Įkraunama...
Įkraunama...

Histeroskopija

Jungiuosi prie jūsų. Kitai savaitei paskirta histeroskopija. Ligoninėse buvusi tik per gimdymus ax.gif . Esu didelė šalčmirė, perskaičiau viską ir apie rekomendacijas įsidėti šiltesnes kojines, tik norėjau paklausti, kaip tą dieną apsirengus reik praleist? Atsiprašau už kvailą klausimą, bet ar galima lovoj voliotis su kokiais šiltesniais treningiukais, ar jau griežtai tik su jų išduodamais naktinukais - bijau sušalt, nes po narkozės, girdėjau, purto šaltis, imunitetas būna pasilpęs ir labai lengva pasigaut kokią negandą 4u.gif .
Papildyta:
QUOTE(Vyšnių uogienė @ 2016 10 04, 12:21)
Sveikutės. Gal kas galėtų patarti. Turiu siuntimą histeroskopijai, mat įtariamas polipas.
Buvau pavasarį pas ginek. - buvo viskas ok. Vasarą prasidėjo tepimai tarp mėnesinių ir ilgos 2 savaičių ir ilgiau mėnesinės. Todėl rugsėjo mėn. vėl nuėjau pas gin. - po labai trumpo apžiūrėjimo ir simptomų išklausymo, nusprendė, kad reik daryti histeroskopiją, nes savaime kraujavimas nesibaigs, o bus tik blogiau (man jau tuoj 50, tikėjausi ramaus menopauzės laukimo, o dabar informavo, kad kraujavimas garantuotai nesiliaus). Dar paklausiau, ar gali būt, kad pavasarį buvo viskas ok, o rudenį jau gali būti ir polipai, ir gimdos išvešėjimas. Atsakė, kad nieko blogo nemato, bet reikia daryti, kad būtų ramiau ir taip sustabdys kraujavimą. Ar teisingai supratau, kad histeroskopijos metu gali kažkaip "užrišti" tą kraujavimą?? Manau, kad jei kraujuoja dėl polipo, jį išpjovus viskas susitvarkys, o jei kraujuoja ne dėl jo, tai atliks valymą ar kaip? Gal kas susidūrėte su panašia situacija?
Žiauriai bijau, kad pradėjus visokias chirurgines intervencijas, neprasidėtų kokios komplikacijos, o paskyrus hormonines spirales, organizmas visai išsibalansuos. Gal kas turėjot panašių priešmenopauzinių problemų ir išsisprendė kokiais natūraliais liaudiškais būdais?
Labai ačiū, kas pagelbės.


Man atrodo, kad gydytoja šiaip sau neskiria histeroskopijos, tad gal reikėtų pasitikėti, juo labiau, kiek skaičiau, ši procedūra nesudėtinga.

Beje, man taip pat histeroskopija paskirta būtent dėl nenutrūkstamo kraujavimo, tad tikiuosi, kad po jos viskas susitvarkys mirksiukas.gif .
Papildyta:
QUOTE(insanda @ 2016 04 21, 15:59)
sveikos jungiuosi ir as i jusu rateli.... balandzio 15 padare histeroskopija... isgramde gimda.... laukiu atsakymu dar... bet vis man neramu.... is pradziu kelias dienas tepliojo... db biskiuka pakraujuoju... ryt bus tik savaite... ar taip turi buti su tuo tepliojimu ir kraujavimu?...  :hm

O ką reiškia išgramdė? Čia gal tipo "išvalė" po kraujavimo? Ar išsisprendė problemos, nes girdėjau, kad net po tokių "valymų" reik dėti hormonines spirales blink.gif .
Atsakyti
renrena
As dar tik laukiu histeroskopijos, bet esu turejus kita narkoze pavasari ginekologines operacijos metu - jokiu salcio kretimu, nusilpusiu imunitetu ar dar kazkokiu negandu nebuvo.
Del spirales dejimo isgramdzius gimda girdziu pirma karta. Jei planuose yra nestumas, moteris negimdziusi, spirales tikrai niekas nedes...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Extra_Dee: 06 spalio 2016 - 11:54
QUOTE(Extra_Dee @ 2016 10 06, 12:54)
renrena
As dar tik laukiu histeroskopijos, bet esu turejus kita narkoze pavasari ginekologines operacijos metu - jokiu salcio kretimu, nusilpusiu imunitetu ar dar kazkokiu negandu nebuvo.
Del spirales dejimo isgramdzius gimda girdziu pirma karta. Jei planuose yra nestumas, moteris negimdziusi, spirales tikrai niekas nedes...

Oi, aš jau turiu 2 bernus, tai mums užteks mirksiukas.gif , tiesiog kažkur skaičiau, kad būna jog ir po histeroskopijos kraujavimas nesiliauja, todėl deda Mireną arba kokią kitą hormoninę spiralę tų reikalų sureguliavimui, nebent kažką jau pripainiojau g.gif .
Vis tiek išlieka klausimas, kokiais rūbais galima/reikalaujama būti tą dieną ligoninėje? biggrin.gif .
Extra_Dee, sėkmės ir geros sveikatėlės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(renrena @ 2016 10 06, 12:58)
Oi, aš jau turiu 2 bernus, tai mums užteks  mirksiukas.gif , tiesiog kažkur skaičiau, kad būna jog ir po histeroskopijos kraujavimas nesiliauja, todėl deda Mireną arba kokią kitą hormoninę spiralę tų reikalų sureguliavimui, nebent kažką jau pripainiojau  g.gif .
Vis tiek išlieka klausimas, kokiais rūbais galima/reikalaujama būti tą dieną ligoninėje?  biggrin.gif .
Extra_Dee, sėkmės ir geros sveikatėlės  4u.gif

neiznau kur tau ja atliks. Bet man rugsejo 12d dare antakalnyje, dienos stacionare. Pagulde ryte 10val histeroskopija, o po pietu, pavalgem ir namo. Gerai turet savo slepetes ir chalata, jei neturi duoda savo. Naktinuku nereik, duoda tuos spec. Bet, kad po sios proceduros laikytu pora dienu abejoju. O iki isleidimo lieki su tais naktinukais, nes vistiek guli ant palutes, kai jau atsigauni po narkozes eini i wc, gali uzsideti kelnaites su iklotu. O tada jau israso. Labai jau greit ten viskas
Atsakyti
QUOTE(Baltute2 @ 2016 10 07, 11:05)
neiznau kur tau ja atliks. Bet man rugsejo 12d dare antakalnyje, dienos stacionare. Pagulde ryte 10val histeroskopija, o po pietu, pavalgem ir namo. Gerai turet savo slepetes ir chalata, jei neturi duoda savo. Naktinuku nereik, duoda tuos spec. Bet, kad po sios proceduros laikytu pora dienu abejoju. O iki isleidimo lieki su tais naktinukais, nes vistiek guli ant palutes, kai jau atsigauni po narkozes eini i wc, gali uzsideti kelnaites su iklotu. O tada jau israso. Labai jau greit ten viskas

Labai ačiū už išsamų atsakymą 4u.gif . Man darys - VGN, tai gal nebus šalta su tais naktinukais, juo labiau, kad prasidėjo šildymo sezonas ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(renrena @ 2016 10 07, 10:28)
Labai ačiū už išsamų atsakymą  4u.gif . Man darys - VGN, tai gal nebus šalta su tais naktinukais, juo labiau, kad prasidėjo šildymo sezonas  ax.gif .

tai kad lovos su kaldromis, operacineje irgi apkloja kojas. Bent man nebuvo salta. As net si karta su savimi turejau tik vandeni, tad ligonine dave visa kita. Pasiimk savo chalata bus smagiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Baltute2: 07 spalio 2016 - 10:50
QUOTE(Vyšnių uogienė @ 2016 10 04, 12:21)
Sveikutės. Gal kas galėtų patarti. Turiu siuntimą histeroskopijai, mat įtariamas polipas.
Buvau pavasarį pas ginek. - buvo viskas ok. Vasarą prasidėjo tepimai tarp mėnesinių ir ilgos 2 savaičių ir ilgiau mėnesinės. Todėl rugsėjo mėn. vėl nuėjau pas gin. - po labai trumpo apžiūrėjimo ir simptomų išklausymo, nusprendė, kad reik daryti histeroskopiją, nes savaime kraujavimas nesibaigs, o bus tik blogiau (man jau tuoj 50, tikėjausi ramaus menopauzės laukimo, o dabar informavo, kad kraujavimas garantuotai nesiliaus). Dar paklausiau, ar gali būt, kad pavasarį buvo viskas ok, o rudenį jau gali būti ir polipai, ir gimdos išvešėjimas. Atsakė, kad nieko blogo nemato, bet reikia daryti, kad būtų ramiau ir taip sustabdys kraujavimą. Ar teisingai supratau, kad histeroskopijos metu gali kažkaip "užrišti" tą kraujavimą?? Manau, kad jei kraujuoja dėl polipo, jį išpjovus viskas susitvarkys, o jei kraujuoja ne dėl jo, tai atliks valymą ar kaip? Gal kas susidūrėte su panašia situacija?
Žiauriai bijau, kad pradėjus visokias chirurgines intervencijas, neprasidėtų kokios komplikacijos, o paskyrus hormonines spirales, organizmas visai išsibalansuos. Gal kas turėjot panašių priešmenopauzinių problemų ir išsisprendė kokiais natūraliais liaudiškais būdais?
Labai ačiū, kas pagelbės.



Laba, man jau atliko dvi histeroskopijas. Pernai kovą pašalino polipą, o šiemet balandį įtarė polipus, bet rado visą gimdos gleivinę išvešėjusią ir apaugusią "polipoidinėm ataugėlėm". Tai padarė gimdos valymą. Tepliojo prieš, teplioja ir po histeroskopijų. Už poros savaičių darys trečią histero, nes rado miomą. Tai operacija vadinsis histeroskopija - miomos rezekcija. Sako, kad jinai irgi gali man tuos tepliojimus. Žiūrėsim, kaip čia bus.
Tiesa, man miomą šalins dviem etapais. Po mėnesio darys LP, nes reikia ir iš išorės ją išpjauti. Peraugusi visus gimdos audinius. unsure.gif
Papildyta:
Renrena, po narkozės jokių blogumų nebūna. Nebe tie laikai. Viskas labai sklandžiai ir subtiliai praeina. Operacinėj apkloja, kad nesikalatotum iš šalčio. Nors ten gal labiau nervinis drebbulys būna biggrin.gif Kojinių operacinėj man neleido, liepė viską nusiimti, net auskarus. Uždėjo antbačius, ant galvos kepurę biggrin.gif
Po visko pabūni palatoj kelias valandas ir jau gali važiuoti namo.

Kraujavimas...priklauso nuo to, kas daryta. Po pirmos histero tepliojau iki 10 dienų, po antros - 6 dienas.
Atsakyti
Baltute, Elmo 4u.gif .
Jau po visko. Kadangi ligoninėj nebuvusi n metų (paskutinįkart tik gimdant), todėl ir buvo tiek klausimų. Tad tokioms pat besijaudinančioms trumpas reziumė:

Į VGN turėjau atvykti 7.30, kaip pavyzdinga pacientė buvau vietoje jau 7.15. Panašaus likimo draugių koridoriuje - laukiamajame buvo bent kelios, tad teko ilgokai laukti, kol priėjau savo eilę - tada rankiniu būdu užpildė reikiamus dokumentus. Vėl laukiau, kol pakvietė ir nuvedė į palatą (visas procesas užtruko ~1 val.).

Palatoje sesutė davė naktinius, paklausė, ar turiu chalatą, supratau, kad jei neturėčiau - tikrai išduotų vietinį smile.gif . Paaiškino, kad reikia viską nusirengti (taip pat ir kelnaites), užsivilkti naktinius ir laukti operacijos. Tad lindau po antklode, pasiėmiau knygą į rankas ir pradėjau tempti laiką.

Į operaciją pakvietė ~ 12 val. Anesteziologas iškamantinėjo, ar tikrai šiandien nieko nevalgiau negėriau, liepė iškišti liežuvį (koks nepasitikėjimas tongue.gif ) ir nulydėjo į operacinę. Jos prieigose sesutė užmaukšlino kepurėlę, bačiukus. Tada mane pačią patiesė ant stalo, priraišiojo kojas prie “lėktuvo” agregatų, į vieną ranką įvedė kateterį, ant kitos apvyniojo spaudimo matuoklį (hm, labai bjaurus momentas, labai bjaurus ax.gif ). Į vieną ranką suleido gal kelias injekcijas, kitą pradėjo veržti matuoklis, toje stadijoje ir atsijungiau. Tiesa, “žmonių” operacinėje buvo gal 5-6, tad jaukios ir mielos aplinkos tikrai nepriminė biggrin.gif . Pabudau šaukiama vardu, maloniu kvietimu budintis ir jausdama, kad mane jau perkelia į lovą.

Kone iškart gydytoja atnešė operacijos eigos ir diagnozės išrašą, informavo, kas buvo padaryta, paklausė ar nereikia nedarbingumo lapelio (mano palatos likimo sesei davė, berods 3 d.) ir patarė ~2 val. pasivartalioti lovoje ir, jei nėra jokių nusiskundimų, keliauti namolio. Ką sėkmingai ir padariau net nepraėjus rekomenduotam laikui rolleyes.gif .

Taigi, galiu pripažinti, kad pati operacija tikrai nieko baisingo (labiau pats laukimas: neprisivalgyt ir neprisigert iš vakaro, nieko neimt į burną operacijos dieną (mane asmeniškai truputį troškino, tad kuo ankstesnė operacija, tuo geriau). Rekomenduoju be šlepečių ir chalato turėti lūpų balzamą ar vazeliną (labai pravertė) ir šiltas kojines (man, šalčmirei, jos tikrai nepamaišė). Mano spaudimas pamažintas, tad gal todėl vakare nuėjau 19 val. miegoti, o atsikėliau tik kitos dienos 13 val. (tad svarstyklės rodė beveik 2 kg mažiau- hm, nėra to blogo…) tongue.gif .

Tiek žinių, jei kils kokių klausimų, drąsiai rašykit, o visoms likimo sesėms – kuo geriausios sveikatėlės ir artimų žmonių dėmesio ir meilės 4u.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo renrena: 12 spalio 2016 - 14:22
sveikos,

prisiskaičiau čia prieš H kaip būna kai kam skaudžiai ir baisu tai bijojau ir eit unsure.gif galvoju nieko nesakė, kad bus narkozė, bet man darė diagnostinę H, tai be narkozės, ir viską mačiau pati per ekraną, na žiūrėjo gimdos ertmę ką ten dar,nuotraukas darė, ėmė biopsiją. tas nebuvo labai malonu, tokie spazmai kaip per skaudžias mm, bet iškenčiama. kito mėn gale atsakymai unsure.gif
su nevaisingumu susidūrus, ir turiu bėdų, tai ma-daug žinau kas gali būt, bet ieškom giliau..
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2016 10 28, 21:29)
sveikos,

prisiskaičiau čia prieš H kaip būna kai kam skaudžiai ir baisu tai bijojau ir eit  unsure.gif galvoju nieko nesakė, kad bus narkozė,  bet man darė diagnostinę H, tai be narkozės, ir viską mačiau pati per ekraną, na žiūrėjo gimdos ertmę ką ten dar,nuotraukas darė, ėmė biopsiją.  tas nebuvo labai malonu, tokie spazmai kaip per skaudžias mm, bet iškenčiama. kito mėn gale atsakymai  unsure.gif
su nevaisingumu susidūrus, ir turiu bėdų, tai ma-daug žinau kas gali būt, bet ieškom giliau..


Kaip įdomiai. Nenuskausmino visai? unsure.gif

Man užvakar darė jau trečią histero. Pašalino dalį miomos, paėmė gleivinės biopsiją ir dar kažką panašaus į polipą rado - irgi pašalino. Viskas truko 40min su pilna narkoze. Vakar išleido namo. Ligoninėj gulėjau, tai gerai jaučiausi. O namie...tai tą pasitvarkau, tai aną, tai pietus pagaminau, dulkes nusivaliau ir jau susirietus į lova atvariau...maudžia kaip per geras mmm doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ELMO @ 2016 10 30, 13:54)
Kaip įdomiai. Nenuskausmino visai? unsure.gif


tai kad neskaudėjo taip, jog reiktų nuskausminamųjų. jei ten ką operuoja tai kitas reikalas,aišku ir narkozė būna, o čia diagnostinė buvo.. gyd norėjo pažiūrėt iš vidaus, gleivinę, ką ten dar nebežinau kažkas netolygiai buvo po endo. pati procedūra kokias penkias minutes tebuvo, kelias nuotraukas padarė ir viskas, na ir biopsiją tą..
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2016 10 30, 17:25)
tai kad neskaudėjo taip, jog reiktų nuskausminamųjų. jei ten ką operuoja tai kitas reikalas,aišku ir narkozė būna, o čia diagnostinė buvo.. gyd norėjo pažiūrėt iš vidaus, gleivinę, ką ten dar nebežinau kažkas netolygiai buvo po endo. pati procedūra kokias penkias minutes tebuvo, kelias nuotraukas padarė ir viskas, na ir biopsiją tą..


Aišku, supratau. Jei tik diagnostinė, tai gal tikrai nereikalinga ta narkozė. Nieko nepjausto, negnaibo juk.
Atsakyti