Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčių stalas

Įdomus receptas, bet želatina gaminama iš odos tai nelabai tiktu tam ,kas laikosi visų tradicijų
Atsakyti
QUOTE(Rodnega @ 2013 12 20, 19:28)
Įdomus receptas, bet želatina gaminama iš odos tai  nelabai tiktu tam ,kas laikosi visų tradicijų

na...iš principo galima jos ir nedėti,gal tik vyniotinis būtų biresnis.
Atsakyti
darau nerialu sokoladini piraga

1,5 st miltu
3 v,saukstu kakao
1 arb. sauk.kepimo milteliu
1 st cukraus
1/4 st alejaus
1 st vandens
1 v.saukstas citrinu sulciu


i 1 dubeneli dedam miltus+kakao+kepimo miltelius
i kita cukru+alejus+vanduo+citrinu sultys
sumaisom abudu ir ispilam i alejum patepta ir dziuviseliais apibarstita forma.Kepam 150 laipsniu tempiraturoj.
Galit ideti dziovintu,ar konservotu visniu 4u.gif

O vaikam ir sau darom daug idaritu lietiniu;su gribais,cukinija+morka+moliugas+paprika,obuolis+razinos,raudoni ikrai thumbup.gif .

ps.zelatina galima pakeisti agar -agaru,yra Tomase Philipse
Atsakyti
Kas nesilaiko labai griežtai tradicijų, labai skanūs ir lengvai paruošiami pyragiukai su lašiša čia ax.gif
Atsakyti
tai va,kad įeina kiaušiniai į pyragėlius,o tai reiškia gyvūninės kilmės maistas. Ir tikrai neregioninis ir ne tradicinis. Nejamsiu. smile.gif
Atsakyti
Kepsiu kalmaru ziedelius tesloje.Gal galite koki padaziuka pasiulyti?Ta su majonezu,ketciupu bei cesnako netinka,ziauriau atsibodes.

Musu seima greztai tradiciju nesilaiko blush2.gif kiausinius,bei pieno produktus valgome.
Atsakyti
QUOTE(Nanita @ 2013 12 21, 11:22)
Kepsiu kalmaru ziedelius tesloje.Gal galite koki padaziuka pasiulyti?Ta su majonezu,ketciupu bei cesnako netinka,ziauriau atsibodes.

Musu seima greztai tradiciju nesilaiko  blush2.gif kiausinius,bei pieno produktus valgome.

Gal pasidalinsite, kame voliojate kalmarus, kaip kepate , fritiure?
Atsakyti
QUOTE(vilka11 @ 2013 12 21, 12:45)
Gal pasidalinsite, kame voliojate kalmarus, kaip kepate , fritiure?

Pasidalinsiu smile.gif

4 porcijoms reikes;
2-3 kalmaru
1 stikline miltu
1 stikline alaus
2 kiausiniu baltymu
1/2 saukstu aliejaus (I TESLA!!!)
aliejaus kepimui

trynius atskirti nuo baltymu,alu biskiuka pasildyti,isplakti baltymus,ipilti alieju,alu,iberti miltus,ismaisyti.Kalmarus isvalyti,istraukti (nezinau kaip vadinasi blush2.gif ) kaip zilkute tokia. smile.gif supjastyti griezineliais,mirkyti i tesla,kepti gerai ikaitusiame aliejuje.As kepu mazame puode.Frintiurines neturiu.
Skanus labai gaunasi kalmarai,nuo stalu dingsta akimirksniu smile.gif
Atsakyti
Pas mus šiais metais 4 šeimininkės ruošia Kūčių vakarienę, aš atsakinga už silkes. Tiesą pasakius, aš visad atsakinga už silkes biggrin.gif Jos būna keturios- silkė su morkom/svogūnais/pomidorų padažu, silkė su grybais, suomiška silkė (su krienais) ir silkė "Meškai užplaukė". Šiais metais užplaukė silkė su obuoliais, dabar labai ieškau recepto, kažkur interneto platybėse mačiau...

Bet kitas klausimas iškilo: silkė su priedais turi būti marinuota ar virgin, t.y., tik ką išdorota?
Atsakyti
QUOTE(meškutė_Nida @ 2013 12 21, 13:12)
Pas mus šiais metais 4 šeimininkės ruošia Kūčių vakarienę, aš atsakinga už silkes. Tiesą pasakius, aš visad atsakinga už silkes biggrin.gif Jos būna keturios- silkė su morkom/svogūnais/pomidorų padažu, silkė su grybais, suomiška silkė (su krienais) ir silkė "Meškai užplaukė". Šiais metais užplaukė silkė su obuoliais, dabar labai ieškau recepto, kažkur interneto platybėse mačiau...

Bet kitas klausimas iškilo: silkė su priedais turi būti marinuota ar virgin, t.y., tik ką išdorota?

Oi,kaip smagu thumbup.gif
Labai įdomu ta suomiška silkė ir ta,meškos biggrin.gif vien pavadinimas ko vertas thumbup.gif
gal išduosit receptus? rolleyes.gif

O dėl marinuotos ir nemarinuotos silkės,tai mano nuomonė tokia-marinuota tinka visur.Jei dedu "originalą" tai tokiu atveju turi būti nesūri ir ypač šviežia.
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2013 12 21, 12:23)
1. Labai įdomu ta suomiška silkė ir ta,meškos  biggrin.gif  vien pavadinimas ko vertas  thumbup.gif
gal išduosit receptus?  rolleyes.gif
2. O dėl marinuotos ir nemarinuotos silkės,tai mano nuomonė tokia-marinuota tinka visur.Jei dedu "originalą" tai tokiu atveju turi būti nesūri ir ypač šviežia.

1. Suomišką radau čia, SM. Net nebepamenu autorystės...
250 g silkės
1 nedidelis mėlynas svogūnas
1 nedid. morka
1- a.š. smulkintų krapų
Marinatas
50 ml cukraus
100 ml vandens
40 ml acto (6 %)
2 lauro lapai
5 j. pipirai
1 a.š. tarkuotų krienų

Krienai turėtų būti neišsibezdėję, jie tuomet sukuria tokį saldžiaaštrį marinatą rolleyes.gif

O obuolinės silkės dar neradau- per daug pastarąją savaitę buvo vartyta knygų, kad atsiminčiau, kur mačiau...

2. Turiu paslėpusi didelę skardinę silkių (kaip tarybiniais laikais, maximoj radau), bandysiu eksperimentuot su nemarinuotom rolleyes.gif

Tiesa, mes visad ant Kūčių stalo turim virtų avinžirnių. Kalėdų rytą, jei jų dar lieka, sumalam, įdedam česnako, pipirų, apvoliojam džiūvesėliuose ir prikepam kotletukų. Tas pats tinka ir žirniams ar pupoms.
Atsakyti
Darau as silke su obuoliais,vadinasi silke po sniegu smile.gif
Silke visad perku cela su galva,man sitos skaniausios.Isdaryti silke,supjaustyti juostelemis.1 ar 2 obuolius,didesni svoguna sutarkuoti per smulkia tarka,ideti 80gr. grietines,tiek pat majonezo,sumaisyti ir uzdeti ant silkes.Skaunu,neiprasta. smile.gif
Atsakyti