Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiavaikių mamyčių,

Pas mus lopsio grupese daznai vajus tevu del atvedusiu kostinciu,sloguojanciu,negaluojanciu.. Tevai pirmus metus veda,pareina i darbus po auginimo atostogu,nenori nedarbingumo dazno ir pan.. Tai aukletoja ciut maza beda,iskart skambina..Gal ir gerai..
Pas keturmete jau atlaidziau i tai ziuri.. Dziaugiuos,kad siai dienai nedirbu..Pvz maniske nesuprasi sveika ar ne..Nekarsciuoja,neviduriuoja,nu nieko berods..Tik daznai skundziasi,kad pilvuka skauda ir su kibiriuku vemimui visur vaiksto.. Atsikels,ziuresiu kaip jausis..Jei vel taippat,nevesiu vaika kankintis ten kiaura diena.. O jei dirbciau,tai ka darysi,eitu jauciu.. Nezinau kaip gydytoja duotu nedarbinguma,kai ryskiu sirgimo pozymiu nera..

---
Esu pasimetusi,buvusi seimininkute nori,kad atsiimciau skunda unsure.gif Po parasymo,ji ta pacia diena turejo pasirasyti,kad iseis is darbo uz keliu dienu..Kaip suprantu vedeja nedave jai jokio sanso pasitaisymui(nors man minejo,kad duos).. Bet susirgo,pasieme nedarbinguma ir va praejus keletui menesiu,turi pareiti atgalios i darboviete ir vykdyti savo rastus.. Jauciuosi ispausta,nezinau kaip ka elgtis.. unsure.gif Is vienos puses tikrai nenoriu,kad pareitu i musu grupe vel(nes neatlieka savo darbo kaip sakant,nesitvarko,grupe buvo apsnerksta visa,ji tik bumbedavo ir bumbedavo del savo pareigu,darbo.Keleta metu kolektyvas,vadovybe jai duodavo pastabu,bet nebudavo pokyciu,kol galop tevai(as ir dar keli) pastebejo ir vat skundas(mano ranka kaip grupes pirmininkes)),is kitos puses jauciuosi ne kaip zmogui "atemusi" darba,pajamas.. unsure.gif Ejau tik zodziu pranesti musu nusiskundimus,bet daug pakalbejus su vadovybe,rekomendavo rasyt rasta,nes kitaip nieko negales pakeist..Nu zodz ir ka daryt..
Atsakyti
Gina, aš gal atsiimčiau skundą g.gif , tik norėčiau, kad nebedirbtų ji toje pačioje grupėje. Gaila, kad vedėja nedavė jai antro šanso, o jei atsiimtum skundą, ji gal gautų tą šansą? Tikėkimės, kad šeimininkutė pasitaisys, gal jau suprato, kad čia ne juokas, jei žmonės nepatenkinti jos atliekamo darbo kokybe. g.gif Aš eičiau kalbėti su vedėja turbūt, kad duotų jai paskutinį šansą. rolleyes.gif
Tiesą pasakius, sudėtinga situacija.
Atsakyti
Skruzde-mes skunde rasem,kad norim "keitimo".Vedeja ir minejo zodziu man,kad zmogus gaus ispejima pasitaisyti ir bus matyt ka toliau daryt..Bet neturejo laisvo etato savo istaigoje,o tokios "katorgos"(su tokia aukletojos padejejos darbine praktika)niekas is kitu aukletoju nenori..Dabar atsirado laisva vieta padejejai kitoje grupeje,bet ten tos grupes aukletoja iskart pasake,aciu,as tokios kolegos sau nenoriu..Va tik musu gerojo,tylioji aukletoja nedrista pasakyti,atsisakyti jos.. Jei atsiemu skunda(kokios priezastys,kaip paaiskint vedejai?ir viso komiteto vardu parasiau,tai ju nuomones irgi reiktu klaust,visiems daryt sprendimus),tai kaip ir nebelieka priezasties del ko ja atleisti direktorei..Ir vel N metu tas pats kol vel tevai netycia neuzmatys jos darbo specifikos.. Grupe musu gavo nauja darbuotoja(veikli,darbsti,kurybinga tt ir pan.),grupe akyse atsigavo,prasviesejo,jauki pasidare..O anksciau tai baisu..Visas darzelis snekejo,kad kazko cia truksta,kazkas cia pas jus grupej negerai,nejauku,nyku ir pan..As kai ta vidini bardeli pamaciau(atsitiktinai,padejau aukletojai dekoracijas kabintis),iskart supratau,kad cia truksta elementariu darbo ranku,svaros.. Lentynos,palanges nuklotos dulkiu sluoksniu,vaiku zaidimu kampeliai murzini,visur purvas..Grindys tik tiek,kad slapiu skurliu zemes isstumdyvo..Vien grindu sluota i ka panasi,rusius valo su svaresniais unsure.gif Nuo tokio grindu valymo,nauji stalai pavirte senais,mediena atsoko,atsilupo plokstes tos..
Cia tas pats jei darzelio virtuveje is dvieju zmoniu vienas nesugebetu maista ruost(daugiau nei 100ui vaiku),tai kaip butu.. Grupeje 20 vaiku,jiems reikalingi tie 2 stiprus(jei ne puikus,tai bent normalus) zmones savo srities.. Aukletoja galetu but nevalyva,bet jos pagrindines pareigybes yra ugdymo..O padejejos kokia ji nuostabi kaip zmogus,drauge bebutu-pareiga kasdienine-valytis..Zodiniu ispejimu ji buvo gavusi ne viena..Kolegos 20m jos stazu nepasitiki,netiki,kad pasikeis,nenori..Tai kaip tevai gali tiketi.. unsure.gif
Aukletojs klausiu:nuo kada ji pradejo nebesitvarkyti?.. Akis nuleido.. Is mimikos supratau,kad galejau paklaust geriau ar buvo momentas kada ji is vis tvarkesi?.. dry.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Gina: 27 lapkričio 2013 - 11:58
Gina, na, tada išeitis viena, - tęsti tai, ką pradėjai ir nesigręžioti atgal. Tiesiog matyt ji nesugeba dirbti tokio darbo.
Atsakyti
Gina, o aš neatsiimčiau skundo. Jai ir taip buvo duota daug šansų kaip suprantu, o kas pasikeitė? Nieko. Tad pagalvok ar nori kad ji palaikytų tavo vaikui švarą.

Dėl darže ligų. Pas mus griežta, vaikas su kosuliais, slogom ar temperatūrom, ne vieta darže. Aš suprantu kad gal kažkam nesinori imti biliotenio, bet kai mano vaikas paskui suserga man pikta iki negalėjimo. Kai mano viduriniukas ligų maišiukas, tai kitas vaikas atrodo su paprasta sloga- o mums plaučių uždegimas. Sutrūkti norisi kai mano vaiko sveikata kažkas taupo.
Direktorės pasakymas su raštais yra kad sergančiam vaikui darželyje ne vieta.
Pernai buvo topų topas kada auklėtoja apsikabinusi vaiką grupėje sėdi ir sako stebiu aš jį nes lyg naktį karščiavo, mamytė negali imti biliotenio. Nu taip, kita imti negali, bet aš vadinasi galiu. Manęs niekas neklausia ar turiu už ką auklei sumokėti tad aš visiškai nebesidomiu kur kita mama sergantį vaiką deda.
Pas mus tik jeigu kas irgi skambina, ir gerai aš dėl to nepykstu, ir kai reikia einu pasiimu iškart.
Atsakyti
As tai nemanau, kad vaikas kaip kokiam vakuume esti visur apart darzelio(vienintele vieta kazkuo apsikrest g.gif ). Ir visa saltaji sezona nei i parduotuves, nei i kitas viesas vietas neina g.gif . Net namu laiptinej galima pagaut virusa. Ka jau kalbet apie dar nesergancius, bet jau virusa nesiojancius zmones/vaikus su kuriais kontaktuojama g.gif
Atsakyti
Kai vaikas per metus laiko darželyje buvo vos 20 dienų, kai matai kaip grupėje atvedus po ligos kiti kosti ar snagliuoja, tada nusispjauni kad kiti nebeturi kur palikti vaiką ir kovoji kad sergančių vaikų nebūtų. Kitam vaikui sloga ne liga, bet mano vaikui nuo tos ne ligos būdavo bronchitai ar plaučių uždegimai. Mūsų daržiukyje lopšelio grupėje tai auklėtojos jeigu priima su sloga vaiką švelniai tariant joms būna charakiri. Jeigu skambina auklėtoja ir tu neatsiliepi, tada keliauji pas direktorę. Jeigu du tokie kartai kada atvedi sergantį vaiką- tau gražia forma pasiūlo apleisti darželį ax.gif Čia ne vienoje grupėje, o visame darželyje
Atsakyti
QUOTE(*Gina @ 2013 11 26, 10:26)
thumbup.gif
As ka benusiperku,per didelis jau gaunas.. unsure.gif  Kia kokia itampa,nieko nebevalgau,blogai.. verysad.gif

Naujokem 4u.gif
Pasirasiau dirbt tik po metu(apsidziauge kolegos,kas nores tokios su mazais vaikais,nedarbingumu daznu.Gavo pavadavima ir gerai.),finansu is mano puses 0.. Prasysiu paramos is savivaldybes bent ant darzelio ir sildymo.. Sius viesu darbu,jauciu visa ziema kasiu sniega  g.gif  biggrin.gif Na,bet ka padarysi ax.gif

o man nuo įtampos rijimas užpuola ir vėmimai naktį....
tai čia jūs daug turit. aš va gavau 800 soc paramos, sumokėjus visokius mokesčius, liko 110 mėnesiui. o paaugliukei verkiant reik žieminių batų. neskaitant, kad abi dičkės viena striuke dalinasi. kai šiandien sušlapo po sniego.

QUOTE(*Gina @ 2013 11 26, 12:00)
Tai turbut nuo tu socialiniu reikalu.. ax.gif
Matomos pajamos tokios,kad atmetus pagrindinius mokescius(be mobiliaku,su internetu,jis cia "prabanga" gal irgi g.gif )5asmenu seimai lieka 23lt dienai.. Nueini,mato ir atsako,kad siusim komisijai,gal neduos pagalbos jums.. Dar viesuju darbu.Nebijau as ju.Nenoriu tik to hlopato paskui su vaiku ligos pazymu nesimais.. Galeciau isbraukt maziuka is darzo,tada nesiustu,bet vaikui ten naudos geros yra.. Tad mamyte padirbes del jo kazka viesai smile.gif
Rytoj eisiu vel,bus matyt ka spres.
Keturmete nesuprasi kaip jauciasi..Vakar pasilikau namie stebejimui,tai prasesi i darza,davesi namie,bet protarpiais pilvuka raize.. Kirminai gal g.gif Nes jau kelios dienos papykina sako ir pan g.gif Siand isvedziau,pasakiau,kad skambintu jei koks tik ciut itarimas,parsivesiu ir ieskosim ligu,gydysimes.


nesiunčia viešų jei vaikui iki 3 metų. o po to gali nors ir kartu vestis dirbt. priklauso ir viskas. joms dzin. man buvo tokia situacija, kai mažei buvo be mėn trys metai, aš dirbau, o diedą siuntė dirbt viešų. sakau, jis gi dukrą namie prižiūri. o sako mes negalim nesiųst . jei neišeis, negausit soc.

ir aolamai už daržą negausi nuolaidos, nei negauni soc. šildymui kompensaciją gali gaut, tik nebus 100%
Atsakyti
Kompensacijos priklauso jeigu žmogui neišeina 525 lt. Jeigu išeina mažiau kaip 350 (paskui procentaliai žmogui skaičiujasi) tai gali gauti ir soc paramą pinigais. Jeigu yra dirbančių žmogelių bet jiems algos neužtenka ir gaudinėja soc paramą, tokiu atveju atidirbinėti nereikia
Atsakyti
Kuzia-kai einam laiptine su vaiku arba (jeigu )po parde kartu velkames arba sugalvojam nuvest kur i zaidimu kambari Akropolyje,tai jau kaip ir musu paciu atsakomybe.. Bet ugdymo istaiga tai biski kitaip,cia labiau reiktu atsizvelgt i visus..Tureti normalaus supratimo..Niekas nenorim imt nedarbingumu,bet dar labiau nenorim,kad sirgtu aplamai vaikas.. As nedirbu,bet nereiskia,kad nebijau,noriu vaiku ligu.Ne tik UK,va girdejau ir Vokietijoj i lopsiuka vedami liuliuoti,kostintys vaikai..Tempa nebent virs 38..ir tai kazi ar didele beda.. Nenoreciau tokiu paziuru pas mus.Pvz vaikas mano su 37.5 ir labai blogai jauciasi..Na silpna zmogui,matosi gi.. O imti nedarbinguma,turbut butu stupid.gif Nu ne,geriau simtu maziau algos,nei vaika tokioj busenoj stumt is namu..

Ryto@Rasa
,su 110lt is vis nezinau kaip butu.. unsure.gif
Reik prisiruost,paziuret gal is mano paauglikes ko yra like nebedevimo.. Su tais paaugliais taip yra..Vienais metai vienas rubas,apavas labai "veza",kitais jau pasiziuret nenori doh.gif Nors ji supratlyva seip.. Dzinsus tik nupirkom,o daugiau bliuzelas,megztukus issitrauke is senesniuju savo laiku..pries keleta metu kur pirkom..
Pas mus siuncia viesuju jei mama neina i darba(iki kol sueis 3m.),o vaikas lanko darzeli.As visai tam nesipriesinu,kaip ir pritariu pilnumoje..
Papildyta:
Siand buvau darzelio susirnkime,tai naujoves tokios,kad nueme daug kompensaciju.. Viena is ju daugiavaikem.. Pvz jei 3vaikai, is ju vyriausias kai baigia 12kl(vidurine),vsio.. moki uz kitus darzelyje 100%..
Atsakyti
Gina, tai cia normalu, kai sueina 18 vaikas nebevaikas, ir tada daugiavaikiskumas dingsta....


Siandien senukuose supirkom vaikams dovanas Kaledoms, 30 proc nuolaida. Dar liko pora, neradom...
Atsakyti
Muse tu cia rimtai gal?Baiges vidurine jis gal iskart dirba,studijuot nebereik,uz mokslus nebemoket,uz islaikyma kokiam kitam mieste irgi nebereik? Kas tada jam padeda gyvent? g.gif Istekint nebent biggrin.gif
As Norfoj papirkau su 40% nuolaida ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Gina: 27 lapkričio 2013 - 21:35