduodi viską apvaizdai į rankas - ir ramu smile.gif O ir lengviau padalinti, priskiri kokį nors skaičiuką ir baigta smile.gif
Ir, vaikai, kur jūs buvot anksčiau, dar nenuskambėjus parolimpinėms fanfaroms? Dabar taip išeitų, kad ir patys gerai nežinom, ką žaidžiam. Aš, tarkim, apie koliažus nusimanau miglotai (labai miglotai), rėmiausi patirtimi iš SM archyvų. Susidariau įspūdį, kad tieji (mūsų) koliažai yra maždaug diptych pusbroliai, siekiama sulieti du skirtingų autorių kūrinius į pakankamai harmoningą vienį (yes, pavartojau šį mandrą žodį biggrin.gif ). Ar tai pati įdomiausia užduotis - nesu tikra. Galvočiau, kad turbūt įdomiausia būtų pratęsti, užsikabinus už kokios detalės, sukurti visai kitą istoriją, pakreipti "upę" kita vaga. Bet. Rizikuojam įklimpti, vieni užduotį supras vienaip, kiti - kitaip, treti pasiplaus nieko nesupratę... Jei į diskusiją įsijungiau aukštyn kojom ir giedu ne tą operą, kuri čia visą dieną skambėjo, atleiskit, aš šiandien out of ... protas biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(sayonara @ 2013 11 07, 19:31)
problema, kad dažniausiai prioritetas suteikiamas formai - t.y. spalvai, kontrastui ir pan. ir visai pamirštamas idėjiškumas, tarp eilučių slypinčios prasmės, daugiasluoksniškumas. jeigu reikėtų rinktis tarp formos ir turinio, spėkit, ką aš asmeniškai pasirinkčiau.

ich, man nerodo, rašo, kad neturiu teisės matyti. bloką dėjai man? biggrin.gif


* Ir man nerodo biggrin.gif
** Ir aš asmeniškai pasirinkčiau tą patį wink.gif
Atsakyti
QUOTE(sayonara @ 2013 11 07, 20:31)
ich, man nerodo, rašo, kad neturiu teisės matyti. bloką dėjai man? biggrin.gif

Tommika uzdejusi turbut doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Iks @ 2013 11 07, 19:34)
vienį (yes, pavartojau šį mandrą žodį biggrin.gif ).


dabar lauksiu, kol pavartosi žodį Niekis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ich @ 2013 11 07, 20:18)
Bet juk ne visada sukuriama istorija koliazais, CIA mano ir Tommikos koliazas, ji pratese mano nuotrauka.

nepyksiu rolleyes.gif tik mano foto geresne galejo but wink.gif bet as dar mokausi.. blush2.gif
Atsakyti
dabar man jau aišku- teisingas toks koliažo variantas, kokį pats įsivaizduoji jį esantį teisingą.
Atsakyti
QUOTE(mamagute @ 2013 11 07, 19:56)
dabar man jau aišku- teisingas toks koliažo variantas, kokį pats įsivaizduoji jį  esantį teisingą.


greičiausiai lotuliukas.gif
Atsakyti
Tommika, saunuole tu mirksiukas.gif

QUOTE(mamagute @ 2013 11 07, 20:56)
dabar man jau aišku- teisingas toks koliažo variantas, kokį pats įsivaizduoji jį  esantį teisingą.

drinks_cheers.gif
Siaip tai man idomiausia koliazai tokie, kur sulipdytos foto geriau atrodo, nei po viena. PVZ Miraval ir Mangutes koliazas, po viena tos foto nelabai idomios, bet kartu ziurisi ziauriai gerai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaziulka @ 2013 11 07, 08:59)
Sveika.

Nesu l.nusimananti, bet iš patirties - normalus, manau, šis skaneris. Prieš savo dabartinį Epsoną turėjau panašų, gal senesnio modelio CanonScan, viskas ok su juo buvo (keičiau tik todėl, kad plataus formato neskenavo). Taviškio juostų optinė rezoliucija daugiau nei pakankama, skenuoja 35 ir platų formatą, mano poreikius toks patenktintų. Yra nuomonė, kad Epson geriau už Canon spalvas skenuoja, bet akivaizdaus skirtumo nepastebėjau, daugiau gal nuo soft'o priklauso. Žd, imčiau ir galvos nesukčiau. Nelabai jau ir prisimenu tuos laikus, kai irgi vargais negalais kažkur kažkaip už nemažai pinigų skenuodavau, daug paprasčiau, kai namie turi.

Labai aciu. As ten atsiliepimus skaiciau, viskas lyg ok, bet laukiau ir is "savu", lietuvisku galvu biggrin.gif uztariamo zodzio, nes zinau kad is musu yra daug fotografuojanciu i juosta. Aciu 4u.gif

QUOTE(Maggie @ 2013 11 07, 18:58)
pirkciau nedvejojus. as labai mazai fotkinu. nu bet nepagailejau pinigu skaneriui, o ne eiliniam shkurliui. kaip dziaugiuosi iki siol! nevarzo, skenuoji kada nori. nusipirkus skaneri, pradejau daznai fotografuoti i juosta, patogumo atzvilgiu. ech, viska padaryciau, kad "ryskinima" butu galima nusipirkti, va 2 juosteles 2 men guli...


As i juosta praktiskai visai nefotografuoju (2 juostas per pastaruosius metus), bet butent mane ir stabdo tas nesimas skanuoti kazkur... Nusipirksiu skaneri, tikiuos dazniau juostinuka pajudinti ax.gif


Bet kaip idomu skaityti visu reakcijas i gautasias nuotraukas... bigsmile.gif
Atsakyti